تاج: پول نداریم سرمربی تیم ملی را انتخاب کنیم!/ آقایانی که خوب نسخه می‌نویسند بیایند مشکلات فوتبال را رفع کنند

تاج: پول نداریم سرمربی تیم ملی را انتخاب کنیم!/ آقایانی که خوب نسخه می‌نویسند بیایند مشکلات فوتبال را رفع کنند

11263
11:42
21 اسفند 1397
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است که سیستم و چرخه معیوب فوتبال می‌بایست درست شود و آقایانی که به زعم او خوب نسخه می‌نویسند و سخنرانی می‌کنند باید این مشکلات را رفع کنند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم،مراسم بزرگداشت داوران لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۹۷-۱۳۹۶ به همت گروه صنایع غذایی نامی نو، در سالن همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک برگزار شد.
در این مراسم که با حضور مهدی تاج ،فریدون اصفهانیان ،داود رفعتی (رئیس دپارتمان داوری)، علیرضا سهرابیان(سرپرست کمیته داوران)، سعید فتاحی (رییس مسابقات سازمان لیگ) و جمعی از داوران و پیشکسوتان خانم و آقای این رشته ورزشی برگزار شد از داوران برگزیده فصل۹۷- ۹۶ تقدیر شد.
 مهدی تاج در جلسه توجیهی و دانش‌افزایی داوران و کمک داوران الیت فوتبال، اظهار داشت: خیلی خوشحالم که توفیق پیدا کردم در جمع داوران حضور دارم. ما چیزی که از داوران انتظار داریم این است که وحدت رویه را در داوری سرلوحه کارشان قرار دهند و اختلاف در اداره مجموعه‌های داوری را از بین ببریم. به‌هرحال فوتبال هوادار و طرفداران زیادی دارد و امروز بعد از فوتبال با یک فاصله معناداری فوتسال قرار دارد. البته به لحاظ تعداد هوادار می‌گویم، نه اهمیت. این موضوع مفهومش این است که برای این قشر عظیم که دلواپس فوتبال هستند، باید یک فکری کنیم. به هر جهت ممکن است با یک سوت حساسیت به وجود بیاید و یکسری مریض هستند که داوران را متهم می‌کنند و آدم مریض را هم نمی‌توان کاری کرد.

او ادامه داد: عمده باشگاه‌ها، مدیران باشگاه‌ها و هواداران فوتبال همه داوری را سالم می‌بینند، ولی معتقدند که اشتباه در آن را باید مدیریت کرد و این یک بحث دیگر است. من ابتدا انتظارم این است که اشتباهات تأثیرگذار را باید به حداقل برسانیم. من از کمیته داوران و آقای فغانی تشکر می‌کنم. ما باید سیستم VAR را به فوتبال‌مان بیاوریم. الان ما امکانات این موضوع را تا حد زیادی فراهم کردیم و امکان اینکه دربی را با سیستم VAR برگزار کنیم، داریم، ولی باید مجوزهایش را بگیریم و این‌طور نیست که ما تصمیم بگیریم و اجرا کنیم. در این برنامه پنج بخش وجود دارد، یک بخش آموزش است که دوستان در قطر در یک دوره هفت روزه آموزش می‌بینند، مراحل دوم، سوم و چهارم را ما باید انجام بدهیم، مرحله پنجم را هم مجوز است که باید بگیریم که من به شخصه دنبال این موضوع هستم. 

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: من اصرارم بر این است که کمیته داوران اولویتش این باشد که این مراحل طی شود. ما دیر یا زود باید این کار را بکنیم و چه بهتر که این کار را الان انجام دهیم. حساسیت نیم‌فصل دوم خیلی زیاد است و از طرفی هم نتایج خیلی به هم نزدیک است. ما چند سال پیش بود که پنج جام تهیه کردیم، یک جام به اصفهان برده شد و جام‌هایی به تبریز، تهران و ... بردیم. شرایط طوری بود که قهرمان در روز آخر مشخص شد. امسال هم از همین الان چنین شرایطی پیش آمده و به همین دلیل حساسیت‌ها زیاد است. مسئله بعدی این است که باشگاه‌ها هزینه‌های زیادی کردند و درآمد هم ندارند. 

او خاطر نشان کرد: این فوتبال الان کم درآمد شده و پول داوری و خیلی از بخش‌ها را نداریم که بدهیم و سرمربی تیم ملی را نمی‌توانیم انتخاب کنیم. چه کسی فوتبال را به این شرایط رسانده است؟! گفتن اینها شهامت می‌خواهد. همه می‌دانیم چه کسانی این کارها را کردند. همان‌ها را بیاییم محاکمه کنیم و بخواهیم توضیح بدهند. بعضی‌ها می‌توانند بگویند و بعضی‌ها هم نمی‌توانند بگویند. سؤال من این است که مجلس شورای اسلامی مگر در مصوبات مواد 92، 93 و 94 برنامه ششم نگذاشت. در بند 92 گفت که کشور هیچ کمکی نباید به فوتبال حرفه‌ای داشته باشد. من در ریز بحث‌های شفاف مالی هستم، چون کارم است. اگر موردی هم باشد دستگاه‌های نظارتی می‌گویند که برای چه پول دادید؟ همین دیروز دو دستگیری توسط آگاهی داشتیم که یک مدیر تدارکات و یک بازیکن بوده است. ما اینها را رسیدگی می‌کنیم. ما فضای داوری، مربیان، تیم‌ها را کنترل می‌کنیم. پلیس امنیت، آگاهی و چند نهاد نظارتی دیگر هم در بخش کمیته اخلاق در سطح بسیار خوبی به ما کمک می‌کنند، ولی با این دستگیری‌ها مسائل حل می‌شود؟ 

تاج در ادامه گفت: قانون و اجرای قانون برعهده مجلس است. قانون‌گذار گفته است که به هیچ وجه به ورزش حرفه‌ای کمک نشود و همین قانون‌گذار در بند بعدی گفته که صداوسیمای جمهوری اسلامی مکلف است حقوق فوتبال را پرداخت کند و این بند را نتوانستند اجرا کنند. ما چند بار باید در مجلس جلسه بگذاریم و بگوییم و این سؤال را بپرسیم که چرا این بند اجرا نشده است؟ مجلس قانون را تصویب کرده، ابلاغ شده و شورای نگهبان هم تایید کرده، ولی اجرا نشده است! پرسپولیس و ذوب‌آهن برای برگزاری بازی‌های آسیایی‌شان با مشکلات مالی مواجه بودند. ما تیم ملی فوتبال را نمی‌توانستیم اعزام کنیم. 

وی با بیان اینکه باید سیستم و چرخه معیوب فوتبال را درست کنیم، تصریح کرد: ابتدا باید درآمد فوتبال را شفاف کنیم، الان در مجمع فوتبال آقای فغانی، اصفهانیان و رفعتی بودند و تمام بودجه‌ها را منتشر کردیم، ولی درآمد فوتبال برای اداره آن کافی نیست. نه اینکه در دنیا هم همین‌طور است، نه در دنیا فوتبال یک صنعت است و یک عده برای سهام بعضی از باشگاه‌ها دست و پا می‌شکنند. این آقایانی که خوب نسخه می‌نویسند و خوب سخنرانی می‌کنند بیایند این مشکلات را رفع کنند. شما تیم را در جایی دارید که کارخانه دارد، یعنی کارخانه‌ها تیم‌داری می‌کنند. من حتی به عنوان رئیس فدراسیون هم از کارخانه‌ای خواسته‌ام که چند تیم بانوان را تحت پوشش قرار دهد. 

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما قانون را پذیرفتیم، ولی اصلاح قانون این است که شما نگویید ذوب‌آهن تیم داده است. باشگاه‌های ما باید کارخانه‌داری کنند، نه اینکه کارخانه‌های ما تیم‌داری کنند. ما باید درآمدهای فوتبال را از محل حقوق شناخته‌شده‌اش پرداخت کنند، حق پخش، تبلیغات کنار زمین هست. درآمد ما که سال گذشته زیاد بوده، از محل درآمد جام جهانی و AFC بوده است. 


2051

نظرات کاربران
امیر رحیمی
فکر کنم میخوان برانکو رو کم کم به تیم ملی بیارند. از الان دارن مینالند. برانکو بیاد بیست سال عقب می فتیم از این جایی که هستیم
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۸:۳۰
پاسخ
14
30
ESTEGHLAL
آقای تاج واقعا مردم رو ساده گیر آوردی؟؟؟ چطور میلیارد میلیارد داشتی به کیروش و دستیارهاش بدی که بعد از 8 سال اون رتبه خارق العاده آسیایی رو کسب کنن؟؟؟ خجالت بکش آقای بازنشسته مگه قحط الرجاله آخه؟؟؟ آقای محترم برو کنار تا یکی که لیاقت این صندلی رو داره بیاد
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳:۲۸
پاسخ
29
16
afshin
میلیارد میلیارد رو که میدن به فرانکو یه مربی باشگاهی با اخوان و هموطنانش که هیچ دستاوردی نداشتند بجز تو لیگ ایران که امیر قلعه دهها برابرش رو بدست آورده.درضمن هنوز به 3ماه ازرفتن کیروش نگذشته که فوتبال ملی ما داغون شد داداش.این نتیجه بودن و رفتن کیروشه.کیروش تو 8سال 50میلیون دلار پول به فدراسیون تقدیم کردواین پول رفت تو جیب مربیان و دستیاران تیم سوگلی پایتخت.بی خودهم اسم استقلال رو روی خودت نگذار همون پس پسی بیشتربهت میاد با اون مربی شکست خورده ات.راستی امسال ازگروه تون توآسیا بالامیرید؟مربیتون که جهانیه و تیمتون هم که فصل قبل با درب و پنجره بسته رفته بود فینال پس امسال باید قهرمان میشدید خخخخخ
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۲:۲۴
11
26
کیروش فراموش شدنی نیست
شما که همه مسایل فوتبال خبر داشتین چرا سعی نکردین کیروش رو نگه دارین که حالا کاسه چه کنم چه کنم دستتون نگیرین. واقعا جای تاسف داره که با این همه پناسیل و جوانان با استعداد عقب گرد کنیم!!!!
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۰۶
پاسخ
5
62
امیر
آخرش می روند سراغ برانکو، قلعه نوعی، دایی و امثال آنها که نتیجه اش مساوی است با عدم صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر.
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۶:۴۶
پاسخ
4
60
سید رضا
تو اون میزو ول کلن تا اونا بیان!!
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷:۰۰
پاسخ
13
25
مهدی
پول نداریم !!! این پولا داره کجا میره پس
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۱:۱۱
پاسخ
0
46
pinar از آذربایجان
عزیزم1بار بگین میخوایم برانکو روبیاریم وخلاص.ملت خیلی وقته فهمیدن قضیه رو
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵:۳۷
پاسخ
6
49
آرمین زانی
خخخخخ آخرشم مردم باید از جیبشون بدن تا سرمربی انتخاب بشه معلوم نیست این پولا کجا میره :-)
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱:۰۴
پاسخ
1
33
طوفان سرخ اسیا
آقای تاج به آقای ناظمی بگو منتظر زیدان بودیم ای بابا مگر ناظمی پولش رو کنار نگذاشته بود بنده خدا رفت رئال حالا مورینیو هم بیارین خوبه ها نه بابا امروز آقای تاج میگه پول نداریم اون موقع پول داشتیم الان نداریم اقای ناظمی یکم دیگه دروغ می گفتی به کلوپ و پپ هم می رسیدیم حالا آخر پول داریم یا نداریم$$!!!!!!
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴:۳۹
پاسخ
0
49
میلاد
پس تا حالا چطور داشتیم برای کیروش و خانه مجلل و ماشینش هزینه می کردیم؟؟؟؟؟؟؟؟/
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶:۲۶
پاسخ
44
15
Ali
شده حکایت طرف که روی صندلی نشسته بود میگفت چرا بقیه از درد پا و کمی جا دارند ناله میکنند. اقای تاج دقیقا دوستانی که شما متهم میکنید به نسخه پیچی هم ، میگویند، شما دل بکنید بروید تا ما بتوانیم بیاییم کار کنیم. شما نشستی رو صندلی دیگه کسی نمیتونه بیاد بخواد کاری بکنه.
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳:۴۰
پاسخ
4
21
عادل
کسی اگر مسئولیتی را می خواهد به عهده بگیرد باید برای آن صندلی بجنگد و توانایی های خودش را در مسئولیت های کوچکتر به اثبات برساند و از مجرای قانونی و انتخابات مورد تایید قرار بگیرد ! من که هنوز یک مدیر قوی و جوان کار بلد در فوتبالمان ندیدم ! اکثر کسانی که می بینیم صرفأ یک منتقد و کارشناس هستند که شاید یک سال هم سابقه مدیریت فوتبالی کلان نداشته اند ! لپ کلام اینکه صندلی مدیریت را به کسی تعرف و هبه نمی کنند ! انسان های قوی و بزرگ آن صندلی را با مبارزه و کار و تلاش و مدیریت بدست می آورند
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷:۰۱
1
2
Majid تاجی
کیروشو جعلپولیسیا و مافیای فوتبالی فراری دادن و الان با پول مربی خوب با قیمت کیروش نداریم و گزینه های ناشایسته ای مثل برانکو رو میخان علم کنند.
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰:۲۱
پاسخ
14
38
arash_trt
دیوار مهربانی راه بندازیم؟
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰:۱۷
پاسخ
0
26
اشکان
شما اصلا اجازه می‌دید آقایونی که خوب نسخه می پیچند بیان کار کنن؟!! دست به دامان هزار تا بند و تبصره میشین تا یکی دو سال بیشتر رو صندلی بشینین بعد میگین پول نداریم، آقایون منتقد مشکلات رو حل کنن؟! ریاست مثل آجیل هست نمیشه که فقط پسته بخوری اقای تاج، حرفت که یادت هست ؟
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹:۴۴
پاسخ
3
19
Mika
اینا همش فراافکنی ما میباشد! فدراسیون فوتبال هنوز تقریباً ۹میلیون دلار پول بلاک شده در حساب فیفا داره..... واقعا چرا اینهمه دروغ؟ بابا ما تیم ملی رو دوسش داریم مربیه خارجئ نمیاد؟ اشکال نداره یه داخلی انتخاب کنید و از ما هوادارا نترسید شما که هیچ وقت اعتنایئ به افکار ما هوادارا نداشتید! تیم ملی تویه بهترین فرم باید رو هوا باشه خداییش؟
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷:۳۲
پاسخ
2
11