تاوان جدایی محرمی؛ دفاع بدون آلترناتیو

تاوان جدایی محرمی؛ دفاع بدون آلترناتیو

18420
16:39
25 اردیبهشت 1397
محرمی یکی از بهترین بازیکنان این فصل پرسپولیس است که غیبت او در کارهای دفاعی و هجومی، پرسپولیس را با افت فاحشی مواجه خواهد کرد

وبسایت رسمی برنامه نود - جدایی صادق محرمی، پرسپولیس را در فصل آینده با یک بحران جدی مواجه خواهد کرد. 

به گزارش وب‌سایت نود، با تایید مسئولان باشگاه پرسپولیس جدایی صادق محرمی از این تیم قطعی شده و او در بازی مقابل الجزیره، آخرین بازی را با پیراهن پرسپولیس انجام داد. فارغ از این قضیه که جدایی بازیکنی مانند محرمی تا چه اندازه روی کیفیت بازی پرسپولیس تاثیر خواهد گذاشت می‌توان به نقش جدایی او در کمیت مدافعان پرسپولیس اشاره کرد.

محرمی یکی از بهترین بازیکنان این فصل پرسپولیس است که غیبت او در کارهای دفاعی و هجومی، پرسپولیس را با افت فاحشی مواجه خواهد کرد. بازیکنی که به طور مثال نیمکت‌نشینی‌اش در دربی به‌خوبی به چشم آمد و خیلی‌ها اعتقاد دارند در صورت حضور او در ترکیب اصلی، پرسپولیس می‌توانست برنده بازی باشد. با این حال مهم‌تر از کیفیت این است که با رفتن شماره 2 تعداد مدافعان پرسپولیس به عدد 4 می‌رسد. ماهینی، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده و انصاری تنها مدافعان پرسپولیس برای فصل آینده هستند و در صورت مصدومیت و محرومیت هیچ گزینه جانشینی برای آنها وجود ندارد. تنها گزینه جانشین برانکو یعنی ربیع‌خواه هم مصدوم است و شاید تا پایان نیم فصل اول، شرایط بازی پیدا نکند.

این مشکل زمانی حادتر می‌شود که با مصدومیت ربیع‌خواه همین مشکل در میان هافبک‌دفاعی‌ها هم وجود دارد. یعنی اگر برانکو بخواهد با همین سیستم دو هافبک دفاعی بازی کند فقط نورالهی و کامیابی‌نیا را در اختیار دارد و بازیکن آلترناتیوی برای آنها وجود ندارد. 6 بازیکن برای 6 پست دفاعی و هافبک دفاعی، که برای آن‌ها نگران کننده خواهد بود. پرسپولیس در فصل آینده در ازای 6 بازیکن فاز دفاعی‌اش تنها یک بازیکن جانشین به نام شایان مصلح دارد که البته او هم فقط در پست تخصصی دفاع چپ می‌تواند بازی کند و توانایی بازی در بقیه پست‌ها را ندارد. 

با این شرایط برانکو برای سال آینده در فاز دفاعی با مشکلات زیادی مواجه است و باید به دنبال راهکاری برای حل این بحران باشد. بحرانی که پیش از این و در موارد مشابه نشان داده که در آن تغییر پست بازیکنان مثل استفاده از فرشاد احمدزاده یا وحید امیری در پست دفاع چپ برطرف‌کننده مشکل نبوده و مشکل جدیدی برای تیم درست کرده است.

 

30388

نظرات کاربران
محمدرضا
دفاع وسط حامد آقایی و احسان حسینی هستن ولی تجربه ندارن
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۱:۳۵
پاسخ
8
60
حسین ص بهشهر
همانطور که کسی محرمی رو انچنان نمیشناخت وبازیکن متوسط بود وبرانکو تونست ازش یه سوپراستار بسازه والان لژیونر شده وافتخار پرسپولیس ،وبرانکو بجاش یه بازیکن دیگه شاید بهتر از محرمی رو کنه
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۸:۵۳
پاسخ
21
114
اشکان
محرمی رفت متاسفانه و الان باید ماهینی رو تحمل کنیم! برانکوی لجباز همه رو فراری میده
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱:۲۹
پاسخ
106
51
عرفان
من استقلالی ام اما اگه واقعا بخوایم بدون در نظر گرفتن تعصبات رنگی نظر بدیم صادق محرمی پسر دوشست داشتنی و بی حاشیه و بازیکن خیلی خوبیه هرچند که در حال حاظر بهترین دفاع راست ایران وریاست
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱:۱۵
پاسخ
113
70
taji
ايخدااااا چيميشه اگه پنجرتون باز نشه. يني ميشه؟- اگه نشد از الان قهرماني مونو بهمون تبريك بگيد- عزت زياد
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۹:۱۱
پاسخ
167
29
alireza
شایان مصلح که هست
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۷:۳۹
پاسخ
14
90
منو پرسپولیس
دوستان ببخشید که پست تکراری میذارم . ولی موضوع خیلی مهمه . از آقای گرشاسبی میخوایم اگه پنجره نقلو انتقالات باز نشد ، محرمی رو دوباره برگردونن حتی قرضی ، البته نمیدونم با وجود محرومیت این کار شدنی هست یا نه .
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴:۳۱
پاسخ
106
26
ششتقلال قعرمان
بنظرم برانکو مجبور میشه از سیستم لوزی استفاده کنه و با ی هاف دفاعی کارکنه
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰:۳۸
پاسخ
18
142
صدرا پرسپولیسی
بازیکن با کیفیتی بود حقش بود بره اروپا بازی کنه بهتره منطقی باشیم
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵:۴۴
پاسخ
10
216