تحلیلی بر عملکرد سید مهدی رحمتی در داربی 82 / مقصر روی دو گل، مانع به ثبت رسیدن 4 گل

تحلیلی بر عملکرد سید مهدی رحمتی در داربی 82 / مقصر روی دو گل، مانع به ثبت رسیدن 4 گل

214521
20:57
28 فروردین 1395
از نظر بسیاری از استقلالی ها، او بهترین بازیکن استقلالی ها بود. جایی که وقتی استقلال دو گل را خورد و پنالتی را داد، بازیکنان را دور هم جمع کرد و به آنها گفت:«غیرت داشته باشید، قول می دهم پنالتی را بگیرم!»

وب سایت رسمی برنامه نود- سید مهدی رحمتی اولین بازیکن استقلال بود که پس از داربی از هواداران استقلال عذرخواهی کرد.

به گزارش وب سایت نود، رحمتی ستاره بی چون و چرای استقلال این فصل، پس از اینکه بازیکنان استقلال از سوی باشگاه ممنوع المصاحبه شدند، احتمالا با هماهنگی و یا شاید بدون هماهنگی چنین بیانیه ای منتشر کرده است.

بیانیه را در این لینک بخوانید.

جدا از ماجرای بیانیه رحمتی،با بررسی عملکرد سید مهدی رحمتی در داربی متوجه می شویم او در روزی که مدافعان و هافبکهای استقلال به اندازه همه فصل توپ لو دادند،‌ چهار گل مسلم را از دروازه درآورد و البته چهار گل دریافت کرد.

در واقع شاید اگر سید مهدی رحمتی نبود، استقلال با نتیجه ای به مراتب سنگین تر از چهار بر دو از پرسپولیس شکست می خورد.

اما سید مهدی رحمتی روی دو گل استقلال مقصر بود. گل اول که شوت سنگینی که به سمت دروازه استقلال شد را با کف دست دفع کرد و مقابل پای مهدی طارمی قرار داد تا او کار راحتی برای گل زدن داشته باشد. هر چند مدافعان استقلال در جایگیری اشتباه های زیادی در طول 90 دقیقه داشتند. رحمتی می توانست توپ را مشت کند تا توپ از محوطه دور شود اما با کف دست این کار را انجام داد.

روی گل دوم سید مهدی رحمتی آخرین نفری بود که توپ از کنارش رد شد تا وارد دروازه استقلال شود. پس از اینکه امید ابراهیمی توپ را لو داد و پرسپولیسی ها توپ را روی دروازه استقلال ارسال کردند، رحمتی سعی کرد نزدیک به خط دروازه و منطقه شش قدم بماند.البته باز هم جاگیری مدافعان استقلال در این صحنه هم اشتباه بود و باعث شد تا استقلال گل بخورد. بسیاری می گویند اگر رحمتی از دروازه بیرون می آمد، می توانست توپ را در هوا جمع کند، اما آنقدر همه چیز سریع اتفاق افتاد که رحمتی هم منتظر ضربه آخر شد و شاید همه از وی توقع واکنش و حداقل شیرجه به سمت توپ را داشتند اما او فقط به توپ نگاه کرد تا وارد دروازه شود. در هر حال اگر هم رحمتی در این صحنه مقصر باشد، نسبت به دیگر بازیکنان کمترین تقصیر را دارد.

روی گل سوم اما رحمتی اشتباه شبیه به گل اول را تکرار کرد. وقتی توپ از جناح چپ استقلال سانتر شد،‌رحمتی به جای اینکه توپ را مشت کند،‌ درست مثل یک بازیکن والیبال پنجه زد تا توپ روی سر رامین رضاییان قرار گیرد و او با یک ضربه سر دقیق و البته با کمک دیرک دروازه، پرسپولیس را به گل سوم برساند.او می توانست توپ را به سمت کناره مشت کند نه اینکه با پنجه والیبالی به زاویه مخالف و روی سر رامین رضاییان بفرستد. روی گل چهارم هم رحمتی مقصر نبود و مگویان با توپی که لو داد باعث و بانی گل چهارم پرسپولیس شد.

در هر حال رحمتی در نیمه اول یک موقعیت خوب را قبل از گل اول پرسپولیس در جدال با طارمی با پا دفع کرد. پنالتی طارمی را گرفت. توپی که محسن مسلمان شوت کرد را به خوبی دفع کرد و در بازگشت ضربه رامین رضاییان را با پا دفع کرد. یکی از ضربات ایستگاهی رامین رضاییان را دفع کرد. سید مهدی رحمتی هر چند چهار گل خورد اما چهارگل را درآورد تا استقلال نتیجه ای بهتر از 4 بر دو را در تاریخ داربی ها ثبت نکند.

از نظر بسیاری از هواداران استقلال، او بهترین بازیکن استقلال بود. جایی که وقتی استقلال دو گل را خورد و پنالتی را داد، بازیکنان را دور هم جمع کرد و به آنها گفت:«غیرت داشته باشید، قول می دهم پنالتی را بگیرم!»

او به قولش عمل کرد اما بازیکنان استقلال به قولشان عمل نکردند.

 

 

 

نظرات کاربران
زهرا
سیدجون با اینکه خیلی خیلی دوست دارم ولی واقعا روز٬روزتونبود البته تنهاتومقصرنبوی مدافعان هم مقصربودن
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۶:۲۹
پاسخ
1
3
بهرام
بعنوان یه پرسپولیسی که فقط از استقلالی های تاریخ رحمتی و جباری رو دوست داره میگم که اونایی که میگن رحمتی رو گل اول مقصر بود .....کاش طالبلو رو میذاشتن تو گل که ضمن ۸تایی شدن استقلال... توپ نورالهی مستقیم میرفت تو گل هیشکی هم ایراد نمیگرفت که چرا مشت نکرد یا پنجه زد
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۵:۱۸
پاسخ
1
3
ebrahim
اقای رحمتی سرور وکابیتان باتعصب استقلال توقلب همه ما جاداره وتمامی بازیکنای استقلال امیدوارم ازاین شکست درس بگیرن وخودشون روباور کنن به روزای اوج خودشون برگردن هنوز چیزی نشده بالاخره بازی بردوباخت داره دخترهمیشه ابی
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۶:۰۱
پاسخ
2
2
هومن
والا بردنم جنبه میخواد مخصوصا اگه با کمک داور باشه
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۵:۵۱
پاسخ
0
2
آرش پرسپولیسی
بعنوان یه پرسپولیسی رحمتیو خیلی دوست دارم.به نظرم یک تیم ملی حقشه.یه بار کافیه برنامه نود نظرسنجی بذاره با بازگشت رحمتی به تیم ملی موافقید یا خیر؟میبینن همه که بالای نود درصد رای میاره بازگشت رحمتی.هر اشتباهی تاوانی داره.تازه کیروشم دو ساله هی دم از رفتن میزنه؛اگه رفتاری که با رحمتی شد با اون میشد تا الان شوت شده بود بیرون.پس بیاین سرمایه سوزی نکنیم و همه حمایت کنیم از سرمایه های ملیمون
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۸:۰۳
پاسخ
1
2
ehssan
شوت امید عالیشاه که گرفت و برگشت رو که گرفت یادتون رفته
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۹:۴۸
پاسخ
1
2
ARYAN
خود پرسپلسیسا از نمادی که نه فیلمی هست راجع بهش نه کسی یادشه خسته شده بودن الان دارن برد با اختلاف دو گل رو با جهار نشون میدن عیبی نداره درکشون میکنم این تنها افتخارشونه
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰:۲۰
پاسخ
1
1
مسعود پرسپولیسی
ههه.دختر استقلالی چ دلیل قانع کننده ای آوردی ها. جنابعالی نبودی.تیم محبوبت که بوده.هواداراش تو اون مقطع که بودن و مهمتر اینکه این شکست ثبت شده تو تاریخ. اما در مورد سید مهدی رحمتی عزیز باید بگم که هم ما و هم شما و هم تموم فوتبال دوستان ایرانی ایشون رو دوست داریم و براش احترام قائلیم.خاطره بازوبند هادی عزیز که به دستش بسته بود و کنترل کردن عصبانیت طارمی رو که ممکن بود کارت اخراج بشه رو هیچگاه فراموش نمیکنیم.محبوب همه ای سید جان
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۳:۱۹
0
0
دختر استقلالی
مسعود پرسپولیسی خسته نباشی من اون موقع نبودم پ واسم اهمیتی نداره
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۸:۲۹
3
1
مسعود پرسپولیسی
دربی سال 52 ۱۳۵۲-۰۶-۱۶ جام تخت جمشید پرسپولیس 6 - استقلال 0 گل ها: همایون بهزادی (۵۰٬۸۶٬۹۰)، ایرج سلیمانی(۴۵٬۵۶)، حسین کلانی(۳۲) اولین شهرآورد در ورزشگاه آزادی ... به دلیل همزمان بودن مسابقات کشتی قهرمانی جهان در تهران و شهرآورد، دوربین‌های تلویزیون در استادیوم نبودند. در آن زمان صدا و سیما فقط یک گروه تصویر برداری داشت.
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶:۳۲
2
2
م م
لطفا برد فراموش شود به بازیهای دیگر و قهرمانی فکر شود
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲:۰۰
پاسخ
1
1
46464
125
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵:۳۲
پاسخ
0
2
Alireza
من پرپولیسیه دو آتیشه ام ولی بهترین گلر در حال حاضر در آسیا سید مهدی رحمتی هیچ کسی هم نمی تونه خلافشو اثبات کنه
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۹:۳۴
پاسخ
2
5
مصطفی ۶۶۶۶۶۶۴۴۴۴۴۴۴۴
سید من به شخصه عاشقتم وجای تو در تیم ملی خالیه..من خودم پرسپولیسی ام ولی رحمتی را ستایش میکنم چون مردانگی دارد.وتنها استقلالی بود که کری نخواند قبل از بازی...سید دمت گرم
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۴:۵۵
پاسخ
1
5
امید
من پرسپولیسیم، ولی باید انصاف داشت. رحمتی فوق العادست. یه ضعف داره و اونم رو توپای بلند و البته تیز ارسالیه که البته بعدعقاب آسیا کسی نداشتیم که رو این توپا درست واکنش نشون بده و این ضعف همه ی گلرای ایرانی بعد از عابدزاده بوده. رحمتی فوق العادست، درسته که بعضی وقتا فشاری که بخاطر تیم روش هست باعث میشه یه سری کارا بکنه که ازش انتظار نمیره،اما از خیلی از بازیکنای مطرح و مشهور لیگ خوش اخلاق تره. امیدوارم کاری نکنن که اتفاقی که برای هادی افتاد خدای ناکرده برای سید مهدی بیفته. و اینکه باید مثل کیای دوست داشتنی،یه آکادمی گلری تاسیس کنه یا بیاد پیش مهوی کیا و سعی کنه چند تا گلر خوب تحویل فوتبالمون بده.
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۱:۱۳
پاسخ
1
9
mahdi
اقا در یک کلام استقلال تاکتیک نداره .باید قبول کنیم برانکو خیلی بهتره
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۹:۱۹
پاسخ
1
5
حسین
یادش بخیر خاطره فجر وپرسپولیس زنده شد همون موقع که فجر تو ازادی ۵گل از پرسپولیس خورد همین اقای رحمتی گلرشون بود اونبازی شانس اورد شیشتا نخورد اینبازی نخواست که شیشتا بخوره به هر حال تا حریف به شیش فکرمیکنه باید فقط کمتر خورد تا بهتر باخت.....
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۸:۲۵
پاسخ
1
5
مصطفی
روی همه گل ها مقصر بود در ضمن پنالتی رو هم طارمی اروم بدون دورخیز زد هر کسی بود میگرفت رحمتی اصلا دروازبان خوبی نیست
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۱:۰۵
پاسخ
1
6
دختر استقلالی
مصطفی عههههه !!! گلر خوبی نیس؟؟ ینی من موندم شما سرچی دارین انقد کری بی حا میخونین رحمتی همونی ک شما هرسال بهش پیشنهاد میدادین!!
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۳:۰۶
2
1
م
اره تو خوبی وسوشا..خخخخخخخ
۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۲:۱۷
2
1