تحلیل AFC از پیروزی آسان پرسپولیس مقابل الوصل: اصرار روی ارسال با دقت پایین

تحلیل AFC از پیروزی آسان پرسپولیس مقابل الوصل: اصرار روی ارسال با دقت پایین

26272
11:52
17 اسفند 1396
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پیروزی خانگی آسان سرخپوشان تهران برابر حریف اماراتی‌شان را از نظر فنی زیر ذره‌بین برده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پیروزی خانگی آسان سرخپوشان تهران برابر حریف اماراتی‌شان را از نظر فنی زیر ذره‌بین برده است.

به گزارش وب سایت نود، پیروزی 2 بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل الوصل امارات در ورزشگاه آزادی یکی از بازی‌هایی بوده است که سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آن را مورد بررسی فنی قرار داده است.

AFC با قاطع توصیف کردن پیروزی سرخپوشان تهران برابر تیمی که در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هنوز حتی یک امتیاز هم نگرفته، نوشته است: پرسپولیس با آرامش و یک بازی گروهی منسجم و با گل‌های فرشاد احمدزاده و علی علیپور توانست الوصل جوان را در تهران با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و با 6 امتیاز در رده دوم جدول قرار بگیرد. تیم اماراتی در غیاب دو گلزن خود، فابیو دلیما و کایو کاندو نتوانست تهدیدی برای دروازه پرسپولیسی‌ها ایجاد کند.

تلاش الوصل برای خنثی‌کردن سبک بازی پرسپولیس با یک آرایش جدید

در غیاب زوج خارجی‌اش، لیما و کاندو و در حالی که رونالدو مندز را هم روی نیمکت نشانده بود، رودولفو آروابارنا، سرمربی الوصل با برنامه متفاوت برای نتیجه گرفتن مقابل پرسپولیس تیمش را به میدان فرستاد که این شامل تغییر سیستم بازی الوصل به سیستم جدید 2-3-5 می‌شد.
راهی که خط میانی الوصل در دقایق ابتدایی بازی برای ممانعت از سلطه پرسپولیس در پیش گرفت تأثیرگذار و مهم بود. حمد ال بالوشی درست مقابل سه مدافع میانی الوصل قرار گرفت و مدافعان کناری هم به خط میانی نزدیک می‌شدند تا نبود دو بال تیم را جبران کنند.
آنتونی کاسرس و هومید عباس، در طرفین البالوشی، به سمت میانه میدان فشار می‌آوردند تا مسیر پاس‌های پرسپولیسی‌ها به خصوص کمال کامیابی‌نیا و سیامک نعمتی را در میانه میدان مسدود کنند.

 کاسرس در یک نقش تدافعی نامتعارف

از آنجایی که الوصل برای جناحین خط دفاعی‌اش از دو مدافع جوان تازه کار استفاده می‌کرد، این تیم به یک لایه دفاعی اضافه پشتیبان نیاز داشت. در حالی که انتظار می‌رفت عباس با توجه به ماهیت دفاعی بازی‌اش، به همان وظایف تدافعی‌ خود عمل کنند، این کاسرس، بازیکن معمولاً خلاق الوصل بود که نقش تدافعی پررنگی را برای این تیم ایفا می‌کرد.
سیستم 2-3-5 الوصل شامل حرکاتی از سوی هافبک‌های مرکز این تیم به سمت جناحین هم می‌شد تا از رسیدن توپ به بازیکنانی مانند وحید امیری و مغلوب شدن مدافع جوان الوصل فارس خلیل توسط او در دوئل‌های تن به تن، پیشگیری شود. همانطور که در تصویر پایین نشان داده شده، کاسرس از پست خود در مرکز خط میانی به جناح چپ متمایل می‌شد و هفت بار برای متوقف کردن بازیکنان پرسپولیس تلاش کرد.

 پرسپولیس متمرکز روی حمله از جناحین

برنامه بازی پرسپولیس حول محور حرکت از جناحین و ارسال سانترهای متعدد، کرنرها و پرتاب‌های دستی بلند به محوطه جریمه الوصل بود. نماینده ایران در 90 دقیقه بازی 20 سانتر روی دروازه حریفش ارسال کرد که البته دقت آنها بسیار کم بود چون تنهای یکی از آنها به یکی از بازیکنان این تیم رسید.
پرتاب‌های دستی بلند برای پرسپولیس جواب داد و زمینه گل دقیقه 36 این تیم را فراهم کرد. پرتاب حسین ماهینی توپ را به جلال حسینی رساند و او پس از پیروزی در نبرد هوایی در محوطه جریمه حریف، توپ را به احمدزاده رساند و او گلزنی کرد.

 

2051

نظرات کاربران
امیر حیدری باطنی
از 14 تا پیام دوازده تاش برای استقلالیاست.... مگه خودتون تیم ندارید که این قدر درگیر مایید؟؟؟؟؟؟
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۷:۴۸
پاسخ
15
13
تاجی دو ستاره**
اومدیم یکمی بخندیم روحیمون عوض بشه :) پروفسورای سانت و بکش زیرش :) ندیده بودم که دیدم :)
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱:۳۷
9
9
آرسن لوپن
تیم الوصل یکی از تیم های رده C شاید هم D آسیاست که فقط برای کسب تجربه پا به این میدان آسیایی گذاشته و هم نتایجش و هم سابقه و هم رنکینگش نشون میده که اصلا شانسی برای صعود نداره شاید یک تساوی از 3 بازی بافی موندش اونهم در خانه بتونه بگیره پرسپولیس بازی خوبی انجام داد در خانه بود و با حمایت تماشاچی ها البته در نیمه دوم که پشتوانه 2 گل زده داشتن موقعیت های فراوانی بدست آوردن و اگه کمی دقت میکردن نتیجه فاجعه باری برای الوصل امارت رقم میخورد یعنی براحتی 8-1 باید میبردن ولی همیشه باید حقیقت رو گفت گل اول فرشاد کاملا در موقعیت افساید بود که ضربه سر حسینی بهش رسید که اشتباه کمک داور بود اونا هم نیمه دوم یه پنالتی تو محوطه بود که داور پشت 18 گرفت ولی در کل زور پرسپولیس فوق العاده بالاتر از این تیم محلاتی بود و حتی این موارد رو هم داور اشتباه نمیکرد باز هم پرسپولیس با توجه به شرایط بازی براحتی بازی رو با نتیجه قاطع میبرد و اینا رو گفتم که تو آسیا بازی برگشت با دقت تر بازی کنن و موقعیت گل رو به سادگی از دست ندن. سعی خودتون رو بکنید از گروه بیاد بالا تا یه دربی آسیایی داشته باشیم.
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۹:۱۳
پاسخ
1
18
دختر پرسپوليسي
سلطان فوتبال اسيا پرسپوليس قهرمانه همه تيما جلو ما زانو ميزنن مگر اينكه داور دخالتي داشته باشه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲:۳۸
پاسخ
43
27
مسعود گل باشی
سلطان فوتبال اسیا؟ خخخخخخ داوریو برو تو بازی العین ببین زانو زدنم تو دربی و بازی العین ببین کدوم تیم زانو میزنه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵:۰۷
18
15
Sva
توجه کردید از زمانی که برادر برانکو اومده پرسپولیس بازیش افتضاح شده همش ارسال بلند دیگه حالم بد میشه بازیاشو ببینم
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱:۲۳
پاسخ
11
41
Taj kabir
دمشون گرم خدا کنه رکورد سانتر مال ما بشه خخخخخخ
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷:۲۴
پاسخ
17
35
ارتش مرغ
برنامه بازی پرسپولیس حول محور حرکت از جناحین و ارسال سانترهای متعدد، کرنرها و پرتاب‌های دستی بلند به محوطه جریمه الوصل بود. نماینده ایران در ۹۰ دقیقه بازی ۲۰ سانتر روی دروازه حریفش ارسال کرد که البته دقت آنها بسیار کم بود چون تنهای یکی از آنها به یکی از بازیکنان این تیم رسید. عجب تاکتیکی خخخخخخ
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶:۴۰
پاسخ
18
35
cr7
ای اف سی هم فهمید بکش زیرش بازی میکنن
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴:۱۷
پاسخ
66
59
شایان پرسپولیسی
به نظرم ماهینی تو دفاع چپ بهتر عمل میکنه، صادق باید فیکس بک راست باشه و احمد هم فیکس وسط باشع بغل کمال انتخاب بال چپ و راستم با برانکو عه چون انتخاب به مراتب سختیه منشا و علی ام باید از اول باشن
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴:۰۸
پاسخ
35
26
ارتش مرغ
20 سانتر چه خبره خخخخ اوت دستی خخخخ برانکو یه زمان گفته بودفلسفه فوتبال ایران رو تغییر داده ام خخخخخ اوت دستی خخخ ادمین به من کم لطفی نکن
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸:۲۶
پاسخ
92
68
حسین اوون
ارتش مرغ ... یه ماهه زبون باز کردین تو این دو سه سال کجا بودی...تو غار خوش میگذشت..... دقت کردین این شیشتقلولیا تازگیا زبون باز کردن..میان زیر پست تحلیلی سرورشون کامنت میزارن...تو این سه سال قایم باشک بازی میکردن حالا فوتبالی شدن خخخخخ
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۱:۳۰
25
42
زاهد
واقعا و انصافا این کارو کرد تو رو خدا چند سالته کاش هر کی سن واقیشو هم مینوشت حداقل میدونستم آیا با بچه طرفیم
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۸:۴۴
19
36
مرتضی
واقعا تحلیل درستی کرده. دقت کرده باشید پرسپولیس خیلی وقته فقط شیوه بازیش شده سانتر !!! استقلال هم به وسیله بستن خطوط کناری پرسپولیس تونست راحت ببره و پرسپولیس چون تاکتیک حجومی دیگه ای نداشت نتونست حتی یک موقعیت بالای 50 درصد روی دروازه استقلال ایجاد کنه.
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶:۲۱
پاسخ
58
83
تاجی دو ستاره**
حسین اوون مربی لیگ برتری که هیچ، مربی دسته یکی بادران هم تونست جلوی تاکتیک بکش زیرش پروفسور رو بگیره :) ولی جلوی داور رو نه! :) متوجه هستی که چی میگم! تیما داخلی باید با داور هم بجنگ تو بازی با پرسپوشیش!
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹:۴۳
25
19
حسین اوون
خیلی وقته پرسپولیس شیوه سانتر داره ولی نمیدونم مربیای لیگ برتر حتی اندازه تو هم دانش ندارن که جلودار این پرسپولیس باشن...و با اختلاف فاحش دو ساله قهرمان ایرانه....حالا بماند که بیشترین سانتر واس کدوم تیمه...
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵:۰۸
32
43
جلیل تاجی
الوصل تیمی نبود که ای اف سی‌ هم بیکار بودی
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵:۰۵
پاسخ
63
62
تاج سر فوتبال آسیا
برنامه بازی پرسپولیس حول محور حرکت از جناحین و ارسال سانترهای متعدد، کرنرها و پرتاب‌های دستی بلند به محوطه جریمه الوصل بود خخخخخخخخ تاکتیک اوت دستی
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳:۰۰
پاسخ
99
85
ابی جان
پرسپولیس مثل چهل سال پیش استقلال بازی می کند با این تفاوت که دقت کاری بسیار کمتری دارد
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹:۲۲
پاسخ
112
77
اندی
چهل سال پیش ؟ یعنی همون سالی که ششتایی شدین ؟؟ خوب یادته ناقلا! پس نه تنها ششتا خورده بودین بلکه بزن زیرش هم بازی میکردین خخخ
۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۷:۲۷
12
33
نیاکی
afc هم فهمید بزن زیرش بازی میکنن، حالا بیاید بگید afc هم استقلالیه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷:۲۲
پاسخ
128
88
...
Afc حرف زیاد می زنه.اصلاً afc رو چه به فوتبال؟
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲:۰۳
6
25
Ebi
پرسپولیس با شکست الوصل به رده دوم جدول رفت ولی تو ایران گذاشتنش صدر جدول
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳:۱۷
پاسخ
140
86
پرسپولیس
بلدی سرچ کنی یا لینک بدم
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱:۴۹
12
55
زاهد
فک کنم دلیل صدر نشینی پرسپولیس رو سایت نود دو روز پیش توضیح داد جدا از اون سایت اس اف سی هم پرسپولیس رو تیم اول قرار داده
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۸:۳۵
18
65
Masood
اصلا قانون afc رو بلدی!؟ تیم آخر یعنی الوصل و تمام نتایجشو حذف کن و یه جدول سه تیمی با نتایج رو در رو بساز و اونوقت ببین کدوم تیم اوله بخدا سخت نیست نمیدونم چرا نمیفهمین شماها!؟
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۹:۱۰
23
64