تحول ساری در چلسی ادامه دارد؛ 31 پاس برای رسیدن به گل

تحول ساری در چلسی ادامه دارد؛ 31 پاس برای رسیدن به گل

2766
21:56
15 مهر 1397
چلسی عصر یکشنبه به بردی پرگل در خانه ساوتهمپتون دست یافت.

وبسایت رسمی برنامه نود - چلسی عصر یکشنبه به بردی پرگل در خانه ساوتهمپتون دست یافت.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، مائوریتسیو ساری برای گذاشتن اثر خود برای چلسی حتی یک ثانیه را هم تلف نکرد. گل سوم چلسی در بازی امروز مقابل ساوتهمپتون که توسط آلوارو موراتا به ثمر رسید، نمونه ای از کاری است که ساری در مدت زمان کوتاه حضور خود در بریج انجام داده است.

شهرت سرمربی سابق ناپولی به دلیل تمایل تیم هایش به دادن پاس های کوتاه، برنده و البته پرشمار است. بنابراین سبک او کاملا در تضاد با سرمربیان پیشین آبی ها یعنی آنتونیو کونته و ژوزه مورینیو است. 

چلسی در بازی امروز در سنت مری هم مطابق انتظار حاکم میدان بود. 65 درصد از مالکیت توپ در اختیار آبی ها بود و آن ها 652 پاس با دقت 88 درصد میان خود رد و بدل کردند. البته امروز از نظر آماری روز چندان خوبی برای جورجینیو نبود. هافبک برزیلی-ایتالیایی که در بازی مقابل وستهم رکورد تعداد پاس در تاریخ لیگ برتر را شکست (از زمان محاسبه آمار و ارقام در فصل 04-2003)، در این بازی 85 پاس صحیح به هم تیمی های خود داد.

ادن هازارد در دقیقه 7 گل اول بازی را به ثمر رساند و 23 دقیقه بعد راس بارکلی اختلاف را دو گله کرد. آلوارو موراتا یکی از معدود بازیکنانی بود که به نظر هنوز با سبک جدید تیم وفق پیدا نکرده اما عملکرد او در دو بازی اخیر آبی ها نشان می‌دهد مهاجم اسپانیایی هم در حال تطبیق با وضعیت جدید است. 

موراتا که در بازی پنجشنبه شب لیگ اروپا گل پیروزی بخش آبی ها مقابل ویدی را به ثمر رساند، در دقیقه 68 به جای اولیویه ژیرو به میدان آمد و در دقیقه 93 روی پاس ادن هازارد گل سوم را وارد دروازه  مک‌کارتی کرد. 

بنابه آمار اوپتا، پیش از به ثمر رسیدن گل توسط موراتا 31 پاس بین بازیکنان چلسی رد و بدل شد که در این فصل از لیگ برتر یک رکورد محسوب می‌شود. در حقیقت از آغاز فصل 19-2018 هیچ گلی بعد از این تعداد پاس به ثمر نرسیده است. هازارد پاس شماره سی و یکم را به موراتا داد تا سومین پاس گل هافبک بلژیکی در لیگ برتر ثبت شود و موراتا نیز دومین گل فصل خود را به ثمر برساند.

با تساوی من‌سیتی و لیورپول، چلسی حال در امتیاز 20 به این دو تیم رسیده و با تفاضل گل بهتر نسبت به لیورپول، در مکان دوم جدول قرار دارد.

7712

نظرات کاربران
فوتبالی**
هم چلسی هم سیتی و هم لیورپول عالی بازی میکنن، دم مربی های فوتبالی این تیمها گرم
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶:۲۴
پاسخ
1
40
F.lampard
من هوادار متعصب چلسیم ولی چلسیه دفاعیه زمان گاس هیدینگ بهترین چلسی بود ک دیدم... هرچند بازی هجومی الان هم جذابیت های خاص خودش رو داره...
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲:۲۲
پاسخ
32
6
ساري
از اين نظري كه دادي متوجه شدم هيچي از فوتبال نميفهمي ، مربي كار كشته ي ايتاليايي با اين سبك زيبا و هجومي رو در موردش حرف نميزني ولي برگشتي به قرن بوق در مورد دفاع حرف ميزني ، نكنه يه رگ مورينيو اي داري ؟ ليگ انگليس با گوارديولا ، يورگن و ساري خيلي جذاب شده
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۹:۴۶
1
24