تخصص استراما در نقل و انتقالات؛ خریدهای ارزان و به درد بخور

تخصص استراما در نقل و انتقالات؛ خریدهای ارزان و به درد بخور

21466
18:16
13 تیر 1398
حضور استراماچونی در استقلال، می‌تواند روزهای خوبی برای خریدهای تازه این تیم بسازد.

به گزارش وبسایت نود، حضور استراماچونی در استقلال، با نگاه‌های مثبت و منفی زیادی همراه بوده است. استراما کارنامه خوبی در استفاده از جوانان دارد و از طرفی، هیچوقت نتوانسته تیمش را به نتایج دلخواه برساند. با این حال، خیال استقلالی‌ها بابت یک موضوع می‌تواند راحت باشد. او بخاطر سابقه کارش در رده‌های مختلف، به خوبی استعداد خریدهای تیم را می‌شناسد و بازیکنان تازه، احتمالا روزهای خوبی را با پیراهن آبی تجربه می‌کنند.

استقلال تا اینجای فصل نقل و انتقالات بلبلی، دشتی، یزدانی و ریگی را خریده است. چهره‌های با استعداد فصل قبل لیگ، که توقع هواداران را برای بمب‌های بزرگ و پر سر و صدا برآورده نمی‌کنند. هیچکدام از این خریدها هم زیر نظر استراما انجام نشده است. با این حال، شاید همین بازیکنان، بتوانند روزهای بهتر از همه بمب‌های سال‌های گذشته استقلال داشته باشند. سال 2013 که استراما روی نیمکت اینتر فصل را شروع کرد، خریدهای پر سر و صدایی نداشت اما بازیکنان تازه واردش، تبدیل به ستاره‌های باشگاه شدند. اینتر در آن فصل هندانوویچ را از اودینزه به جای سزار با قیمتی ناچیز خرید. هندانوویچ حالا کاپیتان اینتر شده است. رودریگو پالاسیو هم با قیمت فقط 11 میلیون به اینتر پیوست. پالاسیو مدت‌ها بهترین گلزن اینتر بود. آنتونیو کاسانو به عنوان بخشی از قرارداد پاتزینی به اینتر داده شد و توانست در 28 بازی لیگ، مجموعا 16 گل بزند و بسازد.

البته مهمترین بخش کارنامه استراما، خریدهای جوان اوست. او نیم فصل از کشور کرواسی و باشگاه دینامو، جوانی به نام متئو کواچیچ را خرید. کواچیچ 18 ساله در همان ماه‌های اول حضورش 13 بازی در تیم استراماچونی انجام داد و حالا، یکی از هافبک‌های سرشناس فوتبال جهان است. زمانی که استراماچونی مربی اودینزه شد هم یانکتو را برای این تیم خرید. یانکتو در دوران استراما فرصت بازی پیدا نکرد ولی به مرور، تبدیل به یکی از هافبک‌های مطرح سری آ شد.

با حضور استراما استقلالی‌ها می‌توانند امیدوار باشند حداقل یکی از ضعف‌های فصل‌های گذشته، یعنی خریدهای پرتعداد و ناکام برطرف شده باشد. او قبلا توانسته با بودجه محدود، بازیکنان مورد نظرش را بخرد و راه استفاده از آن‌ها را هم می‌داند. به خصوص در مورد خریدهای بعدی تیم، که با نظر سرمربی انجام می‌شوند.

22330

نظرات کاربران
Abedi
تو یه مصاحبه ای هم اعلام کرده بود من خودمو به خاطر یه بازیکن خراب نمیکنم این جوابو به سوال فتحی در مورد کیفیت خارجی مد نظر استراماچونی بوده
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۲۹
پاسخ
14
128
امید
دقیقا برعکس روند این چند ساله یعنی خریدهای گران ، بدردنخور و بی کیفیت و عدم نگهداری از معدود مهره های خوب گذشته
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳:۴۴
پاسخ
11
160
قرمز بی افتخار
این تخصص فقط به خاطر اینه که در سن پایین مدارک مربیگری رو گرفته و از تیم هایه پایه شروع به کار کردن کرده و میشه گفت یه استعداد یاب خوب هست تو اروپا اما در اینکه تو تیم هایه بزرگسال اروپایی زیاد خوب نبوده هم به خاطر اینکه هنوز به اون پختگی کامل نرسیده و تجربه بالا نداره که چند سال دیگه از این مربی تو تیم هایه اروپایی خواهیم شنید.
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴:۴۰
پاسخ
95
137
میم
بدردبخور بودن که براش بلیط گرفتن که فقط بررره؟؟؟؟ :)))
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸:۱۸
پاسخ
101
43
باافتخار تاجی ام
هیچ فایده ای نداره این طور سال اول یه عده میان تو استقلال چهره میشن سال بعد جدا میشن آخه مدیریت ضعیفه بازیکن یه بند میزاره تو قرارداد که خودش آخر فصل هر کاری دوست داره میکنه پس اصلا این کار استراماچونی هم فایده نداره جای فتح الله زاده و واعظ آشتیانی تو استقلال خالیه کیا موافقا؟؟
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۹:۳۲
پاسخ
73
148
طوفان سرخ آسیا
بازم 30تا بازیکن میخرن آخرش به ی سهمیه رازی میشن
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۰:۴۰
پاسخ
144
83
یوسف
اره سی تا میخرن ده میلیارد بعد سه تاشون را میفروشن سی میلیارد اینجوریاس استقلال نه مثل پرسپولیس که خرید زید ۱۰ میلیاردی نداره فروشم که ماشالا هیچ
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰:۵۳
47
160
عشقممم نیمار
تو این وضعیت بی سرسامونی عشق_تقلال ک‌دارن اسکلت تیم فراری میدن ..تنها دلخوشیم ..استراشاه جونه ..فقط همین :-P البته اگ‌ از این ارامش و‌ب موقع برگزارشدنه تمرینات و‌اماده سازی عشق_تقلال بدشون بیاد و‌دس ب افشاگری بی موقع بزنن تا تیم رو‌ب حاشیه ببرن :-P حتی شنیدم ک‌ شایعه اومدن رحمتی درست کردن ..اونم فقط برای برهم زدن ارامش و‌تمرکز عشق_تقلال ..ب خصوص سید حسین حسینی بود :-P من با سرچای گسترده ای ک کردم ..فهمیدم‌ ک‌ عشق_تقلال هم‌از بیرون و‌هم از درون و‌ هم‌ از خودی و‌هم غیر خودی .. دشمن‌ زیاد داره و بعضیا حتی با اینک‌ طرفدار سرسخت عشق_تقلالن ..دوس ندارن ک عشق_تقلال ..قهرمان شه :-P بعضی پیشکسوت های باشگاه هم ..فقط موقعی ک‌مربی نتیحه بد بگیره ..مصاحبه میکنن ..ولی الان نمیان مصاحبه کنن..بلک با حرفاشون ..دشمنای عشق_تقلال هم ..از ضربه زدن ب تیم ..عقب نشینی کنن :-P ک با این اوضاع ..استراشاه دووم نمیاره ..ن بخاطر ناکارامدی استراشاه ک قطعا مربی با دانشیه ..بلک‌بخاطر حواشی ک برای استراشاه و‌باشگاه ب وجود میارن تا استراشاه هم‌ ب سرنوشت کینگ‌شفر دچار کنن..چون کینگ شفر هم‌داشت خوب کار میکرد ک با حواشی ..تمرکزشه بهم زدن و‌در نتیجه منجر ب اخراجش شد :-P
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳:۱۵
پاسخ
97
83
پرسپولیس سرور استقلاله
الان معلوم نیست 2 میلیون دلار پاداش پرسپولیس، حدود 500 هزارتای دیگه برای بردهای اون فصل لیگ قهرمانان آسیای پرسپولیس و اینا رو چیکار کردن هیئت مدیره. نکنه خرج خرید های ارزان می شود؟
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۳:۱۸
پاسخ
104
88
Abedi
هر موقع مشخص شد پول بازی های آسیایی استقلال پول فروش بازیکنا - پول بلیط فروشی - تبلیغات میدانی - پول اسپانسر - طلب از فدراسیون و فیفا و غیره استقلال چی شد پول پرسپولیس هم معلوم میشه نمیدونم چرا بعضیا اینقدر ساده هستن خب معلومه دارن از این دوباشگاه میخورن که نمیذارن خصوصی بشه
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸:۵۷
28
129