ترکیب منتخب باسابقه ترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس

ترکیب منتخب باسابقه ترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس

3277
21:52
20 آذر 1397
13 بازیکن در تاریخ لیگ برتر موفق شده اند از مرز 500 بازی بگذرند که میلنر آخرین آن ها است.

به گزارش وبسایت نود، شاید میلنر جزو درخشان ترین و موفق ترین ستاره های تاریخ لیگ برتر انگلیس نباشد ولی او جزو معدود بازیکنانی است که توانسته به رکوردی مهم برسد. جیمز میلنر با حضور در بازی این هفته لیگ برتر انگلیس، موفق شد به رکورد 500 بازی در لیگ جزیره برسد. 

این رکورد تنها متعلق به 12 بازیکن دیگر است که از شروع لیگ برتر در سال 92، توانسته اند در سال های مختلف تعداد بازی خود را از مرز 500 بازی بگذرانند. از این 13 نفر، دو نفر از آن ها دروازه بان هستند که با کنار گذاشتن یک دروازه بان و همینطور میلنر، می توان به 11 بازیکن رسید و ترکیبی از این 11 بازیکن را درون یک تیم منتخب قرار داد:

دروازه بان ذخیره: مارک شوارتزر

شوارتزر استرالیایی سال ها در فوتبال انگلیس حضور داشت و 514 بازی در لیگ برتر انجام داد، او سابقه بازی در میدلزبورو، فولام، چلسی و لسترسیتی را داشت و اگرچه نقشی مهم در قهرمانی های چلسی و لسترسیتی در لیگ برتر ایفا نکرد، ولی دو مدال قهرمانی پیاپی لیگ جزیره را دارد.

دروازه بان: دیوید جیمز

جیمز 572 بازی در لیگ برتر انجام داد، او این مسابقات را برای لیورپول، استون ویلا، پورتسموث، منچسترسیتی و وستهم به انجام رساند. شاید تصویری که از دیوید جیمز در اذهان باقی مانده خیلی مثبت نباشد، به خصوص در مورد دوران حضورش در لیورپول. ولی در هر صورت او بازیکنی باتجربه است که از نظر تعداد بازی هم در رده چهارم برترین های لیگ قرار دارد.

مدافع چپ: فیل نویل

فیل نویل 505 بازی در لیگ برتر انجام داد، او این بازی ها را برای منچستریونایتد و اورتون انجام داد. شاید اشلی کول یکی از بزرگترین مدافعین چپ تاریخ لیگ برتر باشد ولی او تنها 385 بازی در لیگ جزیره انجام داد. بنابراین چاره ای جز انتخاب فیل نویل نیست، بازیکنی که قابلیت بازی در چند پست مختلف را داشت و دفاع چپ یکی از آن ها بود.

مدافع میانی: ریو فردیناند

فردیناند با سابقه بازی برای وستهم، لیدز، کوئینزپارک رنجرز و منچستریونایتد، 504 بار در لیگ برتر به میدان رفت. بخش عمده موفقیت های او در لیگ برتر، با منچستریونایتد رقم خورد و این بازیکن شش بار در الدترافورد موفق به فتح جام لیگ برتر شد. بعد از ترک یونایتد، او مدتی در کوئینز پارک رنجرز بود و در همانجا بازی های معدودی انجام داد ولی همان تعداد بازی کافی بود که رکوردش از 500 بازی بگذرد.

مدافع میانی: سول کمپل

کمپل 503 بازی در لیگ سول برای تاتنهام، آرسنال، پورتسموث و نیوکاسل انجام داد. کمپل در مقایسه با زوج سابقش در تیم ملی (فردیناند) تنها یک بازی کمتر در لیگ برتر انجام داده است. بخش عمده این مسابقات با پیراهن اسپرز بود ولی او سپس راهی آرسنال شد و موفقیت هایش در لیگ برتر با پیراهن قرمزها رقم خورد.

مدافع راست: جیمی کرگر

508 بازی و تمام آن با پیراهن لیورپول. در مقایسه با رقیب، همکار و دوستش (گری نویل) کرگر 108 بازی بیشتر در لیگ برتر انجام داد. کرگر که لقب آقای مورد اعتماد را در لیورپول داشت، هیچگاه به افتخارات نویل در لیگ جزیره نرسید. اگرچه هم بخش عمده دوران بازیگری وی به عنوان مدافع وسط بود ولی در ابتدا او یک دفاع راست بود.

هافبک چپ: رایان گیگز

632 بازی در لیگ برای منچستریونایتد، 109 گل و 13 قهرمانی در لیگ جزیره. از شروع لیگ برتر تا سال 2013 که بازنشسته شد، او همیشه بازیکنی درخشان در لیگ برتر بود، گیگز بعد از مسن شدن، از یک هافبک کناری سریع و گلزن بدل به یک هافبک مرکزی شد و بیشتر در میانه میدان دیده می شد. او به جز فصل آخر حضورش در یونایتد، در تمامی فصول لیگ برتر موفق به گلزنی شده بود.

هافبک مرکزی: گرت بری

653 بازی برای استون ویلا، منچسترسیتی، اورتون و وست برومویچ. رکورددار بازی در لیگ برتر انگلیس، کارش را به عنوان یک هافبک چپ آغاز کرد و در ابتدای دوران حرفه ای گل های بیشتری به ثمر می رساند ولی به مرور به مرکز زمین منتقل شد و بیشتر یک هافبک شناخته شد.

هافبک میانی: گری اسپید

535 بازی برای تیم های لیدز، اورتون، نیوکاسل و بولتون در لیگ برتر. این بازیکن باثبات بخش عمده دوران بازیگریش را در سمت چپ زمین یا میانه میدان بازی کرد، مرگ تراژیک او در سال 2011، موجی از غم را در فوتبال بریتانیا به همراه داشت. به خصوص برای آن هایی که از نزدیک اسپید را می شناختند و از ویژگی های اخلاقی او آگاه بودند.

هافبک میانی: فرانک لمپارد

609 بازی برای سه تیم وستهم، چلسی و منچسترسیتی. دوران حضور لمپارد در وستهم و منچسترسیتی، کمرنگ بود، او در ابتدا و انتهای کارنامه حرفه ایش در این دو تیم حضور داشت و بخش عمده موفقیت هایش در چلسی رقم خورد. او در کنار بری و گیگز، تنها بازیکنانی هستند که بیش از 600 بازی در لیگ انجام داده اند. لمپارد در لیگ 177 گل به ثمر رساند و سه بار قهرمان لیگ جزیره شد.

هافبک راست: استیون جرارد

با وجود انجام 504 بازی در لیگ برتر و بیش از یک دهه درخشش در سطح اول فوتبال جزیره، جرارد هیچگاه دستش به جام لیگ برتر نرسید و این حسرت همیشه برایش باقی ماند. او در سیستم 4-5-1 ترسیمی ما، به ناچار به سمت راست منتقل شده است. چرا که با وجود لمپارد، چاره ای جز این نبود. مشکلی که همیشه هم مربیان تیم ملی انگلیس برای کنار هم قرار دادن جرارد و لمپارد در ترکیب داشتند.

مهاجم: امیل هسکی

516 بازی در لیگ برای لسترسیتی، لیورپول، بیرمنگام، ویگان و استون ویلا

در تاریخ لیگ برتر مهاجمان بسیار بزرگی دیده می شوند، مهاجمانی با آمار گل بالا. ولی فقط یک مهاجم از مرز 500 بازی عبور کرده و آن کسی نیست جز هسکی. با وجود آمار نه چندان خوب و زدن تنها 110 گل در این تعداد بازی در لیگ، ولی هسکی سابقه زیادی در فوتبال انگلیس داشت. هسکی سال 2012 آخرین بار در سن 34 سالگی در لیگ برتر با پیراهن ویلا به میدان رفت.

 

1878

نظرات کاربران
امین
جای اشلی کول ، روی کین و تیری هانری خالی بود
۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰:۳۴
پاسخ
0
14
عماد
یادش بخیر سول کمپل...آرسنال نسل طلایی
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰:۱۹
پاسخ
26
23