تعلیق بازی‌های مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ‌ملت‌های کونکاکاف/ دیدارهای مقدماتی «گُلدکاپ» هم به تعویق افتاد

تعلیق بازی‌های مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ‌ملت‌های کونکاکاف/ دیدارهای مقدماتی «گُلدکاپ» هم به تعویق افتاد

239
09:40
16 فروردین 1399
کنفدراسیون فوتبال منطقه آمریکای شمالی و مرکزی از تعویق بازی‌های دو رویداد مهم فوتبال این منطقه در رده ملی خبر داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، در نتیجه شدت گرفتن شیوع کرونا در آمریکای شمالی، کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) در بیانیه‌ای از تعویق بازی‌های مرحله نیمه نهایی، رده‌بندی و فینال لیگ ملت‌های این منطقه در سال 2020 خبر داد. قرار بود این بازی‌ها در ماه ژوئن در شهر تگزاس آمریکا برگزار شوند اما با توجه به رشد روز افزون شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا تصمیم بر این شده که این بازی‌ها به زمان دیگری موکول شوند.

در مرحله نیمه نهایی لیگ ملت‌های آمریکای شمالی تیم ملی فوتبال آمریکا به مصاف هندوراس می‌رود و تیم ملی مکزیک به عنوان پرافتخارترین تیم این منطقه با کاستاریکا مصاف خواهد داشت. هر دوی این بازی‌ها قرار بود روز چهارم ژوئن (دقیقاً دو ماه دیگر) برگزار شوند و بازی رده‌بندی و فینال رقابت‌ها هم سه روز بعد از آن بود.

در همین حال کونکاکاف از موکول شدن بازی‌های مرحله مقدماتی جام ملت‌های آمریکای شمالی و مرکزی موسوم به «گُلدکاپ» خبر داد. بازی‌های مرحله مقدماتی این تورنمنت هم قرار بود در ماه ژوئن برگزار شوند.

تعویق این بازی‌ها در پی تصمیم اخیر کارگروه کووید - 19 فیفا مبنی بر لغو تمامی بازی‌های ملی فوتبال جهان در ماه ژوئن صورت گرفته است.

به این ترتیب، بازی‌های نهایی لیگ ملت‌های کونکاکاف هم به تورنمنت‌هایی مانند، یورو 2020، کوپا آمه‌ریکا و المپیک اضافه شد که در نتیجه شیوع کرونا در جهان به زمان دیگری موکول شده‌اند.

1870

تسنیم
نظرات کاربران