تغییرزمان جام جهانی 2022برجام ملتهای آسیا وآفریقا هم تاثیرمی گذارد

تغییرزمان جام جهانی 2022برجام ملتهای آسیا وآفریقا هم تاثیرمی گذارد

1873
11:11
11 اسفند 1393
تغییر زمان جام جهانی 2022 قطر از تابستان به زمستان بر جام ملتهای آفریقا و آسیا هم تاثیر منفی می گذارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - تغییر زمان جام جهانی 2022 قطر از تابستان به زمستان بر جام ملتهای آفریقا و آسیا هم تاثیر منفی می گذارد.

به گزارش وبسایت نود، وزیر ورزش گینه میزبان جام ملتهای آفریقا 2023 تغییر زمان این جام برای انطباق با جام جهانی 2022 قطر را رد کرد.

اظهارات دومانی دوره وزیر ورزش گینه در تضاد با بیانیه ژروم والکه دبیرکل فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) است که هفته پیش اظهار داشت جام ملتهای آفریقا 2023 از تاریخ معمول خود در ماه ژانویه شش ماه به تعویق می افتد و در ماه ژوئن برگزار می شود.

والکه گفت: با توجه به اینکه جام جهانی 2022 قطر برای ماههای نوامبر- دسامبر برنامه ریزی شده، میزبانی جام ملتهای آفریقا یک ماه بعد غیرعملی است.

وی افزود: با کنفدراسیون فوتبال آفریقا در مورد تعویق تورنمنت این قاره توافق شده است. اما گینه میزبان جام تاریخ جدید را رد کرده است.

دور درگفت وگو با تلویزیون گینه اظهار داشت: ما نمی توانیم جام ملتهای آفریقا را در ماه ژوئن برگزار کنیم، چرا که فصل بارندگی است. کنفدراسیون فوتبال آفریقا باید نظر گینه را جویا شود. ما تصمیم می گیریم تورنمنت چه زمانی برگزار شود. ما مشکل مربوط به جام جهانی و تداخل با جام ملتهای آفریقا را درک می کنیم.

وی ادامه داد: کاف باید نظر ما را هم جویا شود. در ماه ژوئن ما نمی توانیم تورنمنت آفریقا را برگزار کنیم. این کار ممکن نیست.

فیفا تلاش می کند جام جهانی 2022 را به دلیل گرمای شدید هوا در فصل تابستان قطر در ماههای خنک تر سال برگزار کند. تغییر زمان این جام با واکنش ها و اعتراضات زیادی در دنیای ورزش روبرو بوده است. کمیته بین المللی المپیک همواره نگرانی خود را از برگزاری همزمان این جام با بازیهای المپیک زمستانی ابراز کرده است. لیگ های فوتبال اروپا نیز از مخالفان جدی تغییر زمان جام 2022 قطر هستند.

در همین حال هجدهمین دوره جام ملتهای آسیا که باید در اواخر سال 2022 و یا اوایل 2023 برگزار شود، با سرنوشت نامعلومی روبرو است و هنوز روشن نیست تغییر زمان جام جهانی 2022 چه تغییراتی درجام ملت های آسیا ایجاد خواهد کرد و این مسابقات هم حتما باید زمانش تغییر کند.

1140

نظرات کاربران
ایمون زاید
باید میزبانی رو از قطر بگیرن
۰۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸:۳۳
پاسخ
0
0
عاطفه311
قطـــــــــــــــــــر هم شد جا؟؟؟؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۳۴:۳۸
پاسخ
0
0