تفاوت‌های ویلموتس و کی‌روش/ دو هفته تمرین کمتر!

تفاوت‌های ویلموتس و کی‌روش/ دو هفته تمرین کمتر!

19644
15:06
21 آبان 1398
حضور ویلموتس کمتر از یک هفته قبل از بازی با عراق در تهران اتفاقی بی سابقه برای فوتبال ایران است. 

به گزارش وبسایت نود، بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی به ایران آمد و تمرینات تیم ملی از روز یکشنبه زیر نظر او پیگیری شد. ایران بعد از باخت مقابل بحرین، روز پنجشنبه یک بازی حساس مقابل عراق در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیای 2023 چین دارد. بازی‌ای که اگر با شکست تیم ملی همراه شود، کار را برای ملی‌پوشان ایران برای صعود به مرحله‌ی بعدی مقدماتی جام جهانی سخت می‌کند. دیر آمدن ویلموتس به ایران برای برپایی این اردو، فوتبال‌دوستان ایرانی را برای جدال با عراق نگران کرده است. در دوران کارلوس کی‌روش خیلی کم پیش می‌آمد که تیم ملی اینقدر دیر برای یک بازی مقدماتی جام جهانی زیر نظر سرمربی تیم ملی تمرینات خود را آغاز کند. در این گزارش بررسی کرده‌ایم آیا در دوران کی‌روش هم مانند این روزها، تیم ملی کمتر از یک هفته برای بازی‌های حساس خود زیر نظر سرمربی تیم ملی تمرین می‌کرد یا کی‌روش زودتر تمرینات تیم ملی را حداقل برای بازیکنان داخلی در راه رسیدن به جام جهانی 2018 روسیه آغاز می‌کرد. 

 

اردوی ایتالیا برای آغاز مرحله نهایی

ایران در مرحله‌ی پایانی مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، قطر، چین و سوریه همگروه شده بود. ایران کارش را در این مرحله با بازی مقابل قطر در روز یازدهم شهریور ماه سال 1395 آغاز می‌کرد. از روز بیست و دوم مردادماه اردوی آماده‌سازی تیم ملی با حضور بازیکنان داخلی و لژیونرهایی که در قطر بازی می‌کردند در تهران آغاز شد و ملی‌پوشان فوتبال ایران روز بیست و سوم مردادماه راهی ایتالیا شدند تا اردویی 12 روزه در این کشور داشته باشند. کارلوس کی‌روش هم در ایتالیا به اردوی تیم ملی اضافه شد. تیم ملی روز پنجم شهریور ماه به ایران بازگشت تا در روز یازدهم شهریور پذیرای قطر در ورزشگاه آزادی باشد. ترکیب تیم ملی با حضور سعید عزت‌اللهی، سردار آزمون، رضا قوچان‌نژاد، علیرضا جهانبخش و میلاد محمدی در روز نهم شهریور ماه در تمرینات کامل شد و شاگردان کی‌روش دو روز بعد موفق شدند با 2 گل دقایق پایانی که توسط رضا قوچان‌نژاد و علیرضا جهانبخش به ثمر رسید، از سد قطر بگذرند. تیم ملی پنج روز بعد از برد مقابل قطر، در چین مقابل شاگردان مارچلو لیپی سرشناس با تساوی بدون گل متوقف شد.  

 

بازهم اردوی خارجی برای آمادگی تیم ملی

تیم ملی حدود یکماه بعد از کسب 4 امتیاز از دو بازی اول خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، باید به مصاف ازبکستان در تاشکند و کره جنوبی در تهران می‌رفت. کارلوس کی‌روش برای این دو بازی هم بازیکنان داخلی لیگ را به اردوی خارجی برد. اینبار اردوی تیم ملی در کشور ارمنستان برگزار شد. شاگردان کی‌روش از روز اول مهر ماه 9 روز اردوی خود را در ایروان برگزار کردند. بعد از آمدن از ایروان، کی‌روش روز یازدهم مهرماه اسامی بازیکنان تیم ملی برای دو بازی حساس مقابل ازبکستان و کره جنوبی را اعلام کرد. تیم ملی در آن دو بازی موفق بود و با نتیجه مشابه یک بر صفر از سد ازبکستان و کره جنوبی گذشت تا به صدر جدول رده بندی گروه خود با 10 امتیاز برسد.

 

یک بازی دوستانه قبل از جدال با سوریه

ایران بعد از کسب 10 امتیاز از 4 بازی اول خود در آخرین بازی دو رفت مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی باید به مصاف سوریه می‌رفت. این بازی روز بیست و پنجم آبان ماه در مالزی برگزار می‌شد و تمرینات تیم ملی از روز دوشنبه هفدهم آبان ماه زیر نظر کی‌روش آغاز شد. تیم ملی بعد از یک روز تمرین در تهران راهی مالزی شد تا خود را برای جدال با سوریه آماده کند. ایران که یک هفته زودتر به مالزی برای بازی با سوریه رفته بود در این کشور یک بازی دوستانه هم مقابل گینه نو برگزار کرد که با پیروزی 8 بر یک تیم ملی همراه شد. شاگردان کی‌روش که بعد از 2 برد پیاپی مقابل سوریه متوقف شده بودند، مرحله‌ی رفت مقدماتی جام جهانی را با صدرنشینی به پایان رساندند. 

 

آغاز اردو یک هفته قبل از بازی با قطر

شاگردان کارلوس کی‌روش کار خود در دور برگشت مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه را در نوروز سال 1396 آغاز کردند. تیم ملی سوم فروردین ماه در دوحه باید به مصاف قطر می‌رفت و روز هشتم فروردین ماه پذیرای چین بود. کی‌روش برای این دو بازی روز بیست و ششم اسفند ماه تمرینات تیم ملی را آغاز کرد. ملی‌پوشان فوتبال ایران بعد از دو روز تمرین در ایران روز بیست و نهم اسفند ماه ایران را به مقصد قطر ترک کردند. تیم ملی از دو بازی خود در نوروز 6 امتیاز کسب کرد. شاگردان کی‌روش هر دو بازی را با نتایج مشابه یک بر صفر و با گلزنی مهدی طارمی به سود خود به پایان رساندند تا همچنان صدرنشین گروه خود بوده و در یکقدمی صعود به جام جهانی قرار داشته باشند. 

 

وقتی دومین اردوی خارجی لغو شد

با پایان لیگ، تیم ملی در ادامه راه خود برای صعود به جام جهانی 2018 روز بیست و دوم خردادماه سال 1396 باید به مصاف ازبکستان در ورزشگاه آزادی می‌رفت. شاگردان کارلوس کی‌روش اگر می‌توانستند در این بازی از سد ازبک‌ها بگذرند، دو هفته زودتر از پایان مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی، صعود خود به بزرگترین رویداد فوتبالی جهان را قطعی می‌کردند. تمرینات تیم ملی برای بازی با ازبکستان در هفته‌ی اول خردادماه آغاز شد و بازیکنان تیم ملی بعد از چند روز تمرین در تهران، روز پنجم خرداد ماه عازم اتریش شدند تا خود را برای بازی با ازبکستان آماده کنند. بعد از چند روز تمرین در اتریش که با 11 بازیکن برگزار شده بود، رضا قوچان‌نژاد، اشکان دژاگه، میلاد محمدی، علی کریمی، سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی خود را به سایر بازیکنان تیم ملی در اتریش اضافه کردند.

تیم ملی که قرار بود بعد از بازی دوستانه با مونته‌نگرو راهی دبی شود و دومین اردوی خود را برای بازی با ازبکستان در این شهر برپا کند، روز چهاردهم خرداد بعد از بازی در شهر پودوگوریسا پایتخت مونته‌نگرو و برتری 2 بر یک مقابل این تیم، به جای سفر به دبی، راهی تهران شد تا تمرینات خود را در ایران ادامه دهد. پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به تهران، بازیکنان یک روز را به استراحت و ریکاوری پرداختند و روز هفدهم خردادماه اولین جلسه تمرینی خود را در هتل برگزار کردند. در این تمرین مسعود شجاعی، سید جلال حسینی، وحید امیری، محمد انصاری و مهدی طارمی به سایر ملی‌پوشان اضافه شدند تا در فاصله‌ی کمتر از یک هفته تا بازی با ازبکستان تیم ملی با ترکیب کامل تمرین کند. شاگردان کارلوس کی‌روش در تیم ملی در نهایت با برتری 2 بر صفر مقابل ازبکستان خیلی زود صعود خود به جام جهانی 2018 روسیه را قطعی کردند.  
 

نظرات کاربران
M.azhineh
در اینکه کیروش مربی بزرگی بود شکی نیست اما در چند سال اخر واقعا داشت به مردم توهین میکرد این فقط نتیجه بی مدریتی تاج بود که باعث شد کیروش روبه روی مردم قرار بگیره اما ویلموتس تو چند بازی که سرمربی تیم بوده اصلا برنامه خاصی رو دنبال نمیکنه تیم بهم ریخته و سردرگم بازی میکنه و نمیدونه دنبال چیه و تاکتیک مشخصی رو دنبال نمیکنه تو لیست های که میده چندتا سوپرایز داره تیم تو خط دفاعی بازیکنان وظیفه خودشونو نمیدونن تو خط هافبک بازیکنان سردرگم هستن نمیدونن دنبال چی هست نه تز کناره ها استفاده میکنیم نه از عمق بنظر من مربی یکاز ایران میاد که دارای سبک خاصی هستش نه اینکه اقای ویلموتس تو هر مسابقه میخواد بازیکناش به یه سبک بازی کنن و همه هم سردرگم هستن
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲:۵۸
پاسخ
125
67
محمد
کی روش هم نصف این حقوق میگرفت از بحرین هم اینطور نمیباخت
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۸:۴۹
پاسخ
44
168
حسین
کیروش هر چی که بود دلش برای تیم ملی می تپید و روی تیم ملی غیرت داشت دمش گرم غیرتش واسه تیم ملی بیشتر از خیلی ها بود ولی ویلموتس عیرتش برای حقوقش هست تو بازی به این حساسی قهر کرد که پولمو بدید در حالی که پولش رفته بود دبی و داشت فرستاده میشد ترکیه که بهش بدن.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹:۳۹
پاسخ
54
183
اشکان
این بت کی‌روش حالا حالا ها هست، خب البته به بت سازی عادت دیرینه داریم ولی بازیهای عجیب غریبی که زمان کی‌روش با ترکمنستان و عمان و غیره انجام دادیم و بازی حماسی با سایه پرتغال و سایه اسپانیا در جام جهانی که انگار با قهرمان مساوی کردیم نه تیمهای حذف شده دور بعد!! پرتغال جام جهانی بیشتر پرتقال بود!! تیمهایی که اسپانیا و پرتغال رو یک هشتم حذف کردن خودشون یک چهار حذف شدن یعنی....، جام ملتها هم به ژاپنی سه هیچ باختیم که تو فینال یه بازنده تمام عیار بود. حالا از چیه کی‌روش بت ساختیم خدا میدونه؟!!! کی‌روش اگه مربی بود که بهترین نسل کلمبیا رو حداقل تا فینال میاورد که باز هم طبق معمول دور حذفی باخت و به کارنامه باختهای بی نظیرش در رئال، و البته ایران اضافه کرد.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲:۴۳
پاسخ
181
95
Ali.silent
باید مجسمه کیروش رو بسازن و تو ورودی فدراسیون فوتبال نصب کنن.مربی بزرگی که هشت سال تونست با این مدیران نالایق و مشکلاتی که همه ازش خبر داریم،سر کنه و فوتبال ایرانو بعد از مدتها یه سرو سامانی بده،بدون شک باید ازش به بهترین شکل قدردانی بشه.نکته: ویلموتس بعد از گذشت چندماه حضورش در تیم ملی،مدیران فدراسیون رو درصورت عدم اجرای تعهداتشون،تهدید به فسخ قرارداد کرد!!!
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰:۳۷
پاسخ
48
152
پژمان پرسپولیسی
یکسری افراد جوری حرف میزنن انگار پسرخاله ویلموتس یا کیروش هستن اینا جفتشون مربیان که طبق وظیفه ای که داره هر مربی باید باعث پیشرفت تیمهاشون بشن دیگه استقلال یل پرسپولیسی بودن مهم نیست من به عنوان ۱ پرسپولیسی وقتی استقلال هم خوب نتیجه میگیره از استرا تعریف میکنم چون داره به وظیفش درست عمل می کنه حالا برا هر تیمی می خواد باشه واقعیت اینه که لیاقت ایران باخت به این تیمهای رده پایین تر از خودمون نیست پس اگه باختیم یا خوب بازی نکردیم به جای تیکه به هم انداختن دنبال علتش باشیم این مربیا همشوننننن از دم قرمزو ابی و ملی و ... به جا دقدقه برد داشتن دقدقه اینو دارن چطوری پولشونو بگیرن همینجوری پیش بره احتمال مربیه خارجی و بازیکن خارجیم جزو کالای غیر ضروری اعلام میکنن سال دیگه ادمین جان بچاپ
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲:۱۴
پاسخ
16
38
فراست
کیروش توی کوپا آمریکا قهرمان شد ؟؟؟ وای چه مربی بزرگی
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۸:۳۸
پاسخ
103
45
وریا
اگه ویلموتس سه میلیون یورو قراردادش باشه باید به حال این ملت گریست
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۴:۵۴
پاسخ
13
112
علیرضا م.
خب اون زمان تیم ملی اولویت بود و این اردوها برقرار می‌شد، الان در عوضش راضی نگه داشتن هوادارای یه تیم باشگاهی مد نظره و خب نمیشه این همه اردو بذارن و باز بازی‌ها بخواد فشرده بشه و اینا ناراحت بشن! منافع ملی هم که بی خیال...
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۱:۳۵
پاسخ
56
202
نه به مافیای آبیها
دقیقا
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۴:۳۰
17
54
شاهین
کیروش نازنین ؛ امیدوارم این پیام بهت برسه که قلب میلیونها ایرانی همیشه با توست و برات بهترین آرزوها را داره
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸:۱۱
پاسخ
91
298
امیرعلی خان6
و صدالبته قلب میلیونها ایرانی هم با کیروش نیست
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۸:۲۵
127
38
ض
طرفداری از تیم ملی وظیفه همه است. اما اگر قرار بر مقایسه است: 1- مقدماتی جام جهانیی 2014 مرحله اول دوبار با قطر و یکبار با بحرین مساوی کردیم و در بازی آخر مرحله با برد کره به جام جهانی رفتیم مگرنه با مساوی هم حذف میشدیم. پس چیزی به نام صعود بی درد سر نبود! 2- درمرحله اول مقدماتی 2018 هم با ترکمنستان و عمان مساوی کردیم! چون اون روزها رفته فراموش کردید!
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸:۲۸
پاسخ
150
77
علیرضا
کیروش مردی بزرگی بود . از دست دادیم دیگه گذشته همه چی مهم این ویلموتس هم مربی بدی نیس باید زمان ببرد تا شرایط تیم رو به دست بیارد من مطمِنم که ویلموتس فوتبال ایران رو دوباره زنده میکنه فقط باید صبر کرد ویلموتس مربی باهوشیه مطمین باش نتیجه میگیره عراق هم میبریم
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲:۳۵
پاسخ
52
98
No name
اثرات کی روش حتی تا دو بازی اول ویلموتس مشهود بود ولی الان تیم خیلی به هم ریخته بازی می‌کنه نظر ویلموتس اینه که هر کی آماده بود و دعوت می‌کنه در حالی که همه میدونن هماهنگ کردن یه تیم تا ماه ها زمان می‌بره توی اروپا هم تیم های باشگاهی هم تیم های ملی مربی ها برای خودشون یه چارچوب و تاکتیک خاص دارن که در مرحله اول سعی میکنن بازیکنان متناسب با این تاکتیک را جذب یا انتخاب کنند و این بازیکنان هستند که باید خودشون رو با مربی وفق بدن
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۷:۵۵
پاسخ
17
125
حسین
خدایی نکرده اگه تیم ملی تو این مرحله حذف بشه باید تاج و دارو دستش تو معدن ب مدت ۴ سال کار کنن
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳:۱۴
پاسخ
3
169
for ever **
صدرصد میبازیم و تو همین مرحله حذف میشیم
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۲:۲۶
پاسخ
68
90
حسام
با باخت حذف نمی شیم.سه بازی با عراق و بحرین و هنگ کنگ تو تهران یکی هم با کامبوج ولی اصلا اینجور بازی کردن و نتیجه گرفتن در شان تیم ملی ایران نیست!
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱:۱۱
0
45