تقوی:  مدیون هواداران تراکتورسازی هستیم/ چمدانم همیشه آماده است

تقوی: مدیون هواداران تراکتورسازی هستیم/ چمدانم همیشه آماده است

4057
15:00
17 آبان 1397
سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز گفت: معتقدم تراکتورسازی باید بومی شود و تمرکزمان را باید روی بازیکنان پایه بومی قرار دهیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز گفت: معتقدم تراکتورسازی باید بومی شود و تمرکزمان را باید روی بازیکنان پایه بومی قرار دهیم.

به گزارش وبسایت نود، محمد تقوی، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: ابتدا می‌خواهم از هواداران‌مان تشکر کنم. من آدم زبان بازی نیستم و به نظرم تیم همیشه باید تلاش کند تا هواداران را خوشحال کند. زمانی ما می‌توانیم به حرف‌مان عمل کنیم که پیروز شویم و آن را تقدیم به هوادارانی کنیم که همیشه مدیون آنها هستیم. من همیشه سپاسگزار هواداران خونگرم تراکتورسازی هستم.

وی در پاسخ به این سؤال که این هواداران چقدر روی عملکرد تراکتورسازی تأثیرگذار هستند، گفت: تیم بدون هوادار معنا ندارد و ما یک تیم با 80 هزار نفر تماشاگر هستیم. همان‌طور که استوکس در پیروزی تراکتورسازی سهیم است، هواداران هم همان اندازه سهم دارند. وقتی هوادار نباشد، فوتبال معنا ندارد. اگر هوادار نباشد، پیروزی هم به دست نمی‌آید و معنایی ندارد. ما در آبادان بازی کردیم که من بی‌روح‌ترین فوتبال را در عمرم دیدم. هواداران برخی تیم‌ها شاید به اندازه تعداد انگشتان یک دست هم نباشند و این به فوتبال ضربه می‌زند. به نظرم هواداران تراکتورسازی سرمایه فوتبال ایران هستند که ما باید به آنها با پیروزی‌هایی که به دست می‌آوریم، روح بدهیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره تاکتیک تیمش گفت: من هنوز از تیم راضی نیستم. ما فقط می‌توانیم بگوییم که از گذشته بهتر شدیم و نمی‌توانم بگویم که خوب هستیم. به بازیکنانم گفته‌ام که پتانسیل شما بهتر و بیشتر از این است. با این حال اکنون نمی‌توانم تاکتیک و ترکیب تیمم را بگویم. ما همیشه یک روش خاص داریم و چیزی که می‌توانم بگویم، این است که اینجا همه تیم‌ها با یک روش بازی می‌کنند که این بد نیست، اما ما باید سعی کنیم همیشه با یک تاکتیک به زمین نرویم. ما بعد از بازی با استقلال خوزستان که نتیجه ارزشمندی کسب کردیم، مقابل سپیدرود هم توانستیم نتیجه ارزشمندی کسب کنیم. علیرضا نقی‌زاده در بازی‌های اخیر تأثیرگذارترین بازیکن ما بود، همچنین اشکان دژاگه در بازی‌های اخیر تأثیر زیادی در بازی‌های ما داشت که این بازیکنان را نداریم، اما نفرات جایگزین می‌توانند تأثیرشان را روی تیم بگذارند.

تقوی درباره ساده گل خوردن تیمش و برنامه‌اش برای جلوگیری از این اتفاق چیست، خاطرنشان کرد: گلی که مقابل پیکان خوردیم را گل حساب نمی‌کنم، اما دو گلی که قبل از آن بازی خوردیم، به دلیل نبود تمرکز بود، نه بحث فنی. در فوتبال در دو ثانیه همه چیز عوض می‌شود. در بازی با پیکان بازیکنان ما بعد از گلزنی 80 دقیقه تمرکز داشتند و این را ستایش می‌کنم. اشتباه هم جزئی از فوتبال است و کسی نمی‌تواند بگوید من اشتباه نمی‌کنم. باید اشتباهات را کم کرده و تمرکزمان را بیشتر کنیم. در حال حاضر به بازیکنی نیاز ندارم، چون مشخص نیست که حتی نیم ساعت دیگر من در تیم باشم یا نه و به همین دلیل من نمی‌توانم در این خصوص صحبت کنم. بعد از گلی که فروزان خورد، به او گفتم برود و با مردم روبه‌رو شود، چون نباید از اشتباه ترسید. فروزان اشتباه کرد، اما با تمام توان در دقایق دیگر بازی درون دروازه ایستاده بود.

 

تقوی افزود: بعد از باخت مقابل نفت به بازیکنان گفتم بروید و با مردم رو به رو شده و شجاعت خود را نشان دهید. ما نباید از باخت بترسیم. هر مربی فلسفه خاص خودش را دارد. وقتی که من به این تیم اضافه شدم هیچ دخالتی در جذب بازیکنان نداشتم و با پتانسیل فعلی باید به اهدافم برسم. هدف من این است که تحت هر شرایطی باید تیم مقابل را تحت فشار قرار دهیم. من باید به آن تاکتیک برسم و این موضوع به مدت زمانی بستگی دارد که در اختیار دارم. من بهترین بازیکنان جهان را دارم و آن‌ها حرف‌های مرا مو به مو انجام می‌دهند.

وی هم‌چنین درمورد شرایط جوی تبریز عنوان کرد: به چیزی که نمی‌توانیم تغییرش دهیم، فکر هم نمی‌کنم. امیدوارم فردا شرایط وزش باد مناسب باشد.

وی درباره اینکه می‌گوید وضعیتش روی نیمکت تراکتورسازی مشخص نیست و اگر قرار باشد کسی جایگزین او شود چه توصیه‌ای برای جذب بازیکن دارد، گفت: من فقط یک تیم به سرمربی بعدی تحویل می‌دهم. شاید یکی از خوش‌شانس‌ترین مربیان تاریخ ایران باشم که در این مقطع تراکتورسازی را تحویل گرفتم. شاید برخی در خواب هم این وضعیت را نبینند که سرمربی این بازیکنان باشند. این موضوع در خاطر من می‌ماند. روزی که من با تراکتورسازی قرارداد بستم، هوادار این تیم بودم.

تقوی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تا کنون صحبتی درباره تغییر نیمکت یا رفتنش نمی‌کرد و آیا اتفاق جدیدی افتاده و مربی جدیدی قرار است به تراکتورسازی بیاید که این‌گونه صحبت می‌کند، گفت: مربی همیشه وضعیتش همین‌طور است. من همیشه ساکم آماده و روی دوشم است که همیشه آماده رفتن باشم. مهمترین موضوعی که من دارم، بحث آکادمی است. اکنون هم دو بازیکن از آکادمی به تیم آوردم و تا زمانی که باشم، وضعیت همین است و از آکادمی تراکتورسازی بازیکنانی را به تیم اصلی منتقل می‌کنم. هر کجا هم باشم، بازیکنان بومی و جوان برای من در اولویت قرار دارند. تیم تراکتورسازی باید بومی شود، چون به اندازه کافی بازیکن دارد. برای تیم‌هایی که می‌خواهند قهرمان شوند، باید بازیکن باتجربه هم باشد، اما اعتقاد دارم این تیم باید بومی هم شود. به نظرم آذربایجان به اندازه کافی هم بازیکن برای بومی شدن تراکتورسازی دارد.

سرمربی تراکتورسازی در پایان گفت: عبدالله‌زاده به دلیل دلایل انضباطی در اختیار نداریم و باشگاه بعد از بازی درموردش تصمیم خواهد گرفت. با این وجود خوشبختانه بازیکنانی داریم که می‌توانند در چند پست بازی کنند. مربی دروازه‌بانان ما نیز همیشه از آمادگی گلرهای دوم و سوم می‌گویند.

وی در مورد عملکرد محسن فروزان در بازی با پیکان و آیا برنامه‌ای برای جذب دروازه‌بان بزرگ دارد یا نه، گفت: از حالا برای نیم‌فصل نمی‌توانیم کاری کنیم. خوشبختانه بازیکنانی داریم که می‌توانند در چند پست بازی کنند. از وقتی آقای اسفندیاری به اینجا آمده است، همیشه وقتی با من صحبت می‌کند، از آمادگی خوب حیدری و محمدیان می‌گوید. فاصله آنچنانی بین بچه‌ها نیست و اگر فروزان هم نباشد، بازیکنانی داریم که بتوانند جای او را پر کنند. من دغدغه‌ای ندارم، چرا که جوان‌ها می‌توانند جایگزین خوبی باشد.

 

20441

نظرات کاربران
حبیب تراختوری از مازندران
از اینکه همیشه از هوادار یاد میکنی(همین هواداری که کج دار و مریز ازت حمایت میکنه و میکنیم) و مثل یک جنتلمن حرف میزنی،برای شخص بنده خیلی مهمه و میپسندم...حرفی ندارم جز اینکه حمایتت میکنم.چون سکان هدایت تیم محبوبمو داری...هوادارای ما هم کمی صبور باشن تا آقای تقوی شایستگی های خودشو نشون بده...بعد از اونم هر چی حاج زنوزی بگه ما دربست قبول داریم!به امید شکستن رکورد تماشاگر تو بازی فردا که توام با پیروزی تیم محبوبم همراه باشه...یاشاسین تراختور
۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴:۴۹
پاسخ
5
52
مهدی تی تی از تهران
به امید خدا ذوب رو می بریم .تقوی را بعنوان مربی قبول دارم اما برای سرمربیگری نه.تراختور مربی قوی تر و بزرگتر میخواهد
۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۷:۰۰
پاسخ
11
44
تهران تراختورچیلاری
انشاالله موفق باشی
۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴:۰۵
پاسخ
5
47
همدانی تراکتورچی2000-2017
به امید موفقیت تراکتور محبوب ویه برد خوب
۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸:۵۰
پاسخ
4
54
ata
تقوی مرد با احترام و خوش فکری هست، اما تراکتور اسمش بزرگ است و احساسات نباید جلوی منطق را بگیرد تقوی آینده ی مربیگری بسیار خوبی دارد ولی باید به تجربیات خود همچنان بیافزاید مخصوصا در مورد تعویض ها! امیدوارم تراکتور سازی با مربیان بازیکنان الگوی جهان مذاکره کند تا این مربیان نابغه نیز به تقوی تجربیات فراوانی یاد بدهد، ممنون از اقای تقوی که همچنان با این همه فشار در کار خود مصمم و بی حاشیه است
۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳:۱۲
پاسخ
4
56
tiraxtur
واقعا خیلی خوش شانسی .به امید برد مقابل ذوب اهن. یاشاسین تیراختور
۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷:۵۳
پاسخ
14
51