تقوی: هواداران ورزشگاه را تبدیل به جهنم کردند/  شجاعی بهترین بازیکن تیم و مهره‌ای غیرقابل تعویض است

تقوی: هواداران ورزشگاه را تبدیل به جهنم کردند/ شجاعی بهترین بازیکن تیم و مهره‌ای غیرقابل تعویض است

4911
17:38
18 آبان 1397
سرمربی تیم تراکتور سازی تبریز گفت: باید از هواداران تیم تشکر کرد که حضور بسیار خوبی در ورزشگاه داشتند.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم تراکتور سازی تبریز گفت: باید از هواداران تیم تشکر کرد که حضور بسیار خوبی در ورزشگاه داشتند. 

به گزارش وبسایت نود، محمد تقوی در نشست خبری پس از دیدار تیم های تراکتورسازی تبریز و ذوب آهن اصفهان، اظهار داشت: امروز باید تشکر ویژه‌ای از هواداران تراکتورسازی داشته باشم که یادگار امام (ره) را به جهنم تبدیل کردند. بازیکنان نیز با بازی خوب خود جواب زحمات هواداران را دادند که بابت این موضوع از طرف خودم از بازیکنان تیم و هواداران تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد جشنواره گل‌های پاییزی تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته‌های اخیر عنوان کرد: ما در هر بازی با توجه به شرایط، تاکتیک‌های مختلفی را به کار می‌گیریم. امروز نیز با تاکتیک خاصی بازی را شروع کردیم، اما متأسفانه در نیمه اول خوب نبودیم. بازیکنان با توجه به حضور هواداران احساسی شده بودند که بین دو نیمه به آنها گفتم باید خودتان باشید. همچنین باید از مسعود شجاعی شخصاً تشکر کنم که بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کرد و توانست تیم را جمع کند.

وی در ادامه افزود: در نیمه دوم با گل اروین بازگشت خوبی داشتیم و بعد از اینکه این بازیکن گل دوم خود و تیم را به ثمر رساند، توانستیم گل‌های سوم و چهارم را نیز وارد دروازه ذوب‌آهن کنیم. ما در بازی‌های خود بر اساس تاکتیک حریفان تصمیم می‌گیریم با دو مهاجم و یا یک مهاجم حتی شاید در برخی دیدارها با 10 مهاجم بازی کنیم. خوشبختانه امروز بازیکنان در نیمه دوم تا حدود زیادی خواسته‌های من را برآورده کردند و توانستیم به یک برد پُرگل دست پیدا کنیم. ما پس از آزاد شدن مهدی‌پور در نیمه دوم توانستیم از ظرفیت خوب مسعود شجاعی نیز بهتر استفاده کنیم.

تقوی در پاسخ به این سؤال که چگونه تیم تراکتورسازی به دنبال از دست دادن نیمه اول توانست در نیمه دوم میانه میدان را از اختیار ذوب‌آهن خارج کند، گفت: تاکتیک تیم ما در این بازی 2-4-4 لوزی بود و قصد داشتیم با این سیستم فضای بیشتری را در میانه زمین در اختیار مسعود شجاعی قرار دهیم. فکر کنم یکی از موضوعاتی که با استفاده از آن توانستیم به بازی برگردیم داشتن روح تیمی بود. تمام تاکتیک و تکنیک‌ها در نبود روح تیمی به نتیجه نمی‌رسد که خوشبختانه ما این موضوع را در نیمه دوم داشتیم و توانستیم پیروزی خوبی را کسب کنیم.

وی با ابراز رضایت از عملکرد خوب لی‌ اروین و اُفت آنتونی استوکس عنوان کرد:  این مسئله طبیعی است. وقتی شما گلزن هستید همه نگاه‌ها به سمت شما می‌رود. در این شرایط اروین آزاد شده است. اروین در سیستم دو مهاجمه بسیار خوب است در انگلیس اکثر تیم‌ها با این روش بازی‌ می‌کنند. وقتی با دو مهاجم کار می‌کنیم اروین خیلی آزاد می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص تاکتیک تیم تراکتورسازی در دیدارهای آینده تصریح کرد: من نمی‌دانم فردا صبح همچنان در مسئولیت خود هستم یا نه، اما در صورت باقی ماندن در سمت خود سعی می‌کنم در هر بازی با توجه به داشته‌های تیم تاکتیک بازی را انتخاب کنم. وقتی ما مهاجم سرزن در تیم خود داشته باشیم قطعاً از ارسال‌های بلند استفاده می‌کنیم، اما موضوعی که می‌توانم به آن اذعان کنم این است که تراکتورسازی تبریز تیم بزرگی شده است و دیگر همه باید از آن بترسند.

تقوی در خصوص ناهماهنگی لی اروین و آنتونی استوکس خاطر نشان کرد: طبیعی است که این بازیکنان در دیدارهای ابتدایی با توجه به اینکه شناختی از یکدیگر نداشتند ناهماهنگ باشند، اما ما شاهد هستیم پس از چند بازی هماهنگی بیشتری بین آنها حاصل شده است. هر چند این دو بازیکن در دیدارهای گذشته خوب بازی کردند، اما قطعاً در دیدارهای آینده با هماهنگی بیشتر لی اروین و استوکس شاهد عملکرد بهتری از آنها خواهیم بود.

وی در مورد برنامه تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی هم گفت: بعد از این بازی سه روز استراحت خواهیم کرد و مجدداً کار خود را برای ادامه دیدارهای خود در لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص واکنش سوگیتا بعد از تعویضش و حرکت او به سمت رختکن گفت: سوگیتا یک بازیکن خوب و حرفه‌ای است و یک الگو برای بازیکنان در فوتبال ایران می‌تواند باشد. او بعد از تعویض از من اجازه گرفت تا به رختکن برود، من نیز بعد از اینکه احساس کردم او ناراحت شده است، از وی در این خصوص سؤال کردم که تأکید کرد دلیل ناراحتی‌اش عملکرد نه چندان خوبش بوده است. سوگیتا حق ندارد از خودش ناراحت باشد، چرا که به اعتقاد من او امروز نیز بسیار خوب بازی کرد. او می‌تواند یک الگو برای بازیکنان ما باشد، چرا که با تمام وجود و با تمام سلول‌های بدنش برای تیم بازی می‌کند.

تقوی در ادامه نشست خبری خود درباره وضعیت علی عبدالله‌زاده اظهار داشت: در خصوص این بازیکن باشگاه تصمیم‌گیرنده است و باید منتظر تصمیم باشگاه در مورد او باشیم.

وی درباره احساس پهلوان و عدم حضورش در ترکیب ابتدایی تراکتورسازان بیان کرد: اینکه بازیکنی از ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد و یا به عنوان بازیکن جانشین به میدان برود، تشخیص من است. نباید برای بازیکن تعداد دقایق بازی کردنش مهم باشد و او باید به این فکر کند چقدر می‌تواند برای تیم مفید باشد. خوشبختانه احسان نیز امروز در دقایقی که به میدان رفت بازیکن مفیدی بود. من در ترکیب تیم خود 18 تا 20 بازیکن دارم که در هر دیدار تنها می‌توانم، از 11 بازیکن استفاده کنم. در اینجا باید از عملکرد همکاران خود در کادر فنی از جمله امیرحسین پیروانی، اسفندیاری و کاظم محمودی تشکر کنم. قطعاً دلیل خوب بازی کردن تیم تنها من نیستم و این نفرات در موفقیت‌های اخیر تراکتورسازی نقش داشته‌اند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ این سؤال که شجاعی با وجود عملکرد خوب خود همچنان پاس‌های اشتباه زیادی دارد، گفت: شجاعی زحمات زیادی را در زمین می‌کشد و بهترین بازیکن من است. مسعود بازیکن غیرقابل تعویضی برای من است، اما در فوتبال همه بازیکنان مرتکب اشتباه می‌شوند. مطمئن باشید شجاعی خودش می‌داند در زمین چگونه بازی کند. تنها حضور این بازیکن باتجربه در زمین برای من کافی است. اگر او امروز 10 پاس اشتباه داد، اما با یک گل در دقایقی پایانی تمام اشتباهاتش را جبران کرد.

تقوی در پاسخ به این سوال که بعد از اتفاقات بازی با نفت آبادان داوران روی شجاعی زوم کرده‌اند و او چه تدبیری برای حل این مشکل دارد، گفت:‌ شجاعی در این هفته کاملا مصدوم بود. او حتی به سختی راه می‌رفت و با خواهش من او بازی کرد. اینکه روی شجاعی زوم شده را من هم قبول دارم و این مسئله را در بین دو نیمه به او گوشزد کردم.

20441

نظرات کاربران
کی روش
در کل خوشم میاد مکتب استقلال بازیکن سالار است این از تقوی اون از شفر آقای تقوی وقتی بازیکنی بعد بازی کنه باید تعویض شود البته شما و شفر جرأت انجام این کار ندارید بازیکن سالاری یک تیم نابود می‌کند از کارلوس کی روش و برانکو یاد بگیرید
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲:۱۳
پاسخ
93
35
فرشاد
من دیدگاهم را امروز بعد برد برابر ذوب اهن مینویسم.تشکر از این هوادار که از سراسر ایران امدند و یک بار دیگر حماسه افریدند و ورزشگاه را با حضور 70 هزار نفری خود پر کردند و با تشویق بی امان خود ذوب اهن را فلج کردند.تشکر از اقای زنوزی مالک باشگاه تراکتور که برای تیم زحمت میکشه و ارتباط نزدیک با هواداران داره.و به نظرم باید به اقای تقوی اعتماد کرد و با این مربی ادامه راه داد.داریم عالی پیش میریم.به امید قهرمانی تراکتور.یاشاسین تراختور یا شاسین اذربایجان
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰:۴۸
پاسخ
6
119
حمید تیرختورچی
تیرختور بر هوادارترین تیم فوتبال ترکه و این هفته داشتن هوادار رو برای جعلبولیس معنی میکنیم البته جعلبولیس جلوی تیم های قطری که تو کشور خودشون به اندازه انگشت های یک دست هوادار ندارن بر هواداره ولی اینهفته در استادیوم ازادی مهمون ما خواهند بود
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۵۶
پاسخ
17
128
خسرو قرمز
سلام ، خسته نباشی آقای تقوی گل . خیلی دوستت دارم . موفق باشی .
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹:۲۱
پاسخ
5
120
تاج آسیا
شنیدم هواداران تراکتور کاشیمارو تشویق میکردن خخخخخخخخ
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴:۱۴
پاسخ
16
147
تراختورچی
تا درس عبرتی باشد برای دروازه بانهای دیگر تا دیگر مقابل تراختور وقت تلف نکنند آقای ملکی اولی و آقای مظاهری دومی ، وقت تلف کنی خودتون ضرر میبینین مرسی از همه بازیکنان و کادر فنی و هواداران 80 هزار نفر برای تراختور
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۳۷
پاسخ
11
132
جاوید
اقا دمتون گرم خیلی حال کردم عجب بازی بود 80 هزار تماشاگر...ماشلاه
۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵:۴۴
پاسخ
12
138