تمام خواندنی های فینال لیگ اروپا؛ منچستریونایتد و مورینیو رکورددار شدند

تمام خواندنی های فینال لیگ اروپا؛ منچستریونایتد و مورینیو رکورددار شدند

10687
04:05
04 خرداد 1396
منچستریونایتد موفق شد آژاکس را در فینال لیگ اروپا شکست دهد.

وبسایت رسمی برنامه نود - منچستریونایتد موفق شد آژاکس را در فینال لیگ اروپا شکست دهد.

به گزارش وبسایت نود، منچستریونایتد در فینال لیگ اروپا با ارائه یک بازی حساب شده توانست آژاکس هلند را شکست دهد و قهرمانی در لیگ اروپا را جشن بگیرد تا ویترین افتخاراتش را در عرصه اروپایی تکمیل کند. یونایتد با این برد، سهمیه لیگ قهرمانان را هم به دست آورد.

نگاهی داریم به آمار و رکوردهایی که بعد از قهرمانی منچستریونایتد به ثبت رسید.

منچستریونایتد تبدیل به پنجمین تیم در قاره سبز شد که هر سه جام معتبر اروپایی را کسب می کند. (جام یوفا / لیگ اروپا، جام باشگاه ها / لیگ قهرمانان و جام برندگان اروپا). پیش از این چلسی، یوونتوس، بایرن مونیخ و آژاکس به این مهم رسیده بودند.

ژوزه مورینیو اولین مربی است که توانسته دو جام معتبر اروپایی ( جام یوفا / لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا) را بیش از یک بار فتح کند. این چهارمین جام اروپایی ژوزه مورینیو محسوب می شود. او با پورتو به قهرمانی در جام یوفا و لیگ قهرمانان رسید و با اینتر هم یک بار لیگ قهرمانان را فتح کرد.

منچستریونایتد با این برد، به تنهایی پرافتخارترین تیم انگلیس است. آن ها 45 جام معتبر را کسب کرده اند، در حالی که لیورپول 44 جام را فتح کرده است. در این رده بندی، آرسنال با 29 جام و چلسی با 23 جام در رده های بعدی هستند. با احتساب تمام جام های کسب شده در تاریخ باشگاه، یونایتد با 66 جام پرافتخارترین تیم انگلیسی است. بعد از آن ها، لیورپول 60 جام را کسب کرده است.

مورینیو همچنان رکورد 100% پیروزی را در بازی های فینال تورنمنت های اروپایی دارد. 4 فینال و 4 قهرمانی.

وین رونی برای چهارمین بار در یک فینال مهم اروپایی برای یونایتد به میدان رفت تا با رکورد رایان گیگز برابری کند. سه فینال در لیگ قهرمانان در سال های 2008، 2009 و 2011.

سرمربی پرتغالی در تمام هفت دیداری که تیمش مقابل آژاکس به میدان رفته است، پیروز شده است.

تیم های ژوزه مورینیو در بازی های فینال، تنها 11 گل دریافت کرده اند (در 14 مسابقه)، این هشتمین کلین شیت تیم های آقای خاص در بازی های فینال بود.

زلاتان ابراهیموویچ به سی و سومین جام دوران حرفه ایش دست یافت.

پنج گل از شش گل اخیر مخیتاریان برای یونایتد در لیگ اروپا به ثمر رسید و این ستاره ارمنی با زدن 6 گل در لیگ اروپا، بهترین گلزن این فصل شیاطین سرخ در این تورنمنت بود.

مورینیو ۵۴ ساله از سال ۲۰۰۳، در 14 بازی فینال حاضر بوده که در 12 مسابقه آن پیروز شده. او تاکنون 25 جام را در دوران مربیگری اش کسب کرده است.

پل پوگبا بعد از آن که 19 بازی در امر گلزنی ناموفق بود، در دو بازی پیاپی برای شیاطین سرخ موفق به گلزنی شد. ضمن این که این برای اولین بار از آپریل 2016 بود که پوگبا در دو بازی پیاپی در عرصه باشگاهی گل می زند.

منچستریونایتد در فصلی که گذشت، هرگز در بازی ای که ابتدا گل اول را به ثمر رساند، شکست نخورد. 37 پیروزی و 8 تساوی.

آمار مورینیو در بازی های فینال 85.7 درصد پیروزی است. مورینیو باز هم در مسابقه فینال در 90 دقیقه شکست نخورد. او تا به حال در هیچ فینالی در طول 90 دقیقه بازنده نشده است.

 

پی نوشت: در آمار اشاره شده برای بازی های فینال با حضور مورینیو، جام های خیریه و سوپرجام ها لحاظ نشده است.

 

1878

نظرات کاربران
javad
به نظرم اینکه درصد مالکیت مهم نیست در فوتبال . مهم نتیجه هست که داره نتیجه میگیره. مگر اینکه در آینده درصد مالکیت روهم لحاظ کنن
۰۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۲:۰۰
پاسخ
1
5
Hadi UTD
عالی بود. زنده باد مورینیو که جواب منتقدین دادی. عالی بود. زنده باد یونایتد کبیر. لیورپولیا کجان ؟ خخخخ
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱:۳۶
پاسخ
24
48
عشق یعنی گل سرخ
لیورپول رفته گل بچینه خخخ ولی دور از شوخی من حاضرم به لیورپول ببازه تیمم تا تیمی مثل مینی سیتی
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰:۴۵
13
9
Gunner
یه رکورد جالب از دیدگاه من .هزینه مورینیو 18برابر آژاکس اما میزان حملات و مالکیت نصف رقیب..بی نطیره!!!تو همتا نداری ژوزه..
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳:۵۹
پاسخ
41
40
تا ابد سرخ عاشق
گانر خدا شفات بده که اینقدر حرفات تکراریه!! انگار چقدر تیمت فقیر و نداره البته حق داری با خرید اوزیل و سانچز هم هیچ کاری نکردن سوزشی هم داره والا
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۷:۰۵
9
21
ستاره
انگار خیلی ناراحتی منچستر قهرمان شده خوب کامنت نمیدادی
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲:۱۲
15
26
بهنام
کمتر بسوز عزیزم ، دفاعی بازی کنیم بهتر از اینکه 10 گل از بایرن مونیخ بخوریم
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵:۲۵
16
30
mhdi
نه که خیلی حمله هاشون زهر دار بود و خطرناک... با همین سبک بازی کمترین موقعیت و به اژاکی دادیم ولی بازم کسایی هستن که از مورینیو ایراد میگیرن بعدشم به امار و ارقام جام نمیدن
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵:۰۴
18
26
سعید
شوت تو چارچوب چندتا داشت آژاکس؟تا قبل گل اول بازی دست منچستر بود بعد گل هم دلیل نداره تیم دوباره حمله کنه. یه نکته جالب هم من بگم که هزینه آرسنال 10 برابر آژاکس اما آژاکس نایب قهرمان لیگ هلند، فینال لیگ اروپا، پلی آف لیگ قهرمانان فصل بعد اما آرسنال لیگ اروپا باید بازی کنه
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹:۱۷
18
28
چنگیز
به به چقدر رکورد. رکورد 14 فینال 12 قهرمانی 26 گل زده 8 کلین شیت مورینیو عالیه . 4 فینال اروپایی 4 قهرمانی . خوردن فقط 11 گل تو 14 فینال . هیچ وقت نباختن تو 90 دقیقه تو فینال اما جالب تر از همه تعداد جام زلاتان مورینیو هست روی هم 58 جام بردن!!! زلاتان 33 و مورینیو 25
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶:۳۱
پاسخ
23
45
بابک
آخه ایشون روشش اتوبوسه.معلومه که تعداد گلهای خوردش کمه.
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶:۳۴
27
26