تمجید سایت المپیک جوانان بوینس‌آیرس از افتخارآفرینی بانوان فوتسالیست

تمجید سایت المپیک جوانان بوینس‌آیرس از افتخارآفرینی بانوان فوتسالیست

1515
11:32
03 خرداد 1397
وبسایت رسمی برنامه نود - سایت المپیک جوانان بوینس‌آیرس در گزارشی به قهرمانی فوتسال بانوان در جام ملت‌های آسیا اشاره کرده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سایت المپیک جوانان بوینس‌آیرس در گزارشی به قهرمانی فوتسال بانوان در جام ملت‌های آسیا اشاره کرده است.
به گزارش وبسایت نود، سایت بازی‌های المپیک جوانان بوینس‌آیرس در گزارشی به قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا اشاره کرده است.

در این گزارش آمده است: جام ملت‌های فوتسال آسیا در تایلند برگزار شد که تیم ملی ایران یکی از 2 سهمیه حضور در المپیک جوانان را کسب کرد. تیم ملی ژاپن که عنوان دومی را کسب کرد نیز جواز حضور در المپیک بوینس‌آیرس را به دست آورد.

15 تیم در جام ملت‌های آسیا برای کسب 2 سهمیه تلاش کردند. در این رقابت‌ها ایران، ژاپن، مالزی، چین، هنگ‌کنگ، ازبکستان، ویتنام، بحرین، چین‌تایپه، لبنان، تزکمنستان، اندونزی، بنگلادش و ماکائو حضور داشتند.

تیم ملی ژاپن با غلبه بر میزبان راهی فینال شد و ایران نیز با برتری مقابل ویتنام به فینال راه پیدا کرد. هر دو تیم سهمیه المپیک جوانان را کسب کردند. در فینال نیز ایران برتری خود را در این تورنمنت نشان داد و با نتیجه 5 بر 2 پیروز شد تا عنوان قهرمانی را کسب کند. با این نتیجه ایران و ژاپن در بخش بانوان سهمیه گرفتند.

در اقیانوسیه، نیوزیلند، در اروپا تیم‌های پرتغال و اسپانیا، در آفریقا نیجریه، در آمریکا تیم‌های کلمبیا و برزیل جواز حضور در المپیک را کسب کردند. آمریکا و کانادا نیز از آمریکای شمالی جواز حضور در این مسابقات را کسب کردند.

فوتسال یکی از رشته‌هایی است که در المپیک جوانان 2018 قرار است در تکنوپلیس پارک برگزار شود.

طبق قانون فیفا فقط یک تیم از زنان و مردان می‌تواند در المپیک جوانان حضور داشته باشد که از ایران تیم مردان در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت. بنابراین سهمیه آسیا در فوتسال بانوان به ژاپن و تایلند رسید.

1140

نظرات کاربران
Wien
این چه کاریه فیفا کرده؟حداقل بانوان را میفرستادین،این طفلکا بزور سالی یه تورنمنت بین المللی میروند،در حالیکه آقایون سالانه چندین سفر خارجی و مسابقات بین المللی شرکت میکنند،حالا این یکی را نمیرفتن، زیاد مهم نبود.
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۲:۰۸
پاسخ
1
10
زهرا استقلالی
اخییی حیف اون همه زحمت که کشیدن این نبودن حقشون نبود
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۹:۰۶
پاسخ
1
10
چوک میناب
این همه زحمت کشیدن و قهرمان شدن اونوقت فقط مردا میتونن تو المپیک جوانان شرکت کنن
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۹:۴۳
پاسخ
1
20