تنش بین ۳ کشور عربی بالا گرفت/ احتمال لغو لیگ قهرمانان آسیا!

تنش بین ۳ کشور عربی بالا گرفت/ احتمال لغو لیگ قهرمانان آسیا!

67320
09:00
23 دی 1396
از یک طرف امارات و عربستان اصرار دارند که در خاک قطر به میدان نمی‌روند و از طرف دیگر قطری‌ها اصرار دارند که حاضر نیستند در کشور ثالث برابر سعودی‌ها و اماراتی‌ها بازی کنند و این باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا با یک چالش بزرگ مواجه شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - از یک طرف امارات و عربستان اصرار دارند که در خاک قطر به میدان نمی‌روند و از طرف دیگر قطری‌ها اصرار دارند که حاضر نیستند در کشور ثالث برابر سعودی‌ها و اماراتی‌ها بازی کنند و این باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا با یک چالش بزرگ مواجه شود.

 به گزارش وب سایت نود و ‌به نقل از الکاس، لیگ قهرمانان آسیا معتبرترین رقابت باشگاهی در قاره آسیا است. اختلافات بین سه کشور عربی که در راس آن عربستان قرار دارد باعث شد تا لیگ قهرمانان آسیا دستخوش تغییرات زیادی شود و حتی احتمال لغو آن هم مطرح شود.

همه چیز از درخواست عربستان برای بازی کردن با ایران در زمین بی طرف آغاز شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به راحتی مطیع سعودی‌ها شد و با این درخواست موافقت کرد.

اختلاف سیاسی عربستان و امارات با قطر نیز باعث شد تا سعودی‌ها و البته اماراتی‌ها این بار درخواست بازی کردن با قطر در زمین بی طرف را هم بدهند با این تفاوت که قطری‌ها مانند ایران حاضر نیستند که تن به چنین خواسته‌ای بدهند و اصرار دارند که تنها در خانه خود از تیم های عربستانی و اماراتی پذیرایی خواهند کرد.

با وجود این که کنفدراسیون فوتبال آسیا با فرستادن هیاتی بلند پایه به قطر و عربستان تلاش دارد تا بین این دو کشور آشتی برقرار کند و با این توجیه که فوتبال جدای از سیاست است آنها را به بازی کردن در خانه همدیگر ملزم کند اما اماراتی‌ها و سعودی‌ها راه دیگری را در پیش گرفته‌اند.

محمد الرمیثی، رئیس هیات ورزش امارات در این باره گفت‌: هیچ کسی نمی‌تواند ما را به بازی کردن در کشوری که آن را دوست نداریم وادار کند. با وجود این که ما به رقابت در لیگ قهرمانان آسیا سخت نیاز داریم اما در قطر به میدان نمی‌رویم و کسی هم نمی‌تواند ما را مجبور به چنین کاری کند. حتی اگر قرار باشد که از این رقابت کنار گذاشته شویم و یا در قاره دیگری رقابت کنیم بازهم به چنین خواسته‌ای تن در نمی‌دهیم یا بازی در زمین بی طرف و یا خداحافظ لیگ قهرمانان آسیا.

عادل عزت، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان هم چنین خواسته‌ای دارد. او گفت: به هیات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم که سلامت بازیکنان خود را به خطر نمی‌اندازیم و اصلا در قطر بازی نخواهیم کرد. قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در فوریه جواب بدهد. اگر ما را به مجبور به بازی کردن در قطر کنند ما انصراف خواهیم داد. انصراف ۶ تیم اماراتی و عربستانی باعث خواهد شد تا لیگ قهرمانان هم لغو شود.

این درخواست‌های عجیب امارات و عربستان، در حالی است که فدراسیون فوتبال قطر هم تاکید کرد که به هیچ وجه حاضر نیست در زمین بی طرف به مصاف عربستان و امارات برود و به این ترتیب احتمال لغو لیگ قهرمانان آسیا بسیار زیاد است.

 

2051

نظرات کاربران
Alireza
فیفا باید فعالیت فدراسیون های عربستان و امارات رو به خاطر دخالت مسئولین سیاسی در فوتبال به حالت تعلیق دربیاره . به این ترتیب عربستان از حضور در جام جهانی محروم میشه و هر دو کشور از حضور در لیگ قهرمانان محروم میشن. و برای همیشه این قضیه فیصله پیدا می کنه. درس عبرتی هم میشه برای بقیه کشورها
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۳:۳۷
پاسخ
0
0
محمدرضا
باز هم به غیرت فدراسیون فوتبال قطر
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹:۵۸
پاسخ
0
0
رسول
من نمیفهمم ماروچه حسابی بهترین فدراسیون اسیاشدیم شایدبی عرضه ترین فدارسیون باشیم خداقوت اقای تاج وکفاشیان
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۵:۰۲
پاسخ
0
0
رسول
یعنی اخرمسخره بازی وزورگویی این دوکشورهست بابا پارسال پرسپولیس خیرسرش تاقبل ازفینال پیش رفت یعنی از دوازده تا بازی فقط سه تا توازادی بود حالم ازلیگ قهرمانان اسیا بهم میخوره بدترازهمه خندهای کفاشیان حرص ادم درمیاره لغوش کنیدبره تربقران
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۸:۵۴
پاسخ
0
0
رسول
ای اف سی تبدیل شده به سیرک اگرماپیشنهادزور عربستان قبول نمیکردیم الان وضع اینجوری نبود به نظرمن ای اف سی بایدبه فیفاگزارش بده بگه عربستان وامارات دارن سیاسی بازی درمیارن اونموقع فیفا حتی تیماملیشون هم حذف میکنه حساب کاردستشون میا عجب نامرداین ادمین خوبی
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۹:۰۲
پاسخ
0
0
نصیر
هیچ کدوم انصراف نمیدن..چون از آسیا چند سال محروم میشن و میلیون ها دلار جریمه..به جز بازیهای ایران و عربستان که در زمین بی طرف هست به دلیل جنگ
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۶:۲۳
پاسخ
0
0
نصیر
گول این دعواها رو نخورید هیچ کدوم انصراف نمی دن چون اگر بدن چند سال از آسیا محروم میشن و میلیون ها دلار جریمه.....
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰:۲۲
پاسخ
0
0
نصیر
ای اف سی یعنی فدراسیون فوتبال اعراب و رفقا...ایران تا زمانی که جز فوتبال آسیا باشه سوخته....
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۹:۲۴
پاسخ
0
0
استقلالی
پس AFC این وسط چه کار میکنه فقط طرفا رو نگاه میکنه ... انصافا بی عرضه تر از AFCداریم
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۵:۴۵
پاسخ
0
0
مسعود گل باشی
جمع کنن راحت شیم بابا سیاستو قاطی کردن
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۹:۵۲
پاسخ
0
0
ارتش سرخ
خوب چهار جانبه میشه و استقلال یکی دیگه ستاره میتونه اضافه کنه
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۴:۲۶
پاسخ
0
0
علی
بازم گلی به غیرت قطری ها
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۲:۵۷
پاسخ
0
0
سمیرا
فدراسیون ایران هم از قطر یاد بگیره که حداقل یکم مقاومت نکرد دلمونو خوش کتیم
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲:۳۹
پاسخ
0
0
Arad
بابا اینا پول جام از همین تیما میگیرم اگه حذف کنم که منافع براشون ندارها مجبورم حذف کنن
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۶:۲۹
پاسخ
0
0
محمد باقری
به نظر من این بهترین فرصته که ایران هم کنار قطر قرار بگیره و با هم اعلام کنن که اگر قرار بر بازی در زمین بیطرف باشه با هم از لیگ قهرمانان کنار میکشن... یه بار هم ما دندون نشون بدیم و از لاک دفاعی خارج بشیم.
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰:۰۴
پاسخ
0
0