تنها بازمانده چین 2004 و 2007 مقابل ایران/  ژی، در جستجوی افتخار

تنها بازمانده چین 2004 و 2007 مقابل ایران/ ژی، در جستجوی افتخار

4228
15:24
03 بهمن 1397
ستاره کهنه کار چین برای سومین بار به مصاف ایران می رود.

به گزارش وبسایت نود، تیم ملی ایران برای هفتمین بار در جام ملت های آسیا به مصاف چین می رود. دو برد و چهار مساوی حاصل کار ملی پوشان تا به اینجای کار در برابر اژدهاها بوده است (البته بازی‌هایی که برنده‌ی آن در ضربات پنالتی مشخص شده را با توجه به اینکه دو تیم در وقت قانونی به تساوی رسیده‌اند، مساوی در نظر گرفته‌ ایم. ایران و چین هر کدام یکبار در ضربات پنالتی به برتری رسیده‌اند).

دو رویارویی اخیر دو تیم در جام ملت ها برای ایران چندان خوش یمن نبوده است. باخت در نیمه نهایی سال 2004 در ضربات پنالتی و همچنین تساوی در مرحله گروهی سال 2007. نکته جالب توجه درباره این دو مسابقه و جدال پیش روی ایران و چین، حضور یک بازیکن در ترکیب تیم قرمزپوش است.

بازیکنی که حالا بازوبند کاپیتانی تیم مارچلو لیپی را بر بازو می بندد و در میانه میدان رهبری چینی ها را بر عهده دارد. بازیکنی که در سال 2013 توپ طلای آسیا را به دست آورد و در تیم منتخب تاریخ AFC جای گرفت.

ژنگ ژی. ستاره 38 ساله و 180 سانتی متری چین که در میانه میدان حضور دارد و عنوان مسن ترین بازیکن جام هفدهم را مال خود کرده است. او قرار است مقابل ایران صد و هشتمین بازی ملی خود را انجام دهد. تنها بازمانده تیمهای 2004 و 2007 چین که بازهم مقابل ایران قرار می گیرد. 

ژی در سال 2004 و در بازی معروف که در ورزشگاه کارگران برگزار شد 90 دقیقه در زمین حضور داشت و شماره 5 تیم آری هان را بر تن می کرد. او در آن سال برای تیم شنژن بازی می کرد. سه سال بعد ژنگ ژی کاپیتان چین شده بود. شماره 10 را هم می پوشید و بازهم فیکس بود. در آن مسابقه او یک کارت زرد گرفت و مسعود شجاعی کاپیتان کنونی ایران روی نیمکت حضور داشت. ژنگ در آن زمان برای تیم شاندونگ فوتبال بازی می کرد و 26 ساله شده بود و حالا او در سن 38 سالگی و در حالی که برای گوانگژو اورگرانده بازی می کند در حالی مقابل ایران قرار می‌گیرد که به دنبال رکورد سه بازی در برابر ملی پوشان در جام ملت ها و صفر شکست است. او می خواهد افتخاری بزرگ را نصیب خود کند و به عنوان کاپیتان جام قهرمانی را برای اولین بار برای چین بالای سر ببرد.

8778

نظرات کاربران
مدیوماه پرسپولیسی
همون تیمی که نیمه نهایی با لطف داور که یک بازیکن تیم ما رو اخراج کرد همون اول بازی و بعدش هم پنالتی ایران رو نگرفت و تو ضربات پنالتی ایران رو حذف کرد . یادتون باشه آخرین عنوان تو جام ملتها رو برانکو برامون آورده و بعدش حتا با همیین کیروش پر مدعا هم نتونستیم بریم نیمه نهایی
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۳:۴۵
پاسخ
7
13
LOGAN
چین تیم خوبیه اما ما فردا میبریم و میریم نیمه نهایی
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۷:۴۹
پاسخ
2
11
ققنوس سرخ
واقع"این لیپی کمتر از کیروش فوتبال میفهمه که بازیکنه38ساله رو به تیمه ملی چین دعوت کرده!!!
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲:۲۸
پاسخ
13
11
اکبر مولایی-پرسپولیس
به امید گل بارون شدن تیم چین-و همچنین کور شن اونا که دلشون نمیخاد تیم ملی ایران موفق بشه
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲:۴۳
پاسخ
5
42
استقلال سلحشور
او می خواهد افتخاری بزرگ را نصیب خود کند و به عنوان کاپیتان جام قهرمانی را برای اولین بار برای چین بالای سر ببرد که درهمین لحضه یهویی از خواب میپره
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷:۵۹
پاسخ
2
36
پی میلان
لحظه
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱:۵۳
0
12
عارف 2000
به امید موفقیت ژی و یارانش جلوی تیم کیروش. ادمین لطفا بچاپ حرف بدی نزدم
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸:۱۴
پاسخ
116
17
Amir
اینجا هر کی فینال بره دست به کاپ بزنه قهرمان نمیشه این بازی فوتبال باید برنده بشی بازی سک سک و کبدی نیس شما که با یه دست پروین تو فینال آسیا که به کاپ زد شش ماهه دارید خوشحالی میکنید مطمئنن بزرگی و سالاری کی روش در آسیا رو درک نخواهی کرد لیپی مربیه بزرگیه ولی جلو زیرکی و هوش بالای کی روش و همت بچه های ما زانو خواهد زد
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۱:۰۸
5
7
استقلال سلحشور
بله شوما که اصن عادت به زدن حرف بد ندارید راحت باشید
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰:۴۱
8
31
کی روش.مورینیو.فرگوسن
دلم برات میسوزه نه شیرینی برد تیم ملی رو می چشی و نه شیرینی باختن کی روش(که البته برای تو شیرینه)
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸:۴۱
6
33