تنها راه رسیدن به دروازه پرسپولیس؛ استفاده از تک تیر انداز!

تنها راه رسیدن به دروازه پرسپولیس؛ استفاده از تک تیر انداز!

22024
18:30
27 شهریور 1398
این فصل برای عبور از خط دفاع پرسپولیس، یک راه بیشتر وجود ندارد.

به گزارش وبسایت نود، یک گل خورده در سه بازی، آمار خوبی برای خط دفاع پرسپولیس در فصل جدید است. هر چند تراکتورسازی و سپاهان بدون گل خورده، جلوتر از تیم کالدرون قرار دارند. با این حال، پرسپولیسی‌ها در آستانه دربی صاحب یک رکورد ویژه هستند. هیچ تیمی هنوز نتوانسته از داخل محوطه، دروازه‌شان را تهدید کند.

در سه بازی ابتدایی لیگ هجدهم، بر اساس آمار متریکا 15 شوت به سمت دروازه پرسپولیس زده شده که 11 تای آن‌ها، خارج محوطه بوده‌اند. تراکتورسازی 2 بار و پارس و صنعت نفت، هر کدام یک شوت از داخل محوطه به سمت دروازه پرسپولیس زده‌اند که هیچکدام هم، داخل چارچوب نبوده‌اند.

حریفان پرسپولیس، در این بازی‌ها فقط 4 شوت داخل چارچوب به سمت دروازه پرسپولیس داشته‌اند که همگی، از بیرون محوطه زده شده‌اند. تراکتورسازی با شوت از راه دور حاج صفی به گل رسید و ضربه آزاد میمبلا را هم بیرانوند دفع کرد. بازی با صنعت نفت نوبت رادوشوویچ بود که ضربه آزاد ریکانی را مهار کند و شوت از راه دور کعبی هم، نتوانست خطری روی دروازه بسازد. این یعنی هیچکدام از حریفان پرسپولیس، نتوانسته‌اند از داخل محوطه ضربه‌ای به چارچوب این تیم بزنند و تنها راه رسیدن به دروازه بیرانوند و رادوشوویچ، استفاده از شوت‌های از راه دور بوده است.

تا اینجای فصل، هر سه مدافع میانی پرسپولیس، عملکردی بسیار خوبی داشته‌اند و همین موضوع، باعث شده رسیدن به محوطه جریمه آن‌ها کار سختی باشد. از طرفی در غیاب کامیابی‌نیا، هافبک‌های حریف فضای بیشتری برای شوتزنی از پشت محوطه جریمه دارند. نوراللهی خصوصیات تهاجمی‌تری از کامیابی‌نیا دارد و شجاع خلیل‌زاده هم، خطاهای خطرناکی انجام می‌دهد. هر دو کاشته صنعت نفت نزدیک دروازه پرسپولیس، با خطاهای خلیل‌زاده بدست آمد و بازی با تراکتورسازی هم نوراللهی، خطایی داد که منجر به ضربه آزاد میمبلا شد.

اگر پرسپولیس در دربی تهران هم به همین روند ادامه دهد، احتمالا تیم استراماچونی هم روی گلزنی از همین راه به آن‌ها حساب باز می‌کند. زده شدن 73 درصد شوت‌ها و صد در صد شوت‌های داخل چارچوب از پشت محوطه، نشان می‌دهد تا زمانی که مدافعان تیم کالدرون روی فرم باشند رسیدن به محوطه جریمه آن‌ها ماموریتی غیر ممکن خواهد بود.

22330

نظرات کاربران
امیر تراختورچی
هنوز سه بازی بیشتر نگذشته عجله نکنین
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱:۲۰
پاسخ
186
34
جام آوران پیک موتوری
تنها راه رسیدن به دروازه جعلپولیس برکناری وزیره
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰:۵۹
پاسخ
294
77
فقط حرف والبته هوچیگری
وتنهاراه سرپوش گذاشتن روی ناکامیاتون همین حرفهاست،مثلث ژاپنی تامیتونید رواین تاکتیکتون تمرکزکنید که ما کارمونو خودمون بلدیم ونیازی به وزیرو داورو اینها نداریم،باتشکر ادمین عزیز
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۱:۴۸
39
219
سه چرخه سواران
دوستان ژاپنی دقت کنید که با تمرین و کار تیمی میتونید موفق باشید نه با هوچیگری. تیم ما تمرین سخت میکنه تا کسی به دروازش نزدیک هم نشه و شما هم هوچیگری میکنید.
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۹:۲۱
پاسخ
51
256
کیروش کبیر
یه تاکتیک دفاعی هست که به انگلیسی میشه swarm the box و بعد از مورینیو به park the bus تغییر پیدا کرد. توی بازیهای pes وfifa هم با این ۲ عنوان به کار برده میشه و در توضیحاتش نوشته شده تنها راه گشودن دروازه تیمهایی که با این روش بازی میکنن شوت خارج از محوطه جریمه هست.
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲:۳۶
پاسخ
170
67
بارسلونا، آرسنال و آژاکس نماد بازی زیبا
خخخ، مطمئنم دوستان پرسپولیسی متوجه نشدن چه تیکه ای بهشون انداختی وگرنه لایک نمیکردن.
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸:۵۰
115
40
TT
شوت میمبلا دیگه شاخص شده خخخ
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷:۴۹
پاسخ
289
35
کلهر
ب این میگن افتخار پس شد بعد منجستر اول تپه ها دوم میمبلا سوم. جام فلزی ب چ دردی میخوره
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۸:۳۴
25
186
بالای صد درصده!
افتخار جدید تراکتور بعد از نشستن رو تپه ها: شوت میمبولا!!!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۱:۲۷
20
205
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
بعدبازی تراکتورمنم به همین موضوع اشاره کردم که درنبودکامیابی نیا بازیکنای حریف راحترمی تونن پشت محوطه شوت کنن.اگرکمال بودقطعانمیزاشت حاج صفی اون شوتوکنه.ولی نکته مهم اینه که مدافعین پرسپولیس اجازه خودنمایی درمحوطه جریمه به هیچ بازیکنی نمیدن.ودرلیگ ایران۸۰درصدگلها درمحوطه جریمه به ثمرمیرسه که این خیلی عالیه امادراسیاپشت محوطه خطرناک ترازداخل محوطست.امیدوارم کمال زودتربرگرده که این یک راهو هم ببنده.وامااستقلال درحال حاضردوسه تابازیکن شوت زن خوب داره که یکیشون محرومه یکیشون وریاست واون یکیم علی کریمیه.بنظرم باوجودتبریزی احتمال خیلی زیاداستقلال ازهمون تاکتیک بکش زیرش استفاده کنه که این ب نفع پرسپولیسه
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۰۹
پاسخ
27
267
سرخ
تنها راه رسیدن به دروازه ی پرسپولیس کمک گرفتن از داوره وگرنه از سید و شجاع و کمپانی کی می تونه بگذره
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵:۳۷
پاسخ
36
310
پسر سرخ
خدای این آمار چیه میدی بعضی ها با این آمار ارقام سکته میکنن خخخ
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۸:۴۰
پاسخ
32
299
احسان666
دقیقا غیر ممکن
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵:۳۶
پاسخ
26
230
پرسپولیسی ام
جونم ستون های پرسپولیس انشاءالله تو دربی هم مثل این سه بازی بی نقص باشن
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴:۳۸
پاسخ
30
276
دسته ۳ ای توهمی
این یک راه هم فعلا بخاطر نبودن کمال و تنها موندن احمد هست که باعث میشه حریف تا پشت ۱۸ قدم جلو بیاد و شوت بزنه متاسفانه وحید امیری در سطح دسته ۳ بازی میکنه و من که درک نمیکنم چطور عالیشاه باید بشینه روی نیمکت و این اقای تموم شده بازی کنه!!!!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶:۲۷
پاسخ
90
131
چند دقیقه چند نفره؟
اتفاقا تنها بازیکن پرسپولیس که هر توپی میاد به سمتش رو الکی برای رفع تکیف از خودش دور نمیکنه و بهترین نمایش رو داره وحید امیریه؛ یا تو بازیا پرسپولیس رو دقیق نمی بینی یا اسم بازیکنا رو نمیدونی!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۲۹
14
77
رومن رینز
وحشت دارن از تیم‌پرسپولیس ...خدا بهتون رحم کنه
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷:۳۸
پاسخ
31
241