توافق پرسپولیس و ریزه اسپور برای انتقال طارمی صحت ندارد

توافق پرسپولیس و ریزه اسپور برای انتقال طارمی صحت ندارد

28435
19:15
13 آذر 1396
وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه پرسپولیس از نقل و انتقالات زمستانی محروم خواهد بود و هنوز زمان رسیدگی به شکایت پرسپولیس نسبت به حکم فیفا درباره پرونده ریزه‌اسپور و طارمی مشخص نشده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه پرسپولیس از نقل و انتقالات زمستانی محروم خواهد بود و هنوز زمان رسیدگی به شکایت پرسپولیس نسبت به حکم فیفا درباره پرونده ریزه‌اسپور و طارمی مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار وبسایت نود، شایعاتی مبنی بر اینکه دو باشگاه پرسپولیس و ریزه‌اسپور به توافق رسیده اند منتشر شده و در سایه این توافق طارمی بعد از جام جهانی به یک باشگاه خارجی منتقل خواهد و از این طریق ریزه بدهی ریزه اسپور پرداخت شده و این باشگاه شکایت خود را از پرسپولیس پس می گیرد.

در این باره تحقیقات خبرنگار سایت نود نشان می دهد که چنین اتفاقی قرار نیست رخ دهد و قبلا هم شایعاتی منتشر شده بود مبنی بر اینکه قرار است دو باشگاه با هم توافق کنند و نمایندگان آنها با هم مذاکره کرده اند.

فیفا پرسپولیس و طارمی را به شکل تضامنی به پرداخت 789 هزار یورو محکوم کرده است و با این وجود بعید است باشگاه ریزه اسپور پول نقدی که قرار است از پرسپولیس دریافت کند را ببخشد و به امید انتقال طارمی به تیم های خارجی از دریافت چنین مبلغ قابل توجهی چشم پوشی کند.

از سوی دیگر مطلع شدیم محرومیت پرسپولیس در نقل انتقالات زمستانی قطعی است. فیفا پرسپولیس را به دلیل تحریک طارمی در عدم پایبندی به قرارداد با ریزه اسپور از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم کرده است. بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت طاهری با ارسال نامه ای به CAS به این حکم اعراض کرد.

باشگاه پرسپولیس قبلا در فیفا مدعی شده بود که طارمی در تاریخ 30 خرداد 95 با آنها قرارداد بسته و 8 تیر هم با ریزه اسپور و به این ترتیب پرسپولیس قصد تحریک طارمی را نداشته است اما فیفا این استدلال را نپذیرفت چراکه باشگاه پرسپولیس پس از آنکه طارمی با ریزه اسپور قرارداد بست هرگز اقدام به شکایت و اعتراضی نکرد.

در حال حاضر باشگاه پرسپولیس اسناد جدیدی را به CAS ارائه کرده است. طاهری در  آخرین روزهای مدیریت خود از طریق بخش حقوقی مدعی شد طارمی در تاریخ 24 فروردین و سه روز قبل از دربی 82 با پرسپولیس قرارداد دو ساله بسته و در تاریخ 30 خرداد هم بر سر جزییات قرارداد به توافق رسیده است.

سند این  توافق در تاریخ 24 فروردین به CAS ارائه شده است. با این وجود قاضی پرونده در دادگاه CAS زمان رسیدگی به این شکایت را اعلام نکرده است. روال قانونی این است که CAS دفاعیه باشگاه پرسپولیس را دریافت کرده و آن را به فیفا و ریزه اسپور ارائه می کند. پس از آن ریزه اسپور دفاعیات خود را ارسال کرده و در نهایت قاضی پرونده پس از بررسی ادعاهای طرفین زمانی را برای حضور طرفین در محل دادگاه بین المللی ورزش در سوئیس مشخص می کند تا درباره دفاعیات خود به شکل حضوری توضیح دهند.

در نهایت پس از برگزاری دادگاه حکم پرونده صادر می شود که در بعضی موارد صدور آن تا 6 ماه به طول می انجامد و با توجه به اینکه هنوز زمان رسیدگی به پرونده مشخص نشده به طور حتم پرسپولیس نقل و انتقالات زمستانی را از دست خواهد داد.

کارشناسان عقیده دارند پرسپولیس امیدی برای تغییر حکم ندارد و در نهایت به پرداخت جریمه مالی محکوم خواهد شد و در بهترین حالت می توانند امیدوار باشند محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی را به یک پنجره کاهش دهند.

نظرات کاربران
استقلال قهرمان بلامنازع قاره کهن. به کوری چشم بعضیا که بی افتخارن و عقده افتخار دارن
حتما خیریتی توش بوده.
۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۰:۰۴
پاسخ
51
27
مستاجر خدا
2 دقیقه میری و میایی یه خبر بد میخونی ایشالا که دروغه
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۰:۰۳
پاسخ
12
32
حسین صالح پور ( بهشهر)
بااین بازیکنان تاپ و ستاره که در حال حاضر داریم و انشالله با چند نفری هم که قراردادشون تمام میشه بمونن از دو پنجره خوبه که تا ۶تا پنجره هم نیاز به بازیکن نداریم اینو هم میدونیم که برانکو ازبازیکن معمولی هم ستاره میسازه غیر از این بازیکنان حال حاضر بزودی طارمی و نوراللهی هم اضافه میشن
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷:۳۸
پاسخ
7
39
64
برانکو هنرش گرفتن بازیکنان ملی پوش دیگر تیماس..
۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۷:۵۵
43
13
منصف باشیم
شک نکنید حق با طارمی هستش. در چند سال گذشته بازیکنی به تاثیرگذاری طارمی تو لیگ نداشتیم. طارمی چیش از سردار آزمون کمتره که 11 میلیون یورو روش قیمت گذاشتند؟ طارمی حق داره بیشتر از 3 یا 4میلیارد بگیره. مشکل اینجاست که پرسپولیس بخشی از پولش رو با واسطه هدایتی و تحت عنوان فسخ داده. وگرنه همه میدونستند اون پول به باشگاه ترکیه ای پرداخت نخواهد شد. بنظرم طارمی مظلوم واقع شده چون باشگاه هر فصل اون رو روبه روی هوادار قرار میده و طارمی هم سالی چند میلیارد ضرر میکنه و هم فرصت بازی در اروپا رو از دست میده.
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۲:۵۳
پاسخ
38
35
روح‌الله
پرسپولیس
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۸:۴۲
پاسخ
33
105
امیر
خدایی خیلی حرکت غیرحرفه‌ای بود
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۲:۴۱
پاسخ
13
123
دختر پرسپوليسي
آقاي گل قاتل ششتقلول
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۰:۰۹
پاسخ
40
189
وحيد
اس اس 4 آتيشه... چرا حرص ميخوري دوست گرامي.. 4 تا هم واسه شما كنار گذاشتيم. راستي 6تا توي يه بازي با 6تا رفت و برگشت تو دوتا بازي كه همشم هم خارج خونه بوده يكم فرق نداره؟ اشكال نداره.. فعلا خوش باشين چون ما كاراي مهم تري داريم.
۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۸:۰۲
14
60
ss 4 atisheh
حتما خیریتی توش بوده ... شیشپولیسی هیسسسسس
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷:۲۲
110
44
ayahoo
یادی کنیم از آرسیو بعضی از کامنتها در دوره ای از زمان " کاوه مچکریم " یه خیریتی داشته خخخ
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹:۳۳
پاسخ
134
45
پرسپولیس همه ی دنیا
خودت فهمیدی چی گفتی شاید منظورت از کاوه مچکریم اینکه وقتی رفت بهش فحش ندادید یعنی ببین طارمی چطور سوزوندتون
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۳:۵۷
20
75
زانیار
یادی کنیم از 200 هزار کامنت زیر پست رضاییان :)
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷:۳۰
17
76