تکنیکی ترین بازیکن لالیگا؛ دریبل زن تر از مسی!

تکنیکی ترین بازیکن لالیگا؛ دریبل زن تر از مسی!

11591
19:16
26 فروردین 1398
تعداد دریبل های صوفیان بوفال از لیونل مسی هم بیشتر بوده است.

به گزارش وبسایت نود، در آمار و ارقام فوتبالی شکست دادن لیونل مسی کاری غیرممکن به نظر می‌رسد اما در زمینه بیشترین دریبل موفق در فصل 19-2018 لالیگا، بک نفر توانسته عملکردی بهتر از مسی از خود برجای بگذارد.

صوفیان بوفال، وینگر مراکشی و 25 ساله ای که اکنون به شکل قرضی در سلتاویگو بازی می‌کند، توانسته در این فصل با ثبت 131 دریبل موفق، بالاتر از لیونل مسی به عنوان دریبل زن ترین بازیکن لالیگا شناخته شود. بوفال در طول 30 بازی و 1822 دقیقه، 197 بار اقدام به دریبل زنی کرده که 131 دریبل موفق بوده و 66 تلاش او ناکام مانده است.

در رده دوم این فهرست لیونل مسی قرار دارد که تقریبا به اندازه بوفال اقدام به دریبل داشته (197 اقدام)، موفقیت کمتری نسبت به بوفال داشته و 117 دریبل موفق ثبت کرده است. این در حالی است که مسی 2366 دقیقه در میدان حضور داشته است.

در رتبه سوم این فهرست نیز با فاصله نام فابین اوریانا، بازیکن تیم ایبار قرار می‌گیرد. این بازیکن شیلیایی در طول 28 بازی و 2302 دقیقه 155 اقدام به دریبل داشته که البته بیشتر آن ها ناموفق بوده است. 75 دریبل اوریانا موفق و 80 دریبل او نیز ناموفق بوده است. 

اما علیرغم این آمار مثبت در دریبل زنی، بوفال نتوانسته بازیکن مثمرثمری لقب گیرد. او در طول فصل تنها 2 گل و 2 پاس گل به نام خود ثبت کرده و جالب آن که این دو گل نیز در جزیان شکست های خارج از خانه سلتا برابر ژیرونا و سویا به ثمر رسیده اند و بوفال از هفته هشتم به بعد دیگر نتوانسته گلزنی کند. 

سلتاویگو با کسب 32 امتیاز از 32 مسابقه در رده هفدهم جدول قرار دارد و با منطقه خطر، فقط و فقط یک امتیاز فاصله دارد. بوفال در تابستان 2018 با قراردادی قرضی از ساوتهمپتون به سلتاویگو پیوست؛ قراردادی که با پرداخت 15 میلیون یورو دائمی خواهد شد. البته به نظر می‌رسد مذاکرات برای این مهم با توجه به وضعیت حساس سلتا به پایان فصل موکول خواهد شد.

6 بازی تا پایان رقابت های لالیگا باقی مانده و بوفال تلاش خواهد کرد به دریبل زنی هایش ادامه دهد، به این امید که این دریبل ها با اثر مستقیم در گل ها تیمش را در جنگ بقا برنده کند.

7712

نظرات کاربران
کوهمره.جروق
بهتر از زیدان هیچ وقت پیدا نمیشه
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۱:۰۹
پاسخ
30
14
kamran
تعداد نفراتی که مسی رو میگیرن با تعداد نفراتی که بوفال رو میگیرن یکی هست؟؟
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷:۰۴
پاسخ
7
49
اشکان
اگه مسی خودخواهی رونالدو رو داشت در مورد تکنیک ودربیل زدن هم قضیه رکورد فرق می‌کرد، مسی بازیکنی در خدمت تیم هست نه اینکه یه تیم در خدمتش باشن تا بهترین گلزن بشه. منطقی باشیم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷:۳۵
پاسخ
29
65
Mr.mahdi
بله حرف شما درسته بنده فقط مطلب همین صفحه که توضیح داده بازیکنی در لالیگا هست که با وجود فرصت بازی کمتر ، هم تعداد دریبل مشابه مسی و هم نرخ موفقیت بیشتر داره رو تایید کردم و قصد ابراز تعصب به رونالدو یا بازیکن دیگه ای رو نداشتم
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۴:۲۳
1
11
اشکان
ممنون از توجهتون ولی اگه فقط نسبت اقدام به دریبل به دریبل موفق رو حساب کنیم حرفتون درسته چون مسی پنجاه و نه درصد و بوفال شست وشش درصد میشه ولی یه نکته ریز وجود داره و اون تایم بازی هست که اگه تایم بازی هر دو رو یکی کنیم شست وشش درصد برا اول شدن بوفال کفایت نمی‌کنه ! و میانگین دریبل در هر دقیقه هم بهم میخوره ( بگذریم از حساب و کتاب دقیقترش)
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷:۰۱
10
17
Mr.mahdi
دوست عزیز در اینکه مسی سعی میکنه در خدمت باشه شکی نیست مخصوصا که بهترین بازیساز بارسا مسی هست و همین نیازمند در خدمت تیم بودنه اگه دقت کنید مسی با تعداد دریبل مشابه درصد موفقیت کمتری داشته این ربطی به در خدمت تیم بودن نداره
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۷:۲۷
30
25
عشقممم نیمار
واقعا قانع شدم ک مسی بهترین بازیکنه تاریخه .. ولی نمیدونم رفته زیر سایه یه بازیکن ناشناخته :-) #متوهم_نباشیم !!!! :-)
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۱:۳۱
پاسخ
86
15
روانپزشک
خوب وقتی مسی بهترین بازیکن تاریخ رفت زیر سایه بازیکن ناشناخته دیگه خودت حدس بزن نیمار جونت جاش کجاست!!؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸:۵۸
10
73