تیم منتخب فابیو کاپلو؛ ترکیبی تاریخی از میلان و رئال مادرید!

تیم منتخب فابیو کاپلو؛ ترکیبی تاریخی از میلان و رئال مادرید!

5470
17:56
20 اردیبهشت 1398
فابیو کاپلو تیم منتخبی از بازیکنان تحت هدایتش را معرفی کرده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، فابیو کاپلو یکی از بزرگترین سرمربیان تاریخ دنیای فوتبال است. او در تیم های بزرگی به مربیگری پرداخته و طبیعی است که تیم منتخب او، ترکیبی از ستارگان فوتبال باشد. 

دن فابیو 72 ساله در دوران مربیگری خود بر روی نیمکت تیم هایی نظیر میلان، رئال مادرید، یوونتوس و رم نشست. او همچنین در عرصه ملی تیم های انگلیس و روسیه را در دو جام جهانی 2010 و 2014 هدایت کرد و آخرین تجربه مربیگری او، حضور در تیم جیانگسو سونینگ در سوپرلیگ چین بوده است.

کاپلو در دوران مربیگری در 846 مسابقه روی نیمکت نشست و بازیکنان فوق العاده زیادی تحت نظر او به بازی پرداختند. با این حال، کوریره دلواسپورت ماموریتی سخت به کاپلو داد و از او خواست تا تیم منتخبی از شاگردانش را معرفی کند. 

انتخاب کاپلو درون دروازه، جیان‌لوییجی بوفون است. او در سال های 2004 تا 2006 در یوونتوس با بوفون کار می‌کرد و به همراه این تیم فاتح دو اسکودتو شد؛ قهرمانی هایی که البته به خاطر کالچو پولی از یوونتوس گرفته شد. 

4 مدافع منتخب کاپلو کافو، فرانکو بارزی، پائولو مالدینی و روبرتو کارلوس هستند. کاپلو با کافو در رم و با کارلوس در رئال مادرید همکاری داشته و بارزی و مالدینی، مدافعان میلان در سه مقطعی بودند که او روی نیمکت روسونری نشست. (کاپلو در سه مقطع 1987، 1991 تا 1996 و 1997 تا 1998 روی نیمکت میلان نشست و البته در آخرین مقطع، تنها مالدینی در میلان حضور داشت) با 262 بازی، هیچ بازیکنی به اندازه پائولو مالدینی برای کاپلو به میدان نرفته است.

در خط هافبک 3 نفره، انتخاب های کاپلو فرناندو ردوندو، رود گولیت و دژان ساویچویچ هستند. ردوندو در مقطع اول حضور کاپلو در رئال (97-1996) برای او بازی کرد و گولیت و ساویچویچ از جمله ستارگان میلان طلایی کاپلو بودند. ساویچویچ ستاره فینال لیگ قهرمانان 1994 بود که با پیروزی 4-0 میلان کاپلو برابر بارسلونا همراه بود. گولیت البته در آن فصل در میلان حضور نداشت و به شکل قرضی در سمپدوریا توپ می‌زد.

خط حمله 3 نفره تیم کاپلو نیز متشکل از مارکو فن‌باستن، رونالدو و رائول گونزالس است. کاپلو با رونالدو و رائول در رئال مادرید همکاری داشت (رائول در هر دو مقطع و رونالدو در مقطع دوم، 07-2006) فن‌باستن نیز عضو میلان کاپلو بود و در فصل های 92-1991 و 93-1992 موفق به قهرمانی سری آ زیر نظر او شد. 

البته کاپلو برای تیم خود یک ذخیره نیز انتخاب کرده و او بازیکنی نیست به جز فرانچسکو توتی. چهره اسطوره ای باشگاه رم در سال های 1999 تا 2004 زیر نظر کاپلو بازی کرد و تنها قهرمانی خود در سری آ (فصل 01-2000) را در دوران حضور کاپلو جشن گرفت.

7712

نظرات کاربران
سارا اس اسی
فقط روبرتو باجو. جای نستا، کاناوارو خالیه. ردوندو باشه و زیدان نباشه؟ عجب!
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۹:۵۲
پاسخ
14
32
عشقممم نیمار
پ من چرا مسی و‌کریس رونالدو‌ نمیتونم در ترکیب منتخبش ببینم :-)
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵:۱۶
پاسخ
67
4
ایرانی و کوردم
و چرا من نیمارو نمیبینم
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۰:۳۱
17
21
اشکان
آخه مسی و رونالدو کی با کاپلو کار کردن؟!!!! نظر میدی که یه چیزی گفته باشی و منفی درو کنیا !
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۹:۴۰
0
43
عشقممم نیمار فقط ادعآ
واسه اینکه کاپلو سرمربیشون نبوده! برای کسی که زیر همه پستا ادعا داره بعید بود. ادمین لطفا
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۵:۲۷
0
29
HOSSAIN
بهترین جواب اینه که مسی و رونالدو یه درد یان ترکیب نمیخورن...با هافبک ها سازگاری ندارن... اما رونالدوی اورجینال اینجاست
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸:۳۴
12
18