تیم منتخب هشت هفته اول لیگ؛ ژنرال 5 ستاره!

تیم منتخب هشت هفته اول لیگ؛ ژنرال 5 ستاره!

33417
12:27
17 مهر 1397
از کیروش و ایرانپوریان تا سیدجلال و استوکس؛ تیم منتخب بهترین بازیکنان هشت هفته اول نمرات سایت نود را بر اساس آمار متریکا مرور می‌کنیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - از کیروش و ایرانپوریان تا سیدجلال و استوکس؛ تیم منتخب بهترین بازیکنان هشت هفته اول نمرات سایت نود را بر اساس آمار متریکا مرور می‌کنیم.

به گزارش وبسایت نود، هشت هفته از لیگ برتر گذشته و ستاره‌های لیگ خودشان را از سایر بازیکنان جدا کردند. ستاره‌هایی مانند آنتونیو استوکس که در یک هفته با زدن 4 گل فاصله زیادی با سایر مدعیان گلزنی پیدا کرد. همچنین محمد ایرانپوریان دفاع راست سپاهان که تا این مقطع از فصل 2 گل زده و 3 پاس گل داده است. البته ایرانپوریان فقط یکی از 5 ستاره این فصل تیم قلعه‌نویی است و این تیم بیشترین سهم را در میان بهترین بازیکنان لیگ تا پایان هفته هشتم داشته است.

بهترین بازیکنان این فصل لیگ برتر بر اساس نمرات سایت 90

محمد کریمی، سپاهان، 2.50: پدیده این فصل سپاهان هافبک 21 ساله‌ای است که در 443 دقیقه حضور در لیگ هجدهم، 4 پاس گل داده است. کریمی در هر نود دقیقه نزدیک به 2 پاس کلیدی ارسال می‌کند. در بین شاگردان قلعه‌نویی، بیشترین توپ را هم از حریف می‌گیرد.

کی‌روش استنلی، سپاهان، نمره 2.56: مهاجم 195 سانتی‌متری سپاهان برای زدن 4 گلش در این فصل، به طور میانگین 11 نبردهوایی پیروز شده و 3.5 شوت زده است.

وحید شیخ‌ویسی، پیکان، نمره 2.57: در 5 تا از 8 مسابقه این فصل هیچ گلی نخورد و مجموعا آمار نیم‌گل‌خورده در هر بازی را برای پیکان به جای گذاشته است.

مارین داسیلوا، ذوب‌آهن، نمره 2.60: آچار فرانسه ذوبی‌ها این فصل هافبک راست، هافبک چپ، هافبک میانی و هافبک تهاجمی برای این تیم بازی کرده است. این تعدد پست باعث سردرگمی هافبک برزیلی هم نشده او تا این مقطع از فصل 2 گل زده و 2 پاس گل داده است.

جلال حسینی، پرسپولیس، نمره 2.63: پرسپولیس در هشت دیدار این فصل فقط 2 بار دروازه‌اش باز شده و آمارها نقش پررنگ سیدجلال را نشان می‌دهند. مدافع 37 ساله‌ای که بیشتر از همه پرسپولیسی‌ها به هوا می‌پرد و آمار فوق‌العاده 4.6 نبرد هوایی موفق در هر بازی را ثبت کرده است. ضمن اینکه در هر نود دقیقه بیشتر از 5 عملکرد دفاعی دارد.

محمد ایرانپوریان، سپاهان، نمره 2.63: پنجاه درصد از شوت‌های دفاع راست این فصل سپاهان گل شده است. آماری کم‌نظیر که در کنار 3 پاس گل و 2 گلش، فصلی فوق‌العاده برای او رقم زده است.

مهدی کیانی، سپاهان، نمره 2.63: هافبک جنگنده سپاهان بیشترین فعالیت و لمس توپ را در این فصل بین هم‌تیمی‌هایش داشت. جالب است که کیانی بیشتر از اینکه خطا کند، حریف را مجبور به انجام خطا می‌کند. کیانی در هر مسابقه نزدیک به 4 خطا از حریف می‌گیرد که بهترین آمار بین هم‌تیمی‌هایش است. میانگین 5.5 عملکرد دفاعی، 1 تکل و 4 نبردهوایی موفق هم دیگر آمارهای خوب کیانی در این فصل است.

روح‌الله سیف‌اللهی، پارس‌جم، نمره 2.69: وینگر پارسی‌ها در هر مسابقه این فصل به طور میانگین 3.4 مرتبه شانس گل زدنش را با شوت امتحان می‌کند که بهترین آمار بین هم‌تیمی‌هایش است. دیگر جایگاه نخست سیف‌اللهی مربوط به پاس‌های کلیدی‌اش است که در نود دقیقه معمولا 1.3 مرتبه با پاس‌هایش گره دفاع حریف را باز می‌کند. این بازیکن تکنیکی تا پایان هفته هشتم موفق به ثبت یک گل و یک پاس گل هم شده است.

محمدرضا حسینی، ذوب‌آهن، نمره 2.69: بیشترین شوت، بیشترین شوت در چارچوب، بیشترین پاس کلیدی، دومین بازیکن از حیث دریبل موفق، دومین بازیکن از حیث خطای متحمل شده، 1 گل و 2 پاس‌گل آمارهای فوق‌العاده این فصل محمدرضا حسینی در ذوب‌آهن است.

سیاوش یزدانی، سپاهان، نمره 2.70: در تیم رویایی این فصل قلعه‌نویی، بالاترین عملکرد دفاعی و دقت پاس به نام سیاوش یزدانی ثبت شده است. مدافعی که در بازی با تراکتور پاس گل هم داد.

آنتونیو استوکس، تراکتورسازی، نمره 2.71: استوکس هفته قبل مقابل استقلال‌خوزستان 4 گل به حریف زد تا تنها بازیکن این فصل باشد که در یک هفته نمره «یک» می‌گیرد. با این چهار گل، استوکس 7 گله شده و آقای گل فعلی لیگ برتر هم هست.

شماتیک تیم منتخب بهترین بازیکنان لیگ تا پایان هفته هشتم

 

 

14001

نظرات کاربران
عشق است سپاهان
ايشالله با همين فرمون بريم اخر فصل جفت جام ها مال خودمونه
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۴:۳۱
پاسخ
15
14
سپاهان قهرمان
واقعا سید جلال مدافع حرفه ای زمانی که تو سپاهان بوددفاع سپاهان بیمه کرده بود
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۳:۱۳
پاسخ
7
27
امير سپاهاني
زنده بلد سپاهان با پنج بازيكن با دسلايك هاتون ما را از سوزشتان با خبر و خوشحال كنيد:))))
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵:۰۱
پاسخ
47
54
Tractur
جالب اینجاست که سپاهانی ها به خاطر این که حاج صفی به تراکتور اومد هر توهینی کردن،اونوقت دو ستاره تراکتور رو گرفتن و دارن پوزش رو هم میدن،یکم حرفه ای تر باشیم بد نیست. ادمین دمت گرم
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۴:۳۰
12
34
یاشار
یاشاسین سپاهان زنده باد تیراختور
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸:۵۵
21
29
امیرحسین
پنج نفر از سپاهان. سرخابی ها کجان؟
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵:۰۳
پاسخ
39
51
Hamed
یه چیزه جالب اینکه هیچکدومشون تیم ملی دعوت نشدند.واقعا دیگه شیخ ویسی و محمدرضا حسینی چیکار بایدبکنند تیم ملی دعوت شند!!
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰:۵۴
پاسخ
12
79
pouya
عشق است سپاهان
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵:۵۰
پاسخ
102
72
55555
طوفان زرد آسیا
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲:۵۵
64
45
رائول
پس بازیکنان گران ترین تیم تاریخ لیگ برتر کو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷:۰۸
پاسخ
51
126
تهران تراختورچیلاری
الکی اسم این اسطوره رو نذار پرو فایلت که خرابش میکنی ...اون بازیکنهای که میگی همشون نردیکهای لیگ و حتی در هفته 2 یا 3 اضافی شدن وتا اخر لیگ اون چشات میبینه به این لیست اضافی میشن...ادمین دمت گرم
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱:۲۲
48
49
تراختور
یاشاسین استوکس اقای گل بلامانع لیگ
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶:۱۱
پاسخ
144
84
صالحی
داداش اون بلا منازعه نه بلا مانع
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹:۱۲
44
197
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
در آینده نزدیک بازیکنای استقلال إن شاءالله جاهای شما رو خواهند گرفت.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲:۰۶
پاسخ
141
56
ali
آرزو بر جوانان عیب نیست
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲:۳۷
7
35
کسی که رفته دسته سه حق اظهار نظر نداره
خبری از متخصصین آسیا نیست چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵:۱۴
پاسخ
52
155
hamed ss
تیم پیروزی به گفته پیشکسوت های خودش در تلویزیون ایران از لیگ دسته سه شروع کرده. پس داداش اونجا خونه خودتونه، به خودت فشار نیار.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷:۳۳
42
18
موری
متاسفانه انقد مهاجم نداریم یا حداقل خوب نداریم که تیم منتخب مهاجم خارجی داره . یه فکر درست و حسابی باید بشه به امید قهرمانی تو اسیا پرسپولیس عشق
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶:۲۰
پاسخ
73
120
هادی
نه اتفاقا همه مهاجم های خوب ایرانی خارج هستند مثل قدوس جهانبخش آزمون قوچان نژاد کاوه رضایی قلی زاده امیری
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۴:۴۳
6
105
تهران تراختورچیلاری
اهان حتما پرسپولیس برتر چون از پزسپولیس نیس داری میسوزی
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰:۲۶
89
54