تیم منتخب هفته اول؛ سورپرایز جانشین مسلمان

تیم منتخب هفته اول؛ سورپرایز جانشین مسلمان

70851
20:00
08 مرداد 1397
حضور سه نماینده از پرسپولیس در تیم منتخب هفته نخست، کیفیت بالای این تیم را در شروع لیگ نمایان می‌کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - حضور سه نماینده از پرسپولیس در تیم منتخب هفته نخست، کیفیت بالای این تیم را در شروع لیگ نمایان می‌کند.

 به گزارش وبسایت نود، برخی از ستاره‌های لیگ از همان هفته نخست تفاوت‌شان را با بقیه نشان دادند. مانند دو دفاع میانی پرسپولیس که فصل قبل هم بهترین آمار را داشتند. یا لوسیانو پریرا که یک گل ساخت و یک پنالتی گرفت. محمدرضا حسینیِ ذوب‌آهن طبق آمار متریکا در بیشتر عملکردها بهترین بازیکن زمین لقب گرفت. همچنین محسن فروزان با مهار باورنکردنی‌اش مقابل نفت مسجدسلیمان. 

نفر به نفر با تیم منتخب هفته اول لیگ هجدهم 

محسن فروزان، تراکتورسازی، نمره 2.5: استثنایی‌ترین مهار هفته اول لیگ را محسن فروزان رقم زد. جایی که در صحنه تک به تک با مهاجم نفت مسجدسلیمان، لیز خورد و به زمین نشست. ولی در صدم ثانیه با به هوا پرید و شوت بازیکن حریف را دفع کرد. علاوه بر این صحنه، فروزان هر پنج شوت دیگر بازیکنان مسجدسلیمان را هم مهار کرد.

جلال حسینی، پرسپولیس، نمره 2: سیدجلال بازی با پدیده، 9 عملکرد دفاعی ثبت کرد. همچنین بیشتر از همه بازیکنان درون زمین، از حریف توپ گرفت. دو نبردهوایی موفق هم داشت و در دقت پاس چهارمین بازیکن موفق پرسپولیس بود. آمارهایی که نشان از روز خوب کاپیتان پرسپولیس دارد.

شجاع خلیل‌زاده، پرسپولیس، نمره 2.5: تعداد عملکردهای دفاعی شجاع در بازی هفته نخست، دو رقمی شد و هیچکس بیشتر از او در دفاع عملکرد موثر ثبت نکرد. خلیل‌زاده بالاترین دقت پاس را هم بین هم‌تیمی‌هایش داشت. یک مرتبه هم با تکلی تماشایی، فرصت دو به تک شدن مهاجمان حریف با دروازه‌بان پرسپولیس را از آن‌ها گرفت.

ساموئل سارفو، سایپا، نمره 2.5: سارفو در اولین مسابقه‌اش، در دفاع متعهد بود و در حمله هم موثر. یک بار از حریف توپ گرفت، 2 نبردهوایی موفق داشت و قبل از حریف ضربه سر زد، یک عملکرد دفاعی داشت. این‌ها کمکی بود که مدافع سایپا به خط دفاع تیم کرد. در اضافه شدن به حملات هم سارفو موفق بود و علاوه بر یک دریبل موفق، یک پاس گل داد و یک پاس کلیدی فرستاد.

بشار رسن، پرسپولیس، نمره 2.5: بشار در این مسابقه بیشتر از هر بازیکنی شوت زد، بیشتر از همه شوت در چارچوب داشت، بیشتر از همه پاس کلیدی داد، بیشتر از همه دریبل زد و دومین لمس توپ را در بین بازیکنان پرسپولیس داشت. ضمن اینکه پنج مرتبه هم به کمک دفاع رفت و عملکرد دفاعی ثبت کرد.

مهدی کیانی، سپاهان، نمره 2: سپاهان در بازی با نفت آبادان 71درصد نبردها را پیروز شد. که مهدی کیانی سهم پررنگی در این آمارِ فوق‌العاده داشت. کیانی در هفته نخست، 15 نبرد از حریف پیروز شد. کیانی بیشترین لمس توپ را داشت، در دقت پاس دومین بازیکن سپاهان بود و در ارسال پاس کلیدی هم سوم. با برتری در 8 نبردهوایی، دومین بازیکن سرزنِ سپاهان بود. 5 بار به کمک دفاع رفت و دومین بازیکن سپاهان از حیث مجموع عملکردهای دفاعی هم بود. 6 مرتبه هم تیم حریف را مجبور به انجام خطا کرد که از این حیث هم در رتبه اول جای گرفت.

آرش رضاوند، سایپا، نمره 2: گلِ وحید شمسایی‌وارِ رضاوند صحنه ویژه او در هفته نخست بود. آرش رضاوند چرخشی 180 درجه‌ای داشت تا توانست به توپ شوت بزند و گل شود. رضاوند در کارهای دفاعی هم نمایش کم‌نقصی داشت و 5 توپ از حریف گرفت.

محسن یوسفی، گسترش‌فولاد، نمره 2.5: علاوه بر به ثمر رساندن تنها گل تیمش، دو پاس کلیدی هم ارسال کرد که بازیکنان گسترش‌فولاد از آن بهره نبردند.

علی دشتی، سایپا، نمره 2: جانشین قلی‌زاده در همان بازی اول گل زد. دشتی جای خالی تکنیکی‌ترین بازیکن سایپا را هم پر کرد و بیشتر از هر بازیکنی در زمین دریبل زد. 2 پاس کلیدی داد، 1 توپ از حریف گرفت، 3 نبردهوایی داشت و 3 عملکرد دفاعی هم ثبت کرد.

لوسیانو پریرا، نمره 2.5، فولاد: نه گل زد و نه پاس گل‌ داد ولی یک گل ساخت و یک پنالتی گرفت که توسط بیت‌سعید هدر رفت. به عنوان مهاجم که بیشتر از همه برای ارسال پاس تحت فشار قرار دارد، بالاترین دقت پاس را بین هم‌تیمی‌هایش داشت.

محمدرضا حسینی، ذوب‌آهن، نمره 2: در بازی مقابل نساجی در بین بازیکنان ذوب‌آهن بیشترین شوت، بیشترین پاس‌کلیدی، بیشترین دریبل موفق، بیشترین موفقیت در نبردهوایی، بیشترین عملکرد دفاعی و بیشترین خطای متحمل شده به نام محمدرضا حسینی ثبت شده است! بازیکنی که با تعهد، هوش و پیگیری‌اش باعث شد توپ را از دفاع نساجی بگیرد و گل سه امتیازی ذوب‌آهن را بسازد.

شماتیک تیم منتخب هفته اول لیگ هجدهم

روش نمره‌دهی سایت نود مشابه نشریه کیکر آلمان است؛ به این ترتیب که به هر بازیکن بر اساس عملکرد فنی‌اش در داخل زمین نمره‌ای بین یک تا شش داده می‌شود. بهترین نمره یک و بدترین شش است. بازیکنانی نمره می گیرند که حداقل ۳۰ دقیقه بازی کرده باشند. ضمن اینکه بازیکنانی که در نیمی از بازیهای تیم‌شان در لیگ نمره گرفته باشند وارد جدول رده‌بندی بازیکنان می‌شوند.

 

14001

نظرات کاربران
اندی
الان مشخص میشه استقلال از ترس فرار کرده بود ترکیه قایم شده بود چون اینقدر تو خونه خودشون بد بازی کردن که حتی یه نماینده تو تیم منتخب هفته اول ندارن! حتی یه شوت درچارچوب نزدن! فک کن فقط هزینه میزارن رو دست دولت ، حیف اون همه حمایت که دولت از این ششتاییهای همیشه ناراضی میکنه یک اردوی ترکیه کاملا بی فایده!
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۹:۰۶
پاسخ
7
64
8مقدس
احمد نورالهی نیست !!!!!!!
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۵:۵۷
پاسخ
7
43
Ali
از شیشتقلال بازیکن نیست .وزیر پرسپولیسی نمیخایم خخ
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۴:۱۸
پاسخ
10
56
قرمز
به اميد قهرمانى پرسپوليس، ان شاءالله الهى آمين
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۶:۲۰
پاسخ
8
49
ستاره های جعلی
چون از استقلال بازیکنی نیس پس امار همش اشتباهه پس نتیجه میگیریم وزیر پرسپولیسی نمیخوایم نمیخوایم!!!!!
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۷:۱۰
پاسخ
23
167
Fa6rp
چشم بداز عشقم پرسپولیس و پروفسور دووووور ❤❤❤❤❤❤
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۶:۲۸
پاسخ
16
117
سجاد عشقپولیسی
نعمتی هم میتونس باشه ولی سه تا بازیکن نشان از قدرت پرسپولیس و برانکو داره مرسی بچه ها❤️
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۲:۲۵
پاسخ
15
157
حسین
هیچ کس مسلمان نمیشه
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۰:۴۱
پاسخ
147
29
av
آفرین به بشار ولی نکته قابل توجه حضور شجاع خلیل زاده ست که متاسفانه بعضی هوادارهای ورزشگاه ندیدمون میگن دفاع خوبی نیست و اینکه درضمن پارسال هم جزو تیم منتخب بود ومعرفتشم بارها اثبات کرده....لطفا ادعا نکنیم از کارشناسا بهتر می فهمیم
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶:۵۱
پاسخ
16
162
فيفا
شيشتقلالى ها ايشالله هفته هاى بعد نوبت شما ميشه... هرچى شوفر بگه..
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۰:۵۰
پاسخ
24
143
بابک
پس کو بازیکنای استقلال خخخخخ برانکو=پروفسور فوتبال ناب شوفر=بازیکن سالار بکش زیرش ادمین...
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۸:۱۳
پاسخ
27
220
قرمز پوشان کوچه سرخ(آمل)
رفتن.کلینیک...امپول و دارو...بیارن....
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۲:۲۲
9
129
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
از هفته چهارم تازه عیار تیم ها و بازیکن ها مشخص میشه. همین جعلپولیس واقعا جلوی پدیده شانسی برد.
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۴:۰۳
پاسخ
273
41
دبل.۶:::::::۶+۶
اخه .همین هفته چهارم یا پنجم به پدیده تو ازادی باختین... بعد صحنه .درام..شیشعلی و مهاجرانی..دست در دست هم . هفته۵...شیشتایی ها..حیا کن ..رها کن...
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۳:۳۳
14
208
Red⭐Boy
نیم فصل دوم خط هافبک پرسپولیس وحشتناک میشه با وجود کمال ، احمد ، بشار ، نعمتی ، عالیشاه ، سروش و ترابی جووونم پرسپولیس کبیر
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۳:۲۸
پاسخ
31
287
علی
دو تا دفاع پیروزی بیشترین نمره رو گرفتن من دیگه حرفی ندارم نکشیمون فوتبال تهاجمی
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۰:۰۹
پاسخ
385
94
دبل.۶:::::::۶+۶
نه.اینکه..از شیشتقلال زیاد.مهاجم.میبینیم..... اخه.وزیر گفت .گل نزنین... همین.پدیده.پارسال.تو ازادی .شما را شکست داد.... ادمین...چرا نمی چاپی.....خوب .شیشتقلالی ها طاقت ندارن .تقصیر ما شده.. ادمین..گلم .بچاب.
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۱:۱۶
21
195
رها
نه اینکه خط حمله دوچرخه سواران همه نمرات استثنایی گرفتن شما هر وقت یه نفر جز تیم برتر هفته داشتی بیا نظر بده
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۸:۳۰
27
243
ehsan
ولي متاسفانه از تيم دوچرخه سواران ،هيشگي نتونسته اصن نمره بگيره،البته قراره يه جايي واستون باز كنن تو جايگاه اصليتون دسته ٣،تو رقابت با تيماي دسته ٣ممكنه كه بازيكناي شماهم موفق بشن نمره بگيرن
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۶:۰۲
40
350
حسن666666
از تیم کاج هیچ بازیکنی نیست یعنی بدترین نمره رو گرفتن من دیگه حرفی ندارم نکشیمون فوتبال موفق :))--
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۴:۱۰
25
307