تیم منتخب هفته هفتم؛ مدافعانِ دربی!

تیم منتخب هفته هفتم؛ مدافعانِ دربی!

20787
20:45
02 مهر 1397
مدافع‌های استقلال و پرسپولیس و مهاجم‌های سپاهان جزو بهترین بازیکنان هفته بودند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدافع‌های استقلال و پرسپولیس و مهاجم‌های سپاهان جزو بهترین بازیکنان هفته بودند.

به گزارش وبسایت نود، در هفته‌ای که تیم‌های مدعی مانند پدیده، ذوب‌آهن، استقلال و تراکتورسازی در گل زدن ناکام بودند و پرسپولیس هم با گل دقیقه آخر بازیکن تعویضی‌اش برنده شد، ستاره‌های کمتری در تیم منتخب هفته جای گرفتند. بهترین دروازه‌بان هفته هفتم، حسین پورحمیدی بود که هشت مهار موفق داشت. دفاع‌های استقلال و پرسپولیس که کلین‌شیت کردند در کنار آل‌نعمه سه مدافع برتر این هفته بود. در خط حمله هم مهرداد محمدی و کی‌روش که روی سه گل سپاهان تاثیرگذار بودند در کنار مهاجم دیگر تیم اصفهانی یعنی محمدرضا حسینی قرار گرفتند. تیم منتخب هفته را بر اساس آمارهای متریکا مرور می‌کنیم.

نفر به نفر با تیم منتخب هفته اول لیگ هجدهم 

حسین پورحمیدی، استقلال‌خوزستان، نمره 1.5: ذوب‌آهن در بازی با استقلال خوزستان 8 شوت در چارچوب داشت که همه این شوت‌ها با واکنش‌های تماشایی پورحمیدی دفع شد.

شجاع خلیل‌زاده، پرسپولیس، نمره 2: اولین حضور 90 دقیقه‌ای شجاع در دفاع راست با موفقیت همراه بود. شجاع در این بازی بیشترین پاس کلیدی را ارسال کرد و از تمام بازیکنان درون زمین بیشتر موقعیت ساخت. با پیروزی در 9 نبرد، بیشترین دوئل موفق این هفته پرسپولیس هم به نام خلیل‌زاده ثبت شد.

احمد آل‌نعمه، استقلال‌خوزستان، نمره 2: کلین‌شیت مقابل خط حمله آتشین ذوب‌آهن ممکن نبود مگر با عملکرد تماشایی مدافع 36 ساله استقلال‌خوزستان. آل‌نعمه در این هفته 12 عملکرد دفاعی ثبت کرد و نمایش فوق‌العاده‌ای در خط دفاع داشت. ضمن اینکه یک پاس کلیدی هم داد.

آرمین سهرابیان، استقلال، نمره 2.5: فقط 4 تا از 77 پاس سهرابیان در بازی مقابل نساجی به مقصد نرسید. ضمن اینکه 5 عملکرد دفاعی نظیر قطع پاس، دفع توپ، بلاک و بازیابی توپ ثبت کرد. سهرابیان یک پاس کلیدی هم ارسال کرد.

آرش رضاوند، سایپا، نمره 2.5: متعهد در دفاع و پررنگ در حمله، کامل‌ترین تعریف از نمایش این هفته آرش رضاوند است. بازیکنی که 6 عملکرد دفاعی داشت، 2 پاس کلیدی فرستاد و 1 پاس گل هم داد.

اکبر صادقی، پدیده، نمره 2.5: قلب تپنده پدیده در ناکامی هافبک‌های تراکتورسازی تاثیر پررنگی داشت. صادقی 7 مرتبه دوئل‌های وسط زمین را برنده شد. 2 شوت زد، 2 مرتبه به دفاع کمک کرد و 1 پاس کلیدی داد.

رضا اسدی، سایپا، نمره 2: بعد از ده نفره شدن سایپا، رضا اسدی جور یک یار کمتر این تیم را کشید. اسدی هم گل زد، هم بیشترین نبرد موفق (11 نبرد) را به نام خودش ثبت کرد.

عزیز معبودی، ماشین‌سازی، نمره 2.5: تعداد نبردهای موفق معبودی در این هفته دو رقمی شد و همچنین آمار فوق‌العاده 15 عملکرد دفاعی را به جای گذاشت.

محمدرضا حسینی، ذوب‌آهن، نمره 2.5: حسینی در بازی مقابل استقلال‌خوزستان بیشتر از همه پاس کلیدی داد، بیشترین نبرد موفق را داشت، 3 شوت زد، 3 خطا از حریف گرفت و 2 مرتبه هم به دفاع کمک کرد.

مهرداد محمدی، سپاهان، نمره 2: نزدیک به 90درصد پاس‌های محمدی به مقصد رسید، 2 پاس کلیدی داد، 1 پاس گل داد و یک شوت هم زد.

کی‌روش استنلی، سپاهان، نمره 2: از سه شوت و 2 نبردموفق کی‌روش که بگذریم، به آمار عجیب و باورنکردنی از او می‌رسیم. کی‌روش در این هفته برنده 20 دوئل بود.

شماتیک تیم منتخب هفته هفتم

روش نمره‌دهی سایت نود مشابه نشریه کیکر آلمان است؛ به این ترتیب که به هر بازیکن بر اساس عملکرد فنی‌اش در داخل زمین نمره‌ای بین یک تا شش داده می‌شود. بهترین نمره یک و بدترین شش است. بازیکنانی نمره می گیرند که حداقل ۳۰ دقیقه بازی کرده باشند. ضمن اینکه بازیکنانی که در نیمی از بازیهای تیم‌شان در لیگ نمره گرفته باشند وارد جدول رده‌بندی بازیکنان می‌شوند.

 

14001

نظرات کاربران
سعید
چقدر جالبه که شجاع تو بازی های گره خورده تو پست دفاع راست بهتر بازی میکنه .... موقعیت ساز و موثر البته چون تیم حریف کمتر حمله میکنه و دفاع کناری نیاز به رفت و برگشت زیاد نداره تو اون فاز هنوز عیارش مشخص نیست
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۱:۰۳
پاسخ
5
34
جالبه
نفرات حمله در دست اصفهانیا
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۶:۰۴
پاسخ
45
18
سونامی قرمز
احترام بی پایان به سید جلال بی نظیر و تکرار نشدنی.(ممنون پسر شجاع پرسپولیس خلیل زاده یه دونه)
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹:۱۰
پاسخ
21
76