جابجایی هیجان‌انگیز در لیگ برتر؛ سکوهای داغ

جابجایی هیجان‌انگیز در لیگ برتر؛ سکوهای داغ

15145
18:25
12 خرداد 1397
صعود دو تیم پرهوادار نفت مسجدسلیمان و نساجی مازندران هم‌زمان شد با سقوط دو تیم کم‌هوادار نفت تهران و سیاه‌جامگان. اتفاقی که نوید ورزشگاه‌هایی پرتر و بازی‌هایی جذاب‌تر را در لیگ هجدهم می‌دهد.

وبسایت رسمی برنامه نود - نفتی‌های تهرانی که تماشاگری نداشتند، رفتند و جای‌شان را به نفت مسجدسلیمان دادند. نساجیِ پرهوادار هم جایگزی سیاه‌جامگان شد. اتفاقی که نوید ورزشگاه‌هایی پرتر و بازی‌هایی جذاب‌تر را در لیگ هجدهم می‌دهد.

به گزارش وبسایت نود، سقوط نفت تهران و سیاه‌جامگان همان اتفاقی بود که برای جذاب‌تر شدن لیگ باید رخ می‌داد. دو تیمی که روی هم رفته در مسابقات فصل‌شان به اندازه یک میزبانی تیمی پرهوادار، تماشاگر به ورزشگاه نمی‌کشانند. از دیدار برگشت این دو تیم که تا حدود زیادی سرنوشت تیم سقوط کننده به لیگ یک را مشخص می‌کرد فقط صد نفر استقبال کردند.

همزمان با سقوط این دو تیمِ کم‌تماشاگر، دو تیمی از لیگ یک به لیگ برتر اضافه شدند که بیشترین تماشاگران فصل را به خودشان اختصاص داده بودند. نساجی مازندران که با وجود 24 سال دوری از سطح اول فوتبال، هیچ وقت از تماشاگرانش فاصله نگرفت و در تمامی این سال‌ها ورزشگاه وطنی پرترددترین نقطه شهر بود. در همین فصل برای بازی جام حذفی مقابل استقلال، نزدیک به 12هزار تماشاگر از مازندران برای تماشای تیم محبوب‌شان به ورزشگاه آزادی تهران رفتند. آخرین بازی لیگ یک هم برای نساجی در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد که این بار شاهد حضور 25هزار نفری نساجی‌چی‌ها در پایتخت بودیم.

 

دیگر تیم صعودکننده به لیگ برتر از مسجدسلیمان آمد؛ مهد فوتبال ایران. خوزستانی‌ها فوتبال را به هر چیزی ترجیح می‌دهند و هواداران نفت مسجدسلیمان هم قبلا در لیگ برتر نشان دادند که در زمان برگزاری بازی‌های تیم محبوب‌شان، جایی برای سوزن انداختن در ورزشگاه این شهر پیدا نمی‌شود. تمام ورزشگاه یک دست زردپوش می‌شوند و قرمز و آبی در آن‌جا معنا ندارد.

در فاصله سه مسابقه مانده به پایان لیگ یکِ فصل قبل، نفت مسجدسلیمان موفق شد نساجی را متوقف کند. نتیجه‌ای که امیدهای هواداران نساجی که از شمال کشور تا مسجدسلیمان رفته بودند را کمرنگ‌تر کرد. اتفاقی که باعث شد هواداران میزبان نزد نساجی‌چی‌ها بروند و به آن‌ها دلداری دهند. هواداران نساجی هم در روز صعودشان، آن حرکتِ مسجدسلیمانی‌ها را فراموش نکردند و در بنری از آن تیم به عنوان «برادر» خود نام بردند. قبلا هواداران این تیم‌ها رابطه‌ خوب‌شان با تیم‌های پرهوادار دیگری مانند سپیدرود را هم به رخ کشیده بودند. اتفاقی که نشان می‌دهد یک فصل داغ فوتبال پیش روی است. لیگی پر از تیم‌های پرهوادار و دوست‌داشتنی.

 

14001

نظرات کاربران
علیSS
دنیا آبادان
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۷:۵۵
پاسخ
12
23
میلاد/استقلال
تیمای خوبی هستن مخصوصا نساجی ولی یه سوال پیش میاد الان تیمای لیگ برتر باید بیان توی اون ورزشگاه ها بازی کنن که زمین چمن خوبی نداره!؟ اونجوری که نمیشه رو زمین بازی کرد فقط باید بزنی زیر توپ !!
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱:۰۴
پاسخ
9
72
سپاهان سرور استقلال وپرسپولیسه
خیلی خوشحالم که تیمای پرطرفدار به لیگ برترصعودمیکنن این بازیهای سرخابی فصل بعد تماشاگر استقلال وپرسپولیسی نخواهندداشت بازی نساجی، بازی نفت مسجدسلیمان، بازی نفت آبادان، بازی پارس جنوبی، بازی سپاهان، بازی سپیدرود، وبازی تراکتورم که طبق معمول سرخابی ها توتبریزکه یدونه طرفدارهم ندارندتوتهرانم که ماشالااینقد تراکتوری زیاده علی رغم اینکه سرخابیها میزبانند، ولی این تراکتوره که ازسرخابیها توآزادی میزبانی میکنه، علت اصلی دشمنی سرخابیها باسپاهان وتراکتورهم همینه درکل خیلی خوشحالم بابت زیاد شدن تیمای پرطرفدارتولیگ برتر، استقلال وپرسپولیس دیگه یواش یواش دارن طرفدارای خودشونو توشهرستانها ازدست میدن، به امید اینکه همه تیمای لیگ برتر ازتیمایی باشن که پرطرفدارن
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷:۰۳
پاسخ
115
66
سرخ
تراکتور که بعد منچستر اوله ...
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۱:۰۰
14
51
ali
مطمئنی استقلال پرسپولیس توتبریزطرفدارندارن؟هوادارای تیمای دیگرو راه نمیدن استادیوم ها!!! بعدشم قبول کن که استقلال پرسپولیس ازبقیه سرترن چون ازاول لیگ برترحضورداشتن واینکه تیمای پایتختن طبیعیه طرفدارزیاد داشته باشن داداش هم استقلال هم پرسپولیس پرطرفدارتین هستن
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۳:۴۶
20
48
علیرضا تراختورچی
دیس لایک ها شدت سوزش رو نشون میده ها یاشاسین اذربایجان ادمین لطفا نظرات بنده رو هم قرار بده این چندمین باره
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۰:۰۶
98
38
سولدوز تراختور
یاشاسین سپاهان. یاشاسین تراختور.
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۹:۲۴
84
54
سولدوز تراختور
واقعا خوشحال میشم تیمهایی بیان بالا که جونشون به تیم شهر خودشون بدن نه اینکه در برخی استانها هوادار تیم میهمان از میزبان زیادتره این اصلا جالب نیست.تیمهایی مانند نفت ابادان رو من واقعا دوست دارم چون اونجا فقط ابادان معنا داره نه تیم دیگه امیدوارم تیمهایی به این شکل صعود کنن.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۷:۳۹
پاسخ
11
119
MRG
اونا هواداراي پرشور واقعين نه بي منطق
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۲:۵۷
10
41