جانشین رحمتی در نقطه آرامش؛ چراغ اول روشن شد

جانشین رحمتی در نقطه آرامش؛ چراغ اول روشن شد

26200
19:40
21 مهر 1396
استقلال بعد از 63 روز موفق شد در یک بازی گلی نخورد. این اولین موفقیت فردی این فصل جانشین رحمتی بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - استقلال بعد از 63 روز موفق شد در یک بازی گلی نخورد. این اولین موفقیت فردی این فصل جانشین این فصل رحمتی بود.

به گزارش وبسایت نود، اولین کلین‌شیت این فصل جانشین رحمتی در بازی مقابل فولاد رقم خورد. حسین حسینی که سه بازی تا قبل از دیدار امشب برگزار کرده بود، در هر سه مسابقه دروازه‌اش باز شده بود. حسینی ابتدا در بازی مقابل پارس‌جنوبی‌جم با وجود مهار چند توپ خوب، دو گل خورد. سپس نوبت به ذوب‌آهن رسید که دروازه حسینی را باز کنند و منصوریان را از نیمکت استقلال کنار بگذارند. در دیدار با سپیدرود هم با وجود برد استقلال، تیم میزبان در دقایق پایانی صاحب یک ضربه پنالتی شد و به گل رسید. اما در چهارمین مسابقه حسینی در این فصل، استقلال برای اولین بار با او گلی نخورد و سومین کلین‌شیت فصل‌اش را رقم زد. دو کلین شیت قبلی استقلال با مهدی رحمتی رقم خورده بود.

در این فصل رحمتی در پنج دیدار لیگ و یک مسابقه جام حذفی درون دروازه استقلال قرار گرفت. در این مدت چهار گل در لیگ دریافت کرد و یک بار هم در حذفی دروازه رحمتی باز شد. هیچ تیمی جز پدیده در این فصل نتوانسته در جریان بازی به رحمتی گل بزند. مهدی رحمتی سه گل از پنج گلی که خورد از روی ضربات پنالتی بود. البته دو تا از پنالتی‌ها را هم خودش به حریف تقدیم کرده بود. 

مقایسه مهدی رحمتی و حسین حسینی

تعداد بازی

رحمتی 5 بار در لیگ درون دروازه استقلال قرار گرفت و یک مسابقه هم در جام حذفی.

حسینی در 4 مسابقه لیگ دروازه‌بان استقلال بود.

گل

رحمتی 4 گل در لیگ برتر دریافت کرد و یک گل در جام حذفی.

حسینی 4 بار در لیگ برتر دروازه‌اش باز شد.

کلین شیت

رحمتی در هفته دوم و سوم گلی نخورد. دیدار هفته دوم مقابل استقلال‌خوزستان بود که نتیجه بازی بدون گل به پایان رسید. در هفته سوم هم برد یک بر صفر استقلال مقابل تراکتورسازی رقم خورد.

حسینی فقط در دیدار هفته نهم مقابل فولاد کلین‌شیت کرد.

نجات دروازه

رحمتی در مجموع شش مسابقه، هفت مهار فوق‌العاده داشت. دو سیو مقابل سایپا، دو تا در بازی با پدیده و دو مهار هم مقابل نفت آبادان. همچنین در بازی با تراکتورسازی هم یک بار دروازه تیم‌اش را از گل حتمی حریف نجات داد.

حسینی در دو دیدار ابتدایی که به میدان رفت 9 مهار فوق‌العاده داشت. در بازی مقابل پارس‌جم 4 بار دروازه استقلال را از باز شدن نجات داده بود. پنج مرتبه هم جلوی ذوب‌آهن جلوی گل زدن مهاجمان حریف را گرفت اما در دو دیدار اخیر هیچ سیوی نداشت. در بازی مقابل سپیدرود که تنها موقعیت جدی حریف از روی ضربه پنالتی بود. در بازی مقابل فولاد هم تیم اهوازی نه گل زد و نه موقعیتی جدی روی دروازه استقلال داشت.

اشتباه

رحمتی فقط روی گل هفته اول از نفت آبادان مقصر نبود. در هفته چهارم، یک پنالتی تقدیم عباس‌زاده کرد. در دیدار جام حذفی موفق به مهار شوت بازیکن گل گهر نشد و روی توپ برگشتی یک پنالتی هم به گل گهر داد. در بازی با پدیده هم روی گل اول پدیده که شوت از راه دور محمد قاضی بود مقصر اول گل حریف لقب گرفت. روی گل دوم پدیده هم رحمتی اشتباه کرد و راحت دروازه‌اش باز شد.

حسینی را فقط می‌شود روی گل دوم پارس‌جنوبی که خودش پنالتی داده بود مقصر دانست.

مقایسه آمار رحمتی و حسینی در این فصل

 

بازی

گل خورده

گل از پنالتی

کلین شیت

مهار کامل

اشتباه

مهدی رحمتی

6

5

3

2

7

4

حسین حسینی

4

4

2

1

9

1

 

 

14001

نظرات کاربران
تیم شهرستانها
دوست عزیز حرف زدن با دفاع یکی از اصول اصلی دروازه بانی هستش اگه دروازه بان با دفاع حرف نزنه مشکل هماهنگی ایجاد میشه دروازه بان چون پشت سر ایناست جاگیری بازیکنان را خوب میبینه و وضیفه داره بازیکنان راهنمایی کنه. به خاطر صدای تماشاگران و ابعاد زمین او باید فریاد بزنه تا صداش برسه حسینی هم چون سنش از دیگر بازیکنان کم هستش روش نمیشه با آنها حرف بزنه اگه چند بازی بگذره او هم راه میفته چون باید انجام بده. ادمین جان مدتی هست بازم با ما چپ کردی ها!!!!
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷:۴۶
پاسخ
7
33
فقط خدا
صددرصد حسینی بهترازاون رحمتی خودخواهه
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶:۰۸
پاسخ
21
71
mehrab
به نظرم حسینی خیلی بهتر کار کرده کمااینکه به خط دفاعی و بازیکن ها با فریاد هاش استرس نمیده و سعی میکنه بهترین عملکردشو داشته باشه ..
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴:۰۴
پاسخ
18
65
ابراهیم غلامی
این استقلال باحسینی یا با رحمتی هم نتیجه نمی گیرد.درد استقلال مربی صاحب نام درجه یک است
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲:۳۱
پاسخ
41
41
3☆☆4
اینو داخل همین یه بازی فهمیدی استاد؟
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷:۳۵
20
42
Amir
حسینی قدر خودشو بدونه وارد حاشیه نشه چند وقت دیگه فیکس تیم ملی میشه. یادمون نره فقط ۲۱ سالشه
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰:۵۲
پاسخ
57
84
بابک
داداش توهم زدی؟!اگه 21 سالش بود که تیم امید دعوت میشد! حسینی 26،سالشه!!!لطفا منطقی باشین ادمین
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۲:۱۱
9
50
محسن
حسین حسینی بیست و پنج سالشه اون مجید حسینی هست که بیست و یک سالشه حسینی دروازه بان مطمئنی نیست استقلال بجای این همه هزینه برای بیت سعید و جباری و حتی منتظری برزای رو نگه میداشت و میرفت دروازه بانی مثل مظاهری یا اخباری رو میخرید
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۶:۲۸
42
32
MHG
عجب!! کجای دنیا زندگی میکنی که 21=71-96 میشه؟ حسینی متولد هفتاد و یک و بیست و پنج سالشه گلم.
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۸:۴۲
9
79
رائول
آمارشون تقریبا مساوی هست، ولی حسینی جوان تر، و مطمئن تر هست
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۸:۴۳
پاسخ
25
93
mahdi
عیار حسینی در دربی مشخص خواهد شد و دربازی های بیرون تهران
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵:۲۵
پاسخ
11
186
بابک
حسینی گلر خوبیه و قطعا بهتر از رحمتیه ولی در نظر بگیرین بازی امروز کلا حتی 1 فرصت خطرناک هم نداشت!!! یکی از بدترین بازیای چند سال اخیر فوتبال ایران بود!!! ادمین...
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۳:۴۲
پاسخ
25
256
مرتضی
دوستان عزیزی که میگین حسینی خوبه که واقعا جای خنده دارهداره باشه اگه میگین این خوبه پس تو دربی هم میزارنش دیگه. اگه کزاشتن بعد اونوقت دست به دعا شین که عدد جدی خلق نکنیم ک صد درصد هم من مطمعنم مه شفر نمیزاره چون اصلا در حد رحمتی نیست
۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲:۳۷
104
72