جای خالی تیم برانکو؛ هشتِ مفقود

جای خالی تیم برانکو؛ هشتِ مفقود

36587
17:15
17 فروردین 1397
محسن مسلمان این روزها به بزرگترین سوال منتقدان برانکو تبدیل شده است و همه از نبودن او سوال می‌پرسند اما نورالهی نشان داده که در دقایق کمی که برای پرسپولیس بازی کرده مفید‌تر از تمام بازیکنان بوده

وبسایت رسمی برنامه نود - نگاهی به عملکرد و آمار نورالهی از زمان بازگشتش به پرسپولیس این سوال را بوجود می‌آورد که او چرا در پرسپولیس نیمکت‌نشین است؟

به گزارش وب‌سایت نود، آنهایی که از نیمکت‌نشینی نورالهی در پرسپولیس تعجب می‌کنند و با وجود آمار خوب این بازیکن حضور او روی نیمکت را اتفاق عجیبی می‌دانند، احتمالا حافظه تاریخی ضعیفی دارند. آنها ظاهرا فراموش کرده‌اند که نوراللهی چرا و به چه دلیل به تراکتورسازی رفت و سرباز شد. او در تفکرات برانکو و در ترکیب اصلی این مربی جایی نداشت و شماره 8 ترجیح داد به جای گذراندن زمان روی نیمکت سربازی‌اش را بگذراند تا با بازگشت مجدد به تیم شاید جایش در ترکیب اصلی پیدا شود. نورالهی رفت و برگشت اما همچنان جایی در ترکیب اصلی برای او وجود ندارد. قبل از جدایی نورالهی دلیلی که برای نیمکت‌نشینی این بازیکن مطرح می‌شد این بود که پرسپولیس با یک هافبک دفاعی بازی می‌کند و با حضور یک کامیابی‌نیای آماده طبیعی است که جایی برای نورالهی نباشد. حالا هم پرسپولیس با دو هافبک دفاعی بازی می‌کند، هم کامیابی‌نیا به اندازه یک سال قبل آماده نیست و هم بازی نکردن نورالهی چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

محسن مسلمان این روزها به بزرگترین سوال منتقدان برانکو تبدیل شده است و همه از نبودن او سوال می‌پرسند اما نورالهی نشان داده که در دقایق کمی که برای پرسپولیس بازی کرده مفید‌تر از تمام بازیکنان بوده  و استحقاق این را دارد که غیبت او بزرگترین علامت سوال قرمزها باشد.

نورالهی در دو بازی که بیشتر از 30 دقیقه برای پرسپولیس در زمین بوده از تیم آنالیز نود میانگین 2.75 را گرفته که با این نمره در میان بازیکنان پرسپولیس بعد از جلال حسینی و علیپور سوم است.

در سایت متریکا که براساس آمار بازیکن در طول دقایقی که بازی کرده است به بازیکنان نمره داده می‌شود هم او توانسته 7.67 امتیاز بدست بیاورد و با اختلاف امتیاز زیادی بهترین بازیکن پرسپولیس باشد.

او در هر نود دقیقه به صورت میانگین 1.7 پاس کلیدی، 4.5 شوت و 83 لمس توپ و 1.7 تکل داشته که در هر سه آیتم، یکی از سه بازیکن برتر پرسپولیس بوده است. در بازی مقابل استقلال خوزستان و سایپا هم که در ترکیب اصلی تیمش قرار داشته به ترتیب با 7.63 و 8.55 امتیاز بهترین بازیکن پرسپولیس شده است.

علاوه بر لیگ برتر ایران، می‌توانیم سراغ آمار او در لیگ قهرمانان آسیا برویم. او برای پرسپولیس در مجموع این چند بازی 80 دقیقه بازی کرده است. 4 شوت و سه شوت داخل چارچوب‏، 5 پاس کلیدی حاصل عملکرد شماره 8 قرمزها تنها در 80 دقیقه حضور در میدان بوده است. برای پی‌بردن به ارزش کار نورالهی کافی است عملکرد او را با دو هافبک دفاعی دیگر تیم که چند برابر دقایق حضور او در زمین بازی کرده‌اند مقایسه کنیم. ربیع‌خواه در 270 دقیقه بازی 2 شوت، یک شوت درچارچوب و یک پاس کلیدی داشته‌ است. کامیابی‌نیا هم در 376 دقیقه، یک شوت  که داخل چارچوب بوده و سه پاس کلیدی را به نام خودش ثبت کرده است.

این کارنامه‌ای است که بیش از هر منتقد دیگری این علامت سوال را مقابل برانکو قرار می‌دهد که چرا نورالهی هنوز یک نیمکت‌نشین محض است؟

 

30388

نظرات کاربران
666Yasin666
با تموم احترامی که برای برانکو قایلم ولی دیگه از اون پرسپولیس تهاجمی ۲ فصل پیش خبری نیست و اکثر بازی ها کار تیم حتی برابر تیم های ضعیف شده دفاع کردن . نیم فصل اول خیلی بهتر بودیم ولی با ترکیب ۲ تا بازیکن هافبک دفاعی واقعا بازیسازی سخت شده و گل زدن هم همینطور .بهتره که پروفسور بهترین سرمربی حال حاضر ایران یه تجدید نظری تو ترکیب ب.این ترکیب برای مراحل حذفیه آسیا کاملا معقولانه س و اونجا خیلی به درد میخوره.
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۷:۰۵
پاسخ
5
49
Arman22
تا زمانی ک سوگولیای برانکو امثالی مثل ربیع خواه ماهینی باشن پرسپولیس هیچوقت نمیتونه تو اسیا قهرمان باشه ب امید روزی ک ربیع خواه تمدید نکنه و بره مریخ ....ادمین نوکرتم بچاپ
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲:۳۵
پاسخ
10
60
علی
رفیعی و عالیشاه هم بیان ربیع و احمدزاده فیکسن کلا برانکو اعتقادی به قبول اشتباه نداره
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۷:۵۵
پاسخ
7
54
رسول
تاوقتی ربیع خواه باشه همینه
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۸:۵۴
پاسخ
8
51
Ferii_red
دلمون واسه اون پرسپولیس هجومی تنگ شده تو همه بازیای لیگ گل میزدیم ایشالله که باز همه چی رو به را همیشه
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۳:۳۸
پاسخ
11
111
M. Hazard
من نمیدونم یعنی برانکو درک نمیکنه؟؟ ترکیب اتلتیکو هم 2-4-4 خطیه اما یکی از هافبک دفاعی ها سائوله!!! بازیکنی که میل هجومیش خیلی بالاست...درواقع در این چیدمان باید یکی از هافبک دفاعی ها هجومی باشن و تکنیکی باشن... الان هم ربیع خواه و هم کمال سبک بازیشون کاملا یه شکله و این باعث شده کمال از فرم بیفته چون مجبور یه مقدار جلو بره و چون تکنیکش رو نداره نمیتونه... واقعا برانکو دیگه داره شک برانگیز میشه... بعد میگه ربیع خواه ژل نمیزنه میگید بده!!! آقا ژل چیه؟ تمامی آمار و ارقام میگن خوب نیست... به ژل چه ربطی داره ینی هیچ خبرنگاری نیست اینو بپرسه ازش؟؟؟
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۸:۰۷
پاسخ
17
111
پرسپولیس زلزله
اقای برانکو ترکیب تیم رو چهار سه سه یا چهار یک چهار یک بچین جا برای مسلمان/رسن/نورالهی باز بشه چهار چهار دو خطی نمیخوایم.پرسپولیس باید هجومی باشه
۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۰:۰۹
پاسخ
44
208
Ali
یه فرگوسن دیگه-_-
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۶:۰۳
45
67
سمــیعـی . بوشهـــر
هرچی برانکو بگه. با او و تفکرات فنی اش اعتمادکامل داریم. ان شاالله بزودی احمد جرارد ومحسن مسلمان درترکیب فیکس بازی میکنند.
۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۵:۱۴
پاسخ
91
223
لجبازی بسه
آره داداش ب همین خیال باش تا عمر دارن تو ترکیب نمیان مگه کمبود بازیکن باشه
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۸:۲۴
57
101
سرخ
برانکو با اینم لج کرده
۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۴:۵۲
پاسخ
60
218
آریا برزن پرسپولیسی
ربیع خواه جون مادرت برو . علوان زاده بازیکن عالی هست اما برانکو جرات بازی کردن بهش رو نداره
۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰:۳۲
پاسخ
64
260
توپچی های قرمز تبریز
اگه نعمتی و احمد مسلمان بشار تمدید نکنند مقصر فقط کادر فنی هستش ک بازیشون نمیده.نعمتی تو دقایق کم بازی امارش خیلی خوبه مسلمان رو هم میشناسن با بازی های بسیار کمتر هنوز اقای پاس گل هست احمد رو حتی استقلالیها هم قبول دارن چ بازیکن خوبیه اما برانکو هیچکدومشونو باور نداره چسبیده ب ماهینی فرشاد ربیع دوستان برانکو خواهشا فقط نگید استقلالی هستی برانکو رو کاملا قبول دارم انتقاد هم نمیکنم اما فقط دلم واسه پرسپولیس ۳ سال قبل ک با تفاضل دوم شدیم تنگ شده اون سال رویایی بازی میکردیم چقدر هجومی زیبا دلم واسه اون بازیها تنگ شده.
۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴:۲۷
29
204