جباری: استقلال پتانسیل قهرمانی دارد/ منشا به اعصابش مسلط باشد

جباری: استقلال پتانسیل قهرمانی دارد/ منشا به اعصابش مسلط باشد

3920
00:07
07 اسفند 1397
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت که این تیم توانایی قهرمانی در لیگ برتر را دارد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، علی جباری درباره پیروزی 3 بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب‌آهن در بازی معوقه هفته هفدهم لیگ برتر و وضعیت خوب این تیم اظهار داشت: از هفته‌ها قبل پیش بینی می‌کردیم که این اتفاق برای استقلال بیفتد و این تیم به شرایط خوب برسد. اگر استقلال در نیم فصل اول افت داشت, به دلیل مصدومیت‌ها و حضور دو بازیکن خارجی بود که حالا این مسائل رفع شده است. بازیکنان مصدوم بازگشته‌اند و دو بازیکن خارجی که کیفیت خوبی هم نداشتند از تیم جدا شدند و با اضافه شدن بازیکنان جدید, تیم خوبی شکل گرفته  است.

وی تصریح کرد: کار مهمی که در استقلال در حال انجام است، کار تهاجمی خوب است. استقلال همه حریفان را از جلو پرس می‌کند و تحت فشار قرار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که تیم مقابل بازیسازی کند. یکی از دلایل اصلی موفقیت استقلال این است که اجازه بازیسازی به حریف نمی‌دهد. بازیکنان این تیم خوب یکدیگر را پیدا می‌کنند و بازی را به کناره‌ها می‌برند. همچنین فاصله بین خطوط در استقلال خیلی خوب است.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال ادامه داد: پیش‌بینی کرده بودم که تیم خیلی خوب شود و این موضوع در دو بازی گذشته به خوبی نشان داده شد. شفر خوب کار می‌کند و روی نفرات شناخت خوبی دارد. در تاکتیک استقلال همیشه یکی دو بازیکن روی توپ حریف هستند و اجازه نمی‌دهند که حریف به فکر بازیسازی باشد.

جباری درباره عملکرد درخشان آیاندا پاتوسی در ترکیب استقلال یادآور شد: همیشه عملکرد خوب تیم باعث می‌شود که یک بازیکن بتواند از این فضا استفاده کند و خودش را نشان دهد. پاتوسی هنوز به شرایط آرمانی نرسیده و اضافه وزن دارد, اما این بازیکن روز به روز بهتر می‌شود. اگر مقداری وزنش را کم کند و با تیم هماهنگ‌تر شود, کیفیتش بازهم بالاتر خواهد رفت.

وی درباره عملکرد گادوین منشا گفت: منشا بازیکن خیلی خوبی است و خوب می‌جنگد. فقط از او خواهش می‌‌کنم در بازی عصبی نشود چون عصبی شدن باعث می‌شود داور تحت تاثیر قرار بگیرد و جریان بازی منحرف شود. حرکات منشا در بازی خیلی خوب است. این بازیکن به دلیل اینکه قبلاً‌ در ایران بازی کرده,  زودتر توانسته به شرایط استقلال عادت کند. او فقط باید به اعصابش مسلط باشد.

پیشکسوت استقلال درباره اینکه آیا این تیم می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود, گفت: شک نکنید که استقلال پتانسیل قهرمانی در لیگ را دارد اما تیم مقداری دیر شکل گرفته و شاید اگر در نیم فصل اول مصدومیت‌ها نبود, فاصله امتیازی اینقدر نمی‌شد.

جباری عنوان کرد:  خواهش می‌کنم بازیکنان در زمین عصبی نشوند. آنها در بازی‌ها خوب حرکت می‌کنند اما بهتر است به داور کاری نداشته باشند. در یکی دو صحنه دیدم که این اتفاقات رخ داده است. بزرگتر‌ها باید حواس‌شان باشد تا بازیکنان از کوره در نروند. بچه‌ها باید خودشان را در بازی کنترل کنند. باید از هواداران استقلال هم تشکر کنم که در موفقیت استقلال بی‌نهایت تاثیرگذار هستند.

20441

نظرات کاربران
شهاب
عشق تاج .علی آقاجباری خودت اسطوره بودی
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰:۲۷
پاسخ
5
24
مهدی
قهرمان شدن مهم نیست. مهم اینه که ما بلد نیستیم تز فوتبال لذت ببریم. نتیجه گرایی با اتکاء به بازیکنان خارجی هنر نیست. آکادمی باشگاه مهم هست که نداریم.
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰:۱۲
پاسخ
16
5
سرخ
اتفاقاً برعکس گفتی... استقلال و فولاد بهترین آکادمی را در ایران دارند ...
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱:۰۳
6
14
ح
بهتر بگی ششتقلال پتانسلی نائب قهرمانی دارد چون تمیی ک هنوز نتونسته 5 تیم بالای جدول ببره زوده این همه ادعا کنه ... با چند تیم ضعیف بازی کردن هنر نیست ... هر وقت تونستی تیم قوی ببری ادعا کن
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳:۴۰
پاسخ
23
5
Masoodmmh
درست میگی،نفت مسجد سلیمان رو که همه میبرن،مهمتر از همه پاس تک ضرب دادنه
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰:۴۲
6
13
امیر آبی دل
استقلال به لطف یزدان و بچه ها قهرمان میشه
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۵:۲۳
پاسخ
13
87
عشقممم نیمار
شما تصور کنید ک در ابتدای فصل پاتوسی بودش ..تیم شکل گرفته بود ..و‌با این قدرت و‌خوشکلی بازیا رو پرگل میبرد ..بنظرتون الان عشق_تقلال با چن امتیاز اختلاف صدرنشین بود ؟؟:-P مطمئنا .الان قهرمانیش قطعی بود :-P و‌ب همین علته ک‌حامیای خاص شیش_پولیس در چن سال اخیر ..همیشه در ابتدای فصل ..سنگ جلو عشق_تقلال مینداختن و نمیذاشتن ک عشق_تقلال در ابتدا فصل ..شکل بگیره :-P درابتدای فصل ..بازیکن‌ دیر میگیرن ..ستارهاشه فراری میدن و‌تیم دیر میبندن تا عشق_تقلال ..نیاید در جدول ..بالاسره تیم سوگولیشون ..شیش_پولیس :-) داستان عشق_تقلال در این چن فصل اخیر ..تکراری شده و این اصا اتفاقی نیس ..چرا ؟؟ چون اگ اتفاقی بود ..لااقل یه فصل رخ‌میداد و ن ۳فصل پشت سرهم :-P
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۴:۵۱
پاسخ
15
90
گل ابریشم البرز کجاست
ما امسال صد درصد به دنبال کسب سهمیه هستیم و تا الان به این مهم دست پیدا کردیم . فقط سایپا حذف مون کرد حیف شد.
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۷:۳۸
پاسخ
115
8
امیر آبی دل
قشقایی کجاست؟
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۶:۱۵
6
88
جعلپولیس
استقلال وحشته برای تیم ها از جمله جعلپولیس
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۸:۰۰
پاسخ
5
120