جلسه اضطراری در فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت های دبیرکل AFC

جلسه اضطراری در فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت های دبیرکل AFC

10176
22:25
16 آذر 1396
در حاشیه سمینار هم اندیشی و دانش افزایی روسای کمیته ها و هیات های فوتبال در کیش این خبر به بیرون درز کرده که قرار است شنبه جلسه اضطراری فدراسیون فوتبال با حضور مدیران باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - در حاشیه سمینار هم اندیشی و دانش افزایی روسای کمیته ها و هیات های فوتبال در کیش این خبر به بیرون درز کرده که قرار است شنبه جلسه اضطراری فدراسیون فوتبال با حضور مدیران باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود.

به گزارش وب سایت نود، روسای کمیته های فدراسیون فوتبال و هیات های فوتبال استانی که برای شرکت در سمیناری تحت عنوان هم اندیشی و دانش افزایی به کیش رفته اند و در این میان مدرسین خارجی هم در این سمینار حضور پیدا کرده اند.

در هر حال در حاشیه این مراسم یک خبر مهم منتشر شده و آن نشست اضطراری مدیران فدراسیون فوتبال با مدیران باشگاههای ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیاست. پس از صحبتهای ویندزور جان دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره اینکه میزبانی ایران و عربستان طبق دو فصل پیش برگزار می شود و ایران و عربستان باید در کشور ثالث به مصاف هم بروند، فدراسیونی ها و به خصوص مدیران استقلال و تراکتورسازی تصمیم گرفته اند روز شنبه جلسه اضطراری را با حضور دستگاه‌های مختلف در محل فدراسیون فوتبال ایران برگزار کنند. مهدی تاج که حدود دو هفته پیش اعلام کرده بود با مصوبه کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا، پیروزی بزرگی نصیب فوتبال ایران شده است و دیگر ایران برای میزبانی از عربستانی ها به کشور دیگری نمی رود، با چالشی جدید روبرو شده است.

جالب اینجاست که تاج و ساکت اعلام کرده بودند کمیته اجرایی ای اف سی، مصوبات کمیته مسابقات را تصویب خواهد کرد اما صحبتهای دبیرکل ای اف سی، ماجرا را پیچیده تر کرده است. در یکی دو روز گذشته هم علی کفاشیان، عضو کمیته اجرایی ای اف سی، مرتب مصاحبه کرده و اعلام کرده که دبیرکل ای اف سی بر خلاف نظرات اعضای کمیته اجرایی ای اف سی صحبت کرده است. البته آقای کفاشیان هیچ اشاره ای به مصوبات کمیته اجرایی ای اف سی نکرده و آنطور که از شواهد و قرائن پیداست، در کمیته اجرایی مصوبه ای درباره لغو میزبانی ایران و عربستان در کشور ثالث وجود ندارد. رئیس فدراسیون فوتبال ایران یکی دو روز پس از ادعای پیروزی بزرگ هم در اظهارنظر جالب توجهی گفته بود اگر ای اف سی، میزبانی در کشور ثالث را لغو نکند، احتمال کنار کشیدن تیم های ایرانی از رقابتهای زیر نظر ای اف سی وجود دارد!

 

 

 

2081

نظرات کاربران
ایـ ـرانـ
از نظر من کنار کشیدن بهترین راهه حالا هرچقدر هم که پاش هزینه بدیم. یعنی کلا از لیگ قهرمانان هم محروم بشیم بهتر از اینه زیر بار حرف زور بریم این رو هم در نظر بگیرین که موضوع فقط به فوتبال باشگاهی و لیگ قهرمانان محدود نمیشه دو سال دیگه قراره جام ملتها تو امارات برگزار بشه با این فرمون پیش برن حتما اون موقع می خوان ایران و قطر رو راه ندن بعدشم فکر کنید در انتخابی ج ج دوره بعد با عربستان همگروه بشیم اون جا هم قطعا توقع دارن بازی هاشون با ما تو زمین بی طرف برگزار بشه و این ممکنه به قیمت حذف از ج ج تموم بشه پس مرگ یه بار شیون هم یه بار در ضمن این اقدامات عربستان در تعارض با روح فوتباله و اینطور که ای اف سی هم داره با ساز عربستان میرقصه باید فاتحه فوتبال در آسیا رو خوند
۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۵:۵۱
پاسخ
7
77
علیرضا
چرا یکبار برای همیشه تصمیم درست نمیگیرند؟ بخدا هیچ اتفاقی نمیافته اگه ایران هم مثل عربستان بگه اگه اینجوری بشه ما کنار میکشیم. اگر روز اول محکم این شرایط غیر عادلانه رو قبول نکرده بودند امروز شاهد زورگویی عربستان نبودیم. شرایط داشت خوب پیش میرفت که عربستان اعلام کرد اگر قرار باشه تو ایران بازی کنیم کنار میکشیم. اونوقت همه به تکاپو افتادند و شرایط عربستان رو قبول کردند. چرا ایران اینکار رو نمیکنه؟ والله بخدا مردم و اهالی فوتبال هم از این تصمیم استقبال میکنند.
۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۲:۲۶
پاسخ
9
82
Mahdi
اگه ایران یک بار خودش رو کنار بکشه ای اف سی حساب کار دستش میاد.
۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۲:۱۳
پاسخ
8
63
ایران سر بلند
باید یه خورده جدیت داشته باشند یعنی چی که عربستان چون پول داره هر غلطی دلش خواست بکنه
۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۳:۳۷
پاسخ
10
88
Ali
تیمامون که با عربستانیا هم گروهن بکشن کنار... هم برای تیم ملی بهتره هم برای اعتبارمون....
۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۷:۱۸
پاسخ
26
72
آراز
احتمالا طرفدار پرسپولیس نیستی؟
۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۰:۱۶
29
45
تیم ملی
بعد مراحل بالاتر چی‌..اگه به پرسپولیس خوردن دیگه عیب نداره بازی می‌کنید..آره؟ اگه تصمیم به کنار کشیدن شد همه باست بکشن کنار
۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۸:۴۴
24
69