جنجال بازیکنان نیوکاسل پیش از سفر به آسیا؛ درگیری بیرون پیتزا فروشی در ساعت 3 صبح!

جنجال بازیکنان نیوکاسل پیش از سفر به آسیا؛ درگیری بیرون پیتزا فروشی در ساعت 3 صبح!

9482
22:11
29 تیر 1398
کارل دارلو و جونجو شلوی تنها ساعاتی پیش از سفر به آسیا، با برخی افراد درگیر شدند.

به گزارش وبسایت نود، تابستان 2019 برای نیوکاسل به شکلی کابوس وار پیش می‌رود. تمام اتفاقات بدی که می‌تواند یک تیم را زمین بزند، در همین هفته ها بر سر نیوکاسل آمده تا از همین اول فصل، کلاغ ها گزینه ای دلخواه برای سقوط به نظر برسند.

رافائل بنیتس، سرمربی اسپانیایی نیوکاسل بعد از درگیری های تمام نشدنی خود با مایک اشلی، بالاخره نیوکاسل را بعد از 3 سال ترک کرد و حضور در سوپرلیگ چین و باشگاه دالیان ییفانگ را برگزید. بنیتس مردی بود که نیوکاسل را در سال 2017 به لیگ برتر بازگرداند و در دو فصل، به ترتیب این تیم را در رده های دهم و سیزدهم جدول نشاند. دستاوردی که با توجه به ترکیب بازیکنان نیوکاسل چیزی در حد شاهکار به نظر می‌رسد و خیلی از کارشناسان این عملکرد را مستقیما به توانایی های فنی بنیتس ارتباط می‌دادند.

آیوزه پرز بهترین گلزن فصل قبل نیوکاسل به لسترسیتی پیوسته و سالومون روندون، مهاجم ونزوئلایی که برتری او در نبردهای هوایی بسیار به کمک نیوکاسل آمده بود، با پایان دوران حضور قرضی خود در تاین تصمیم گرفت به سرمربی سابق خود در دالیان ملحق شده و از فوتبال اروپا فاصله گیرد. 

به این ترتیب نیوکاسل دو بازیکنی را از دست داد که از مجموع 42 گل این تیم در فصل گذشته لیگ برتر، 23 گل را به ثمر رسانده بودند و البته هنوز هم نتوانسته جانشینی را برای آن ها پیدا کند. مایک اشلی که در 12 سال گذشته مالکیت نیوکاسل را در دست داشته، در پی فروش باشگاه است و این دغدغه، احتمالا اصلی ترین دلیل بی توجهی او به وضعیت نقل و انتقالات باشگاه بوده است.

بعد از خروج بنیتس، نیوکاسل با استیو بروس سرمربی سابق بیرمنگهام، ویگان، ساندرلند، هال سیتی و آستون ویلا به توافق رسیده و مدافع سابق شیاطین سرخ قرار است در فصل 20-2019 روی نیمکت این تیم بنشیند. علیرغم روزهای درخشان بروس در چمپیونشیپ، سوابق او در لیگ برتر موجب شده تا عده ای، انتخاب بروس را مقدمه ای بر سقوط نیوکاسل بخوانند. افزون بر این ها، شیوه خروج بروس از شفیلد ونزدی و حضور بدون درنگ او در نیوکاسل، موجب شده تا ونزدی واکنش نشان داده و باید دید آیا پای نیوکاسل به موضوعی حقوقی نیز بازخواهد شد یا خیر.

بروس تیم نصفه و نیمه ای را در اختیار گرفته و تنها 22 روز تا نخستین بازی فصل 20-2019 لیگ برتر فرصت دارد. در چنین شرایطی شاید بی انضباطی بازیکنان آخرین چیزی باشد که بروس انتظارش را دارد. اما یک مورد بی‌انضباطی پیش از سفر به شرق آسیا، موجب شده تا تابستان پراتفاق نیوکاسل تکمیل شود. 

شنبه هفته گذشته نیوکاسل بدون سرمربی با هدایت بن داوسون و نیل ردفرن (سرمربی تیم زیر 23 سال) به چین سفر کرد تا در تور آسیایی 2019 لیگ برتر که برای نهمین سال در شرق آسیا برگزار می‌شود، شرکت کند. اما 10 ساعت پیش از پرواز بازیکنان نیوکاسل به سمت خاور دور، چند بازیکن این تیم درگیر یک نزاع خیابانی بوده اند.

دیلی میل تصاویری از حضور کارل دارلو، دروازه بان و جونجو شلوی، هافبک این تیم منتشر کرده که نشان می‌دهد این دو بازیکن در ساعت 3 بامداد شنبه و بیرون از یک پیتزا فروشی در مورفت (در فاصله حدودا 16 مایلی شمال نیوکاسل) با چند نفر درگیر شده و کار به زد و خورد نیز کشیده شده است.

این دو بازیکن بعد از خروج از این مکان، با افرادی مواجه می‌شوند که در حال توهین به شلوی بوده اند. شلوی نیز البته پاسخ این توهین ها را به شکل کلامی می‌دهد و سعی می‌کند وارد درگیری فیزیکی نشود. اما یکی از دوستان دارلو واکنش نشان داده و با مشت به سراغ اهانت کنندگان می‌رود. همین مشت، سرآغاز یک درگیری فیزیکی بین دو طرف شده و البته از تصاویر منتشر شده، اینگونه به نظر می‌رسد که تنها دارلو وارد درگیری شده و شلوی علیرغم دریافت ضرباتی، خود واکنش فیزیکی نشان نمی‌دهد.

شلوی که سابقه حضور در لیورپول را هم دارد، به بیماری آلوپسیا دچار است (بیماری که موجب ریزش منطقه ای موی سر می‌شود) و به نظر می‌رسد اهانت گروه آغاز کننده درگیری، در همین زمینه بوده باشد. این نخستین باری نیست که پای شلوی در چنین داستان هایی باز می‌شود و او پیش از این برای کنترل خشم خود مدتی تحت درمان بوده است، اما تصاویر منتشر شده، او را از نشان دادن عکس العمل در این درگیری فیزیکی تبرئه می‌کند.

افزون بر کارل دارلو و جونجو شلوی، جک کلبک دیگر بازیکن نیوکاسل نیز به همراه هم‌تیمی اش در آن مکان حضور داشته که البته هرگز وارد درگیری نشده است.

نیوکاسل چهارشنبه در نخستین بازی خود در جام آسیایی لیگ برتر در نانجینگ با نتیجه 4-0 مغلوب وولورهمپتون شد و شنبه در شانگهای، در دیدار رده بندی این رقابت ها، با تک گل یوشینوری موتو برابر وستهم یونایتد به پیروزی رسید تا به رده سوم این جام دست یابد. نکته جالب آن که بازیکنان خاطی درگیری شنبه نیز در هر دو دیدار نیوکاسل در چین حضوری فعال داشتند. (در بازی مقابل وولوز دارلو، کلبک و شلوی به شکل ثابت به میدان رفتند و در مقابل وستهم کلبک و شلوی حضوری ثابت داشتند.)

بروس در روز چهارشنبه (روز شکست 4-0 مقابل ولوز) رسما به عنوان سرمربی نیوکاسل معرفی شد و بلافاصله به چین رفت تا در تمرینات تیمش حضور یابد. اگرچه او بازیکنان نیوکاسل را برای دیدار مقابل وستهم انتخاب کرد اما روی نیمکت ننشست. 

بروس که قرار است سه شنبه و در جریان دیداری دوستانه مقابل هیبرنیان برای نخستین بار روی نیمکت نیوکاسل بنشیند، بعد از حضور در اولین جلسه تمرینی اش در چین از یک پشیمانی 15 ساله سخن به میان آورد. 

15 سال قبل و در سال 2004، بعد از جدایی سربابی رابسون از نیوکاسل، سران وقت این باشگاه پست سرمربیگری این تیم را به استیو بروس پیشنهاد دادند. بروس (که در آن سال ها هدایت بیرمنگهام را به دست داشت) این پیشنهاد را رد کرد و به حضور در سنت اندروز ادامه داد. نیوکاسل در سال 2004 تیمی بود که در 3 فصل متوالی به ترتیب در رده های چهارم، سوم و پنجم لیگ برتر ایستاده بود و با سربابی رابسون حضور در مرحله دوم گروهی لیگ قهرمانان را هم تجربه کرده بود. 

15 سال بعد، بروس تصمیم گرفته تا پیشنهاد نیوکاسل را "روی هوا بقاپد" و به این پشیمانی پایان دهد. اما او احتمالا تاکنون فهمیده که قرار است به فضای کاملا متفاوتی گام بگذارد؛ فضایی که آلن شیرر آن را سخت ترین و مسموم ترین فضایی خوانده که بروس در دوران حرفه ایش تجربه خواهد کرد. شاید اولین گام بروس، دست و پنجه نرم کردن با بازیکنانی باشد که در ساعات ابتدایی بامداد و چند ساعت قبل از یک سفر طولانی، چند مایل بیرون از مرکز شهر به خوش گذرانی مشغول اند و البته در یک درگیری فیزیکی هم مشارکت می‌کنند!

7712

نظرات کاربران
Yasin
مگه تیم رو برای جام روستایی بستن؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۷:۰۷
پاسخ
2
31
ایمان۰۴
دمش گرم
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳:۳۴
پاسخ
1
17
فقط یوونتوس
این مدل درگیری ها آدمو یاد درگیری بارسای شدیدا منفور با طرفداران والنسیا میندازه
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱:۳۵
پاسخ
49
14