جنگ پرسپولیس و استقلال بر سر پاداش فیفا؛ جام چند میلیاردی

جنگ پرسپولیس و استقلال بر سر پاداش فیفا؛ جام چند میلیاردی

28698
19:14
25 اردیبهشت 1397
پرسپولیس و استقلال از حالا، جنگ ویژه‌ای برای «بیشترین سود مالی» از تیم ملی خواهند داشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - پرسپولیس و استقلال از حالا، جنگ ویژه‌ای برای «بیشترین سود مالی» از تیم ملی در جام جهانی خواهند داشت.

به گزارش وبسایت نود، افزایش رقم پاداش فیفا برای حضور هر بازیکن در جام جهانی، لیست کی‌روش را برای باشگاه‌ها مهمتر از همیشه کرده است. هر کدام از بازیکنان لیست کی‌روش، بیشتر از یک میلیارد به باشگاه‌شان سود می‌رسانند که البته تبصره‌های زیادی برای پرداخت کامل این رقم وجود دارد اما باشگاه‌ها و به صورت خاص دو باشگاه پایتخت، می‌توانند حسابی روی این رقم حساب باز کنند.

در لیست اولیه کی‌روش برای جام جهانی، 4 بازیکن از پرسپولیس و 7 بازیکن از استقلال حضور دارند. لیست نهایی، تعیین کننده رقم دریافتی باشگاه خواهد بود. از بین پرسپولیسی‌ها حضور بیرانوند، امیری و جلال حسینی در لیست نهایی قطعی به نظر می‌رسد. در بین استقلالی‌ها هم وریا غفوری، امید ابراهیمی و روزبه چشمی مسافر جام جهانی خواهند بود.

استقلال، 4 شانس دیگر هم برای جام جهانی دارد. حسین حسینی، مجید حسینی، پژمان منتظری و امید نورافکن. از این بین، امید نورافکن شانس کمی دارد. حسین حسینی رقابت نزدیکی با عابدزاده خواهد داشت اما یک نفر از بین منتظری و مجید حسینی، احتمالا به لیست کی‌روش راه پیدا می‌کند. یعنی استقلالی‌های لیست کی‌روش، 4 یا 5 نفر می‌شوند. به این رقم، بخش کمی از مبلغ حضور کاوه رضایی در جام جهانی هم اضافه خواهد شد. کاوه فصل پیش بازیکن شارلوا بود اما فیفا، بخشی از پاداش را به تیم بازیکن در فصل 2016/17 می‌دهد و اگر کاوه در لیست نهایی باشد این رقم سهم استقلال خواهد بود. در عوض اگر بین پژمان منتظری و مجید حسینی، منتظری به تیم ملی دعوت شد همین رقم به باشگاه قبلی منتظری می‌رسد و از استقلال کسر می‌شود. بنابراین دریافتی استقلالی‌ها، پاداش حداقل 4 نفر و حداکثر، 5 نفر و بخشی از پاداش رضایی خواهد بود.

پرسپولیس سه مهره ثابت در لیست کی‌روش دارد و پاداش طارمی هم بر اساس قرادادی که با الغرافه بسته شده، به طور کامل به پرسپولیس می‌رسد. هیچکدام از بازیکنان پرسپولیس دو فصل پیش در تیم دیگری نبودند و آن‌ها می‌توانند مثل استقلال روی پاداش کامل 4 نفر حساب کنند. رامین رضاییان هم شانس بالایی برای حضور در جام جهانی دارد و بخشی از پاداش او هم به پرسپولیس می‌رسد. با این شرایط، پرسپولیس در حالت حداقلی سهم بیشتری از استقلال دارد و می‌تواند از پاداش 4 نفر بعلاوه بخشی از پاداش رضاییان مطمئن باشد. اما مشکل اینجاست شانس بیشتر شدن دریافتی آن‌ها پایین به نظر می‌رسد. محمد انصاری معمولا به لیست نهایی کی‌روش نمی‌رسد و سروش رفیعی که بخشی از پاداش او متعلق به پرسپولیسی‌هاست هم قطعا جایی در لیست نهایی نخواهد داشت. بنابراین، پرسپولیس حداقل پاداش 4 نفر بعلاوه بخشی از پاداش رامین رضایی را می‌گیرد و در حالتی کم شانس، پاداش انصاری هم به این رقم اضافه خواهد شد.

تکلیف نهایی پاداش‌های دو تیم، بر اساس حضور انصاری از یک طرف و منتظری، مجید حسینی، حسین حسینی، نورافکن و کاوه رضایی از طرف دیگر مشخص می‌شود. برتری پرسپولیس، قطعی بودن حضور بیشتر مهره‌هایش در لیست نهایی و برتری استقلال، پرتعداد بودن شانس‌هایش برای قرار گرفتن در لیست کی‌روش است. رقابت بر سر رقمی که مجموعا می‌تواند بین 5 تا 10 میلیارد سود داشته باشد.

 

22330

نظرات کاربران
احمد
کدوم پاداش؟ بانک هاموون که تحریم هستن پس این پول تو خارج باید بمونه و صرف خریید بازیکن خارجی میشه. احتمالا فیفا میاد بدهی های استقلال و پرسپوولیس را کم میکنه که با این کرردن چیزیش دیگه باقی نمیمونه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۷:۰۱
پاسخ
6
78
محمد
پول کمیه برای استقلال پرسپولیس هست
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۲:۱۲
پاسخ
6
50
s.m
چه با حال
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۳:۲۹
پاسخ
2
80
حسن سرخدل
چه عجب!!!اینبار afcپاداش میخواد بده شیشتقلال را
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۴:۰۸
پاسخ
97
88
آقاسید مهدی رحمتی و حسین حسینی بهترین دروازه بانان ایرانی
خداوکیلی حسین حسینی حد اقل یه سر و گردن از عابدزاده و بیرانوند بالاتره ....لطفا اول به این نظر فکر کنید و بعد لایک یا دیس لایک بدید ، با همتون هستم.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۴:۳۸
پاسخ
202
199
mahdi
حسيني تو استقلال ذخيرس بعد جام جهاني فيكس باشه؟
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۷:۰۳
85
100
کینگ شفر
ولی با این وجود جماعت هوچیگر میگن کیروش از عمد میخواد پرسپولیس سود نبره
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶:۴۳
پاسخ
101
91
احمد دی اچ
اوووف چ پولی وای وای
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶:۲۲
پاسخ
2
101
محمدپارسا
کم کمش به جفت تیما 5 میلیارد میرسه استقلال باید مستقیم کلشو واسه خرید بازیکن جدید(4)بازیکن صرف کنه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۱:۴۸
پاسخ
62
114
کینگ شفر
از اول هم همون سه بازیکن نفت مد نظر کیروش بوده. اقای برانکو شما هیچی برای تیم ملی نساختی
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰:۵۴
پاسخ
159
126
خطاب به بالایی
دقیقا ... دمت گرم
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۴:۴۳
44
71
...
نکنه طارمی هم وقتی ایران جوان بود تو تیم ملی بوده؟
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۴:۴۲
72
75
الهلال ۶ شیشپولیس ۲
وجدانن حق بیرانوند نیست بره
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۶:۴۴
پاسخ
185
257
٦تا ازالعين خورديم اونم تو يه بازي
اره واقعا حق روزبه چشمي ،نورافكن ،مجيدحسيني،حسين حسيني كه اصلا نميدونن بازي ملي چيه،حق ايناست كه فيكس باشن،برو ببين همين تيم مليو كيا بردن جام جهاني،تو دور مقدماتي يه بازيكن فيكس نداشتيد توتركيب تيم ملي ،درعوض اونموقع بيرانوند،طارمي،سيدجلال،اميري،رضاييان هميشه فيكس تركيب بودن،كمال وانصاريم كه رونيمكت بودن اونا هيچي،يه فيكس تركيب توتركيب
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۵:۳۸
131
132