جهانبخش در نشست خبری "کلییر": همیشه دوست داشتم آراسته باشم

جهانبخش در نشست خبری "کلییر": همیشه دوست داشتم آراسته باشم

17290
13:41
25 اردیبهشت 1397
آقای گل لیگ هلند امروز در یک کنفرانس خبری درباره حضورش در دنیای تبلیغات، وضعیت خودش و تیم ملی توضیح داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: می‌خواهیم در جام جهانی ۲۰۱۸ پتانسیل فوتبال ایران را نشان دهیم.

 علیرضا جهانبخش که یکی از امیدهای تیم ملی فوتبال ایران برای درخشش در جام جهانی است و عنوان آقای گلی فصل گذشته لیگ هلند را به خود اختصاص داده است امروز سه شنبه در مراسم ویژه ای به عنوان سفیر «کلییر» در ایران معرفی شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش وب سایت نود، جهانبخش که به تازگی وارد دنیای تبلیغات شده است، ابتدا درباره همکاری اش با "کلییر" توضیح داد و اینکه خودش از این برند استفاده می کرده است و می کند. او گفت:«خوشحالم که از سوی کلییر شرایطی فراهم شد که این جا باشم و خوشحالم که این اتفاق با آقای گلی من در هلند تقارن پیدا کرد. روحیات این برند با روحیات خودم مشابه بود و من همیشه از این محصولات استفاده می‌کردم. او سپس درباره همکاری‌اش با این برند و ویژگی‌های آن توضیحاتی داد. همیشه دوست داشتم به عنوان یک فوتبالیست، آراسته باشم. این مساله اعتماد به نفس را هم بیشتر می‌کند. فوتبالیست‌های جوان هم می‌توانند با تلاش و اعتماد به نفس به پیشرفت برسند.»

او درباره حضور مشترک با کریستیانو رونالدو، ستاره تیم ملی پرتغال در برند کلییر اظهار داشت: «برای آنکه در دنیای تبلیغات حاضر شوم، خیلی تحقیق کردم. این موضوع را به طور دقیق زیر نظر داشتم تا با شرکتی وارد همکاری شوم که نگاه مثبتی به مسائل مختلف و خدمت به مردم داشته باشد. از این که کلیر را انتخاب کردم بسیار خوشحالم. چون اهداف آنها نظیر کمک به مردم در راستای افزایش اعتماد به نفس‌شان، شبیه به آنچه من می خواستم بود. خودم هم معتقدم اگر جوانان اعتماد به نفس کافی پیدا کنند می توانند به اهدافی که زیر نظر دارند، نزدیک و نزدیکتر شوند.»

سکوت درباره تیم آینده

در بخش سوالهای ورزشی این نشست خبری، علیرضا جهانبخش در خصوص انتخاب تیم بعدی اش گفت: « این سوالی است که از زمان بازگشت من از هلند بارها پرسیده شده و هر دفعه در مورد آن توضیح داده‌ام. در این لحظه سخت است که به این سوال پاسخ بدهم چرا که تا هفته آخر لیگ هلند تمرکزم روی بازی‌های تیم آلکمار بود و سعی کردم عملکرد خوبی در این تیم داشته‌ باشم و به موفقیت‌هایی دست یابم. برای من خیلی مهم بود که به عنوان اولین ایرانی و آسیایی، آقای گل لیگ هلند بشوم. به همین خاطر سعی کردم تمرکزم را روی دستیابی به این مهم بگذارم و به چیز دیگری فکر نکنم.»

وی افزود: می‌دانستم اگر آقای گل لیگ هلند شوم اتفاقات مثبت‌تر و بهتر برای من می‌افتد. به همین خاطر تلاشم را کردم تا به این هدف برسم. در این خصوص صحبت‌هایی شده است اما من بعد از تعطیلات لیگ هلند و بازگشت به ایران مذاکره خاصی نداشته‌ام و از پس‌فردا هم در تمرینات تیم ملی شرکت خواهم کرد. آقا و خانم هاشمی‌مقدم مدیر برنامه‌های من اینجا هستند و می‌دانند که هنوز مذاکره و صحبت خاصی با باشگاهی نداشته‌ام و فعلا تمرکزم روی موفقیت در تیم ملی است. قطعا در هفته‌های آینده صحبت می‌کنیم و بهترین انتخاب را خواهم داشت. می‌دانم که انتخاب تیم آینده‌ام قدمی مهم در زندگی ورزشی‌ام خواهد بود و عجله نخواهم کرد. من با طمأنینه قدم بر می‌دارم و سعی می‌کنم انتخاب خوبی داشته باشم و بتوانم روندی که تا الان داشته‌ام را ادامه دهم.

جهانبخش در مورد آینده تیم ملی فوتبال کشورمان با کارلوس کی‌روش و اینکه تیم ملی فوتبال بعد از جام جهانی و جام ملت‌ها باید با این مربی ادامه دهد یا خیر گفت: این سوال خیلی اختصاصی است و من تصمیم‌گیرنده نیستم اما به عنوان بازیکن تیم ملی باید بگویم فوتبال ما در چند سال گذشته شرایط خوبی در آسیا داشته و یکی از بهترین تیم‌های این قاره بوده است. قطعا در این زمینه نمی‌توان از نقش کی‌روش چشم‌پوشی کرد. من معتقدم این تیم خوب با بازیکنانی که دارد می‌تواند اتفاقات خوبی را در آینده رقم بزند. جایگاهی که امروز فوتبال ما دارد حاصل زحمات چندین ساله کادر فنی و بازیکنان است که در این تیم حضور دارند. به عقیده من بهترین و هوشمندانه ترین تصمیم این است که به همکاری‌مان با این کادر ادامه دهیم. من و دیگر بازیکنان تیم ملی نیز خوشحالیم و افتخار می‌کنیم که با این کادر فنی کار می‌کنیم. در عین حال باید بگویم فعلا تمرکز همه ما روی موفقیت در جام جهانی است و امیدواریم بهترین اتفاقات برای تیم ملی رقم بخورد.

 وی در مورد تجربه قبلی  حضورش در جام جهانی و اینکه این مهم چه کمکی به وی برای مسابقات جام جهانی پیش رو می‌کند گفت: من در سال 2014 با تجربه‌ای متفاوت نسبت به امروز به جام جهانی رفتم. بعد از تجربه یک فصل حضور در نایمخن و در سن 19 سالگی به جام جهانی رفتم. در جام جهانی 2014 خیلی چیزها یاد گرفتم هم از بازیکنان خودمان و هم از دیگر بازیکنان شاخص دنیا. سعی می‌کنم از تجربیات خودم و تجربیاتی که در جام جهانی قبلی آموختم در این جام جهانی استفاده کنم.

وی یادآور شد: در جام جهانی 2018 شرایطمان متفاوت از جام جهانی قبلی است و انتظارات نه تنها از من بلکه تیم ملی زیاد است چرا که ما به عنوان اولین تیم از آسیا به جام جهانی صعود کردیم و دومین تیمی بودیم که در دنیا به این رقابت‌هارسیدیم. همین مسئله انتظارات از تیم ملی را بالا می‌برد. شک نداشته باشید من و دیگر بازیکنان با تمام توان برای پرچم ایران و موفقیت آن در جام جهانی تلاش می‌کنیم.

«گروه ما در جام جهانی برای مردم جذاب است اما یکی از سخت‌ترین گروه‌های جام جهانی است»، جهانبخش با بیان این جمله تصریح کرد: سعی می‌کنیم در جام جهانی 2018 پتانسیل بازیکنان ایرانی و فوتبال ایران که متاسفانه خیلی از آن در دنیا خبردار نیستند را به جهان نشان دهیم.

مهاجم تیم ملی خاطرنشان کرد: ما در سخت‌ترین گروه جام جهانی هستیم اما حضور در همین گروه دو بعد مختلف دارد؛ یک جذابیت آن برای مردم که ما با بزرگترین بازیکنان و تیم‌های جهان روبه‌رو می‌شویم و این مسئله برای همه مردم جذاب است. شاید باور نکنید اما خانواده خود من هم مانند دیگران برای رقابت‌های جام جهانی لحظه‌شماری می‌کنند ما در این رقابت‌ها به دنبال دفاع از اعتبار فوتبال ایران و به رخ کشیدن توانایی‌های خود هستیم. بُعد دیگر گروهمان در جام جهانی دشواری کار در این گروه است. ما می‌خواهیم نشان دهیم به چه دلیل دومین تیم جهان بودیم که به جام جهانی صعود کردیم.

مهاجم ایرانی آلکمار به حضور بازیکنانی چون حکیم زیخ بازیکن مراکشی تیم آژاکس در گروه ایران در جام جهانی اشاره کرد و گفت: مراکش به غیر از این بازیکن بازیکنان شاخص دیگری دارد ما علاوه بر مراکش حریفان دیگری داریم که رویارویی با آنان اتفاق مثبتی برای بازیکنان ما است و برای مردم بسیار جذاب است.

جهانبخش در پایان در خصوص برآوردش از نتایج تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی 2018 گفت: پیش‌بینی سخت است اما تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. ما در جام جهانی 2014 به آرژانتین باختیم اما عملکرد خوبمان مقابل این تیم باعث شد هیجان و شعف فراوانی بین مردم بوجود بیاید چرا که آنها دیدند که ما نمایش خوبی مقابل آرژانتین داشتیم. قطعا در این جام جهانی هم سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و در ادامه نتیجه خوبی هم کسب کنیم. امیدوارم در جام جهانی برای فوتبال ایران، کادر فنی و بازیکنان نتایج خوبی کسب کنیم.

گزینه ای جز جهانبخش نداشتیم
اوزگور کولوکفاکی مدیرعاملشرکت یونیلیور در ایران نیز درباره دلایل همکاری با ستاره تیم ملی فوتبال ایران گفت: وقتی می خواستیم کمپین این‌چنینی را در سطح جهانی ادامه دهیم، گزینه‌های مطرحی داشتیم. اما می خواستیم بهترین گزینه را که استایل مناسب بدنی و موهای جذابی را در قالب شخصیت فوق العاده اش داشته باشد را انتخاب کنیم. با این ویژگی ها گزینه ای جز علیرضا نداشتیم. جهانبخش همان چیزی بود که می خواستیم. او را اکثر مردم ایران به عنوان یک بازیکن خوشتیپ و باشخصیت قبول دارند و جهانبخش را اولین می دانند. او با کریستیانو رونالدو در تیم کلیر هماهنگی خیلی خوبی دارد.

وی در ادامه افزود: از سال ۲۰۰۹ با ستاره ای همچون کریستیانو رونالدو کارهایمان را معرفی کردیم. البته باید بگویم برند کلیر که در سال ۱۹۷۵ فعالیت خود را در کشور هند آغاز کرد و سپس در سراسر جهان فراگیر  شد از سال ۲۰۰۶ در بازار ایران حضور دارد. برای ما مهم بود تا سلامتی مو و ظاهر افراد را در اولویت قرار دهیم. می خواستیم اعتماد به نفس فردی را بالا ببریم. حالا خوشحالیم که با علیرضا این کار را انجام می دهیم. همه ساله هم با دانشمندان معتبر دنیا برای ارتقای سطح کیفی محصولاتمان، همکاری لازم را داریم.

 2051

نظرات کاربران
CR 6+4 FCP
جهانبخش دوست دارم پرسپولیسی اصیل.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۴:۰۷
پاسخ
9
6
26دربی** آسیا
ایران پراستعداد وبالیاقت و بی امکانات محتاج لیگ های درجه ۳و۴ اروپا و آسیا
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰:۱۵
پاسخ
1
8
محمد
افرین داری پیشرفت میکنی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۴۶
پاسخ
1
28
Musavianfard Az Holand
تیم ملی نسبت به جام جهانی قبلی از نظر تهاجمی خیلی سطح بالاتری داره خط حمله مون بازیکن هایی تو کلاس و قوارهٔ این تورنمت هستن جهانبخش و انصاری فرد آقای گلهایه هلند و یونان کاوه گلزن سوم بلژیک که اونم میتونست آقای گل بشه و سردار آزمون و طارمی ! ولی کاش اون خط هافبک ودفاع اون جام والان داشتیم جواد نکونام و آندو تیموریان آماده و پخته و مسعود شجاعی جوان تر و دژاگه شگفت انگیز،حاج صفی ... و دردفاع سید جلال حسینی و پژمان منتظری جوانتر وپور علی گنجی ،مهرداد پولادی و امیرحسین صادقی ...! گرچه احتمالأ تاکتیکهای تیم وفلسفه دفاع تیمی بعد از ۷ سال کار کی روش پخته و جا اُفتاده تر از اون جام هست و صدالبته بخت واقبال هم گاهی کمک حال هست به امید موفقیت تیم ملی فوتبال عزیزمون .
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰:۰۱
پاسخ
1
31
مجید
تو خط هافبک و خط دفاعم وضعیتمون خیلی بهتر جام جهانی قبلیه.فقط ی خرده تو هافبک دفاعی (ب جز سعید عزت) و دروازه مشکل داریم
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸:۱۰
1
9
كيروش سلطان مربي ها
شعور و درك بالا ميخواهد درك كيروش بايد ديد حرفه اي داشت تا كيروش را انچه كه هست ديد
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵:۰۸
پاسخ
6
34
kamran
اینکه با برندی که رونالدو باهاش کار میکنه همکاری میکنه میتونه باعث یک جهش در قیمت اون داشته باشه و تیمهای بزرگتری روی اون سرمایه گذاری کنن به طور مثال منچستر و رئال روی بازیکنهایی سرمایه گذاری میکنن که از قراردادهای تبلیغات اونها بتونن سود زیادی بدست بیارن
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹:۵۱
پاسخ
1
39
Mamad
ینی میشه یه ایرانی تو تیم های مطرحی مثل رئال بارسا منچستر بازی کنه ینی میشه پرچم بچه های گیلان بالاست چون هم استانیمون علیرضاست
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰:۴۶
2
24
کارشناسی صد در صد درست
اینایی رو که در لحظه جام جهانی دارند اینطوری تیم رو تو حاشیه میبرند باید اسم شون رو گذاشت عربستانی.... آخه بی معرفتا ببینید چه تیم سرحال و با نشاطی داریم، صد در صد قهرمان امسال جام ملتهاست... فقط بلدین حسودی کنید و آبروی هرچی ایرانی و ایران رو ببرید، حرفی دارید برید جلو هم تو جلسات بزنید، نه اینکه تو رسانه ها حاشیه سازی کنید، قلعه نوعی هم این حاشیه رو راه انداخته که اولا کیروش رو نابود کنه و دوما اگر جلو استقلال باخت و صعود نکرد بگه من که گفتم، از الان داره جلو مدیران اصفهانی باختش رو توجیه میکنه، که اگه یه وقت باخت چیزی ازش کم نشه و با توجیه درستش کنه... آخه تو بخاطر اینکه خودت رو بیاری بالا، حاضری تیم ملیت رو ببری تو حاشیه و نابودش کنی.... واقعا واسه امثال کریمی و قلعه نویی متاسفم... و حق ۸۰ میلیون ایرانی به گردنتونه به خاطر تضعیف روحیه تیم ملی در لحظات سرنوشت ساز جام جهانی..... ادمین جان حتما چاپش کن. ممنونتم.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴:۲۷
پاسخ
10
42
reza
کیروش باید بماند.این یک درخواست نیست این یک نیاز است
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱:۰۷
پاسخ
16
65
jd.dri
"" جهانبخش :من تصمیم‌گیرنده نیستم اما به عنوان بازیکن تیم ملی باید بگویم فوتبال ما در چند سال گذشته شرایط خوبی در آسیا داشته و یکی از بهترین تیم‌های این قاره بوده است. قطعا در این زمینه نمی‌توان از نقش کی‌روش چشم‌پوشی کرد "" بعنوان یه بازیکن خوب تیم ملی انتظار داشتم بگی ایران "بهترین تیم قاره بوده" نه اینکه "یکی از بهترین تیمها !!! و همینطور خیلی قاطع تر از این از کی روش عزیز و از کسی که در چام جهانی 2014 با شهامت به تو در سن 19 سالگی بازی داد حمایت کنی !!!!!!! نه اینکه سیاست مدارانه بگی : من تصمیم گیرنده نیستم ولی به عنوان بازیکن تیم ملی باید بگویم ( یا مجبور هستم بگم !!!) .... نمیتوان از نقش کی روش چشم پوشی کرد !!!!!!!!!!!!!!!!! راستش من خیلی وقته به این مسئله فکر می کنم : جهانبخش که تو تیم آلکمار راحت بازی می کنه و همه جوره جولان میده ... چرا تو تیم ملی سنگین تره و نمیتونه به راحتی باشگاهش بازی کنه ؟!!!!!! فکر می کنم اگه جواب سوال منو پیدا کنی ؟ هم بیشتر قدر کی روش رو میدونی ... هم تو تیم ملی بهتر میدرخشی ... و هم اگه انتخاب باشگاه بعدی ت به بعد جام جهانی موکول بشه (البته سنجیدن شرایط و اتخاذ تصمیم درست با خودته ) ... به یه باشگاه معروفتر و بزرگتر ترانسفر بشی ... موفق باشی گل پسر ...
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۱:۱۹
پاسخ
34
25
مربی ناشناس
دوست عزیز جهانبخش اصلی میره باشگاه ،فیک ش رو میدن تیم ملی ! علت این دوگانگی ،نوع سیستم و تاکتیک کی روش هست . به درست غلط ش کار ندارم . شاید چشم نواز بازی نمیکنن اما تو نتیجه گیری فوق العاده س . که اونم بخاطر مسلط بودن رو این تاکتیک ، هوش بالا، بکارگیری اصول روانشناسی، مسلط بودن در جنگ روانی ، کارکردن روی فیزیک و هوازی بازیکنان ،و انتخاب خوب بازیکنان فیزیکی . در تیم کی روش فانتزی باز ها تو ترکیب ثابت نیستن. مثلا قایدی ، مسلمان ، جهانبخش و ... تنها فانتزی باز مورد علاقه ایشون مسعود شجاعی هستش . کی روش چون دفاع منطقه ای فشرده رو با پرس با هم اجرا میکنه به بازیکنهای فیزیکی ، شش قوی (۱۶ ۱۵ کیلومتر ) نیاز داره. برای تورنمنت های بزرگ همیشه روی بدنسازی و هوازی کار میکنه و حتی وحشناک به بدن ها (بیشتر از استاندارد) فشار میاره دقیقا برای سه بازی . عیب این کار اینه که بازیکنا بعد از سه تا بازی به ریکاوری بیشتر نیاز دارن و احتمال مصدومیت دو برابر میشه . بخاطر نوع سیستم کی روش ، فاصله عناصر تهاجمی تا دروازه حریف زیاده ( مثلا تیم های انگلیسی اخرین دفاع تا اخرین مهاجم ۴۵ متر به بالا فاصله س . اما چون عناصر تهاجمی ما ،همشون پرس کننده هامون هستن . پس عناصر کی روش باید از فیزیک قوی و شش های اماده برخوردار باشن . نظر بنده : این سیستم کی روش برای جام جهانی عالی هستش . و نیاز به یه اردو تام الاختیار ۴۰ روزه قبل جام جهانی داره . اما برای مسابقات اسیایی اصلا مناسب نیست ولی متاسفانه استفاده میشه . چون قدرت تاکتیکی و تکنیکی ما کاملا در اسیا میچربه و شاید فقط کره ژاپن استرالیا از این قایده مستثنی هستن . معذرت بابت مخالفت م . بنده بعنوان یه مربی ایرانی که مدارک م رو کشور صاحب فوتبال و مدرس صاحب سبک اموختم و فقط جهت استفاده دوستان مطالب رو باز کردم و لا غیر . به امید پیروزی همه ی تیم های ایرانی در همه ی مسابقات برون مرزی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۷:۲۹
3
29
farhad777
مرسی مرسی ک هستی بهترین بازیکن ایرانی انشالله بعد از جام جهانی بهترین بازیکن اسیا می شی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶:۲۱
پاسخ
3
77
jd.dri
چرا نمیگی ... انشاءالله بهترین بازیکن جام جهانی میشی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!! آقای گل هلند شده ... پس همین الآنش هم ... بهترین بازیکن آسیا هست ...
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۲:۱۴
0
42
مهدی
به امید موفقیت تیم ملی در جام جهانی ، زنده باد ایران ، درود بر تیم ملی ، درود بر کی روش کبیر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷:۳۷
پاسخ
20
170
...
مگه میزارن، اعصاب براش نگذاشتن ۲۰ سال پیر شده
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷:۲۴
12
76
سامان حقگو
خیلی دوستت دارم جهانبخش ... اما خودت هم میدونی که تو این مقطع چیز دیگه ای هم نمیشه گفت !
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵:۰۸
پاسخ
128
35
زانيار
نه جاش فرشید اسماعیلی دعوت میشه
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۱:۲۲
35
37
عجب
اره اخه اگه مربی دیگه بیاد بازیکن ضعیفی مثل جهانبخش اصن دعوت نمیشه به جاش سیامک نعمتی دعوت میشه.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹:۳۲
102
53