جهانبخش در گفتگو با برنامه نود: در هفته اول در ترکیب اصلی نیستم

جهانبخش در گفتگو با برنامه نود: در هفته اول در ترکیب اصلی نیستم

9617
07:08
16 مرداد 1397
علیرضا جهانبخش که در این فصل به لیگ برتر انگلیس پیوسته، در گفتگویی با برنامه نود در خصوص شرایطش در انگلیس صحبت کرد و از حضور در این تیم و اهداف بزرگی که برای آینده فوتبالی اش در سر دارد، گفت. در ادامه صحبت های جهانبخش با عادل فردوسی پور را می خوانید.

وبسایت رسمی برنامه نود - بازیکن ملی پوش کشورمان شب گذشته در گفتگویی زنده با برنامه نود حاضر شد و از پیوستن به لیگ برتر انگلیس و تیم برایتون بسیار ابراز رضایت کرد. 

به گزارش وب سایت نود، علیرضا جهانبخش که در این فصل به لیگ برتر انگلیس پیوسته، در گفتگویی با برنامه نود در خصوص شرایطش در انگلیس صحبت کرد و از حضور در این تیم و اهداف بزرگی که برای آینده فوتبالی اش در سر دارد، گفت. در ادامه صحبت های جهانبخش با عادل فردوسی پور را می خوانید. 

زمان جدایی از فوتبال هلند رسیده بود

همیشه با افتخار گفته ام که در زندگی هدف دارم؛ از همان زمانی که در داماش گیلان بازی می کردم دوست داشتم به فوتبال اروپا بروم که خدا را شکر، این اتفاق در سن خیلی خوبی برای من افتاد و من به لیگ هلند و تیم نایمخن رفتم. بعد از دو سال در این تیم می دانستم که باید قدم بعدی را بردارم؛ همان زمان می توانستم به تیم برایتون بروم اما این تیم در چمپیونشیپ بود و این مسئله کمی کار را برای انتقال به این تیم سخت می کرد. به همین علت به تیم آلکمار رفتم که تیمی فوق العاده در فوتبال هلند بود و سه سال خیلی خوب در این تیم داشتم و روزهای خوبی را در این تیم سپری کردم. دیگر دوست داشتم که از فوتبال هلند جدا شوم و قدم های بعدی را بردارم و به اهداف بعدی خودم برسم. بنابراین به تیم برایتون آمدم و خیلی هم خوشحالم که می توانم قدم های بعدی را محکم و باثبات بردارم.

علت طولانی شدن فرآیند انتقال به برایتون

فرآیند انتقال من خیلی طولانی شد زیرا به خاطر فصل خیلی خوبی که داشتم باشگاه آلکمار خواسته های بزرگی داشت و شرایط سختی برای انتقال من گذاشته بود و از این خواسته ها کوتاه نمی آمد. باشگاه هلندی هم قصد داشت به سطح باشگاه های بزرگ آژاکس و آیندهوون برسند و پول های کلانی که آنها در انتقال بازیکنان می گیرند را به دست آورند. به همین خاطر مذاکرات و صحبت های زیادی در این زمینه انجام شد و پیشنهادهای مختلفی که در اختیار باشگاه بود، بررسی می شد. به همین خاطر فرآیند انتقال طولانی شد و در نهایت سود مالی خوبی نصیب آلکمار شد و این انتقال صورت گرفت. بهرحال خیلی خوشحالم که این انتقال صورت گرفت و من به برایتون پیوستم. اکنون یک هفته ای است که در تمرینات تیم حضور دارم؛ شاید زمان کمی برای رسیدن به شرایط آرمانی برای حضور در رقابت های فصل جدید باشد اما تمام تلاشم را به کار می گیرم تا به شرایط مطلوب برسم.

حضور در دو دیدار دوستانه با نیس و نانت

فقط چهار پنج روز تمرین با برایتون داشتم که در بازی نیس به درخواست مربی بازی کردم و به همین خاطر شرایط خیلی سخت بود. اما بازی با نانت بهتر بود زیرا اولین بازی خانگی تیم برایتون بود که انجام دادم و برایم خیلی جالب بود که در استادیوم خانگی بازی کردم و توانستم هواداران تیم را از نزدیک ببینم و شرایط خیلی خوبی بود.

رقابت با دو بازیکن باکلاس و باکیفیت برایتون

ناکارت و مارش هر دو بازیکنان چپ پا و باکیفیتی هستند که فصل گذشته اکثر بازی های تیم را در ترکیب حضور داشتند، اما خدا را شکر مسیری که انتقال من به برایتون طی شد، مسیر خوبی بود و با نگاه مثبت مربی همراه بود و ایشان دوست داشت که هرچه زودتر از من بتواند استفاده کند. شرایط و محیط جدید نیازمند زمان است تا بتوانم با آن سازگاری بیشتری پیدا کنم. اما رقابت همیشه برای هر فوتبالیستی وجود داشته و از ابتدای فوتبالم برای من هم وجود داشته است. در هیچ تیمی به بازیکن قول نمی دهند که حتماً می توانی فیکس بازی کنی اما تمام تلاشم را می کنم تا هرچه زودتر بتوانم به شرایط بازی برسم و برای تیم بازی کنم.

در یک هفته گذشته تمرینات خوبی در تیم داشته ام اما نمی توانم پیش بینی کنم که در بازی اول فصل جدید برابر واتفورد بازی می کنم یا نه. می توانم بگویم که از ابتدا در ترکیب تیم نخواهم بود اما نمی دانم که فرصت بازی به من خواهد رسید یا نه.

بیسوما

بیسوما بازیکن خیلی خوبی است که از لیل فرانسه به برایتون اضافه شده و باشگاه برای انتقال او هم پول سنگینی را پرداخت کرده است. او در پست هافبک وسط بازی می کند و در این پست یک بازیکن هلندی بسیار باکیفیت هم داریم. به همین خاطر باشگاه تیم سال قبل را تقویت کرده تا بتواند به هدف بعدی که همان حضور در جمع ده تیم برتر فصل است، برسد.

از همه مردم تشکر می کنم

خدا را شکر می کنم که مردم همیشه از بازیکنان تیم ملی به خصوص بازیکنانی که در خارج از ایران بازی می کنند، حمایت به عمل می آورند. بسیار جالب بود که همه مشاهده می کردند که مردم تا این اندازه از ما حمایت می کنند، نتایج و شرایط باشگاه جدید مرا دنبال می کنند که همه اینها برای من یک دلگرمی است و جا دارد که از همه مردمی که مرا حمایت کرده اند، تشکر و قدردانی کنم.

از حضور در برایتون کاملاً رضایت دارم

قطعاً از شرایط برایتون رضایت داشتم که به این تیم آمدم. من دو سه سال قبل هم فرصت آمدن به این تیم را داشتم اما تیم در چمپیونشیپ حضور داشت ولی برایم بسیار جالب بود که آنها برنامه ریزی کاملی داشتند که می خواهند به لیگ برتر بیایند. پس از اینکه به لیگ برتر آمدند و این انتقال شرایط جدی تری پیدا کرد، وقتی شرایط دو تیم لسترسیتی و برایتون را کنار هم گذاشتم، بیشتر به سمت برایتون سنگینی می کرد زیرا در این تیم سرمربی مرا می خواست و در این یکی دو سال هم بازی های من را در هلند دنبال می کرد اما در لستر مدیر باشگاه مایل بود من به این تیم بروم. بهرحال خواستن و تلاشی که برایتون برای جذب من انجام داد بسیار جالب و قابل احترام بود اما فکر می کنم که لسترسیتی این خواستن را کامل به من نشان نداد. البته مشورت هایی که با خانواده ام، با مدیر برنامه هایم، سرمربی تیم ملی و .... انجام دادم، همه شرایط به سمت برایتون سنگینی می کرد و به همین خاطر این تیم را برای ادامه فوتبالم انتخاب کردم.

 

2081

نظرات کاربران
M48
نمیدونید چه لذتی داره تو سایت90 بری قسمت لیگ برتر انگلیس و بازیهای برایتون تو هفته های مختلف رو نگاه کنی.هفته اول اشکالی نداره ولی امیدوارم هفته دوم که با منچستریونایتد بازی دارین ببینمت...
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۱:۰۳
پاسخ
0
22
سینا
بازیکن باهوش به علیرضا میگن. انشاالله آقای گلی انگلیسی
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۹:۰۰
پاسخ
4
80
امیرعلی تقوی
علیرضا هم برای اخلاقش و هم برای تاکتیک و قدرتش به لیگ برتر اومد از باید الگو گرفت
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲:۲۶
پاسخ
3
83