جوانان سربلند لمپارد؛ آبراهام مثل CR7!

جوانان سربلند لمپارد؛ آبراهام مثل CR7!

4237
20:46
24 شهریور 1398
تامی آبراهام دستاوردی را خلق کرد که پیش از او تنها رونالدو و علی موفق به ثبت آن شده بودند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، روز شنبه و در یکی از مسابقات حساس هفته پنجم لیگ برتر انگلیس چلسی در مولینیو مهمان وولورهمپتون بود و در پایان موفق شد با پیروزی 5-2 مقابل گرگ های لیگ برتر، 8 امتیازی شود. 

مرد اول آبی ها در این مسابقه حساس دور از خانه، تامی آبراهام 21 ساله بود که با هت‌تریک در دقایق 34، 41 و 55 به تنهایی تفاوت را برای چلسی رقم زد. او که در بازی های ابتدایی فصل نمایش های کم فروغی داشت و بعد از خراب کردن پنالتی خود در سوپرجام اروپا مقابل لیورپول، انتقادهای زیادی (بعضا توهین های نژادپرستانه) را به جان خریده بود، اکنون به آمار 7 گل در 3 مسابقه اخیر رسیده است.

آبراهام که در ماه اکتبر 22 ساله خواهد شد، اکنون به سومین بازیکن 21 ساله و یا پایین تر در تاریخ لیگ برتر تبدیل شده که توانسته در 3 مسابقه متوالی لیگ برتر، حداقل دو بار گلزنی کند. او در شرایطی در این مسابقات مقابل نوریچ و شفیلد یونایتد (2 گل) و وولوز (3 گل) موفق به دبل و هت‌تریک شده که پیش از او، تنها کریستیانو رونالدو و دله علی موفق به ثبت چنین دستاوردی شده بودند.

رونالدو در دسامبر 2006 و دو ماه پیش از تولد 22 سالگی خود، در سه مسابقه متوالی برای منچستریونایتد در برابر آستون ویلا، ویگان و ردینگ دبل کرد و به اولین بازیکن 21 ساله (و پایین تر) لیگ برتر تبدیل شد که در 3 مسابقه متوالی حداقل 2 گل به ثمر می‌رساند.

حدودا 10 سال بعد نوبت به دله علی رسید تا پا جای پا رونالدو بگذارد. علی که 3 ماه تا تولد 21 سالگی خود فاصله داشت در 3 بازی متوالی تاتنهام در ماه های دسامبر 2016 و ژانویه 2017 مقابل ساوتهمپتون، واتفورد و چلسی دبل کرد و گل های خود در فصل 17-2016 لیگ برتر را دو رقمی کرد. 

اما به جز آبراهام سایر جوانان پرورش یافته چلسی نیز در مولینیو درخشیدند. گل اول آبی ها با شلیک تماشایی فیکایو توموری به تور دروازه روی پاتریسیو رسید و بعد از هت‌تریک آبراهام، نوبت به میسن مانت رسید تا ضمن به ثمر رساندن سومین گل فصل، پیروزی را برای شاگردان فرانک لمپارد شیرین تر سازد. 

با این آمار، چلسی در فصل 20-2019 به 11 گل رسیده و هر 11 گل توسط بازیکنان پرورش یافته آکادمی این باشگاه به ثمر رسیده است. بازیکنانی که همگی 21 سال و یا پایین تر دارند.

ضمن آن که با این نتیجه، چلسی به نخستین باشگاه تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که 11 گل متوالی لیگ برتری اش توسط بازیکنان حداکثر 21 ساله به ثمر رسیده اند. این رکورد پیش از این در اختیار باشگاه لیدز یونایتد بود که 10 گل متوالی اش در سپتامبر و اکتبر 1999 را بازیکنان 21 ساله و یا جوان تر به ثمر رسانده بودند.

7712

نظرات کاربران
ایــ ــرانـ
جالبه زمانی که تازه ابراموویچ چلسی رو خریده بود و چندتا بازیکن تاپ خرید همه صداشون دراومد که این زیادی داره ولخرجی میکنه و فوتبال رو داره با پول میخره و خلاصه همه نگران شده بودند ولی اکنون بالای ده ساله که رئال و بارسا با ولخرجی های فوق العاده زیاد بهترین باریکنان دنیا رو می خرن تا جایی که متمول ترین باشگاههای اروپایی هم توان رقابت رو با این دو سوگولی یوفا رو ندارن ولی اون هجمه ای که علیه چلسی بود برای اینا اصلا وجود نداره!
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۲:۴۶
پاسخ
22
15
عشقممم نیمار
رونالدو فقط درمنچستر خوب بود و‌عادلانه توپ طلا برد :-P
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴:۱۷
پاسخ
32
20