حاج‌رضایی: عدم تمدید قرارداد برانکو یک هشدار است/ فوتبال ما فقط شده تخلف و دروغ؛ دیگر امیدی ندارم

حاج‌رضایی: عدم تمدید قرارداد برانکو یک هشدار است/ فوتبال ما فقط شده تخلف و دروغ؛ دیگر امیدی ندارم

13445
00:41
18 مهر 1396
وبسایت رسمی برنامه نود - پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت که با شرایطی که در حال حاضر وجود دارد دیگر به این فوتبال امیدی ندارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت که با شرایطی که در حال حاضر وجود دارد دیگر به این فوتبال امیدی ندارد.

به گزارش وبسایت نود، امیرحاج رضایی، درباره انتخاب وینفرد شفر به عنوان سرمربی تیم استقلال اظهار داشت: نمی‌توان نسخه واحدی را در نظر گرفت که اگر کسی جایی موفق بوده، همیشه موفق باشد. نمونه‌اش کارلو آنچلوتی بود که در چهار تیم مختلف جام گرفت، اما در بایرن مونیخ شرایط برای او تکرار نشد و از این تیم رفت. روزمه شفر به این صورت بوده که در بعضی از جاها موفق و برخی جاها ناموفق بوده است.

دوست دارم شفر با استقلال موفق شود

وی افزود: این درست است که شفر اطلاعاتی در مورد فرهنگ و اقلیم ما دارد، اما عوامل زیادی در موفقیت یا ناکامی در فوتبال ایران نقش دارند. فوتبال ما خاص است و عوامل بیرونی به عوامل داخلی خیلی لطمه می‌زنند. دوست دارم شفر در استقلال موفق شود، چون اگر بین استقلال و پرسپولیس رقابت بوجود بیاید، به سود فوتبال‌ است و تماشاگر گریزی به پایان رسیده و مردم به ورزشگاه می‌آیند. از لحاظ اقتصادی هم می‌تواند کمک کند.

منصوریان جوان و شفر پیر!

پیشکسوت فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: اینکه شفر در استقلال موفق می‌شود یا نه، پاسخش دست من نیست. هر مربی که انتخاب می‌شود، واژه‌هایی برای آن می‌تراشیم. منصوریان آمد، گفتند جوان است و مربیگری استقلال برای او زود بوده، شفر که انتخاب شد گفتند پیر است! فوتبالی که حاشیه، فساد و سوء مدیریت دارد، این همه رسانه‌ها را به خودش مشغول کرده است.

شفر تیم ملی را در آلمان تمرین داد

حاج‌رضایی ادامه داد: وقتی مربی تیم ملی در انتخابی جام جهانی 1994 بودم، به آلمان رفتیم که شفر سرمربی تیم کارلسروهه بود. او آن موقع جوان بود و روزمه داشت. پروین سرمربی تیم بود و شفر درخواست کرد که داوطلبانه یک جلسه تیم ملی را تمرین بدهد. ما هم این اجازه را دادیم و متوجه شدیم او به سبک آلمانی‌ها تمرین می‌دهد. بازیکنان هم از نوع و سیستم تمرین راضی بودند. پس از آن گفت‌وگویی هم با شفر انجام دادیم.

در ایران کمیته فنی تعریفی ندارد

وی در مورد انتخاب دو نفر از اعضای کمیته فنی استقلال به عنوان دستیاران شفر تصریح کرد: کمیته فنی تعریف خاصی دارد و این تعاریف مشخص است، اما در ایران نه! کمیته فنی نهایتا می‌تواند حکم نظارتی داشته و نمی‌تواند دخالت کند. زمان مشخص می‌کند که دیدگاه کمیته فنی صحیح بوده یا نه. اگر بخواهند برای سرمربی تعیین تکلیف کنند، اصلا چنین چیزی شدنی نیست. می‌توانند گفت‌وگو کنند، صحبت‌ها را به چالش بکشانند و از میان این بحث‌ها چیزی بیرون بیاید که به سود استقلال باشد. آنچه می‌شنویم این است که پس از اعلام دستیاران، ساعاتی بعد تکذیب می‌شود.

85 پرونده باز در فیفا یعنی فاجعه

پیشکسوت فوتبال کشورمان در ادامه گفت‌وگو خود با انتقاد از فضای موجود در فوتبال کشورمان گفت: حاشیه در فوتبال ما تبدیل به مرگ شده است، به ویژه برای باشگاه‌های پایتخت. رسانه‌ می‌گوید فلان بازیکن سرما خورده و با فلان لباس در تمرین حضور پیدا کرده است، اینها چه فایده‌ای دارد؟ یا بگوییم بازیکن با تأخیر در محل تمرین حضور پیدا کرده است. اینها را نمی‌توانم هضم کنم. استقلال و پرسپولس زیر ذره‌بین قرار دارند و مسائل‌شان مطرح می‌شود، اما حلقه اصلی فوتبال گم شده است. من از روی نزاکت پاسخ رسانه‌ها را می‌دهم، وگرنه این داستان‌ها در فوتبال ما ادامه دارد و هر کسی می‌خواهد خودش را نشان دهد. 85 پرونده مفتوح در فیفا فاجعه است. اینها به خاطر ندانم کاری است، اینجاست که بحث مدیریت اهمیت پیدا می‌کند، نه اینکه بازیکن سرماخورده، اگر سرما خورده باید قرص بخورد، چه ربطی به ما دارد؟ بعضی از رسانه‌ها به این مسائل می‌پردازند و فضای زردی ایجاد می‌کنند.

عدم تمدید قرارداد برانکو یعنی هشدار

حاج‌رضایی در خصوص محرومیت مهدی طارمی و جریمه سنگین باشگاه پرسپولیس به دلیل قرارداد این بازیکن با ریزه اسپور ترکیه گفت: پرسپولیس با این اتفاقات شرایط خوبی ندارد. یک تیم با درایت مربی‌اش خوب پیش می‌رفت و همان مدیریتی که در موردش صحبت کردم باعث خلع سلاح این تیم شد. اینکه برانکو نمی‌خواهد قراردادش را تمدید کند، یک هشدار است. او می‌داند پولی در باشگاه نیست، محرومیت‌ها وجود دارد و هرج و مرج به وجود آمده است. چرا باید یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون یورو از جیب مردم برای طلب ژوزه بدهیم؟ دیدم یک آقایی در باشگاه پرسپولیس عنوان کرد که جریمه‌اش را می‌دهیم. شما خطا کردی، مردم پولش را بدهند؟

امیدی به این فوتبال ندارم

وی افزود: درد فوتبال ما سیستم 2-4-4 یا 3-3-4 نیست، درد ما مدیریت است. بیشتر مدیران ما ناکارآمد هستند. 50 سال در این فوتبال زندگی کرده‌ام و 95 درصد مدیران را نمی‌شناسم. پیش خودم می‌گویم آیا اینها حول و حوش فوتبال بودند؟ با عملکرد این مدیران، امیدی به فوتبال ندارم و مدت‌هاست بهم ریخته‌ام. بعضی وقت‌ها برای آموزش به استان‌ها می‌رویم و با حقایقی روبه‌رو می‌شویم که دردآور است. شهرستانی که ورزشکارانش در سرما گرمکن نداشتند. بچه‌هایی که برای فوتبالیست شدن 40 نفر بودند، اما 4 توپ بیشتر نداشتند. بانوانی که مشکلات زیادی دارند. وقتی اینها را می‌بینم، مقایسه می‌کنم با اجنبی و بیگانه‌هایی که پول ما را می‌خورند و چیزی هم عاید فوتبال ما نمی‌کنند. حق این بچه‌ها و معلمانی است که بدون امکانات کار می‌کنند. فوتبال ما شده فقط پول، سوء استفاده، تخلف، کلاه برداری و دروغ.

پاداش 85 میلیونی گرفتند ولی گدایی ملی کرده بودند

پیشکسوت فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: مطلبی در صفحه تلفن همراهم خواندم مبنی بر اینکه پس از برتری پرسپولیس برابر الاهلی عربستان، به هر بازیکنی 25 میلیون تومان پاداش داده و به سه نفر از عوامل تیم هم 85 میلیون پرداخت شده است. آن وقت با گدایی ملی از مردم خواستند به باشگاه کمک کنند. توقع دارید با این شرایط چه چیزی بگویم؟ بخشی ار رسانه‌ها قهرمانان پوشالی را روی بورس می‌برند که عادی هم شده است.

برانکو را خلع سلاح کردند

حاج‌رضایی در پایان گفت: ما به الهلال عربستان نباختیم، در تهران نتیجه را واگذار کردیم. وقتی که میزبانی را از دست دادیم و پس از آن فضاحتی که باشگاه پرسپولیس و بازیکن تیمش به بار آوردند. بیچاره برانکو که خلع سلاح شد. بزرگترین جمله را برانکو گفت که بعد این اتفاقات گفت چه بگویم.

 

 

2020

نظرات کاربران
رضا
مگه بازیکنا بهترن!!فقط لباس میپوشن عکس میگیرن شب بازی تا صبح بیدار موندن تو زمین کمدی شده بودن برا الهلال واقعا دیگه این پرسپولیس دیگه تیم ما نیست تحریم!!!
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴:۵۷
پاسخ
12
1
اميد
چندماه ديگه برانكو ميره، كيروش كه بعد از جام جهاني ميره، و فوتبال ما كه تازه داشت يه تكوني ميخورد برميگرده به زمان قبل و افت ميكنه مقصرش هم خودمون هستيم
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷:۳۴
پاسخ
6
23
Shakiba
پاداش۸۵میلیونی گرفتند ولی گدایی ملی کرده بودند... درود به اقای حاج رضایی که به نکته خوبی اشاره کردند
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷:۴۷
پاسخ
9
21
Mohammad 6+4=ss
من نمیدونم چرا وقتی یه نفر دوست داشته پولهاشو بسوزونه به ما چه ربطی داره، آقا عشقش پرسپولیس بوده و دوست داشته 10میلیارد به تیم و بازیکنها هدیه بده، ضمن اینکه این جریان قبل از ژوزه پیر بود، بعد از اون میبینم خیلی ها در موردش حرف میزنن ، اینا چه انتظاری دارن، نکنه دوست داشتن اون هوادار بیاد رو خودشون سرمایه گذاری کنه ، یا از اینکه چیزی بهشون نرسیده شاکیند و با حرفاشون میخوان تیم رو به حاشیه جدید ببرن!!!!!! مال خودش بوده دوست داشته داده، از بیت المال که نبوده!!!!!
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۶:۲۶
پاسخ
16
30
ابی جان
بارها گفتم و بازهم می گم طاهری هم نسبت به مدیران قبلی پرسپولیس بهتر نیست بلکه شاید از بعضی از آنها هم ضعیف تر باشد منتها شانسی که آورده این بوده که مدیران دیگر تیمی که سه سال بازیکنانش کنار هم بازی کردند و مربی مثل برانکو را نداشتند و ظاهری و مدیریت ضعیفش پشت قهرمانی پرسپولیس بعد از نه سال پوشش داده شد وگرنه پرسپولیس در یک سال اخیر به اندازه چهارسال پول عایدش شده ولی طاهری از قراردادهای پارسال را هم تسویه نکرده و مطمئنا امسال را هم تسویه نمی کند تنها کاري که ایشان کرده این بوده که پول ژوزه و دستیارانش را که از این طرف و آنطرف و خصوصا وزارت ورزش گرفته تحویل ژوزه داده وگرنه شما ببینید طاهری کدام کار مثبت را در پرسپولیس انجام داده که نتیجه داده باشد و کمک برای امروز و آینده باشگاه کرده باشد حتما در آینده نزدیک دسته گلهای ظاهری نیز بیشتر رو خواهد شد. ممنون ادمين
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۲۲:۰۷
پاسخ
17
20
پرسپولیسی
اینده بدی در انتظار پرسپولیسه امسال واقعا پرس لیاقت قهرمانی رو دلره ولی محرومیت و مصدومیت ها و حاشیه ها کمر تیم و میشکنه پرسپولیس افت کرده اگه برانکو بره شرایط سخت میشه
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۲:۰۳
پاسخ
16
63
آرسن لوپن
استاد حاج رضایی بزرگ همیشه از روح فوتبال و از حیسیت فوتبال دفاع کرده وقتی بزرگانی مثل ایشان هست به راحتی از این اسم های بزرگ میگذریم در فوتبال کثیف امروز هیچ جایی برای حاج رضایی ها نیست آنها بیرون گود نشانده شده اند و چون معلمی دلسوز به شاگردانش الف باء زندگی فوتبال را با دلسوزی مادرانه یاد میدهد. حق و حقیقت را باید از اینان به یادگار برد.
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۷:۴۴
پاسخ
6
152
کامران
حیثیت... الفبا...
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶:۱۶
6
29
محمدرضا
درود بر نَفَست امیرخان حقایق رو گفتی ...
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۳:۳۷
پاسخ
6
147
محمد
دمت گرم مرد بزرگ از خدا میخوام دیگه هیچوقت طارمی رو با لباس مقدس پرسپولیس نبینم به والله قسم سهم بزرگی از باخت بد ما متوجه گندی هست که این ادم زد و اون شوک بد روحی رو که به تیم داد و الا مثلا اگه دو کارته بود و محروم میشد اصلا هیچ مشکلی نبود ای کاش بعده 4 ماه برهههههههههههههههههه
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۲:۲۸
پاسخ
54
157
شهربابک کرمان
6666تایی ها حرف نمی زنند
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸:۱۵
6
21
الشیش امارات
در این روزها حاشیه سازی ممنوع
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۶:۲۶
29
30
سهیل
واقعا درست میگید برانکو با نبود انصاری ،کمال،حسینی و طارمی که بیشتر مواقع فیکس بودن خودتون قضاوت کنید چیکار میشد کرد حرف حساب جواب نداره و باید به هر قیمتی باید تیم حفظ و برانکو موندنی بشه
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۲:۲۰
پاسخ
17
207
امین - جرج بست
دوست عزیز در جریان اخبار تیم محبوبتون نیستینا ...!!!، پیشنهاد تمدید دادن بهشون ولی این بنده خدا نمیخواد که بمونه ...!!!، با این وضعیت بی پولی و محرومیت بمونه که چی بشه ...!!!؟؟؟
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲:۴۷
16
41
سهراب
فدای تو که کل واقعیت رو گفتی . بیچاره برانکو که اسیر ما شده.
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۱:۲۷
پاسخ
12
161
سرخ
حرفات درسته.... طاهری حیا کن پرسپولیسو رها کن....
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۶:۳۸
پاسخ
173
136
majid
طاهری با اختلاف بهترین مدیرعامل باشگاه های ایرانی بوده تابحال جز مشکل طارمی، مشکل دیگه ای دیدی که مقصرش ایشون باشه #بی_انصاف_نباشیم
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲:۵۰
6
18
HoN
حاج رضایی همیییییشه حرفش حق بوده و هست
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۲:۲۰
پاسخ
6
248
حسین
مرسی از حرف حق حرف دل خیلی ها رو زد ممنون
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۹:۳۳
پاسخ
6
268
احمد
واقعا وضع این فوتبال تاسف واره...
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۸:۴۰
پاسخ
3
242