حذف یکی از جام های داخلی فوتبال فرانسه در پایان فصل

حذف یکی از جام های داخلی فوتبال فرانسه در پایان فصل

2788
20:16
27 شهریور 1398
اتحادیه فوتبال فرانسه تصمیم گرفت جام اتحادیه را معلق کند.

به گزارش وبسایت نود، بعد از نشست روز 18 سپتامبر، گروهی از مدیران و در نهایت بدنه کلی اتحادیه فوتبال فرانسه (LFP) تصمیم گرفتند تا جام اتحادیه فوتبال این کشور (Coupe de la Ligue) در پایان فصل 20-2019 تعطیل شود.

بسته به شرایط بازار، LFP این حق را برای خود محفوظ داشته تا در سال های بعدتر، دوباره برگزاری این مسابقات را از سر گیرد. 

فرانسه همانند انگلستان یکی از کشورهایی است که در کنار جام حذفی، جام اتحادیه را هم برگزار می‌کند. با این تصمیم (حذف جام اتحادیه) بازیکنان فوتبال در این کشور تنها در یک جام حذفی بازی خواهند کرد و فرصت بیشتری برای استراحت خواهند داشت. همچنین با حذف این جام، در پایان فصل 21-2020 لیگ فرانسه یکی از سهمیه های لیگ اروپا از طریق جدول لیگ یک اعطا خواهد شد.

عدم یافتن شریکی برای پوشش رسانه ای مسابقات از جمله مهم ترین دلایل این تصمیم بوده است. در کنار این، باید اشاره کرد که مقرر شده بود از سال 2021 سهمیه لیگ اروپای این جام منتفی شود و این نکته نیز نقش مهمی در تصمیم LFP برای تعطیلی این جام ایفا کرده بود.

طرح برگزاری جام اتحادیه فوتبال فرانسه در سال 1993 به تصویب رسید و یک سال بعد، این مسابقات رسما آغاز به کار کرد. این مسابقات حذفی با حضور 42 تیم برگزار می‌شود و برخلاف جام حذفی (Coupe de France) تنها تیم های حرفه ای حاضر در سه سطح نخست فوتبال فرانسه مجوز حضور در آن را دارند.

استراسبورگ مدافع عنوان قهرمانی این رقابت هاست که توانست در فینال فصل 19-2018، بعد از تساوی بدون گل مقابل گنگام در ضربات پنالتی 4-1 پیروز شده و به چهارمین قهرمانی اش برسد. 

پیش از استراسبورگ، پاریسن‌ژرمن در سال های 2014 تا 2018 به 5 قهرمانی متوالی دست یافته و با 8 قهرمانی، پرافتخارترین تیم تاریخ این رقابت ها لقب گرفته بود.

7712

نظرات کاربران
mohammad
به نظرم لیگشونو حذف کنند بهتره آخه این کاپ از کاپ واقعا زشت لیگشون قشنگتره
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴:۲۷
پاسخ
16
6