حربه جدید شیخ سلمان برای کسب آرای کونکاکاف

حربه جدید شیخ سلمان برای کسب آرای کونکاکاف

3926
16:37
06 اسفند 1394
کاندیدای بحرینی انتخابات ریاست فیفا برای جذب آرای منطقه کونکاکاف روی به حربه‌ای جدید آورد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  کاندیدای بحرینی انتخابات ریاست فیفا برای جذب آرای منطقه کونکاکاف روی به حربه‌ای جدید آورد. 

به گزارش وبسایت برنامه نود و به نقل از تسنیم، قرار است فردا (جمعه) در جریان کنگره فیفا، 209 اتحادیه عضو فدراسیون جهانی فوتبال در کنار انتخاب رئیس جدید این نهاد، به اصلاحات پیشنهادی کمیته اصلاحات فیفا هم رأی بدهند. یکی از این پیشنهادات این است که تعداد اعضای کمیته اجرایی فیفا از 26 عضو به 9 نفر کاهش پیدا کند، و این بدین معناست که برخی از اعضای این کمیته از جمله نمایندگان کونکاف جایگاه خود در این کمیته مهم و کلیدی را از دست خواهند داد.

شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه، کاندیدای بحرینی انتخابات ریاست فیفا در آخرین تلاش خود برای پیروزی در این رقابت انتخاباتی و کسب آرای 35 عضو کونکاف (کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه دریای کارائیب) در اشاره به اعضای این کنفدراسیون اعلام کرد: به شما می‌توانم این قول را بدهم که اگر من در انتخابات فیفا به پیروزی برسم، تعداد اعضای کمیته اجرایی فدراسیون جهانی فوتبال تغییری نخواهد کرد.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در ادامه عنوان کرد: اطمینان دارم که در فیفا به بیشتر شما (اعضای کونکاکاف) نیاز داریم. ما روی افرادی که در فوتبال داریم، سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

شیخ سلمان بن‌ابراهیم آل‌خلیفه 49 ساله (رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا)، شاهزاده علی‌‌ بن‌حسین 39 ساله (رئیس اتحادیه فوتبال اردن)، جیانی اینفانتینو 45 ساله (دبیرکل اتحادیه فوتبال اروپا)، موسیما گابریل «توکیو» 62 ساله (تاجر اهل آفریقای جنوبی)، ژروم شامپاینه 57 ساله (عضو پیشین فیفا) پنج کاندیدایی هستند که برای تکیه بر مسند ریاست فیفا با هم رقابت دارند.

20441

نظرات کاربران
جواد
برکناری بلاتر و میشل پلاتینی فقط سیاست کسانی هست که سازمان ملل دست شون هست. سازمان حقوق بشر و سازمانهای حساس و اینها یعنی یهودی ها و آمریکایی ها میخوان فیفا هم در دست خودشون باشه و طبق معمول و روال از عرب ها استفاده میکنند و چون الان میبینیم که کشورهای عربی چه طور سیاست امریکا و در اصل اسرائیل در منطقه پیاده میکنند . مثل ی چیز دست اموز و تربیت شده. جالب اینجاست که ریس دادگاه امریکایی رسیدگی به پرونده فساد در فیفا این خانم خودش از نفرات با نفوذ و دلال تو فوتبال هست
۰۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۵:۵۸
پاسخ
11
5
حميد
يا شيخ تو تو اسيا گند زدى حالا مى خواى ريس فيفا بشى انقدر مديريتت ضعيفه كه ببينيد جام باشگاه اسيا چهقدر دير شروع ميشه انقدر دير شروع مىشه كه يه فصل ليگ تمام ميشه برو اى شيخ كه اين رياست كار تو نيست
۰۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۱:۱۱
پاسخ
2
22
اينيستا اس اسي
خدا كنه هر كي ميشه اين عربا رييس نشن والا
۰۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۸:۵۷
پاسخ
3
27
امیر
فقط اینفانتینیو
۰۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۴:۳۴
پاسخ
2
27