حسین فرکی: خودمان پیروزی را به استقلال تقدیم کردیم/ هیچکس حوصله ما را ندارد

حسین فرکی: خودمان پیروزی را به استقلال تقدیم کردیم/ هیچکس حوصله ما را ندارد

3249
17:57
04 آبان 1394
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان با اشاره به اشتباهات دروازه‌بان و خط دفاع تیمش در بازی با استقلال گفت: درحالیکه می‌توانستیم در این بازی به برتری برسیم اما خودمان برد را به استقلال تقدیم کردیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان با اشاره به اشتباهات دروازه‌بان و خط دفاع تیمش در بازی با استقلال گفت: درحالیکه می‌توانستیم در این بازی به برتری برسیم اما خودمان برد را به استقلال تقدیم کردیم.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر، حسین فرکی در نشست خبری پس از دیدار تیمش برابر استقلال تهران در هفته دهم از رقابتهای لیگ برتر، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در مسابقه‌ای که می‌توانستیم برنده باشیم، به نوعی خودمان پیروزی را به حریف تقدیم کردیم.

وی اضافه کرد: برای برد خانگی آماده بودیم و به خاطر اینکه به هدف‌مان برسیم، بازی را با شور و انگیزه آغاز کردیم اما اشتباهاتی که داشتیم، آنهم مقابل تیم بزرگی مانند استقلال به ما ضربه زد و باعث شد در این مسابقه به آنچه مستحقش بودیم، نرسیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان اضافه کرد: سپاهان تیم برتر در ۴۵ دقیقه اول بود اما در ضربات آخر کم دقت بودیم تا نتوانیم گل خورده جبران کنیم. این نقاط ضعفی است که در تیم ما وجود دارد. آنها این بازی را بردند زیرا ما خوب نبودیم و اشتباهات زیادی در درون دروازه و خط دفاع داشتیم. ضمن اینکه این پنجمین هفته است که خط حمله ما ناموفق عمل می‌کند زیرا در این مدت تنها یک گل زدیم.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهد باخت‌ تیمش را توجیه کند، بار دیگر با اشاره به اینکه تیمش ۴۵ دقیقه اول تیم برتر میدان بود، افزود: متاسفانه در نیمه دوم می‌خواستیم عقب افتادگی را جبران کنیم اما باز هم روی اشتباهی گل خوردیم که بارها این مساله را به بازیکنان گفته بودیم. البته عقب افتادن با ۲ گل شرایط را سخت کرد اما باز هم تلاش کردیم تا گل‌های خورده را جبران کنیم.

فرکی دوباره به اشتباهات بازیکنان هجومی تیمش اشاره کرد و یادآور شد: در نهایت بازی را به استقلال واگذار کردیم و باید این پیروزی را به هواداران استقلال و پرویز مظلومی تبریک بگویم. ما این باخت را پذیرفتیم  زیرا شکست جزوی از فوتبال است اما امروز فوتبال روی خوش خود را به ما نشان نداد.

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: استقلال از ما هوشیارتر عمل کرد و در ضربات آخر عملکرد خوبی داشت. البته امیدواریم در ادامه لیگ این نتیجه را جبران کرده و شرایط تیم را بهتر کنیم.

وی در ادامه ارزیابی اش از میدان دادن دو مربی به جوانان در این دیدار گفت: شرایط بازی به گونه ای رقم خورد که استقلال از جوان هایش بهترین استفاده را کرد. البته این تیم جوان هایش را زمانی بیشتر به میدان فرستاد که 2 بر صفر جلو بودند. اما ما از ابتدای بازی جوان هایمان را به میدان فرستادیم. اگر من هم شرایط استقلال را داشتم همین کار را می کردم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در ادامه ارزیابی اش از نتیجه ای که در دیدار با حریف تهرانی رقم خورد گفت: استقلال فکرش را نمی کرد که بتواند با سه گل سپاهان را ببرد. گل اول ما که روی اشتباه بازیکن‌مان‌ رقم خورد و همین اشتباه کار استقلال را راحت کرد. گل دوم را هم ما با اشتباه خودمان دریافت کردیم. استقلال کار خاصی نکرد، نه تاکتیکی داشت و نه برنامه‌ای برای رسیدن به گل. با این حال ما بعد از گل دوم طبیعتا حمله کردیم و در این شرایط استقلال به گل سوم رسید.

حسین فرکی در ادامه با بیان اینکه مسئولیت این شکست را می پذیرد گفت: وقتی یک تیم می برد نمی شود بگوییم که همه بردند اما وقتی تیم می بازد بگوییم تقصیر یک نفر است. تیم ما برابر استقلال بد بازی نکرد اما مشکل ما این است که توان گل زدن نداشتیم. امیدوارم با همت بازیکنان بتوانیم در ادامه مسابقات لیگ امتیازات از دست رفته را جبران کنیم و شرایط بهتری داشته باشیم.

وی در ادامه در واکنش به سوال خبرنگاری که عنوان کرد شما به بازی هوایی اصرار داشتید گفت: ما به بازی روی زمین اصرار داشتیم. البته در هر دو بخش زمین و هوا تیم ما عملکرد خوبی داشت اما رحمتی و عمران زاده یکی از بهترین روزهایشان را پشت سرگذاشتند. جوان های ما عملکرد خوبی داشتند اما نتوانستیم از موقعیت هایی که ایجاد کردیم استفاده کنیم. البته بدشانسی هم اجازه نداد به گل برسیم.

فرکی ادامه داد: مشکل ما این است که وقتی موقعیتی را ایجاد می کنیم کسی که باید این توپ را به گل تبدیل کند نیست. نباید از مهدی شریفی هم این همه انتظار داشته باشیم که در همه بازیها گل بزند. زمانی وجود دارد که یک مهاجم ذاتا گلزن نیست.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با اشاره به فشارهایی که روی او و تیمش وجود دارد و بازیکنان تاثیرگذاری که در اختیار ندارد گفت: ما مشکلات را درک می کنیم و داریم حوصله می کنیم. بازیکنان هم تمرین می کنند اما هیچکس حوصله ما را با این مشکلات ندارد که تحمل کند تا به نیم فصل برسیم و ما بازیکنان مورد نظرمان را در اختیار بگیریم. باید کمی ما را درک کنند. البته اینها توجیه نیست و امیدوارم بتوانیم در آینده شرایط را بهتر کنیم.

حسین فرکی در ادامه از عملکرد محرم نویدکیا ابراز رضایت کرد و گفت: او یک بازیکن با تجربه است و نمی شود مثل یک جوان انتظار داشت. قطعا اگر در آینده شرایط بدنی اش بهتر شود می تواند به ما بیشتر کمک کند. در مجموع من از عملکرد او در دیدار با استقلال راضی هستم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پایان از عملکرد داور ابراز رضایت کرد و گفت: داور بازی را مدیریت کرد. او باید به برخی بازیکنان استقلال کارت زرد نشان می داد اما این کار را نکرد. البته روی گل ها و نتیجه بازی هیچ تاثیری نداشت.

 

 

2051

نظرات کاربران
سامان
آقای فرکی شما با اجازه تمرین به نوید کیا اشتباه بزرگی مرتکب شدید وروحیه بازیکنان را خراب کردید .محرم بعد از آن مصاحبه زشت علیه شما که رسما گفت تلفن های شمارا جواب نمیداده باید از تیم کنار گذاشته میشد .هم باشگاه متضرر شد وهم شما .ممکن است بازیکنان در ظاهر از نوید کیا حمایت کنند ولی قطعا از تبعیض خوششان نمیاید .اگر بازیکن دیگری بجای محرم بود با او چکار میکردید ؟ روحیه بازیکنان بکلی خراب شده .این را در ضربات آنها بوضوح میتوان دید .خیلی اشتباه بزرگی مرتکب شدید. وبعد از این نمیتوانید بقیه بازیکنان را مدیریت کنید
۰۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۳:۲۴
پاسخ
3
4
برازنده =فسا
فرق مربی ایرانی همینه کیروش از بزرگانی چون رحمتی .خلعتبری .جباری .عقیلی و.....میگذره تا نظم تیم را حفظ کنه و بازیکن سالاری را ریشه کن اما مربیان ما میترسند و حق با شماست که با حمایت از نویدکیا تیم راخراب کرد و نشون داد که به درد تیمهای بزرگ نمیخوره
۰۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۰۰:۳۷
1
0
Mehran
آقای فرکی راست میگی استقلال برنامه نداشت که 3 گل زد شما برنامه داشتی که 3 تا خوردی. نوش جونت.
۰۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۲:۱۷
پاسخ
2
7
شایان
اقا مهران گل گفتی داداش
۰۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۷:۱۰
1
5
Majid
مشکلی نیست. ایشالا نیم فصل دوم همرو میگیرم
۰۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۵:۰۷
پاسخ
17
13
لاله
اين برد استقلال حاصل تركيب مظلومي و صالح بود
۰۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۰:۱۶
2
3
نادي
شوخي ميكني ، سپاهان با اين بازيها ميره دسته يك
۰۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۹:۲۴
1
2