حسین ماهینی:‌ قهرمانی قطر ارزش کار پرسپولیس را بیشتر کرد/ رقبا هر کاری می‌کنند قهرمان نشویم

حسین ماهینی:‌ قهرمانی قطر ارزش کار پرسپولیس را بیشتر کرد/ رقبا هر کاری می‌کنند قهرمان نشویم

6247
09:33
14 بهمن 1397
بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: رقبا هر کاری می‌کنند که پرسپولیس قهرمان نشود اما ما با کادر فنی، بازیکنان و هواداران‌مان همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتایج را بگیریم.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، حسین ماهینی در خصوص آخرین وضعیت خودش، حذف تیم ملی کشورمان از جام ملت‌های آسیا، وضعیت پرسپولیس و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

*چند روزی است که نرم‌دوی را آغاز کردی. از آخرین وضعیتت برای هواداران پرسپولیس صحبت کند.

بله، خوشبختانه چند روزی است که نرم‌دوی را آغاز کرده‌ام و خوشبختانه شرایط خوب پیش می‌رود. ان‌شاءالله از یک ماه دیگر می‌توانم پا به توپ شوم و از بعد از عید هم قادر خواهم بود در تمرینات گروهی شرکت کنم و تقریباً آماده می‌شوم.

*از وضعیت پرسپولیس بگو و اینکه شرایط این تیم را چطور می‌بینی؟

خوشبختانه شرایط تیم خیلی خوب است و ما نیم‌فصل اول را در قامت یک مدعی به اتمام رساندیم. خدا را شکر بچه‌‌ها در جام حذفی هم قدم محکمی برداشتند و تیم خوب سپیدرود را شکست دادند. وضعیت تیم ما به گونه‌ای است که روی هر سه جام تمرکز داریم و تا اینجا هم موفق بودیم و امیدوارم از این به بعد هم با عملکرد بازیکنان باز هم بتوانیم هواداران‌مان را خوشحال کنیم.

*عملکرد بازیکنان جدید پرسپولیس را چطور دیدی؟

خوشبختانه بازیکنان جدید همگی از بهترین‌ها هستند و در بازی با سپیدرود دیدیم که در پست‌های‌شان خیلی خوب کار کردند. البته این را هم باید بگویم تیم سپیدرود هم واقعاً عملکرد خوبی داشت و آقای کریمی تیم خیلی خوبی ساخته است. قطعاً حضور بازیکنان جدید می‌تواند به ما کمک کند. با آمدن بازیکنان جدید این فرصت برای بازیکنانی که در نیم‌فصل اول زیاد بازی کردند و فشار زیادی را تحمل کردند وجود دارد تا آنها هم استراحت کنند.

*جایت را در پرسپولیس خالی نمی‌بینی؟

واقعاً خیلی فرق ندارد چرا که همه بازیکنان برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کنند. درباره مصدومیتم هم باید بگویم این اتفاقی است که افتاده و نمی‌شود آن را کاری کرد. خیلی دوست داشتم که این روزها در کنار پرسپولیس بودم و به تیم کمک می‌کردم اما ان‌شاءالله از بعد از عید بتوانم باز هم به پرسپولیس و هوادارانش خدمت کنم.

*صحبت از پیشنهاد جدی باشگاه الاهلی عربستان به برانکو سرمربی پرسپولیس مطرح شده و این در حالی است که این تیم رقیب مستقیم شما در لیگ قهرمانان آسیا است.

بله، من هم این خبر را شنیدم اما مطمئن هستم این موضوع یک بازی رسانه‌ای است چرا که ما با الاهلی عربستان هم‌گروه هستیم و آنها این بازی رسانه‌ای را آغاز کرده‌اند.

*از روز چهارشنبه نیم‌فصل دوم لیگ برتر برای پرسپولیس به صورت رسمی آغاز می‌شود و باید به مصاف پدیده بروید. این بازی را چطور می‌بینی؟

مطمئناً بازی خیلی سختی خواهیم داشت چرا که از تیم پدیده شناخت داریم و می‌دانیم که آنها یک تیم منسجم و یکدست هستند. یحیی گل‌محمدی تیم خیلی خوبی را ساخته و پرداخته کرده است و ما در ورزشگاه آزادی بازی سختی خواهیم داشت. امیدوارم هواداران در ورزشگاه آزادی حاضر شوند و از تیم حمایت کنند و با همان شور و حرارتی که در نیم‌فصل اول از تیم حمایت می‌کردند باز هم از ما حمایت کنند. به هر حال رقبای ما هر کاری می‌کنند تا ما قهرمان نشویم اما با کادر فنی، بازیکنان و هوادارانی که داریم ان‌شاءالله بهترین نتایج را خواهیم گرفت.

*سابقه سال‌ها حضور در تیم ملی فوتبال را داری به عنوان یکی از ملی‌پوشان سابق نظرت را در خصوص عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا و حذف از این بازی‌ها بگو!

بعد از حذف تیم ملی از جام ملت‌ها خیلی از کارشناسان و اهالی فن حرف‌هایی زدند و صحبت‌هایی را مطرح کردند اما من قصد ندارم در این باره صحبتی کنم هرچند که من هم مثل همه مردم انتظار قهرمانی تیم ملی در آسیا داشتم.

*در حالی تیم ملی قطر قهرمان آسیا شد که شاکله اصلی این تیم را بازیکنان السد و الدحیل تشکیل می‌دادند که هر دوی این تیم‌ها مقابل پرسپولیس شکست خورده و در آسیا حذف شدند. این در حالی است که مقایسه‌هایی در خصوص عملکرد پرسپولیس و تیم ملی انجام شد که شاید در فضای مجازی خودت هم آن را دیده باشی.

فکر می‌کنم با این شرایطی که به وجود آمد و پس از قهرمانی تیم ملی قطر در جام ملت‌های آسیا ارزش کار تیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بیشتر به چشم آمد چرا که ما با پنجره بسته و در حالیکه کمبود بازیکن داشتیم این دو تیم را با آن امکانات وحشتناک‌شان از آسیا حذف کردیم و فکر می‌کنم فقط یک بازیکن تیم ملی قطر عضو الدحیل و السد نبود. قهرمانی قطر در آسیا ارزش کار پرسپولیس را بیشتر نشان داد و همه فهمیدند که ما با دست‌های بسته چه کار بزرگی  انجام دادیم. امیدوارم امسال در آسیا موفق باشیم و هواداران‌مان را شاد کنیم.

*بعد از اینکه صحبت از پاداش به ملی‌پوشان مطرح شد برخی از اهالی رشته‌های دیگر ورزشی از پاداش‌های فوتبالیست‌ها انتقاد کردند. نظر تو در این خصوص چیست؟

باید بگویم که فوتبال ورزش اول دنیا است و پولی که در فوتبال ایران وجود دارد یک صدم یا حتی یک هزارم سایر کشورهای دنیا و حتی همین کشورهای حوزه خلیج فارس نیست. فوتبال پرطرفدارترین ورزش دنیا است و برای موفقیت باید در آن هزینه کرد. شما همین تیم ملی قطر را ببینید که چه هزینه‌ای هنگفتی انجام داد تا قهرمان آسیا شود. امکانات همین کشورهای حاشیه خلیج فارس را با ایران مقایسه کنید تا ببینید آنها در چه شرایطی هستند و ما کجا هستیم. به نظر من اینگونه مقایسه‌ها درست نیست و اگر مدیران رشته‌های دیگر یا فدراسیون‌های دیگر کمتر به ورزشکاران‌شان بها دهند این دیگر مشکل فوتبال و فوتبالیست‌ها نیست. این مسئله در دنیا ثابت شده که فوتبالیست‌ها بیشترین دستمزد را می‌گیرند و اینگونه مقایسه کردن‌ها کار درستی نیست. باز هم تکرار می‌کنم که پول‌هایی که در فوتبال ایران هزینه می‌شود یک صدم از پولی که در فوتبال دنیا جابه‌جا می‌شود و نباید اینگونه مقایسه کرد.

1870

نظرات کاربران
navid
با این افتخار بزرگ که کسب کردید ایندفعه جای 1 ستاره میتونید 2 تا بزنید
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸:۲۵
پاسخ
69
0
مسعود
بابا بیدار شو کیروش رفت ! خواب میبینی ؟! اره بابا میگن رفته کلمبیا !
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴:۱۳
پاسخ
55
0
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
واقعا وقتی ما پرسپولیسیا میگیم هرکی سرش به کار خودش باشه این جمله روهم درعمل ثابت کردیم.تیم پرسپولیس فقد راجعب نکات فنی تیم و هدفای که دارن صحبت یا مصاحبه میکنن.ولی ازاینطرف رقبای حسودمون که بقول ماهینی هرکاری میکنن ک پرسپولیس نتیجه نگیره رو من تو این مدت مخصوصا نزدیک ب شروع لیگ مصاحبه های زیادی از مربیان تیمای حسود وحتی روزنامه هاشون دیده میشه ک بر ضدپرسپولیس و برانکو انجام میدن.مث شفر ک تقریبا یک روز درمیان راجعب برانکو ی جمله رومیگه .یا روزنامه های استقلالو سپاهانو تراکتور.اما پرسپولیس واقعا داره حرفه ای عمل میکنه و حتی برانکو ی ماه مونده ب شروع لیگ مصاحبه هاشوبه صفر اورده واین نشان از تمرکز بالای مربی و تیمه ک سرشون تو کارخودشونه.اما تازه مصاحبه هاشو زیاد ترکرده.اینجاست فرق تیم قهرمان با تیمای ک هدفای خاصی ندارن وفقد دنبال دیده شدن هستن.این نکته مهمی بود که باید توجه کردپس به امید قهرمانی تیم باشخصیت پرسپولیس
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹:۰۶
پاسخ
0
229
سردار سرخ پوش
هر چند دشمنای پرسپولیس با هوچی گری تهمت دروغ و توهم میخوان جلوی پرسپولیس بگیرن . چرا ؟؟ چون نتایج پرسپولیس تو محرومیت بر خلاف انتظارشون بوده و بهشون خیلی فشار اومده . این دروغ هایی مثل وزیر پرسپولیسی که استقلالیا راه انداختن برای اینکه از زیر این فشار خلاص بشن. همه می دونیم که بعد بازی السد اونقدری که دشمنای داخلی پرسپولیس ناراحت بودن . ژاوی و قطری ها ناراحت نبودن . و درسته که پرسپولیس تو فینال باخت ولی آوردن پرچم ژاپن نشون دهنده اینکه این سوزش و عقده درمان نشده . و هر روز به بهانه های الکی میخوان موفقیت های پرسپولیس به شانس. رابطه و ... نسبت بدن. هر چند الان استقلال تراکتور سپاهان مثلا علیه پرسپولیس متحد شدن . ولی ما به کمک برانکو که روز به روز بیشتر بهش ایمان میاریم آخر فصل تو قهرمانی هنریک میکنیم. اینطوری لذتش هم بیشتره با دشمنای متحد . ادمین متشکرم.
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳:۰۴
پاسخ
0
188
Asad
باشگاه با تیم ملی خیلی متفاوته پول تیم ملی باید صرف امورات ملی بشه نه اینکه اپشن برای هر بازی بله تیم اگه قهرمان شد یه پاداشی منظور بشه تو باشگاه البته در صورت خصوصی بودن مثل تراکتور یا تیمهای قطری اگه یه قرارداد میلیون دلاری هم با بازیکنی بسته بشه کسی حق اعتراض نداره ولی تیم ملی چرا
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱:۲۸
پاسخ
0
92
دبل.۶::::::۶+۶
اره ماهینی جان....مثل پیش بینی ژاوی میمونه .که روز اول بیشتر هوادارن تعصب الکی میدونستن ...حرف ژاوی را .......حالا همین قطر را با ژاوی .بغداد .نام تائه هی و ۲ بازیکن دیگه مجسم کنی ..ارزش کار پرسپولیس و درایت برانکو را بیشتر میکنه ...
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷:۲۲
پاسخ
0
167
نازنین
حمید درخشان هم سه هیچ لخویا رو برد ، استقلال هم السد رو برد ، اگه اینقدر که ادعا دارید قوی هستید چرا به تیم هفتم ژاپن باختید ؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵:۳۰
94
0
استقلال
شما که تازه دویدن رو آغاز کردی نظر هم میدی. بعد 52 سال یک فینال خیلی کار بزرگی تیم سیدنی استرالیا چند ساله تاسیس شده چند تا فینال رفته ؟؟؟؟؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹:۴۵
پاسخ
163
0
المان
ولی شما نرفتید هر وقت رفتید بیا حرف بزن البته ن چارجانبه امجدیه و فینالی که تو عمرت دیده باشی نه اینکه هنوز به دنیا نیومده بودی
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴:۳۹
1
31
ا.ک
البته رقبا مهم نیستند،مهم وزارت ورزشه
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸:۰۹
پاسخ
139
0
شایسته
آخه این چه قیاسیه?چون پرسپولیس اونارو به هر دلیلی حذف کرده پس اونا تیم نبودن یا پرسپولیس خبای خوبه?خب اینطور باشه ایران هم تو بازی دوستانه قطر رو برد...طوری تلقین نکنید که مردم فکر کنن پرسپولیس قوی تر از تیم ملی یا بقیه تیمهاست...السد رو با پنالتی برد.الدحیل رو رو اشتباه و زمین خوردن مدافعان برد...مطمین باشین تیمرملی صدبار دیگه با ژاپن بازی کنه نمی بازه و فینال میرفت به راحتی قطر رو میبرد...شرایط بازی ها فرق داره....همین الدحیل بازی با پرسپولیس چندتا بازیکن محروم و مصدوم داشت.پس دلیل نمیشه...
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶:۱۸
پاسخ
146
0
FarZaDZB
دست و پا نزنید اینقدر تیم ملی 10 بار دیگه هم با ژاپن بازی میکرد نهایت به جای 3تا 2تا گل میخورد کیروش کل تیمش براساس اشتباه حریف میومد بالا مثل بازی با چین شما با 12 بازیکن و کلی جوون بری فینال آسیا واقعا کار کوچکی نیست ضمنن مطمعن باش اگر با تیم ملی هم بازی میکردیم میبردمیشون شک نکن
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱:۵۲
0
63
عاشق واقعی دوچرخه سواران
نمی دنم چرا هر بار که تیم ملی میبازه یه سری ها می گن اگه صدبار دیگه بازی کنیم تیم ملی میبره ولی هر دفع همین حرف رو می زنیم، راستی یادم نبود بازی با چین برای هر گل تیم ملی 35 پاس بهم دادن و یه کار تاکتیکی در حد بارسلونا انجام دادیم و دفاع چین از راموس و کلینی هم بهتره و ما روی تاکتیک و تکنیک به چین گل زدیم، سطح سوادت از فوتبال همین که بازی دوستانه رو با بازی رسمی یکی می کنی بازی دوستانه برای اجرای تاکتیک،شناخت وارزیابی شرایط کلی تیمه و برا همین مثلا هر تیم 6تا تعویض میکنه ولی بازی رسمی برای نتیجه و صعوده تفاوتشون خیلی زیاده. کلیشه ای صحبت نکن تمام بازیکنای که تو تیم ملی قطر بازی کردن توی بازی با پرسپولیس بودن تازه قطر ژاوی،گابی و بونجاح رو هم نداشت از نظر شما اینا که چیزی نیست. پرسپولیس چندتا مصدوم داشت؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰:۱۴
0
46
تراختوری گرگان
خخخخخخ خدایاایناکین دیگه آخه قطرچه ربطی به پرسپولیس داره؟! تیم ملی چه ربطی به تیم باشگاهی داره؟! خخخخخخخخخ
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱:۱۷
پاسخ
153
1
خطاب به بالایی
توکه درحسرت جام گرفتن تیمت هستی یه جام بگیرباسایپاکری بخون
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰:۱۲
0
59
مسعود
پرچم ژاپن چه ربطی به تیم باشگاهی داره، منچستر چه ربطی به تراختور داره،
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۱:۴۳
0
52
محمد
آخه منطقتو قربون. ابه این صورت هم میشه دید:شما تیمهای قطری رو بردید و همون ژاپنی که از قطر سه تا خورد به شما 2 تا زد . آخه ربطش چیه؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰:۴۴
پاسخ
120
0
مسعود
تیم ملیتون با ژاپن چیکار کرد؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲:۲۰
0
56
محمود
تو اینجوری برداشت داری خوب من بعنوان یک هوادار پدیده میگم همه دارن یک کاری میکنن تا یک تیم شهرستانی قهرمان نشه اره هر کسی به دید خودش به قضیه نگاه میکنه و فک میکنه بقیه باهاش دشمنن
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲:۲۰
پاسخ
103
1
ققنوس سرخ
نفست حق که واقعیتهای غیر قابل انکارو گفتی.
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸:۳۵
پاسخ
0
86
علی اراک
ماهینی جون خیالت راحت . تا حمایت های خاص و ویژه و اشتباهات داوری به نفع شماست رقبا نمیتونن کاری بکنن و به راحتی میتونین جام ها را درو کنین ... جوری میگه در جام حذفی قدم محکمی برداشتیم که هر کی بازی را ندیده و از نتیجه اطلاع نداشته باشه فکر میکنه پرسپولیس شش هفتا گل به سپیدرود زده . بابا یکی به اینا بگه با یک گل که حاصل سوت اشتباه داور بود برنده شدین . دور اول هم در مقابل نود ارومیه هم باز با اشتباهات داوری برنده شدین ...
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶:۳۲
پاسخ
91
0
Solo
تیمی که حتی یدونه ملی پوش تو تیم.ژاپن نداشت رفت و برگشت حرفی برای گفتن جلوش نداشتین شما زیاد نظرات کارشناسی نده رباط پاره میکنیا
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵:۵۵
پاسخ
97
1