حقیقت تلخی که مادر یکی از قربانیان حادثه‌ی گرجستان گفت/ بچه‌های ما را به منطقه‌ی ممنوعه برای شنا برده بودند

حقیقت تلخی که مادر یکی از قربانیان حادثه‌ی گرجستان گفت/ بچه‌های ما را به منطقه‌ی ممنوعه برای شنا برده بودند

6991
12:15
20 مرداد 1397
مادر یکی از قربانیان حادثه‌ی تلخ گرجستان، پرده از حقایق تلخی برداشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - مادر یکی از قربانیان حادثه‌ی تلخ گرجستان، پرده از حقایق تلخی برداشت.

به گزارش وب‌سایت نود، یک هفته پیش بود که 2 دانش‌آموز یزدی که به منظور برگزاری اردوی یک مدرسه فوتبال به شهر تفلیس گرجستان سفر کرده بودند، غرق شدند. اتفاقی تلخ که هنوز دلایل آن مشخص نشده است.

بعد از این اتفاق تلخ، مسعود شریعتی مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد، گفته بود: «اعزام ورزشکاران به خارج از کشور باید طبق مقررات باشد و افراد نسبت به کسب مجوز از شورای برون مرزی وزارتخانه اقدام کنند.مسئولان یاد شده و بازیکنان برای سفر به خارج از کشور مراجعه‌ای به این اداره کل، هیات فوتبال و شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان نداشته‌اند. خانواده‌ها نباید اجازه دهند فرزندان آن‌ها بدون بررسی مراحل قانونی با کمک فرد یا گروهی عازم خارج از کشور شوند. به‌گفته شریعتی اگر اعزام‌ها ورزشی باشد تمام مراحل دقیق و با نظارت وزارت ورزش و جوانان و شورای برون مرزی انجام خواهد شود و در مجموع اردوی این افراد در گرجستان در قالب یک تور تفریحی و گردشگری بود».

با گذشت یک هفته از غرق شدن این دو دانش‌آموز یزدی و صحبت‌هایی که مسوولان در روزهای گذشته در مورد اتفاقات تلخ گرجستان کرده‌اند، هنوز دلیل اصلی غرق شدن این دو دانش‌آموز مشخص نشده است. مادر محمد حسین ورمزیار یکی فوتبالیست‌هایی که جان خود را در گرجستان از دست داده به روزنامه خبر ورزشی می‌گوید: «من از ساعت 11:49 شنبه گذشته دیگر از بچه‌ام هیچ خبری ندارم و با او حرف نزده‌ام. کسی کار ما را پیگیری نکرده است. به ما یک مشت دروغ تحویل داده‌اند. گفتند 4 نفر از مربیان را همراه با بچه‌ها می‌فرستیم گرجستان ولی فقط یک مترجم فرستادند که او هم با همسرش برای تفریح رفته بود. می‌گفتند بهترین هتل را برای بچه‌ها می‌گیریم. گفتند بهترین جاها آن‌ها را می‌بریم. خدا را شکر پسر عموی من در گرجستان وکیل است. همه چیز را پیگیری کرده، بچه‌ها را برده بودند در هتلی در منطقه‌ی متروکه که دو ساعت از شهر فاصله داشته و اطراف هتل پر از آبگیر و دریاچه بوده. جایی که بچه‌های ما را برده‌اند، آب فاضلاب در آن تخلیه می‌شده است و منطقه‌ی ممنوعه بوده. بچه‌ها را ول کرده‌اند که بروید شنا و آقای مترجم هم رفته جوجه‌اش را کباب کند و قلیانش را بکشد که این اتفاق برای بچه‌های ما افتاد».

1870

 

نظرات کاربران
شیش
جدا از همه ابنها واقعا اشتباه اصلی از سوی کسی که اینها رو برده بوده و در اصل هم اشتباه بزرگ رو هم خانواده ها انجام دادن چون اعتماد بیجا کردند در هر صورت تسلیت
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴:۴۰
پاسخ
2
71
دبل.۶:::::::۶+۶
خدا.به این مادر داغ دیده صبر بده ......خدا رحمت کنه پسر نوجوانش را..... تاسف میخورن ...ادم میمونه چی بگه.........
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰:۲۰
پاسخ
1
84