حمله بی‌سابقه پروین به وزیر و داورزنی به خاطر پرسپولیس و استقلال/ اجازه نمی‌دهیم از قوطی مدیر دربیاورید

حمله بی‌سابقه پروین به وزیر و داورزنی به خاطر پرسپولیس و استقلال/ اجازه نمی‌دهیم از قوطی مدیر دربیاورید

38075
09:34
27 مرداد 1398
پیشکسوت مطرح باشگاه پرسپولیس در صحبت‌های غیرمنتظره انتقادات بسیار تندی را علیه وزارت ورزش، وزیر ورزش و جوانان و همچنین داورزنی معاون ورزش قهرمانی این وزارتخانه مطرح کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس، اتفاقات اخیر باشگاه پرسپولیس و حاشیه‌هایی که در خصوص عملکرد مدیریت این باشگاه به وجود آمده یک بار دیگر فضای پرسپولیس را در آستانه لیگ برتر دچار حواشی کرده است. با علی پروین پیشکسوت مطرح باشگاه پرسپولیس در این خصوص گفت‌وگو کردیم که در زیر می‌خوانیم.

 

*در آستانه آغاز لیگ برتر قرار داریم. می‌خواستیم نظر شما در باره پرسپولیس و کالدرون سرمربی این تیم بدانیم. 

قبل از اینکه بخواهم در باره پرسپولیس و سرمربی جدید آن صحبت کنم بهتر است درباره شرایط کلی پرسپولیس و حتی استقلال حرف بزنم چون واقعا چیزهایی می‌بینم که دلم به درد می‌آید. اتفاقاتی از سوی وزارت ورزش و جوانان رخ داده که به نظر من برای این است که پرسپولیس و استقلال نابود شوند. آقای سلطانی‌فر! از زمانی که شما به وزارت ورزش آمدید متاسفانه فقط یک کار برای پرسپولیس و استقلال کردید و آن این بود که دائما هیأت مدیره و مدیرعامل این دو باشگاه را تغییر دادید و این مسئله نشان می‌دهد که یک جای کار می‌لنگد. بهتر است بروید و ایراد کارتان را پیدا کنید. به نظر من شما یا مشاوران خوبی ندارید یا مشاوران شما اطلاعات غلطی می‌دهند. 

 

*به نظر می‌رسد از دست وزارت ورزش خیلی گلایه دارید. درست است؟

به نظر شما چرا نباید شاکی باشم؟ شما لیست استخوان خرده کرده‌ها و پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال را روی میز بگذارید و می‌بینید که هر کدام هزار مربی و کارشناس دارند. آنهایی که در این مدت برای پرسپولیس و حتی استقلال کارهایی انجام داده‌اند چه گلی به سر این دو باشگاه زدند که ما پیشکسوتان نزدیم؟ ما هر کاری کردیم برای خوشحالی هواداران بوده و حالا جالب است که هر بار پرسپولیس یا استقلال دچار مشکلی می‌شوند یا مسائلی درون آنها به وجود می‌آید وزیر ورزش خود را کنار می‌کشد. آقای وزیر ورزش! شما رئیس مجمع این دو باشگاه هستید.

 

*به نظر شما در این شرایط وزیر ورزش فقط باید این معضلات را برطرف کند؟

مگر غیر از این است؟ آقای سلطانی‌فر باید تصمیم درستی بگیرد. آقای سلطانی‌فر! یادتان می‌آید که در سال 97 در جلسه‌ای که با هم داشتیم شما گفتید که برای پرسپولیس 90 میلیارد و برای استقلال 82 میلیارد آورده داشتید؟ خدا پدر ایرانسل را بیامرزد چرا که شما آورده‌ای نداشتید بلکه این کار را یک اپراتور تلفن همراه انجام داد. شما چه آورده‌ای داشتید؟ من فقط یک جمله را درباره وزارت ورزش و مدیران آن فهمیده‌ام و آن این است که شما با مردم روراست نیستید. قسم می‌خورم اگر این اسپانسر هم نبود سرنوشت استقلال و پرسپولیس شبیه سرنوشت پاس، بانک ملی، دارایی و ... می‌شد. این تیم‌ها همگی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ما بودند که با همین رفتارهای مدیریتی نابود شدند.

 

*آقای پروین! در فضای مجازی هواداران پرسپولیس نگران آینده این باشگاه هستند. در جریان این مسئله قرار دارید؟

هواداران چه گناهی کردند که اینقدر حرص و جوش بخورند؟ در این شرایط سخت اقتصادی تنها دلخوشی هواداران همین فوتبال است که میلیون‌ها نفر از مردم کشورمان با آن روزگار خود را سر می‌کنند. دولتمردان برای جمع کردن چنین جمعیت انبوهی چند صد میلیارد دلار باید هزینه کنند؟ متاسفانه با تصمیمات سلطانی‌فر و دوستانش همین دلخوشی‌ها را هم از مردم می‌‌گیرند.

 

*به نظر شما سلطانی‌فر و همکارانش در وزارت ورزش باید چه تصمیمی در خصوص این دو باشگاه بگیرند؟

من مشکلی با تصمیماتی که می‌گیرند، ندارم اما در این چند سال کدام تصمیم آقایان درست بوده است؟ هر بار فردی را از قوطی درآوردند و به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب کردند. باید فردی مثل داورزنی برای پرسپولیس و استقلال تصمیم بگیرد؟ اگر داورزنی تصمیم‌ گیرنده است پس سلطانی‌فر چه کاره است؟ 

 

*به هر حال داورزنی معاون وزیر ورزش است و از مدیران این وزارتخانه به حساب می‌آید؟

به نظر من بهتر است داورزنی به جای رسیدگی به وضعیت پرسپولیس و استقلال درباره مسائل خانوادگی‌اش تصمیم بگیرد که می‌دانم این روزها مشکلات زیادی دارد!  مطمئن هستم که باز هم یک نفر را از قوطی در می‌آورند و مدیر عامل می‌کنند! آقای سلطانی‌فر! به شما دلسوزانه می‌گویم که پرسپولیس و استقلال متعلق به هواداران و پیشکسوتان هستند. در پرسپولیس پیشکسوتانی مثل محمود خوردبین، حسین کلانی، حمید استیلی و... داریم و در استقلال هم  پیشکسوتانی مثل علی جباری، حسن روشن و ... حضور دارند که اینها استخوان خرد کرده فوتبال هستند. از این افراد بهتر چه کسی را برای مشورت و مدیریت می‌خواهید؟ البته من تاکتیک شما را می‌دانم و تا صدایی بلند می‌شود و عده‌ای شعار می‌دهند سریع خودتان را کنار می‌کشید. اما دیگر این مسائل فایده ندارد. چرا که شما رئیس مجمع پرسپولیس و استقلال هستید. باز هم می‌گویم داورزنی چه کاره است که برای پرسپولیس و استقلال تصمیم بگیرد؟ 

 

*اما وزارت ورزش تاکید دارد که پرسپولیس و استقلال را به هواداران بدهد. به نظر شما چنین اتفاقی رخ خواهد داد؟ 

این حرف‌ها شعار است.  این شعارها را برای هواداران سر می‌دهند اما ما قدیمی‌ها این دو باشگاه را متعلق به مردم می‌دانیم. اگر واقعا پرسپولیس و استقلال را متعلق به مردم می‌دانند آیا تا به حال شده که حرف هوادارانشان را گوش دهند و خواسته‌های آنها را عملی کنند؟ بهتر است به خاطر درآمد 90 میلیاردی پرسپولیس و 82 میلیاردی استقلال دعاگوی اپراتور تلفن همراه باشند و هواداران هم به جان ایرانسل دعا کنند نه مسئولان وزارت ورزش!  با این همه معتقدم که باید این دو باشگاه بزرگ و مردمی توسط اپراتور تلفن همراه مدیریت شوند؟ 

 

*آقای پروین! به نظر شما دلیل سرگردانی هواداران و مسئولان باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال چیست؟

باید بگویم که آقای سلطانی‌فر در 365 روز سال دنبال فدراسیون‌ها است و می‌خواهد مشکلات آنها را حل کند و بیشتر دنبال این است که در این 365 روز استیضاح نشود! حالا اگر نگران استیضاح شدن هستید پس پرسپولیس و استقلال را به هوادارانش بدهید.

 

*تا به حال شما را اینقدر عصبانی ندیده بودیم.

بله واقعا عصبانی هستم و این بار دیگر اجازه نمی‌دهیم آقایان سلطانی‌فر و داورزنی یک نفر را از قوطی خارج کنند و به عنوان مدیر برای استقلال و پرسپولیس بگذارند.

 

*اگر با پیشکسوتان و استخوان خرد کرده‌‌های این دو باشگاه مشورت صورت بگیرد به نظر شما تصمیمات بهتری گرفته خواهد شد؟

برای هزارمین بار می‌گویم آقایان منتظر هستند یک پیشکسوت فوت کند و به ورزشگاه شهید شیرودی بیایند تا او را تشییع کنند و بعد هم بروند به کارشان برسند. قبلا معرفت داشتند و علاوه بر ورزشگاه شهید شیرودی به بهشت زهرا هم می‌آمدند اما الان دیگر بهشت زهرا هم نمی‌آیند و در همان شهید شیرودی کار را تمام می‌کنند!

1870

نظرات کاربران
امیر
این همه سال هر بلایی خواستن سر استقلال اوردن هیچکی هیچی نگفت حالا یه سال وزیر نتونست با کلی جلسه برانکو رو‌ نگه داره معترض شده ایشون ، نمک نشناس نبتشید اقای پروین ، دیگه وزیر چکار باید میکرد که نکرد ،
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸:۰۱
پاسخ
70
10
گاهی تاج گاهی اسدقلال
سلطان ،شما چکاربه شیشتقلال داری؟دلت واسشون نسوزه پولای اسپانسر بیشترخرج این تیم کم طرفدارمیشه
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱:۰۰
پاسخ
55
98
کارتن بازنشسته
یه عنوان یه عشقتقلالی میگم،حرف دل ما رو زدی
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۷:۱۷
پاسخ
8
128
یه افتخار تو آسیا،حسرت پرسپولیس و اسطوره هاش
این هوچی گری ها و منفعت طلبی ها دیگه قدیمی شده،الان ششپولیس مدیر نداره مثلا میخواد بزارنش مدیرعامل
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵:۳۱
پاسخ
162
38
بلو هارت
تا زمانی که دو تیم خصوصی نشند و طرفداران دوتیم خودشون تو انتخاب مدیرعامل نقش نداشته باشند همین آش و همین کاسه ست.
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱:۰۷
پاسخ
1
127
حمید
اقای پروین من به عنوان یه هوادار فوتبال ازت خواهش میکنم سر این حرفت وایسی"بله واقعا عصبانی هستم و این بار دیگر اجازه نمی‌دهیم آقایان سلطانی‌فر و داورزنی یک نفر را از قوطی خارج کنند و به عنوان مدیر برای استقلال و پرسپولیس بگذارند"
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷:۴۹
پاسخ
3
127
شش صفر
خلاصه حرفهاش میشه حالا که میخوای عرب رو بندازی بیرون من باید بشم مدیرعامل ! آقای پروین وقتی دیدی چیزی بهت نمیرسه شروع کردی به تخریب، از چاله عرب تو چاه پیشکسوتهای علی اصغری پسند نمی افتیم
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰:۵۴
پاسخ
104
25
محمدرضا
به پرسپولیسیا خیلی رک میگم به عنوان یک استقلالی از هرگونه نزدیک شدن آقای پروین و گروهشون به پرسپولیس بشدددت خوشحال میشم. اصلا دوست دارم مالک باشگاهتون بشن. اما نزدیک شدن امثال حسن روشن رو برای باشگاه خودمون سم میدونم.
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵:۰۸
پاسخ
36
54
حمیدرضا
ااااااا90 میلیارد دادن پرسپولیس 82 میلیارد استقلال ،حواسم نبود وزیر طرفدار کدوم تیم بود . بعد که بقیه میگن ایشون طرفدار یه تیم خاص هستن ناراحت میشن ،توجه کنید هر دو تیم دولتی هستن پس چرا یکی 90 میلیارد ودیگری 82 میلیارد اونم به گفته یه پیشکسوت پرسپولیسی واقعیت را خدا داند
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶:۴۱
پاسخ
103
20
وحیر
اسپانسر قرار داد بسته از جیب خودش نداده ک تیمهای بزرگ قدرت تبلیغ بیشتری دارن اون 82 میلیاردم از برکات وجود پرسپولیس هستش ک ب تیم شما رسیده و گرنه با تعداد بازی بیشتر پرسپولیس تو اسیا و قهرمانیای بیشتر تو این چن سال ک خب از نظر تبلیغاتی کار بیشتری رو انجام داده پس حقش بیشتر از اینهاس منطقی نگا کن ب کینه توزانه
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶:۳۳
3
33
جنگ نیست فوتباله
شما دیگه اخرشید بابا از روز اول تو قرارداد اومده که سهم پرسپولیس ۱۵درصد بیشتره که البته این خودش ناعادلانه و طرفدارانه بوده چون با توجه به تعداد افراد عضو سامانه ها سهم پرسپولیس حداقل ۳۵ درصد باید بیشتر باشه به جای اینکه ما اعتراض کنیم شما شاکی شده اید؟دیگه ببخشید که همه جا کمترید
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۷:۲۷
2
27
سید118
یا خودت رو زدی به اون راه و یا واقعا متوجه نشدی اقای حمیدرضا برای این به پرسپولیس بیشتر پول رسیده چون هوادار بیشتری داره و تو سامانه ایرانسل بیشتر عضو شدن و حمایت کردن از تیممشون، یعنی درصدی حساب میشه از تعدا هوادار، حالا متوجه شدی یا بازم می خوای به بی راهه بری؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳:۰۲
1
28
حمید
این پولها رو اسپانسر داده
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۹:۱۱
2
54
RezaM
شما به تعداد عضوهای هر تیم دقت کنی و برسی متوجه میشی چون پرسپولیس تو سامانه افراد خیلی بیشتری داره باید درامدش بیشتر باشه تازه همینشم واسه من جای تعجب داره این رقم باید خیلی بیشتر میبود
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵:۳۸
4
74
shahin
وزیر نداده عزیزم درآمدزایی باشگاهها از ایرانسل هست ببخشید که شما کمترید
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۴:۳۹
2
63
نادر
نون به نرخ روز چند علی آقا؟؟ قطعا اینبار چیزی بهت نرسیده!!؟؟ سلطان علی کریمی
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴:۱۳
پاسخ
170
85
امیر تراختورچی
آقا مگه وزارت ورزش مالک این دوتا باشگاه نیستند؟..مالک باشگاه حق داره مدیری که خودش صلاح بدونه رو بیاره...آقای پروین بدنبال گرفتن امتیازاتی از وزارت ورزشه که الان پاشده و اعتراض میکنه
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰:۴۹
پاسخ
180
45
قرمز بی افتخار
در مورد علی پروین اینطوری حرف نباید بزنی شماها.علی پروین برایه استقلالیها رقیب هست شماها در حدی نیستین که بتونین حرف بزنین یه گوشه ایستاده و به حرف هاش گوش بدین همین.
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶:۳۴
5
56
حامد
شما که همش آه و ناله میکنید که استقلال و پرسپولیس از بیت المال استفاده میکنن برا چی ناراحتی.
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱:۲۵
5
48
Amir
آقا چرا چرت میگی؟ پرسپولیس مال پبشکسوتا و هواداراست. اگه وزارت ورزش صاحب استقلال پرسپولیسه پس چرا بهشون پول نمی ده؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵:۳۳
3
53
کریستوفر نولان
چه عجب سلطان شما بالاخره مصاحبه کردین
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷:۴۷
پاسخ
15
123
همه باید فدای پرسپولیس سوگولی بشوند حتی قانون
خودتان هزینه های چند صد میلیاردی سرخابی ها مخصوصا پرسپولیس سوگولی را بدهید و خودتان مدیر تعیین کنید.
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵:۰۰
پاسخ
147
20
ماندگار
آقای پروین، حرفات همه درست ولی با مصاحبه بهروز رهبری فرد بر علیه شما و یارانتون بنظرم کمی با شک و تردید و حتی ترس باشگاه رو به شما و دوستان بدن
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰:۰۶
پاسخ
20
57
گلوگاه
ماشالله سلطان. حرف همه ی هواداران دو تیم
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱:۴۱
پاسخ
28
213