حمله تند باشگاه پاس همدان به پیشکسوتان پاس قدیم

حمله تند باشگاه پاس همدان به پیشکسوتان پاس قدیم

13524
14:14
01 خرداد 1395
باشگاه پاس همدان از هواداران این تیم به خاطر سقوط به دسته دوم عذرخواهی کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه پاس همدان از هواداران این تیم به خاطر سقوط به دسته دوم عذرخواهی کرد.

به گزارش وبسایت نود، در این بیانیه آمده است: «اعضای باشگاه پاس تمام تلاش خود را به‌کار گرفتند تا با کسب پیروزی در دیدار پایانی موجبات ماندگاری در لیگ دسته یک را رقم بزند اما باز هم اسیر اتفاقات ناخوشایند فوتبالی در دقایق پایانی سایر بازی‌ها شدیم.

با این حال زندگی همچنان برای پاس و هوادارانش در جریان خواهد بود کما اینکه بسیاری از تیم‌های مطرح طی سال‌های اخیر در جداول لیگ‌های فوتبال ایران بالا و پایین شدند و آنهایی که فعل خواستن را صرف کردند، مرگ را تبدیل به تولدی دوباره کرده و ثابت کردند در سایه وحدت، همدلی و حمایت می‌توان از تجربه شکست، پیروزی و سربلندی یافت.

احساسات شما سرمایه‌های اصلی باشگاه پاس را درک می‌کنیم، انتقادها، گلایه‌ها و حتی کنایه‌های برخی بزرگواران را با جان و دل می‌پذیریم. دست‌مریزاد می‌گوییم به این همه احساس، تعصب و درک عمیقی که از تیم محبوب خود دارید.

و بدانید که همچنان حیات پاس در جریان است و می‌توان زندگی دوباره را برای این تیم ایجاد کرد. پاس یک تیم نیست بلکه مکتبی فراموش نشدنی است و باید با وحدت، همدلی و شروع دوباره در کنار یکدیگر، قامتی دوباره به پاس داد.

... و چند خطی برای دلواپسان بهاری پاس!

امتیاز پاس در خردادماه 86 به همدان انتقال یافت؛ تیمی که مسئولان وقت آن در تهران به این علت که بودجه کلان صرف تیم‌داری می‌شود و بهتر است این بودجه برای تقویت ورزش در بین کارکنان نیروی انتظامی که حافظان اصلی امنیت کشور هستند، هزینه شود، تصمیم به انحلالش گرفتند.

در واقع همدانی‌ها خدمت بزرگی به تداوم حیات دوباره پاس کردند و بجای اینکه پاس بزرگ منحل شود، با اجرایی کردن پروسه انتقالش به همدان، 9 سال با هزینه‌های میلیاردی این تیم را اداره کردند تا مبادا نام پاس به تاریخ بپیوندد.

ضمن اینکه در همان سال انتقال، از تمامی پیشکسوتان پاس تهران برای حضور در همدان و کمک به تیم پاس دعوت رسمی شد و آنها به این خواسته پشت کردند.

اگر آقایان دلسوزان پاس بودند چرا در این 9 سال حاضر به کمک نشدند. مگر ایران عزیزمان مرز جغرافیایی دارد که پیشکسوتان پاس، همدان را بیگانه فرض کردند و پاس را در همدان غریبه دانستند.

پاسی که در تهران و در بهترین حالت 50 تا100 هوادار داشت، در همدان یک جمعیت بزرگ هوادار و هواخواهش بوده و هستند.

اگر هم قرار بر مرزبندی جغرافیایی باشد، در این صورت تیم‌های تهرانی حق ندارند در جای جای میهن پهناور هوادار داشته باشد.

پاس تهران نیز با همان نام پاس به همدان منتقل شد و با همان مکتب چندین ساله‌اش و البته صرف هزینه‌های میلیاردی و برخورداری از حمایت هواداران دلسوز و همیشگی تا به امروز پایدار مانده است.

با ورود پاس بهترین زیرساخت‌ها برای این تیم فراهم شد و اگر تهرانی‌ها یک مجموعه ورزشی را در اختیار این تیم قرار دادند، در اینجا چندین مجموعه ورزشی در خدمت تیم است.

حتی این انتقال باز هم شرایط را برای حضور افراد صاحب‌نام در رأس امور فراهم ساخت. شخصیت‌هایی نظیر سیدکاظم اولیایی، منصور پورحیدری، سردار ملاحی، اصغر مدیرروستا، علیرضا منصوریان، فراز کمالوند، محمود یاوری، وینکو بگوویچ، محسن عاشوری و ... در این سال‌ها در پاس بودند و همدانی‌ها کمترین سهم را در اداره این تیم داشتند.

برای همدانی‌ها و هواداران پاس روزهای بهاری اردیبهشت‌ماه و خرداد عادت همیشگی شده و می‌دانند پس از پایان هر فصل، دلواپسان سر می‌رسند و هر یک به نحوی همان اظهارنظرهای گذشته را بین خود تقسیم کرده و تکرار می‌کنند.

ضمن احترام به پیشکسوتان پاس، ذکر این جمله ضروریست که اگر پاس را پاس همیشگی نمی‌دانید و مدعی هستید این پاس، پاس همدان است، سخن بیهوده گزاف است و اگر هم پاس را همان پاس همیشگی می‌دانید بنابراین از اینکه طی سال‌های اخیر به تیم دوست داشتنی خود کمک نکردید، خیانتی بزرگ را برجای گذاشته‌اید.

در پایان لازم می‌دانیم قدردان زحمات تمامی مسئولان به‌ویژه استانداران این استان طی سال‌های اخیر باشیم که در حد توان برای پایدار ماندن پاس حمایت داشتند.

باشد که با اتحاد و همدلی مسئولان، هواداران و رسانه‌ها، در سال‌جاری شروع دوباره برای موفقیت پاس داشته باشیم و ثابت کنیم پاس بزرگ همدان نیازی به دلسوزی آقایان ندارد و پاکی، استقامت و سرافرازی شعار همیشگی‌اش است.»

1140

نظرات کاربران
حسن
به قول خودتون اینهمه امکانات و افراد صاحب نام داشتید و این تیم ریشه دار را به دسته دو هل دادید. اینم دسته گل شما است. این همان پاسی است که قهرمان آسیا شد. چه به سرش آوردید که حالا تقصیر را گردن پیشکسوتها می اندازید.
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۴:۳۷
پاسخ
2
6
امیر
آقایون تیم رو دادن همدان. یک تیم بدون حمایت مالی پاس تا توی تهران بود حتی نیروی سرباز هم داشت اونو دادن همدان دیگه بازیکن سرباز هم نزاشتن بگیره. بودجه هم که از محل استانداری استانی تامین می شد که یک استان کشاورزی است. یعنی نه فولادی داره نه سیمانی و نه خودروسازی و نه هیچ در آمد دیگه ای. اگه همون بودجه پاس تهران رو ب همدان هم میدادن با حمایت تماشگران بازهم آقایی می کرد. باشگاه بدون بودجه میشه ملوان، میشه داماش میشه راه اهن میشه استقلال اهواز میشه برق شیراز میشه آرارات میشه ابومسلم
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۸:۵۶
پاسخ
0
23
اقای ابی
اصلا کاری با بیکفایتی مدیران الان پاس نداریم ولی خداییش خوب نیرو انتظامی تیمداری نکرد پیشکسوتان پاس هم که کنار کشیدند یه ریال هم خرج نکردند که پاس به همدان منتقل شد حالا همه دلسوز شدند ...به قول معروف خرج که از کیسه مهمان بود میزبان حاتم تایی شود حالا ببینیم سر نفت تهران چی میاد
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۱:۴۱
پاسخ
8
39
Emi
اون سالی ک پاس و منتقل کردین ب همدان و عملا استارت نابودسازی این تیمو زدید، حرف پیشکسوتا واستون مهم بود!!!! الان یاد پیشکسوتا افتادین!!!! یکی از بهترییین تیم های ایران بود ک بعد انقلاب قهرمان اسیا هم شدن!!! چطور میشه ک اون تیم با اون پیشینه امروز ب این روز افتاده نمیدونیم... خدا از باعث و بانیش نگذره
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۴:۴۹
پاسخ
1
53
پدرام
زدین تیم رو نابود کردین دو قورت و نیمتون هم باقیه؟ بجای اینکه بگن ما اشتباه کردیم و نمیتونیم یک تیم رو درست نگه داریم میگن ما جلوی این رو گرفتیم که پاس به تاریخ بپیونده عزیزان من همین الآن پاس به تاریخ پیوست. شما به لیگ دسته 2 سقوط کردین اونم در حالیکه تو کل همدان همین یه تیم تو دسته 1 بود و اگر هزینه ی میلیاردی شما بجا بود قطعا به لیگ برتر صعود میکردین نه سقوط به لیگ دسته 2
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۳:۰۵
پاسخ
4
57
EL LOBO
ببخشید که پاس رو بردید دسته دو :|
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲:۳۹
پاسخ
5
58
behzad
فوتبال دولتی همینه.
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۱:۳۱
پاسخ
1
53
امیرحسین
منطق حرفش درسته انصافا! یا این پاس رو یه چیز دیگه میدونن که باید برن به نیروی انتظامی وقت بگن که چرا منحل کردی یا همون پاس میدونن که باید میومدن پا کار نه که فقط غر بزنن
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۷:۲۵
پاسخ
43
18
محمد
با این اوصاف باید دست تونو هم ببوسیم که مرحمت فرمودید قهرمان اسیا رو فرستادید دسته دو، تشکر از زحماته دلسوزانه ی شما دوست عزیزی که راوی فرهیخته ی هم هستید.
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۵:۲۱
پاسخ
8
71
محمد6+4
پاسو نابودش کردن،اونوقت ادعاشونم میشه این تیم هیچ وقت نباید میرفت همدان نه همدان بلکه هر شهرستانی یادش بخیر عجب تیمی بود پاس تهران پژمان جمشیدی،برهانی،نکونام و ...
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۰:۱۴
پاسخ
12
81
مهدى
به نام خدا؛ در بى كفايتى و سوء تدبير مديرانى كه يك شبه تصميم به هبه كردن يك باشگاه ريشه دار و صاحب مكتب كه بزرگانى چون حبيبى ، شرفى، هاشميان و ده ها ستاره ى با اخلاق را به فوتبال ايران معرفى نموده و هنوز نشان آخرين قهرمانى تيمى از ايران در آسيا، بر تارك زرين آن مى درخشد ، شكى نيست. اما گويى اين طلبكارى از مردم ، هنوز در خون مديريت نورسيده و چسبيده به جسم رو به موت اين باشگاه نكون بخت وجود دارد و چنان از عمل شنيع ، غيرخرفه اى و غيراخلاقى خود و دوستان بانى اين انتقال مرگ آور دفاع مى كنند كه گويى اين باشگاه تاريخ و هويتى نداشته و طفلى يتيم بوده كه مورد نوازش اين دايه هاى مهربانتر از مادر قرار گرفته است... برادران عزيز ؛ اى كاش پاس را مورد تفقد خود قرار نمى داديد و آن را ملعبه ى رفاقت خود نمى كرديد تا چنين بلايى بر سر اين نام پرافتخار نمى آمد...!به اميد روزى كه شايسته سالارى به جاى مافياهاى اليگارشى در ورزش حاكم شود و سيه روى شود هر كه در او غش باشد...!
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹:۴۸
پاسخ
11
99
پاپک
خدا رو شکر شما به این خوبی گفتید. جوری که من میخواستم بگم حداقل جرمش حبس ابد بود
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۷:۰۳
2
15
اقای ابی
این باشگاه یتیم بود که اومد همدان همین پیشکسوتان که دایه بهتر از مادر شدن چرا تیم رو نگه نداشتن به خرج خودشون وقتی نیرو انتظامی تیم داری نمیکنه وقتی یه ریال به باشگاه از هیچ سمتی تزریق نشد اون موقع چرا هیچکدوم از این دلسوزا هیچ حرفی نزد بازم میگم خرج که از کیسه مهمان بود میزبان حاتم تایی شود و این رو در نظر بگیرید همدان یه شهر توریستی کشاورزی نفت و صنعت نداره از جایی هم حمایت نمیشه شما به جای غر زدن یه خورده فکر کن چرا تیمی مثل تراکتورسازی که اوضاع مالی خوبی داره همه کار میتونه کنه بازیکن سرباز چند تا چند تا بگیره ولی تیمای فقیری مثا امسال پاس استقلال اهواز داماش .ووووو هیچ حقی ندارند .... داشتن لابی چیز خوبی همونطور که اصفهانی ها و تبریزی ها دارند
۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۱:۳۸
27
15
عباس6
آفرین آقا مهدی عالی بود.
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۲:۵۵
8
42