حمیدرضا گرشاسبی: مشکلات حقوقی دغدغه همیشگی پرسپولیس است

حمیدرضا گرشاسبی: مشکلات حقوقی دغدغه همیشگی پرسپولیس است

1916
12:01
04 آذر 1396
سرپرست باشگاه پرسپولیس ضمن اعلام برنامه های خود به مشکلات این باشگاه اشاره کرد و گفت: بخش حقوقی باشگاه بیشترین فعالیت را در سال های اخیر داشته است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرپرست باشگاه پرسپولیس ضمن اعلام برنامه های خود به مشکلات این باشگاه اشاره کرد و گفت: بخش حقوقی باشگاه بیشترین فعالیت را در سال های اخیر داشته است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از مهر، حمید رضا گرشاسبی درباره مسایل گوناگون باشگاه و رویکردهای آن برای دوره مدیرتی خود صحبت هایی را انجام داد که در پی می خوانید:

برنامه‌ها و طرح‌های باشگاه ادامه می‌یابند
سرپرست باشگاه در ابتدای صحبت‌های خود تاکید کرد: قبل از هر نکته‌ای به نیابت از هیات مدیره، تشکر ویژه‌ای از آقای طاهری داشته باشم که با همکاری و همفکری‌های هیات مدیره و هماهنگ با آن نقش تعیین کننده‌ای در تحول پرسپولیس داشتند. متاسفانه به دلیل مسایل مربوط به بازنشستگی این امکان فراهم نبود که از توانایی‌های ایشان در مقام مدیرعامل بهره‌مند شویم ولی اطمینان دارم که همیشه همراه ما خواهند بود.

وی افزود: پرسپولیس امروز از بسیاری جهات با پرسپولیس سه سال قبل متفاوت است. از نظر تیمی و فوتبالی، مجموعه از انسجام و ثبات خوبی برخوردار شده است و دشواری‌ها باعث نشد تغییرات مکرر روی دهد. از نظر ساختار باشگاهی نیز کاملا متحول شده و از نظر سازمان مالی، تغییرات به شکلی بود که حساب‌های باشگاه مورد تایید قرار گرفتند که خود گام بزرگی برای آینده باشگاه بود تا به امید خدا و با حمایت‌های وزارت محترم ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی یک بار برای همیشه، مشکل بدهی مالیاتی حل شود، مساله‌ای که اگر صورت نمی‌گرفت و ادامه پیدا نکند، حیات باشگاه را با مخاطره روبرو می‌کرد. در این مدت پرونده‌های حقوقی داخلی و بین‌المللی بسیاری بسته شد که پرونده مانوئل ژوزه و همکارانش از جمله آنها بود و پرونده‌های سنگین‌تر از آن هم بوده‌اند که حل و فصل شدند. همچنین با تلاش‌های بسیار امکان بلیت فروشی بازی‌ها فراهم شد. بدیهی است که همه این مسایل و پیگیری آنها همچنان سر لوحه امور مدیریتی باشگاه خواهد بود.

حمایت از کادر فنی و تیم تا قهرمانی
گرشاسبی ادامه می‌دهد: از رموز موفقیت تیم پرسپولیس حمایت از مجموعه تیم به ویژه کادر فنی در شرایط سخت بوده است. هر تیمی در طول فصل با فراز و نشیب‌های گوناگونی روبرو می‌شود با حاشیه‌های مختلف روبرو می‌شود، رفتار باشگاه و هواداران در این شرایط بسیار تعیین کننده است و ما در پرسپولیس نتیجه این اعتماد و حمایت را دیده‌ایم. پرسپولیس در حال حاضر بهترین مجموعه فنی را چه به عنوان کادر فنی و چه در جمع بازیکنان دارد. این رویه همچنان در پرسپولیس ادامه خواهد داشت.

قهرمانی در دو جام

وی افزود: با توجه به آنچه درباره تیم گفته شد بدون تردید، تکرار عنوان قهرمانی لیگ برتر از خواسته‌های تمام خانواده پرسپولیس است. در باشگاه و تیم به کمتر از این فکر نمی‌شود و همچنین مصمم هستیم که قهرمانی جام حذفی هم تقدیم هواداران شود و پس از سال‌ها موفق به انجام قهرمانی در هر دو جام داخلی شویم. قطعا این هدف فشار زیادی را روی نفرات تیم ایجاد می‌کند.

برنامه ریزی برای حضور در فینال لیگ قهرمانان
سرپرست باشگاه با اشاره به پیشرفت خوب پرسپولیس در بعد نتایج فوتبال تصریح کرد: حضور بعدی ما در لیگ قهرمانان دشوارتر خواهد بود. چون رقبای ما احساس خطر کردند. ما تا جمع ۴ تیم اول آسیا رفتیم و حریف ما برای حضور در فینال با وجود نتیجه بازی رفت، در بازی برگشت به لطف اشتباهات پایان ناپذیر داور از شکست سنگین گریخت و چه بسا اگر چنین نبود ما به فینال راه پیدا می‌کردیم. البته افسوس گذشته دردی از ما دوا نمی‌کند. قطعا ما برای دوره بعد حضور در فینال را نشانه گذاری کرده‌ایم. حضور در جمع ۴ تیم برتر حاصل یک برنامه‌ریزی دو ساله بود و ما از همین حالا باید برای دو سال آینده کار کنیم و برنامه بریزیم.

افزایش سطح درآمد باشگاه در اولویت
گرشاسبی اظهار داشت: برای توفیق در مواردی که گفتیم قطعا تامین منابع مالی از مهمترین نکات است. افزایش درآمد باشگاه از اولویت‌های باشگاه است. افزایش فعالیت تجاری باشگاه با همکاری بیشتر اسپانسرها از جمله راهکارها برای این منظور خواهد بود که در صدد اجرای آن در ادامه فعالیت‌های قبلی هستیم.

توجه ویژه به تیم های پایه
وی افزود: از فصل گذشته حرکت خوبی در تیم‌های پایه شروع شد ولی برای ادامه آن و البته توسعه بیشتر نیاز به کار جدی‌تر در این بخش داریم و روی این مساله هم از جهت تامین امکانات مالی و مسایل سخت افزاری به کار بیشتر نیاز داریم و به این موضوع خواهیم پرداخت. تیم‌های پایه سرمایه‌های آینده باشگاه را می‌سازند ولی معمولا مشکلات ریز و درشتی که در سایر بخش‌ها به وجود می‌آید باعث غفلت از آن می‌شود که نباید این‌طور باشد.

راه‌اندازی درفشی‌فر و نگهداری کاظمی
وی تصریح کرد: از جمله برنامه‌هایی که باید به آن بپردازیم. زیر ساخت‌های باشگاه و تیم‌ها است. آماده سازی مجموعه درفشی‌فر از پروژه‌های جدی خواهد بود تا آن را دوباره آماده بهره‌برداری نماییم. طبیعی است که این پروژه از نظر مالی سنگین خواهد بود که باید با راهکارهایی منابع لازم تامین کنیم بدون آن که در سایر بخش‌ها دچار مشکل شویم. از سوی دیگر بحث حفظ و نگهداری مجموعه شهید کاظمی را هم داریم.

مشکلات حقوقی، دغدغه همیشگی
سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: پرونده‌های حقوقی همچنان دغدغه باشگاه پرسپولیس است. شکایت‌هایی از باشگاه به ویژه در عرصه بین‌المللی وجود دارد که باید وضعیت آنها مشخص گردد. همچنین در مواردی باشگاه در دفاع از حقوق مادی و معنوی خود، شاکی است. این موارد برای آینده باشگاه تعیین کننده خواهند بود و باید مورد به مورد، رسیدگی شوند. بخش حقوقی باشگاه در سه سال گذشته به جهت انبوه مواردی که وجود داشت از پر کارترین بخش‌های باشگاه بود. مسایل حقوقی فقط به اختلاف‌ها با بازیکنان و مربیان پیشین و مطالبات آنها برنمی‌گردد و موارد متعدد دیگری هم هستند که شاید کمتر مورد توجه افکار عمومی قرار بگیرد ولی موارد بسیار مهمی هستند.

 

2051

نظرات کاربران
پاس ن هتریک
خب برطبق این اهدافی ک گفته شده اگه پیش برن موفق تر خواهیم شد..فقط امیدوارم از درایت دکترطاهری استفاده کنن و خداحافظی با مدیران کم تجربه و برای همیشه
۰۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰:۳۸
پاسخ
0
10
64
نه دیگه, با رفتن طاهری این هییت مدیره راه به جایی نخواهند برد..
۰۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵:۴۱
پاسخ
11
1
رضاشهسواری
امیدوارم در جهت پیشرفت و سربلندی پرسپولیس تلاش کنه و تن به خواسته های دیگران نده،که این باعث محبوبیت ایشون نزد هواداران پرسپولیس میشه به امید روزهای روشن تر از گذشته
۰۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱:۲۰
پاسخ
0
9
Mohammad 6+4=ss
آقا جان چرا جاده خاکی میریم!!!! من که واسم مسجل شده که چون تیم دولتی هست، نمیتونه سایه کلمه مدیرعاملی رو تحمل کنه، دیدیم که همیشه در حد سرپرست و مدیر اجرایی انتخاب کردن، نمیدونم شاید میترسن به کسی که مدیرعامل بگن تیم رو بالا بکشه!!!! خوبه حالا من هوادار ایجور فکر کنم؟!؟!؟! واقعاً زشت نیست که اونقدر بی اعتمادی بین مدیرییت و وزارت و هوادار باشه که فکرها همش در جهت منفی کشیده بشن ، تا کی قراره اینجور پیش بریم، از قرار معلوم همین 3،4 سال تیم خوبه و بعد بر میگرده به حالت اولییه!!!! یکی از دوستان خوب حرفی زد: مانند دوره ریاست جمهوری، هیات مدیره و سرپرست و واسه 4 سال انتخاب کنید تا آدم تکلیفش روشن باشه و بدونه چیکار میخواد بکنه، نه مثل آقای طاهری که همش تو امروز و فردا به سر میبردن/.....
۰۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴:۰۸
پاسخ
1
15