خاطره بازی با ورزش در ایام نوروز/شکست ایران مقابل عربستان و اخراج علی دایی از تیم ملی

خاطره بازی با ورزش در ایام نوروز/شکست ایران مقابل عربستان و اخراج علی دایی از تیم ملی

6086
09:07
08 فروردین 1394
8 فروردین 88 دو تیم ملی ایران و عربستان در راستای بازی های مقدماتی جام جهانی 2010 در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند.

وبسایت رسمی برنامه نود -  8 فروردین 88 دو تیم ملی ایران و عربستان در راستای بازی های مقدماتی جام جهانی 2010 در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش وب سایت نود،  در هشتمین روز از آغاز سال 88 دو تیم ایران و عربستان در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند. در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010آفریقای جنوبی، تیم ملی فوتبال ایران در مقابل تیم ملی عربستان در یک دیدار پر اشتباه در حالی که با نتیجه یک بر صفر پیش افتاده بود، بازی را با نتیجه 2بر 1 به حریف سنتی خود واگذار کرد تا با این شکست شانس صعود ایران به جام جهانی کمرنگ شود.تک گل ایران را در این بازی مسعود شجاعی به ثمر رساند.اما این تیم عربستان بود از ضعف خط دفاعی و دروازه بان تیم ملی استفاده کرد و بازی باخته را با برد عوض کرد.

تیم ملی فوتبال ایران از پنج بازی گذشته خود در این رقابت ها یک برد مقابل کره شمالی کسب کردند.آنها مقابل کره جنوبی در تهران و مقابل امارات در دبی متوقف شدند و شکست مقابل عربستان وضعیت تیم ایران را در جدول رده‌بندی گروه دوم رقابت‌های جام جهانی را بحرانی‌تر کرد. پس از این دیدار مردم در شعارهایی خواستار برکناری کادر فنی تیم ملی و ایجاد تغییراتی مثبت در تیم ملی فوتبال کشورمان شدند.

 بعد از این بازی مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان نشست هایی را برای تعیین وضعیت کادر فنی تیم ملی برگزار کردند که در نهایت علی دایی سرمربی این تیم از سمت خود برکنار شد.علی دایی در 4 فروردین 87 برای اولین بار روی نیمکت تیم ملی ایران نشست و بعد از 369 روز از تیم ملی اخراج شد.

 

2051

نظرات کاربران