خاطره جالب حسین کلانی از دربی ۶‌تایی‌ها

خاطره جالب حسین کلانی از دربی ۶‌تایی‌ها

9158
09:52
04 مهر 1397
حسین کلانی می‌گوید بعد از داربی شش‌تایی‌ها، بازیکنان تیم پرسپولیس در رختکن تیم استقلال حاضر شده‌ بودند.

وبسایت رسمی برنامه نود - حسین کلانی می‌گوید بعد از دربی شش‌تایی‌ها، بازیکنان تیم پرسپولیس در رختکن تیم استقلال حاضر شده‌ بودند.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، حسین کلانی درباره برگزاری دربی ۸۸ تهران و وضعیت دو تیم استقلال و پرسپولیس در جدول رده‌بندی لیگ برتر اظهار کرد: این بازی بی‌توجه به جدول رده بندی نیست اما شرایط بازی دربی را طوری به وجود آوردند که مجزا از بازی های لیگ برتر و حذفی است. حساسیت زیادی روی این بازی است.

او با اشاره به نقاط مشترک استقلال و پرسپولیس گفت: بازی بین دو تیم همشهری است که مورد توجه مردم هستند. بین دو تیمی که بازیکنانش بیش از سایر بازیکنان با هم رفیق هستند. بازیکنان هر دو تیم خارج از رقابت‌هایی که در داخل زمین دارند، خارج از زمین با هم دوست هستند و بعضا با هم در یک خانه زندگی می‌کنند. قبلا پیش می‌آمد که بازیکن تاج و پرسپولیس هم خانه بودند.

مهاجم سال‌های دور پرسپولیس و شاهین با بیان اینکه رسانه‌ها و طرفداران حساسیت این بازی را بالا بردند، گفت: دوستان رسانه‌ای و طرفداران سعی کردند این بازی را به شکل دیگری نشان دهند تا هیجان بیشتری داشته باشد و برای افزایش کری خواندن و هیجان، این بازی همانند رقابت‌های محلی می‌شود. این موضوع ایجاد حساسیت بیشتر می‌کند. هر دو تیم ستون فوتبال مملکت هستند. درست است که بازیکنان اصلی تیم ملی در خارج از کشور هستند اما اساس و بنیان لیگ برتر و ستون مسابقات باشگاهی این دو باشگاه هستند.

مهاجم سابق تیم ملی در واکنش به اینکه تیم بهتر از نظر فنی شانس بالایی برای پیروزی دارد گفت: نمی‌توانیم بگوییم کدام تیم از نظر فنی بهتر است. هر دو تیم بهترین بازیکنان کشور را دارند و مربیان هر دو تیم از کارآمد و کاربلد هستند. قضاوت خیلی مشکل است. بارها اتفاق افتاده که یک تیمی در بهترین شرایط بوده و کار فنی و تاکتیکی تیم بسیار خوب انجام شده و همه در اوج به سر می‌بردند. یا بعضا در آستانه مسابقه یک اتفاق ناخوشایند برای تیمی رخ داده و پای بازیکن قبل از ورود به زمین پیچ خورده و آن را به اطلاع مربی نرسانده و وارد زمین شده است. همین بازیکن موجب ضعف تیمش می‌شود. این قبیل مسائل هم در دربی دخیل هستند.

او درباره پیش بینی خود از این دیدار گفت: پیش‌بینی مشکل است. چیزی که بسیار اهمیت دارد، مسئله انگیزه بازیکنان است. تیم پرسپولیس از نظر روحی و روانی و هم بستگی و انگیزه‌ای که از هواداران به تیم می‌رسد، نیروی مضاعفی دارد. احتمالا استقلال هم چنین شرایطی دارد. این تیم بازیکنان، مربیان و کادر مدیریتی خوبی دارند. خود بازیکنان هم مرد شرایطی هستند که برای پیروزی در بازی تلاش می‌کنند.

کلانی که از حاضران در دربی معروف ۶ بر صفر است و در این بازی گل هم زده، در واکنش به اینکه بازیکنان تاج سابق معتقدند پرسپولیس آن روز کاملا بی‌نقص کار کرده و اختلاف دو تیم این تعداد گل نبود، تاکید کرد: همیشه گفتم اختلاف استقلال و پرسپولیس بیش از دو، سه گل نبوده است. البته اگر گاهی از این تعداد تجاوز کرده است، یک استثناء محسوب می‌شود. در بازی شش تایی‌ها و پیروزی چهار بر یک پرسپولیس، شرایط روحی و روانی باشگاه استقلال تا جایی که از دوستانم در استقلال پرسیدم، نامناسب بود. البته استقلالی‌ها به هر دلیلی وارد جزئیات نشدند و به من جزئیات مسئله را نگفتند. پرسپولیس در شرایط روحی و روانی بسیار خوبی بود. شرایط بدنی دو تیم کاملا یکسان بود. من همیشه معتقدم که مسائل روانی حدود ۵۰ درصد از عملکرد بازیکنان را تحت الشعاع می‌گذارد. ما در آن روز در شرایط خوبی بودیم. شروع بازی برای ما خوب بود.

او خاطرنشان کرد: وضع نابه‌سامان دوستان استقلالی ما مزید بر علت شد و تیم آن نتیجه را گرفت. هیچ وقت اختلاف ما این قدر نبود. بعد از بازی هم ما به خودمان آمدیم و متوجه شدیم دوستان ما در شرایط خوبی نیستند و ما به رختکن آن‌ها رفتیم و به آن‌ها گفتیم حقتان نبود اینطور ببازید و شما موجه‌تر از این نتیجه هستید. این نتیجه اتفاق افتاد و ان‌شاءالله شما به توفیقات بیشتری دست پیدا می‌کنید.

کلانی درباره اینکه امروزه کمتر اتفاق می‌افتد بازیکنان دو تیم هم خانه شوند، اظهار کرد: شرایط عوض شده و ورزش به یک شغل بدل شده است. ما از دوران دبیرستان با هم بودیم. عملا در یک دبیرستان درس می‌خواندیم. یک گروه بودند که در تیم دارایی، شاهین و تاج بازی می‌کردند. این‌ها تفکرات یکسانی داشتند. مقایسه این موضوع مقداری مشکل است. قضاوت شرایط حال و گذشته منصفانه نیست.

بازیکن سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که خاطره جالبی از آن سال‌ها دارد، گفت: اصولا هر موفقیتی برای هر ورزشکار یک خاطره است. خوشحالی دوستانش یک خاطره است. وقتی هم محلی‌ها خوشحال می‌شوند، این بزرگترین خاطره است. پیروزی در هر مسابقه برای یک ورزشکار بهترین خاطره است. نمی‌توانم مقایسه کنم. همیشه خاطرات خوبی داشتم. حتی شکست‌ها هم خاطره انگیز است چون با هم همدرد می‌شدیم. همه مشترکا غمگین بودیم. هیچ وقت سعی نمی‌کردیم پیروزی را به دوش کسی بیاندازیم. یکی از علل ماندگاری شاهین، پرسپولیس و استقلال مسئله همبستگی بود که از بدو تولد به بازیکنان تزریق شد که تیم مجموعه ای از چندین نفر است که آن ها باید یک روح مشترک داشته باشند.

 

2051

نظرات کاربران
Alex
زنده باشی مهندس کلانی عشقی
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰:۴۹
پاسخ
0
8
fc chelsea
بعضیا زیادی سوختن از این حرفااااااا.مدیونید فکر بد کنید.
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۶:۰۹
پاسخ
1
6
milad_taji
من استقلالی ام ولی آقای کلانی بسیار با شخصیت و جنتلمن پاسخ داد دمت گرم قدیمی ها خیلی احترام سرشون میشه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸:۳۲
پاسخ
0
44
رویا
با اینکه استقلالیم ولی حسین کلانی یه فوتبالیست واقعی بود
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵:۱۴
پاسخ
1
76
عجب
چقدر فرق ميكنه ادبيات آدم هاي (بازيكنان) قديمي با جديد.
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴:۳۹
پاسخ
1
61
تهرانی
اقای کلانی شما هم در زمان مدیرعاملی فتح الله زاده هم باید ۸تایی میشدید ولی از بالا گفتن گل نزنید نکنه مربیتون تشنج بکنه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵:۳۹
پاسخ
144
14
زلزله 6 ریشتری سرخ
مصاحبه قشنگی بود خیلی با وقار و جنتلمن بدون کری و با احترام جواب سوالات رو داد
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹:۳۰
پاسخ
1
130
semirom
چه با کلاس و بدون هیچ کری جواب خبرنگار رو داده نمیدونم چرا قدیمی ها احترام رو با گوشت و خونشون درک کرده اند ولی متاسفانه روز به روز بدتر و بدتر میشه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹:۵۷
پاسخ
1
147
طرفدار
درود برشما اسطوره جنتلمن تمام دوران،اخلاق وادب ونزاکتتون الگوی همه است
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶:۵۳
پاسخ
3
137
صابر666666
هواداران محترم پرسپولیس . لطفا در صورت برد پرگل تیممون خیلی زیاد برای هواداران رقیب کری نخونید . ما از مکتب همین پرسپولیس هستیم که حسین آقا کلانی شرحش رو داد .
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱:۳۹
پاسخ
12
156
منصف
بدون شک مهندس حسین کلانی بدون تعصبات رنگی باشخصیت ترین ستاره تاریخ فوتبال ایران است که همانندی نداشته و نخواهد داشت
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸:۲۵
پاسخ
4
160
خربین
یک تکه روزنامه نیم قرن پیش شده مایه دلگرمی سرخ ها استقلال همان دهه۵۰ هم پیروزی را چوبله کرد هم قهرمان اسیا شد
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۲:۴۶
پاسخ
166
23
Turk Boy
با سند حرف بزنید خواهشا !!! هم ۶ با سنده هم دو بار ۴ تایی شدنتون حالا شما سند ادعاهای واهیتونو نشون بدین لطفا. البته اگه وجود داشته باشه!!!!!
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸:۰۲
9
85
من
خدایی به این میگن شخصیت
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸:۵۰
پاسخ
5
179
hessi
اون دسته استقلالیای متوهمی که میگن 6تاییا وجود نداشته لابد حسین کلانیم داره دروغ میگه ههه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷:۲۷
پاسخ
10
168
سرخ نام
خطاب به جای بسی خوشحالیست: داداش فتح 6تا زد نوش جونشون شما که نزدی اگه طرفدارای فتح رو دیدم بابت اون شیشتایی که خوردی سرم رو بالا نمیارم واسشون کری بخونم ولی تو که تیمت شیشتایی شده چهار تایی شده نصف دربیارو ده نفره باخته دیگه حق کری خوندن با ما رو نداری فتح زد به شما چه ربطی داره مکه شما زدی؟ لطفا بردای تیم خودت کری بخون
۰۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸:۰۴
0
8
جای بسی خوشحالیست، که فلک ز رنگ قرمز خالیست
برزیل ۷ گل میخوره خود همین پیروزی ۶ تا از فتح میخوره که دسته دومی بوده رئال مادرید و بارسلونا ۸ و ۱۲ گل میخورن اما تو دنیا نمیبینیم هیچ کدوم از تیمهای بزرگ دنباله اون عدد برن و ۴۰ سال اون عدد بشه همه چیزشون و حتی سالگرد بگیرن براش ببینید این بندگان خدا چقدر بی افتخار هستند که چهل ساله دارن برای اون ۶ گل سالگرد برگزار میکنن تیم فتح تهران ۶ تا گل به شما زد یکبار هواداراش تو این ۲۰ سال به این ۶گل افتخار نکردن با اینکه دسته دویی بودن، واقعا خنده داره که این جماعت تنها افتخارشون همون ۶ گله که به سرورشون زدن خخخخخ
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۴:۱۲
11
2
جلیل
خیلی جالبه استقلالیا زور میزنن یه عدد واسه خودشون جور کنن نمیشه که نمیشه نمیدونم با چه رویی چهار نشون میدن وقتی که تو دو تا بازی 4 تا خوردن از سرورشون
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵:۳۸
پاسخ
19
179
جای بسی خوشحالیست، که فلک ز رنگ قرمز خالیست
ما میگیم ۴ تا دربی بردیم چهار تا دربی نه چهار گل میتونی درک کنی ؟ ۴ دربی بردیم جمعش میشه ۱۲ امتیاز دو تا رفت و برگشت ... گریه های قشنگت یادته ؟ حالا باز یک هواداره پیروزی میاد میگه ما چهارتا گل نخوردیم که، خدایی انقدر سخته فهمیدنش؟
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۳:۰۴
19
4
کسی که رفته دسته سه حق اظهار نظر نداره
اخه اینا جعل زیاد میکنن اون از اسطوره قطریشون که عکس فوتوشاپ میکنه ورزشگاه پر نشون بده او از مدیر عاملشون که توهم 8 تا زدن به ما داره. 4 هم که انقد مسخره هست که راجع بهش حرف نمیزنم
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳:۴۰
5
16
قشقایی کبیر
جا داره یادی هم کنید از دربی هشتایی ها که اسطوره های پرسپولیس مثل حمید درخشان هم در مصاحبه هایشان تایید کردند ...
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸:۱۸
102
20
مرتضي
حتما اون زمان هم وزير پرسپوليسي بوده كه شش تا خوردن
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹:۲۴
12
112
شازده آبی
مگه «شش» شما واقعیه؟ چطور از اولین قهرمانی آسیایی ما فیلم هس اما از دربی فیک شما فیلم و عکسی نیس! تازه یکی میگه «شش یک» یکی میگه«شش دو» اصن ملوم نی چی بوده. منم میگم شش شش. کی به کیه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۵:۲۱
132
20