خبر ویژه/ درخواست فدراسیون فوتبال از AFC: بازیهای رفت و برگشت استقلال و تراکتور مقابل عربستانی ها جابجا شود

خبر ویژه/ درخواست فدراسیون فوتبال از AFC: بازیهای رفت و برگشت استقلال و تراکتور مقابل عربستانی ها جابجا شود

75201
20:00
18 بهمن 1396
فدراسیون فوتبال می خواهد با ارسال درخواستی رسمی، مقدمات جایجایی دیدارهای رفت و برگشت تیمهای استقلال و تراکتورسازی مقابل نمایندگان عربستان در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را فراهم کند.

وبسایت رسمی برنامه نود – در حالیکه فدراسیون فوتبال هنوز از اعلام کنفدراسیون فوتبال  آسیا برای تعیین کشور میزبان تیم های استقلال و تراکتورسازی شوکه شده اما ظاهرا فدراسیون فوتبال ایران در تلاش است با ارسال درخواستی رسمی، مقدمات جایجایی مکان دیدارهای رفت و برگشت تیمهای استقلال و تراکتورسازی مقابل نمایندگان عربستان در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را فراهم کند.

به گزارش وب سایت  نود، بعد از اعلام ناباورانه کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اینکه دیدار نمایندگان ایران و عربستان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باید در عمان برگزار شود، فدراسیون فوتبال ایران دچار یک شوک شد. همانطور که می دانید کنفدراسیون فوتبال آسیا در یک نامه تیمهای ایرانی را مجبور به بازی در عمان کرده است.

مصاحبه های تاج و آصفی مشاور بین الملل فدراسیون فوتبال هم چرخش های زیادی داشته و در حالیکه از میزبان شدن در قطر خبر می دادند و حتی فدراسیون فوتبال، استقلال را از میزبان شدن در کشورهایی مثل تاجیکستان و ازبکستان و قرقیزستان و ترکمنستان پشیمان کرد تا این تیم در دوحه میزبان الهلال باشد، اما نامه دستوری ای اف سی معادلات را عوض کرد.

 

از اول هم عمان را می خواستند؟

موضع جدید فدراسیون فوتبال و مشاور بین الملل فدراسیون فوتبال درحالی مطرح شده که تجربه میزبانی مسقط برای هواداران ایرانی نشان می دهد که با توجه به فاصله عمان تا عربستان، حضور عربستانی ها در مسقط می تواند به ضرر تیمهای ایرانی باشد. شاید تنها منفعت حاصل از میزبانی در مسقط، ماجرای بلیت فروشی باشد که در فصل گذشته این بلیت فروشی هم با ابهاماتی هم مواجه شد. ابهاماتی که طاهری مدیرعامل وقت به آن پاسخ نداد و پای چندین شرکت هم در این میان مطرح شد. اینکه تاج و آصفی تاکید می کنند که از اول فدراسیون و باشگاهها میزبانی در عمان را می خواستند در نوع خود عجیب به نظر می رسد و این در حالی است که همه می دانند هیچ کدام از نماینده ها و حتی خود فدراسیون هم میزبانی در عمان را نمی خواستند. در بیانیه اخیر تراکتورسازی هم تاکید شده بود که این تیم فقط در تبریز یا دوحه به مصاف حریف عربستانی می رود و نامی از مسقط دیده نمی شد.

 

آخرین تیر چله کمان فدراسیون فوتبال

فدراسیون فوتبال که در روزهای گذشته می خواست میزبانی در قطر حفظ کند نشان داد که از بازی در مسقط هم زیاد ناراضی نیست. اما مثل اینکه فدراسیون فوتبال تلاش جدیدی را شروع کرده است. اینکه ماجرا را به فیفا بکشد و تا بازی برگشت دو تیم استقلال و تراکتورسازی مقابل حریفان عربستانی، دعوی جدیدی را مطرح کند. این آخرین امید فدراسیون فوتبال وباشگاههای ایرانی است. اینکه در جدیدترین اقدام، مسئولان فدراسیون فوتبال قصد دارند تا درخواست جدیدی از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دیدار با نمایندگان عربستان داشته باشند. تراکتور و استقلال در دور رفت دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا میزبان دو نماینده عربستان یعنی الاهلی و الهلال هستند و این یعنی هر دو تیم بایستی برای رویارویی با عربستانی ها، به مسقط بروند. با این حال مسئولان فدراسیون قصد دارند تا با تنظیم نامه ای درخواست رسمی ایران برای تعویض دیدارهای رفت و برگشت با نمایندگان عربستانی را به AFC بفرستند. این یعنی به جای آنکه تراکتور در روز 23 بهمن در مسقط میزبان الاهلی باشد، به امارات(که کشور اعلام شده برای میزبانی عربستانی ها از تراکتور است) برود تا الاهلی میزبان این تیم باشد و استقلال به جای آنکه روز اول اسفند در مسقط میزبان الهلال باشد، به کویت(که کشور اعلام شده برای میزبانی عربستانی ها از استقلال است) برود. در نهایت اینکه با جایجایی دیدارهای رفت و برگشت دو تیم، فدراسیون این فرصت را خواهد داشت تا با رایزنی های مختلف با فیفا، بتواند دست‌کم دوحه قطر را برای دور برگشت و رویارویی نمایندگان ایران و عربستان در نظر بگیرد. باید دید کنفدراسیون فوتبال آسیا با این تقاضا موافقت می کند یا نه. هر چند به نظر می رسد که این تقاضای فدراسیون فوتبال هم مثل دیگر تقاضاها رد شود! البته فدراسیون در نامه اش اعلام نکرده که در بازی های برگشت تیم های ایرانی مقابل عربستانی ها، آنها در مسقط به میدان نمی روند.

 

تاج در زوریخ مذاکره می کند

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران قرار است فردا (پنجشنبه) در نشست اعضای کمیته سازماندهی مسابقات فیفا در مقر بالاترین نهاد فوتبالی جهان در شهر زوریخ سوئیس حضور پیدا کند. او حالا در سوئیس حضور دارد و می خواهد در حاشیه این نشست با اینفانتینو در خصوص تصمیم ناعادلانه کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای بازی‌ نمایندگان ایران و عربستان در زمینی بی‌طرف گفت‌وگو کند، اما با توجه به سفر رئیس فیفا به عمان و ویتنام باید دید این دیدار انجام خواهد شد یا نه. تاج امیدوار است بتواند طی پنجشنبه و جمعه اینفانتینو رئیس فیفا یا فاطما سامورا دبیرکل فیفا را ببیند اما ظاهرا آنها در آن تاریخ در زوریخ نیستند. او البته فردا پس از جلسه کمیته مسابقات قصد دارد برای حضور اینفانتینو در تهران هم با رئیس دفترش مذاکره کند. سفری که به نظر می رسد 50-50 است و شاید حضور اینفانتینو در تهران به این راحتی ها هم میسر نشود.

 

برنامه دیدارهای استقلال و تراکتورسازی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2018

 

دور رفت:

دوشنبه 23 بهمن- تراکتورسازی - الاهلی عربستان

سه شنبه اول اسفند- استقلال - الهلال

 

دور برگشت:

سه شنبه 14 فروردین- الاهلی عربستان - تراکتورسازی

دوشنبه 27 فروردین- الهلال - استقلال

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
سرخ نهاد
مثلا عربستانیها هم نمیفهمن چرا میخوایم این کارو بکنیم؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۴:۲۹
پاسخ
0
18
محمد
اگه تو کشور خودمون نباشه بهتره انصراف بدیم اینطوری شاید یه فرجی شد
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۳:۵۲
پاسخ
0
22
میثم
میشه جوابمو بدین...الان استقلال با العین کجا باید بازی کنه؟وقتی میزبانه
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۲:۴۰
پاسخ
0
13
مهرداد
بی عرضه ترین فدراسیون تاریخ فوتبال ایران
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۶:۳۰
پاسخ
0
34
Ashkan
آخه خفت تا کی،یعنی عرضه شما آقایون به اندازه قطری ها هم نیست اگه واقعا عرضه اش ندارین خب یه سال از بازی ها انصراف بدین مگه نمیگین ایران توی فوتبال رتبه یک آسیا رو داره خب اگه اینجوره برای آسیا خیلی بده که تیم اولش و کشوری که توی این قاره اوله شرکت نکنه خب انصراف بدین بعد ببینین چطور التماستون میکنن بابا اینقدر ایران رو کوچیک نکنین با بی عرضگی هاتون
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۶:۵۴
پاسخ
0
26
ابی جان
آقای تاج لطفا مارا بیش از این تحقیر نکنید هربار درخواست می دهید و موافقت نمی شود درخواستهایی کاملا به حق و دوستانه اما در آنطرف عربستان شمارا شکست می دهد عربستانی که در برابر یک پنجم ایران هم قابل عرض اندام نیست ولی شما باعث شکست ما شده اید کاش جام باشگاههای اسيا را یک بار هم که شده تحریم می کردیم و روی حق خود پافشاری کرده و حنا تاوان هم می دادیم باز بهتر از این است که حقمان ضایع شده و تاوان هم بدهیم.
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۶:۳۹
پاسخ
0
24
solo
یه وقت مسئولین خسته نشند از این همه فعالیت
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۹:۵۳
پاسخ
0
53
ادیب
ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان آقای تاج
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۷:۵۸
پاسخ
0
56
Aryan ssss
خداییش باید این مسئولین .از تاج گرفته تا کوچیکهاشون اخراج بشن بابا یک کار درستو انجام نمیدین ول کنین دیگه .با اینکه استقلالیم اما اگه ۴ تا مثله علی کریمی روتون می ایستاد الان وضعمون این نبود.ادمین لطفا بچاپ
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۸:۲۲
پاسخ
2
63
24ابدی
نهایت نهایتش آقای تاج میره یک موز برمیداره میاد و جانشینش هم با لبخند اعلام میکنه عمان حتی از قطر هم بهتره
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۶:۲۱
پاسخ
2
58
فرشاد
چی میگین بابا.این حرفا را دیگه جمع کنین به اندازه کافی خراب کاری کردین.حداقل بذارین تیم ها فکرشون را جمع کنن تا با تمرکز بتونن بازی کنن.ماجرای جدید ایجاد نکنین که بی نتیجس.
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۲:۰۰
پاسخ
1
50
نصیر
مشکل فقط محل بازی نیست ببینید دوستان نقشه کثیفی که 10 کشور عربی کشیده بودن این بود که با جدا کردن شرق آسیا از غرب آسیا در بازیها عملا غرب آسیا بیفته دست عرب ها چون اکثریت رای ها در غرب آسیا متعلق به اونها هست و دیگه هر سال یه تیم عربی برسه به فینال آسیا با لابی گردن کلفتی هم که در داوری ها دارن مثل بازی برگشت پرسپولیس با الهلال و انتخاب داور عرب برای بازی عربی هم پلان بی برای حضور یک تیم عربی در فینال رو دارن اگر در محل میزبانی دچار مشکل بشن........اصولا ایران باید درخواست حضور در یورو رو بده ادامه حضور در فدراسیون فوتبال اعراب و رفقا هیچ سودی برای ایران نداره شرق آسیایی ها هم چون ایران رو رقیب خودشون می دونن چشم دیدن ایران رو ندارن و نباد دلخوش به ائتلاف کردن با اونها بست...
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۷:۰۳
پاسخ
4
69
امین
بهترین کار اینه که انصراف بدیم اینجوری شرق آسیا هم میگن تیمای ایران که نبودن اعتبار غرب آسیا میاد پایین دو سال اینطوری ناز کنیم درست میشه ولی هیچ وقت این کار را نمی کنن
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۷:۱۷
1
39
حسین اوون
دقیقا موافق نظر شما هستم...اول از نظر میزبانی..چون میدونن تو آزادی طرفدارای سرخابیای ایران جهنم میسازن..دوم داوری..متاسفانه الان که فوتبال پیشرفت کرده باید صاحب کرسی تو کنفدراسیون داشته باشیم که لااقل حقمونو گدایی نکنیم نه قدیم که آقای صفایی فراهانی حرف از لابی گری میزد که پسته به داور دادیم و این حرفای خنده دار
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۹:۱۷
1
29
Red Emdadi
بازم افراد کم توان فدراسیون دارن به تلاشهای بی ثمر برای رفاه دوتیم سوگلی ادامه میدن.فصل پیش کجا بودین که پرسپولیس بدونه میزبانی تا پای فینال تو جدال نابرابر می جنگید.
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱:۱۰
پاسخ
27
48
سامان
چه کویت چه قطر چه تهران...تیمای ایرانی فوقش تا یک چهارم میرن و حذف میشن الکی سر خودتون رو درد نیارید.
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۰:۲۰
پاسخ
47
28
علی
بنظرم فدراسیون ما یه کم دیر از خواب بیدار شده حالا که کار از کار گذشته بفکر افتادن مرسی اقای کفاشیان
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶:۱۷
پاسخ
0
64