خبیری: دستمزد میلیاردی می‌گیرند آن وقت بعد از باخت به زمین و زمان تهمت می‌زنند

خبیری: دستمزد میلیاردی می‌گیرند آن وقت بعد از باخت به زمین و زمان تهمت می‌زنند

15247
18:10
09 خرداد 1398
مشاور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: آقایان راست می‌گویند که قهرمانی‌های پرسپولیس مهندسی شده است چرا که در باشگاه ما از مدیریت گرفته تا کادرفنی کار خود را خیلی مهندسی شده انجام می دهند.

به گزارش وبسایت نود، حسین خبیری در مورد اتفاقات حاشیه‌ای دیدار سپاهان و پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: فوتبال واقعا ارزش این را ندارد که یک پسر بچه چشم خود را از دست بدهد و خبرنگاری که حاصل چند سال زحماتش یک اتومبیل بوده به آن شکل با حمله هواداران اصفهانی شدید‌ترین خسارت‌ها را ببیند. ما حاضر بودیم بازی شب گذشته (چهارشنبه‌ شب) را واگذار می‌کردیم اما یک قطره خون از دماغ یک هوادار نیاید. فرقی نمی‌کند آن هوادار طرفدار پرسپولیس باشد یا هر تیمی دیگری. با دیدن صحنه‌‌هایی از اتفاقات بعد از بازی واقعا تاسف خوردیم. امیدوارم آنهایی که در این فوتبال مسئولیت دارند، مخصوصا مسئولان انضباطی فدراسیون فکری به حال این اتفاقات کرده و بساط این شکل رفتارها را از فوتبال کشورمان جمع کنند.

وی افزود: انشالله که فوتبال ما یک روز به یک فرهنگی برسد که واقعا چنین صحنه‌‌هایی را از بازی‌های نبینیم. این اتفاقات فقط مردم و خانواده‌ها را از فوتبال دور می‌کند. وقتی تماشاگر در ورزشگاه امنیت جانی ندارد قطعا پدر و مادر او مانع از آمدن فرزندش به ورزشگاه می‌شود. همه ما تلاش می‌کنیم که فوتبال به نحوی برگزار شود که همه از تماشای آن لذت ببرند اما یک عده به دنبال این هستند که ورزشگاه‌ها را ناامن کرده و هر کاری دلشان بخواهد انجام می‌دهند. آن همه خسارت و آن همه صدمه دیدگی که در ورزشگاه نقش جهان اتفاق افتاد چه کسی پاسخگوی آن است. خبرنگاری که مالش را به آن شکل از دست داده و هواداری که چشمش را از دست داده گناهش چه بوده است. امیدوارم شرایطی برگزار شود که بتوانیم برگزاری چنین بازی‌هایی را کنترل کنیم تا این همه اتفاقات تاسف‌بار را شاهد نباشیم.

حسین خبیری در رابطه با مصاحبه‌هایی که باعث تحریک هواداران اصفهانی شد، تصریح کرد: قطعا مصاحبه‌‌های جنجالی برخی‌ها باعث می‌شود هوادار تحریک شود. رقابت در فوتبال در بالاترین سطح انجام می‌گیرد اما حتی کری خواندن هم باید همراه با احترام باشد. اینکه شما بیایید در مصاحبه‌های‌تان خیلی راحت به تیم حریف تهمت بزنید و بی‌احترامی کنید قطعا باعث تحریک هواداران می‌شوید. قطعا همه آنهایی که در بازی دیشب دچار خسارت مالی و جانی شدند دینش به گردن آنهایی است که با مصاحبه‌های خود و جنجال‌های‌شان هواداران را تحریک کردند. برای باشگاه پرسپولیس جان و مال هوادارانش از هر چیزی با ارزش‌تر و مهم‌تر است به این خاطر هم حاضر بودیم فینالیست نشویم اما خونی از دماغ هواداری نیاید. ای کاش مسئولان، مربیان و بازیکنان یاد بگیرند که چگونه مصاحبه کنند و باعث تحریک هواداران تیم‌شان نشوند.

مشاور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اظهارات امیر قلعه‌نویی مبنی بر اینکه قهرمانی‌های پرسپولیس مهندسی شده است، خاطرنشان کرد: اتفاقا حرف درستی می‌زنند چون قهرمانی ما واقعا مهندسی شده است. از این جهت که در باشگاه پرسپولیس در چند سال اخیر خیلی خوب و مهندسی شده مدیریت شده است و الکی مدیریت نمی کنند. در مسائل فنی هم برانکو ایوانکوویچ و کادرش خیلی عالی و مهندسی شده تیمش را در چند سال اخیر در بالاترین سطح ممکن نگه داشته است. البته خدمت آقایان باید گفت برانکو مهندس نیست بلکه پرفسور است. او به جای اینکه هر روز با مصاحبه‌هایش به همه تهمت زده و از زمین و زمان ایراد بگیرد، زحمت کشیده است. کسی که میلیارد‌ها تومان دستمزد می‌گیرد نباید ناکامی خود را گردن داور، زمین، زمان، هوا و ... بیاندازد. برانکو روی تیم خودش تمرکز کرده و کار ریشه‌ای انجام داده است. او به بهترین نحو ممکن کارش را در پرسپولیس انجام داد و مدیران چند سال اخیر باشگاه هم خیلی خوب کارشان را انجام دادند که الان به این افتخارات رسیدیم. آقایان هم بهتر است به جای تهمت و افترا به باشگاه‌های دیگر خودشان را اصلاح و کار درستی انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه کمیته انضباطی و اخلاق نباید به سادگی از کنار این مصاحبه‌ها بگذرند، عنوان کرد: در آیین نامه خیلی واضح آمده است که هیچ بازیکن و مربی حق ندارد که در مورد تیم دیگر حرف زده و تهمت و افترا بزند. توقع ما از کمیته اخلاق و انضباطی این است همان طور که نسبت به یک حرکت بازیکن تیم ما که مورد تایید خودمان هم نبود آن قدر سریع واکنش نشان می‌دهند در قبال مصاحبه‌های انجام شده و تهمت‌هایی که به پرسپولیس و مسئولان برگزاری بازی‌ها زده شد، واکنش نشان دهند. در غیر این صورت این مصاحبه‌های همچنان ادامه پیدا کرد و آن وقت است که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. بازیکنی که در تهران هواداران پرسپولیس را تهدید کرد به اصفهان نیایند چون امنیت جانی نخواهند داشت خیلی راحت از سوی کمیته اخلاق بخشیده شد و نتیجه‌اش این شد که جلوی دروبین تلویزیونی و 40 میلیون بیننده الفاظ رکیک را بر زبان می‌آورد. امیدواریم این بار حداقل با این بازیکن برخورد جدی شود.

خبیری در پایان گفت: تا زمانی که برخوردها دوگانه باشد همین اتفاقات را در بازی‌های آینده در اصفهان شاهد خواهیم بود. اگر با مربی که به زمین و زمان تهمت می‌زند برخورد جدی شود آن وقت هوادار هم کمتر تحریک می‌شود. آقایان قهرمانی پرسپولیس را مهندسی شده می‌دانند اما اشاره‌ای به پنالتی عجیب دقیقه 112 بازی نمی‌کنند. پنالتی که مشخص بود مهندسی شده است. جالب اینکه خود بازیکنی که روی او به زعم داور پشت دروازه روی او خطای پنالتی گرفته شده، موقع بیرون آمدن از زمین فریاد می‌زند که پنالتی صحیح نبوده است! همین داور اخیرا دیدار داماش و نیروی زمینی را قضاوت کرده بود و اشتباهات بزرگ و جنجالی در آن مسابقه داشت. همه اهالی فوتبال دیدند و آمار هم نشان می‌دهد که سپاهان از نظر فنی مقابل پرسپولیس هیچ  حرفی برای گفتن نداشت و آقایانی که به ما تهمت زدند بهتر است دنبال ساختن تیم‌شان باشند و کاری را انجام دهند که برانکو به بهترین شکل در پرسپولیس پیاده کرد.

4416

نظرات کاربران
سپاهان کبیر اتحاد با استقلال
۱۲۰ دقیقه تو قوطی بودیم ۱۱ نفره هم تو قوطی بودیم آقای قلعه نوعی قبول کن جلوی پرسپولیس حرفی نداری تو زمین بزنی.باورمون نمیشه این پرسپولیس تو خود اصفهان مارو بکنه تو قوطی بهتره بری از سپاهان
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۵:۳۰
پاسخ
24
380
سامان
این فصل که گذشت ولی امیدوارم این اتفاقات درس بزرگی بده به تک تک ما و فصل بعد رو یا با احترام و فرهنگسازی شروع کنیم یا اصلا برگزارش نکنیم ... این فوتبال سمه، سم ... هم برای ورزشمون، هم برای اعتبارمون، هم برای آبرومون، هم اخلاقیاتمون ، هم جامعه‌مون. واقعاً این اوضاع در شأن ما نیست
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۵:۱۹
پاسخ
3
248
علی پرسپولیسی
3قهرمانی در لیگ .۲قهرمانی سپور لیگ.نایب قهرمانی آسیا و لیگ برتر و احتمال زیاد قهرمانی در جام حذفی امسال.همه این افتخارات فقط در ۴سال اتفاق افتاده.با کلی رکورد و رقم زدن فوتبالی زیبا.حق سرمربی همچین تیمی باید هم دستمزد میلیاردی باشه.البته از طرفدارای سپاهان و استقلال نمیشه انتظار منطقی بودن رو داشت.
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۵:۲۵
پاسخ
18
255
ایمان۰۴
خبیری اینجا خبیری اونجا خبیری همه جا! راستی از آلومینیوم اراک چه خبر!؟ دو سال دیگه دوره شما هم تموم میشه...
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲:۳۹
پاسخ
256
22
سکه لای گز
بالاخره یه جا باید جلوی این اقا گرفته بشه که هر چی دلش خواست نگه. تو زمین که حریف ما نمیشه همیشه بازی را به بیرون زمین و داوری و بیانیه و هوچی گری میبره.
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۵:۵۲
پاسخ
19
249
Yasin
از پشت پا زدن شجاع در نیمه اول ثابت خواهد شد که دنبال بازی کثیف نیستید و نمیخاستید حاشیه درست کنید فحاشی بی مورد سروش رفیعی به استنلی هم گواه همین مورد رو میده. ادمین جان فداتم
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴:۴۲
پاسخ
254
31
علی
خود بنده چند ساله که آرزوم اینه که با پسرم برم ورزشگاه غدیر یا همین فولاد آرنا,ولی به خدا جرات نمیکنم,بابا به خدا ما هم حق داریم,تا کی باید حسرت کشورای اروپایی رو بخوریم که خیلی راحت زن و مرد و پیر و جوون با خیال راحت کنار هم نشستن و بازی تیم مورد علاقشون رو نگاه میکنن؟؟؟؟؟؟؟
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳:۱۸
پاسخ
2
195
Kiavash
بالاخره یه نفر از باشگاه بلند شد و یه حرف درست زد
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲:۴۷
پاسخ
11
169
افتخار ایران
باید با این تهمت ها دروغها فرافکنی تشویش هواداران و اذهان عمومی توسط اقای قلعه نوعی وامثال ایشون برخورد قاطع وجدی بشه چراکه همین حرفها و تهمت ها باعث ایجاد ذهنیت منفی بین هوادارا میشه و اگر در بازی کوچکترین صحنه ای پیش بیاد که به ضرر اون تیم باشه این مسائل و این حوادث دلخراش به وجود میاد کمترین میزان محکومیت برای این افراد چند ماه محرومیت از مریبیگری و برای هواداران این تیم ها درصورت شناسایی محرومیت مدام العمر از دیدن مسابقه در استادیوم ها و محرومیت از میزبانی برای حداقل سه بازی فصل اینده باشه تا درس عبرتی برای سایر تیمها و هوادارانشون باشه
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲:۱۳
پاسخ
8
151
منصور
فوتبال با اینکه ورزش هیجانی و احساسی است ولی تا انجاییکه من فوتبال اروپا را دنبال میکنم، بغیر از طرفداران افراطی چند تیم در اروپا، همه به این باور رسیده اند که یک ورزش هوشمندانه و متفکرانه است و نه احساسی و مایه تعصب و خشونت. هر تیمی که برنامه داشته باشد، پیروز است. قلعه نوعی هنوز هم پر افتخار ترین مربی ایرانی لیگ برتر است ولی حقیقتا علم فوتبال امروز پیچیده است و به سادگی گذشته نیست. من که فوتبال را به دید منطقی و بیطرفانه نگاه میکنم، نمیدانم چرا قلعه نوعی بعد از تساوی برابر ذوب آهن اصفهان گفت" ذوبی ها طوری شادی کردند که انگار قهرمان لیگ شده اند" و یا پس از باخت از استقلال در واکنش به خوشحالی استقلالی ها با ناراحتی گفت که "انگار قهرمان آسیا شده اند" با اینکه استقلال بسیار بهتر از سپاهان بازی کرد. دیشب هم ایتمهای بازی نشان می داد، پرسپولیس برتر از سپاهان بود. پس چه بهتر بود که ضعفهای تیم خود را میپذیرفت تا حداقل جنجال ها به بعد از بازی کشیده نمیشد.
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۰۲
پاسخ
3
135
یاشار
مربی شما یسال تو هر مصاحبه میگه داورها برای ما خطا و پنالتی نمی گیرن. ایا باهاش برخورد شده؟ اگه برخورد میشد کسی جرات می کرد الان مصاحبه کنه؟ شجاع خلیل زاده بدون توپ پا بازیکن می زنه تو هر بازی به سمت داور حمله میکنه باهاش چه برخوردی شده؟ از فحاشی یزدانی ناراحت شدید از حرفهای بیرانوند به کیروش تو ازادی ناراحت نیستید؟ از حرفها و کری های عباس ... لیدرتون چطور؟ کلا همه چی فوتبال ما بهم میاد. هیچکس نمی تونه از دیگری ایراد بگیره. سر بازی جام رمضان پیشکوستان ۹۸ ریختند تارتار و برادرش زدن. بنظرتون یزدانی از کی می تونه الگو بگیره؟ خداداد عزیزی یا میناوند یا هلالی یا تارتار. ایا مشکل فوتبال یزدانی و طرفداران سپاهانه؟ قبلا اینجور چیزها نبود.
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱:۱۷
پاسخ
465
52
محمد
خیرمشکل این فوتبال تووامثال توهستش که جنجال وهوچیگری ووطن فروشی میکنیدوبه ورزشگاه هامیریدوبچه های کوچیک روبه صورتش سنگ میزنیدتاعقده گشایی کنید،آدمین نمیچاپی چرا
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۴:۵۶
7
135
علی
به همین زودیها اقای خبیر همه چیز مشخص میشه امیر خان هرچه گفت بعد ها مشخص شددرست بود
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴:۲۸
159
13
دسته سه
پماد بزن اروم شی حالا خودت رو نکش ب خاطر ی بازی از روزی ک تراکتور اومد لیگ و سپاهان تو لیگ قهرمانی ب لطف داوری ها کسب کرد این مشکلات شروع شد اون زمان ک تو لیگ آزادگان همیشه 10-12 جدول بودین چرا مشکلی نبود
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۳۱
81
118
حمید قرمز
خوب گفتی ..مهمترین قسمت مدیریت خوبه برانکو و دستیاراش هستش . تیمای دیگه فقط بازیکن جذب میکنن اما کار مدیریتی انجام نمیدن.و از همینجا ضربه میخورن.
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱:۲۴
پاسخ
9
346
مهرداد
غوغا بود. لایک
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰:۰۳
پاسخ
9
308
پرسپولیسی گرگان
این همه مسولین ما ساکت بودن به خاطر جلوگیری از تنش بعضیا شورشو دراوردن بابا هم تو لیگ هم تو حذفی از ما شکست خوردین اقای قلعه نویی زیر فشاره هوادارانشه فقط با این صحبتا میخواد توجهات هوادرانشو به سمت دیگه ببره ادمین لطفا
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵:۵۴
پاسخ
7
324
حمید
البته توجیهاتش به قیمت نابینا شدن یک نوجون شد.فکر کرده یه مصاحبا میکنه میره.تو این فشار اقتصادی اون خبرنگار از کجا باید پول ماشینشو جور کنه ؟فقط چون با برانکو عکس گرفته.نفرین پدر اون بچه قطعا قلعه نویی رو میگیره
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷:۱۳
4
108
زلزله 6 ریشتری سرخ
خود ژاپنیام میدونن 120 دقیقه تو قوطی بودن و بجز یه شوت هیچ حرفی واسه گفتن نداشتن ولی امان از سوزش که منطق آدم کور میکنه
۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲:۵۹
پاسخ
13
344