خداحافظی بازیکن محبوب آبی پوشان؛ راست پای طلایی، گلزن چپ پا

خداحافظی بازیکن محبوب آبی پوشان؛ راست پای طلایی، گلزن چپ پا

8627
19:41
27 اردیبهشت 1398
خسرو حیدری برای آخرین بار تیمش محبوبش را در هفته آخر همراهی کرد و سپس از فوتبال خداحافظی کرد؛ راست پای طلایی آبی پوشان با چشمانی اشکبار، سخت ترین تصمیم را گرفت تا هواداران این تیم از فصل آینده جای خالی این پاسور طلایی را در تیم شان احساس کنند.

به گزارش وب‌سایت نود، خسرو حیدری مدافع و هافبک راست استقلال که از چند روز پیش تصمیمش برای خداحافظی از فوتبال را اعلام کرده بود، روز گذشته با چشمانی اشکبار پای به میدان گذاشت و برای آخرین بار هم با پیراهن آبی تیم محبوبش در زمین حاضر شد و در این دقایق بازوبند را هم بر بازو بست. دیدار برابر سپیدرود رشت در هفته آخر لیگ برتر هجدهم، پایانی بود بر یک دهه حضور خسرو حیدری در تیم استقلال؛ بازیکنی راست پا که پاس های طلایی او در استقلال هرگز از ذهن هواداران این تیم پاک نخواهد شد. در ادامه نگاهی به حضور خسرو حیدری در ادوار مختلف لیگ برتر خواهیم داشت.

تولد ستاره آبی در آسمان فوتبال ایران
خسرو حیدری در حالی اولین بازی خود را در لیگ برتر انجام داد که کمتر از 20 سال داشت. او که در تیم های پایه استقلال حضور داشت، برای پشت سر گذاشتن خدمت مقدس سربازی به ابومسلم مشهد رفت و با پیراهن این تیم در دومین دوره لیگ برتر اولین بار به میدان رفت. پس از ابومسلم مشهد، خسرو راهی پیکان شد و در لیگ برتر چهارم برای این تیم به میدان رفت. بازی های درخشان او در پیکان باعث شد تا مسئولان پاس تهران این بازیکن را برای حضور در پنجمین دوره لیگ برتر به خدمت بگیرند. خسرو حیدری دو فصل را در پاس تهران بازی کرد و یکی از مهره های اصلی این تیم به حساب می آمد. او در دوره های پنجم و ششم لیگ برتر 50 بازی برای پاس انجام داد و یکی از بازیکنان تأثیرگذار این تیم بود. خسرو حیدری در لیگ برتر پنجم، در دیدار مقابل سپاهان اصفهان در هفته بیست و هفتم اولین گل خود در لیگ برتر را در دیداری حساس به ثمر رساند؛ دیداری که با تساوی 4 بر 4 به پایان رسید.

با انتقال پاس به همدان، خسرو حیدری هم هفتمین دوره لیگ برتر را در پاس همدان بازی کرد. خسرو 31 بازی برای پاس همدان به میدان رفت و در این فصل برای اولین و آخرین بار در دوران فوتبالش، با کارت قرمز داور از میدان اخراج شد.

آغاز یک دهه درخشش با پیراهن آبی
خسرو حیدری در هشتمین دوره رقابت های لیگ برتر سرانجام پیراهن تیم محبوبش را بر تن کرد؛ حیدری به استقلال پیوست تا هواداران از ظهور یک راست پای طلایی در تیم شان لذت ببرند. خسرو حیدری در این فصل یکی از ستون های تیمی بود که در پایان فصل قهرمان لیگ برتر شد و 33 بار برای آبی پوشان به میدان رفت. این بازیکن اولین عنوان قهرمانی خود را با تیم پیراهن محبوبش جشن گرفت. خسرو در این فصل بیش از 3000 دقیقه برای استقلال به میدان رفت تا بیشترین دقایق حضورش در یک فصل لیگ برتر را در هشتمین دوره این رقابتها داشته باشد. در هفته دهم و دیدار مقابل فجر سپاسی، خسرو اولین گلش را با پیراهن استقلال به ثمر رساند. درخشش خسرو حیدری در نهمین دوره لیگ برتر برای استقلال ادامه داشت و پاس های گل او در تیم صمد مرفاوی، هواداران را به هیجان می رساند. حریفان استقلال در این سالها بیش از همه نگران نفوذهای خسرو حیدری از سمت راست بودند و البته کمتر بازیکنی را می توان به خاطر داشت که از پس مهار خسرو حیدری بر آمده باشد.

دومین قهرمانی در کنار زاینده رود
پرویز مظلومی به عنوان سرمربی استقلال در دهمین دوره لیگ برتر منصوب شد تا خسرو حیدری به خاطر حواشی که در زمان حضور مظلومی در تیم ملی ب بین این دو پیش آمده بود، از جمع آبی پوشان جدا شد و به سپاهان اصفهان رفت تا جمع استقلالی ها در این تیم کامل شود. خسرو در کنار امیر قلعه نویی باز هم بازی های درخشانی به نمایش گذاشت و در پایان فصل دومین قهرمانی در لیگ برتر را با پیراهن زرد طلایی به دست آورد. او در این فصل تنها گل دوران فوتبالش را مقابل پرسپولیس زد.

بازگشت دوباره به آبی محبوب
با برطرف شدن مشکلات و سوتفاهم بین مظلومی و خسرو حیدری، این بازیکن در یازدهمین دوره لیگ برتر به استقلال بازگشت. خسرو در این فصل همراه با استقلال قهرمان جام حذفی شد؛ نیم فصل اول لیگ برتر به خوبی برای او استقلال تمام شد و 6 امتیاز فاصله شاگردان مظلومی با تیم دوم جدول یعنی سپاهان بود. اما وقوع یک سونامی در اصفهان همه چیز را به سود سپاهان رقم زد و در پایان فصل این تیم برای سومین فصل متوالی قهرمان لیگ برتر شد؛ سونامی که برونو سزار نام داشت و گل های این برزیلی باعث شد تا خسرو و استقلال به طرزی باور نکردنی جام را به اصفهانی ها تقدیم کنند.

دوازدهمین دوره لیگ برتر برای استقلال و خسرو یک هدیه ویژه و مشترک داشت؛ سومین قهرمانی در لیگ برتر. بازگشت قلعه نویی به استقلال همه را به کسب یک قهرمانی دیگر امیدوار کرده بود؛ رقابت شانه به شانه استقلال و سپاهان تا هفته های پایانی لیگ ادامه داشت. در هفته پانزدهم، خسرو حیدری در دیدار برابر سپاهان تک گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر رساند تا فاصله آبی پوشان با سپاهان به 4 امتیاز افزایش یابد و قهرمان نیم فصل شود.

خسرو حیدری پس از بازگشت به استقلال، دیگر از این تیم جدا نشد و تا روز گذشته که از مستطیل سبز خداحافظی کرد، با پیراهن این تیم در میادین حاضر شد. پس از یک دهه بازی، لیگ برتر هجدهم تنها دوره ای بود که خسرو کمتر از 10 بازی برای استقلال انجام داد و بیشتر روی نیمکت نظاره گر بازی تیمش بود؛ اما هیچ گاه نمی توان لقب نیمکت نشین را برای این راست پای طلایی آبی پوشان به کار برد.
 

راست پای طلایی، گلزن چپ پا
خسرو یکی از بهترین پاسورها و هافبک های راست فوتبال ایران طی یکی دو دهه اخیر بود؛ بازیکنی که با نفوذهایش می توانست هر حریفی را از پیش رو بردارد؛ گرچه همه حریفان سبک بازی خسرو حیدری را می شناختند و به خوبی واقف بودند که او فقط پای راست دارد، اما کمتر حریفی را می توان به خاطر داشت که در مقابل پاس های طلایی او تسلیم نشده و او را متوقف کرده باشد.

نکته جالب در مورد خسرو اینکه بسیاری او را بازیکنی خطاب می کردند که فقط یک پای راست دارد، اما او چندین گل زیبا با پای چپ به ثمر رساند. گرچه گل های خسرو در دوران فوتبالش به بیش از انگشتان دو دست نمی رسد، اما مهم ترین گل هایش با پای غیرتخصصی او به ثمر رسید. گل زیبای خسرو به الشباب امارات در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گل سوم سپاهان به پرسپولیس در لیگ برتر دهم، گل استقلال به ذوب آهن اصفهان در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا از جمله گل های زیبای این راست پای طلایی بودند که با پای چپ او به ثمر نشست.

4416

نظرات کاربران
استقلال کهن
خداقوت بزرگ مرد با اخلاق انشاالله همیشه در باخانواده موفق وموید باشی.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷:۵۴
پاسخ
8
101
علی
پسر محبوب و محجوب ابی موفق باشی فقط حیف که در حضور یک مربی بزرگ و نامی خداحافظی نکرد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰:۲۶
پاسخ
11
66
Wien
نمیدونم چرا هر بازیکنی که خداحافظی میکنه،آدم دلش میگیره.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۷:۲۶
پاسخ
6
89
پرسپولیسی
آخه میفهمیم ما هم داریم پیر می شیم.....
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۱:۱۰
7
71
مصطفی
پس دیگه کی میخواد بکشه زیر توپ؟؟
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۵:۲۵
پاسخ
135
21
قرمز من
غصه نخور داداش قبل از خسرو زرینچه بود بعدش نوازی بعد از خسرو هم ووریا و بعد از ووریا هم یکی دیگه تاکتیک بکش زیر تو ششتقلال از بین نمیره جدا از بحث شوخی و کلکل واسه خسرو به عنوان بازیکن پایه ی پرسپولیس و یه بازیکن تقریبا خوش اخلاق احتراک قائلم
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳:۲۲
103
14
ARYOBARZAN
خسرو حیدری به حقش نرسید یه نمونه بازیکن اخلاق بود ولی چون تو استقلال بود هیچوقت انتخاب نشد به عنوان بازیکن اخلاق
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۷:۰۵
14
98
خطاب به بالایی
جلال حسینی،خلیل زاده،شیری
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴:۱۲
37
16
ممد قمی
استقلالیها آخر مرام و معرفتن دیدیم با جباری چکار کردن رحمتی رو هم میندازن بیرون
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۷:۴۵
پاسخ
103
9
هوچیگر های سرخ
بله مهدوی کیا هم رفت داماش،علی دایی سایپا،علی کریمی تراکتور،شما مرامتون بیشتره
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۱:۲۵
10
99
۶...زیباترین عدد...
خداحافظ خداحافظ بکش زیرش .....
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹:۲۷
پاسخ
97
9
TGP
یک بازیکن صرفا باشگاهی ، هیچ وقت در تیم ملی بازیکن خوبی نبود
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳:۲۶
پاسخ
99
8
استقلال
برگرد بزودی برای پست مدیریت
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳:۱۹
پاسخ
8
85
عشقممم نیمار
اره ..گل پای چپش ب شیش_پولیس با پیراهن سپاهان ..خیلی خوسکل بود :-) حیف ک دیگ بازیکنی ب تعصبی خسروخوبان نخواهم‌دید بجز پژمان منتظری با تعصب ..و‌ الان بیشتر بازیکنای عشق_تقلال ..تعصبی پر حد پژمان و‌خسرو ندارن ک واقعا باید تاسف خورد :-( امیدوارم‌در اینده ..بازیکنای باتعصب زیادی در عشق_تقلال پیداشن :-P
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰:۰۰
پاسخ
118
52
شیش در چارتقلال
غار نت داره مگه؟
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲:۰۳
44
53
سرور مافی‌ا
هر بازیکنی که تو این نسل تیم شیشتقلال خدافظی کنه تو دو تا بازی خاطره انگیز بوده یکی هتریک میکنه یا پاس میده و یکی شیش تای العین خخخخ
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴:۵۸
33
65
۶...زیباترین عدد...
خوسگل بود...ولی گل کریم خوسگلتر بود..خخخخ
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰:۲۳
25
64