خداداد عزیزی: حیف بود آن نسل به جام جهانی نرود / علی کریمی به من لطف دارد و بعد از چند سال بازی می‌کند

خداداد عزیزی: حیف بود آن نسل به جام جهانی نرود / علی کریمی به من لطف دارد و بعد از چند سال بازی می‌کند

43168
16:51
08 آذر 1396
خداداد عزیزی درباره گل به یادماندنی اش در هشتم آذر و همچنین بازی یادبودی که روز شنبه به همت او با حضور بزرگان فوتبال ایران برای کمک به زلزله زدگان و یادبود ابراهیم آشتیانی برگزار خواهد شد با ما صحبت کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - خداداد عزیزی درباره گل به یادماندنی اش در هشتم آذر و همچنین بازی یادبودی که روز شنبه به همت او با حضور بزرگان فوتبال ایران برای کمک به زلزله زدگان و یادبود ابراهیم آشتیانی برگزار خواهد شد با ما صحبت کرد.

به گزارش وبسایت نود، هشتم آذر هر سال یادآور گل به یادماندنی خداداد عزیزی به استرالیا و صعود تاریخی ایران به جام جهانی است و طبیعی است که در این روز حماسه ساز ملبورن به سوالات متعدد رسانه ها پاسخ دهد.

عزیزی امروز به سوالات خبرنگار سایت نود پاسخ داد که مشروح آن از نظرتان می گذرد:

*بار دیگر هشتم آذر شد و طبیعی است که دوباره درباره آن گل خاطره انگیز از شما سوال می‌شود.

بله هشتم آذر و یکی دو روز قبل و بعد از آن تماس های زیادی از سوی خبرنگاران گرفته می شود و من هم پاسخگوی سوالاتشان هستم. چقدر باید درباره این گل حرف بزنم. البته خیلی ها می گویند آن گل متعلق به من نیست و متعلق به فوتبال ایران ولی خب نمی خواهم برداشت های دیگری هم از این مسئله شود.

*امروز توییتر فیفا گل شما به استرالیا را جزو یکی از ماندگارترین و تاریخی ترین گلهای تیم ملی ایران عنوان کرد.

آن گل یک گل خاص و تاریخ ساز بود و فوتبال ما بعد از 20 سال به جام جهانی رفت. در آن بازی دیدید که چه اتفاقات عجیب و غریبی رخ داد، حملات استرالیایی ها و بعد هم همت بچه های ما در آن جو وحشتناک. خیلی چیزها دست به دست هم داد تا ما سربلند و فاتح به ایران برگردیم. آن مسابقات مثل یک ماراتن بود و آن گل هم برای مردم پیام آور شادی بود. من به تنها چیزی که فکر می کنم شادی مردم است و فکر می کنم تا زمانی که مردم با آن گل خاطره دارند و آن را از یاد نمی برند این گل هم کهنه نخواهد شد.

*فکر می کنی که مردم آن بازی را فراموش کنند؟

بعید می دانم که آن بازی از یادها برود. آن بازی چیزهای خاصی داشت که فکر می کنم تا ابد در ذهن مردم باقی بماند. آن گلی هم که من زدم ماحصل زحمات همه بچه ها بود. واقعا ما در آن دوره از  مسابقات سختی های زیادی کشیدیم و حقمان بود که به جام جهانی برویم و خدا را شکر که به حقمان رسیدیم. حیف بود آن نسل به جام جهانی نرود.

*خاطره ای از آن گل باقی مانده که نگفته باشی؟

خاطره که زیاد است ولی گفتم تنها چیزی که هرگز نمی توانم آن را فراموش کنم شادی مردم بود. مردم با آن صعود لحظات فوق‌العاده خوش و فراموش نشدنی را سپری کردند و انگار که بوی آن گل هنوز از بین نرفته است.

*اتفاق جالبی رخ داده و شما تیمی را تدارک دیدید که برای یادبود ابراهیم آشتیانی و کمک به زلزله زدگان به مصاف رسانه ورزش خواهد رفت و تقریبا 80 درصد نفرات آن بازیکنانی هستند که در هشتم آذر برابر استرالیا به میدان رفتند.

برای خودم هم جالب است و دوستان در تیم رسانه گفتند برای یادبود ابراهیم آشتیانی تیمی جمع کنیم و پس از آن زلزله هم اتفاق افتاد و ما دو مراسم را تلفیق کردیم و انشاءالله یک بازی خوب برگزار می شود. به قول شما اکثر بچه هایی که قرار است بازی کنند همان نفرات هشتم آذر هستند. مابقی هم یا در جام جهانی بودند یا جزو نخبگان فوتبال ما در دهه نود محسوب می شوند.

*خیلی ها که کمتر در مسابقات سمبلیک به میدان می روند از جمله احمدرضا عابدزاده و علی کریمی در این مسابقه حضور دارند و به دعوت شما پاسخ مثبت داده اند.

این بچه ها و بزرگان فوتبال به من لطف دارند. هر وقت تماس گرفتم و جایی دعوتشان کردم هیچ کدام از آنها نشده رویم را زمین بیندازند.

*ولی علی کریمی سالهاست در چنین بازی هایی به میدان نرفته است.

علی واقعا به من لطف دارد و هیچ وقت به من نه نگفته است، عابدزاده و علی دایی هم همین طور هستند. علی دایی در روسیه حضور دارد و در این بازی شرکت نمی‌کند. مهدی مهدوی کیا هم قول داده شنبه به ایران برسد و در این بازی به میدان برود. حضور احمدرضا عابدزاده هم قطعی است و آقا کریم باقری، میناوند، شاهرودی، استیلی و خیلی های دیگر هم هستند که از همه شان ممنونم و امیدوارم مراسم بزرگداشت آقای آشتیانی به خوبی و باشکوه برگزار شده و یاد و خاطره این بزرگرد فوتبالمان گرامی داشته شود و بتوانیم برای کمک به زلزله زدگان هم اقدام خوبی انجام دهیم.

نظرات کاربران
محسن s
درود بر غزال تیزپای ایران خدا خیرت بده که واقعا همیشه تو این کارا پیشقدم هستی دمت گرم. خداداد عزیزی کریم باقری و علی کریمی مثلث تکرار ناشدنی فوتبال ایران که هیچچ وقت بازیکنانی در این حد نداشته و نخواهیم داشت امید که همیشه =یروز و موفق باشین
۰۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷:۰۶
پاسخ
0
18
علی7777
خدایی جکی چان شبیه خداده ولی ما بچه ها مشده دوس درم دوست داریم خداداد داداش من سنش به اون مسابقه ها قد نمیده ولی فیلم بازی رو که براش گذاشتم چندسال پیش هنوز که هنوزه اون بازی رو نگاه میکنه دمت گرم یا علی
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۵:۵۴
پاسخ
1
50
ابوالفضل
پرچم پرسپولیسیا بالاست همیشه
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸:۳۲
پاسخ
12
58
هادی
خداداد و کریمی اگه الان دوران فوتبالشون بود قطعا داخل تیم رعال مادرید بودن.
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹:۱۸
پاسخ
12
109
هادی
بله. طبق گزارش باشگاه بایرن، رئال هم همون سال بازی های کریمی در الاهلی رو زیر نظر داشت و قصد جذبش رو داشت. کریمی استعداد خالص بود. اگه جاه طلبی دایی رو داشت یا جوی که الان هست و همه میخخوان برن اروپا اون موقع هم بود قطعا سال ها در تیم های طراز اول اروپا بازی می کرد. هرچند در بایرن هم سال اول اکثر بازی ها زو باز کرد اما مصدومیت .....................
۰۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸:۴۴
0
18
mohammadreza samieegohar
اقا یه چی بگو بگنجه ....
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶:۲۲
40
21
محمود
نه دیگه بی انصافی داری میکنی باید یک فصل برا بارسا بازی میکردن یک فصل برا رئال خدایش نامردیه اگه هر ۲تاشون همزمان برا رئال بازی کنن بعد دیگه جامی برا بقیه تیمها تو اروپا نمیمونه خخ...ولی خدایش هر ۲تا عالین
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۷:۱۹
34
33
احسان مهربان
یادش بخیر اون بازی من بیمارستان بودم باید میرفتم اتاق عمل دکتر گفت بعد بازی عمل میکنم منم رفتم سالن انتظار بازی رو نگاه کردم از شما و کریم باقری ممنون که ی خاطر خوب برای ما ساختی
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۱:۱۵
پاسخ
0
120
خربینم،مردسال
خوب شد خداداد یه گل به استرالیا زد وگرنه سال تا سال رسانه ها یادی ازش نمیکردن.ولی من شخصاً خداداد رو بخاطر گلهای زیباش به پرسه پولیس تو بازی(فتح تهران و پرسه پولیس)سال۷۳ که منجر به ۶تایی شدن پیروزیِ آن زمان شد دوست دارم خخخخخ
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹:۵۹
پاسخ
143
40
عمرعبدالرحمان 6تای 96
نمکدون کی بودی توعشق فقط پرسپولیس قهرمان سال52شیشتاییتون کرد
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷:۵۰
19
80
فیفا
اون تیم رویایی رو 95% پرسپولیسی بودن... یادمه شیشعلی هم بود ولی اکثرا نیمکت نشین بود...خوب تا وقتی حمید اقا استیلی هست معلومه به شیشعلی بازی نمیرسه...کاشکی خداد واسه این بازی خیرخواهانه ازش دعوت کنه بیاد ببینیمش...از وقتی رفته درصد شادی جامعه اومده پایین...گرچه جانشین خلفش اق شوفر هست...
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹:۳۵
پاسخ
45
148
...
چقدر بی نمک هستی
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳:۰۴
34
42
Hamed A
منک هرچی فک کردم معنی حرف شمارو نفهمیدم،احتمالا تو حالت خواب و بیداری کامنت گذاشتی...البته از ی طرفم متناقض حرف زدی،چون شفر ک فعلا استقلال رو بدجور ساخته و استقلالیا خوشحالن و امثال شما احتمالا ناراحت..ولی هنوز اول راهه،،از نیم فصل دوم هربازی استقلال رو ک ببینی بدجور فاز غم میگیری...شک نکن
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰:۳۳
72
35
ده دیقه ده نفره
دوستت داریم جکی جان وطنی ، امیدوارم همیشه چون گلت به استرالیا که هرگز فراموش نمی شود شادان و با طراوت و مانا باشی
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۴:۴۴
پاسخ
12
316
یهویی
"جکی جان"؟! چی میگی دوست عزیز؟ دوستت داریم خداداد
۰۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹:۴۳
99
34