خداداد عزیزی: مجموعه آقای زنوزی ما را بسیار شرمنده کردند/ استعفا دادم و بعد از بازی گسترش از رشت می روم

خداداد عزیزی: مجموعه آقای زنوزی ما را بسیار شرمنده کردند/ استعفا دادم و بعد از بازی گسترش از رشت می روم

16073
05:12
19 مرداد 1397
سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در گفتگویی از مشکلات و شرایط دشوار این تیم، به ویژه سفر بازیکنان این تیم به تبریز با اتوبوس، صحبت کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در گفتگویی از مشکلات و شرایط دشوار این تیم، به ویژه سفر بازیکنان این تیم به تبریز با اتوبوس، صحبت کرد. 

به گزارش وب سایت نود، خداداد عزیزی در این گفتگو از همه مشکلات و دشواری های این تیم پرده برداشت و در پایان هم اظهار داشت واقعاً تیمی که پول هتل بازیکنانش را ندارد، برای چه در لیگ برتر حضور دارد؟ در ادامه صحبت های خداداد عزیزی در خصوص آخرین وضعیت تیمش پیش از دیدار برابر گسترش فولاد تبریز را می خوانید. 

اتفاقات عجیب پیش از سفر به تبریز

متأسفانه این اتفاقات بسیار نادر در فوتبال ایران می افتد و فوتبال کشورمان همیشه این اتفاقات را در خود دارد. امیدوارم هرگز این صحنه را مشاهده نکنید که بازیکنان تیم شما پنج ساعت در لابی هتل منتظر بمانند تا فقط 26 میلیون پول هتل از سوی مسئولان باشگاه تسویه شود. بعد از آن هم اتفاقات ناگواری برای تیم ما افتاد؛ ساعت پنج بعد از ظهر با اتوبوس به سمت تبریز حرکت کردیم و ساعت 3 نیمه شب رسیدیم. واقعاً در هیچ جای دنیا چنین مسائلی دیده نمی شود.

تشکر بسیار ویژه از کل مجموعه آقای زنوزی 

مجموعه تیم گسترش فولاد تبریز واقعاً ما را شرمنده کردند؛ از شخص آقای زنوزی، آقای نصیرزاده مدیرعامل باشگاه و استاد خودم آقای فیروز کریمی که محبت ایشان همیشه به من ثابت شده بود، اما این بار واقعاً مرا شرمنده لطف خود کردند. دیشب ساعت 11 که در مسیر حرکت به سمت تبریز بودیم، آقای نصیرزاده با من تماس گرفت و گفت آقای زنوزی می خواهد صحبت کند و اطلاع پیدا کرده که تیم ما با شرایط بسیار بدی مواجه است و در تأمین هزینه های سفر به تبریز دچار مشکل است و به ما گفتند که تا هر زمان که در شهر تبریز حضور داشته باشیم، مهمان آنها خواهیم بود و تمام هزینه های تیم ما را پرداخت خواهند کرد و نگران هزینه های سفر نباشیم. البته به دلیل آنکه باشگاه ما پول هتل را پرداخت کرده بود از مسئولان باشگاه گسترش فولاد تبریز تشکر کردیم اما همین که این مسئله را مطرح کردند و به من گفتند بسیار ارزشمند است و این هم یکی از اتفاقات نادر در فوتبال ایران بود.

آقای کریمی من را بسیار شرمنده کرد

باید تشکر ویژه ای از استاد خودم آقای فیروز کریمی داشته باشم که بسیار لطف کردند و با تأخیر یک روزه بازی تیم ما موافقت کردند. این بسیار ارزشمند است که تیمی مثل گسترش فولاد که نیاز به امتیاز دارد، اما با درخواست باشگاه ما که بازیکنانش به خاطر سفر 9 ساعته به تبریز بسیار خسته بودند، موافقت می کند. امروز که در محل تمرین گسترش فولاد حاضر شدم تا از ایشان تشکر کنم، آقای کریمی اظهار داشت که سال 1374 که بازیکن ایشان بودم، از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی بودم اما با آمپول برای تیم آقای کریمی بازی کردم؛ ایشان هم به من پاسخ داد که به خاطر همان تلاش هایی که در تیم ایشان انجام دادم، ایشان هم با درخواست ما موافقت کرد. این در حالیست که خیلی راحت می توانستند درخواست ما را نپذیرند و هیچ کاری از ما ساخته نبود. اما آقای کریمی گفت باید جوانمردانه رفتار کنیم و اجازه داد تا بازیکنانم استراحت کنند تا با شرایط بهتری برابر گسترش فولاد به میدان بروند. شاید اگر خود باشگاه ما در چنین شرایطی قرار می گرفت، موافقت نمی کرد.

آنهایی که از بیرون نگاه می کنند

آنهایی که از بیرون به تیم ما نگاه می کنند و نمی دانند با چه شرایطی خود را برای بازی آماده می کنیم، توقع دارند که چه کار کنیم؟ اگر آقای کریمی درخواست تعویق یک روزه بازی را نمی پذیرفت، ما چگونه باید مقابل این تیم بازی می کردیم. بازیکنان ما ساعت سه نیمه شب به تبریز رسیدند و ساعت 4 صبح خوابیدند. ساعت 5 بعد از ظهر هم سر تمرین نای راه رفتن نداشتند. از ارتفاع هم سطح دریا به تبریز آمده که با این شرایط سفر، حتی نفس کشیدن هم برای آنها دشوار بود. در این میان عده ای هم هستند که فقط منتظر زمین خوردن سپیدرود و شکست این تیم هستند؛ برای آنها هیچ تفاوتی نمی کند که تیم ما و بازیکنانش با چه شرایطی به تبریز رفته و یا بازیکنان و کادر فنی چه مبلغی از قراردادشان را گرفته اند یا طلب دارند. بازیکنان سپیدرود رشت با بی پولی چندین ماه است که برای تیم بازی می کنند و من از این بابت از آنها تشکر می کنم.

بازیکنان ما باغیرتند

روز گذشته بازیکنان جلسه ای تشکیل دادند و با هم به این نتیجه رسیدند که با یک دستگاه اتوبوس به تبریز سفر کنند. من از همه آنها تشکر می کنم که به خاطر آبروی شهر رشت، آبروی سپیدرود و آبروی مردم رشت تصمیم گرفتند که این هفته برابر گسترش فولاد تبریز بازی کنیم. ما جمعه برابر گسترش فولاد تبریز بازی خواهیم کرد، جوانمردانه هم بازی خواهیم کرد اما نتیجه آن در زمین مشخص خواهد شد. آنها بسیار غیرت کردند که حاضر شدند برای انجام این بازی و آبروی شهرشان بهر طریق ممکن به تبریز بروند. آنگاه برخی از هواداران خودی در رشت، شعار بازیکن بی غیرت برای آنها سر می دهد. کسی که به این بازیکنان می گوید بی غیرت، بدون شک خودش بی غیرت است.

مثل ژاپن باشیم؛ تیم های بی پول را دور بریزیم

تیمی که 26 میلیون تومان برای پرداخت هزینه های هتل پول ندارد، پس چه اصراری به تیمداری در لیگ برتر دارد؟ پیشنهاد من این است که همه تیمها را کنار بگذارند و لیگ را مثل ژاپن با شرکت هشت تیم دولتی برگزار کنیم و سایر تیمها را مرخص کنیم. وقتی پول ندارند، برای چه تیمداری می کنند. به خدا خیلی خسته شدم و استعفای خودم را نوشتم و بعد از این بازی دیگر کار من با سپیدرود رشت تمام است. آخر مگر چقدر باید تحمل داشته باشم که با این همه شرایط سخت و دشواری که تیم را فقط در فاصله 3 هفته به شروع بازیها آماده و روانه لیگ برتر می کنیم، در جواب به خانواده من توهین می شود. به خدا خانواده ام تماس گرفتند که به چه دلیل هنوز ادامه می دهم؟ من فقط به خاطر بازیکنان تیم دنبال آنها آمدم نه هیچ شخص دیگری. خب در چنین شرایطی که این همه سختی و بی پولی را تحمل می کنیم، به خانواده من فحش و ناسزا می دهند. به خدا دیگر خسته شده ام و دلیلی ندارد که این همه به خودم زجر و سختی بدهم که با این شرایط بمانم؛ آیا من به دنبال اسم و رسم هستم؟

 

2081

نظرات کاربران
مهران
آقای عزیزی یادتان هست که فرمودید ایران در جام جهانی هیچ دستاوردی نذاشت یادتان هست که ادعا می کردید ایران در جام جهانی چرا دفاعی بازی کرد و کمتر حمله کرد!!!! یادتان هست ژاپن و کره را به رخ می کشیدید!!! حالا فهمیدید چرا باید به این تیم ملی افتخار کرد. در لیگ برتری فوتبالی که تیم هایش هزینه هتل را ندارند که پرداخت کنند چطور انتظار دارید در جهان موفق شوند. در لیگ فوتبالی که یک تیم دو مالک، دو مربی و دو سری بازیکن دارد چرا باید آن فوتبال پیشرفت کند. لااقل بیا و حرفت را پس بگیر. حالا درک کن که در سطح فوتبال ملی چه می گذرد. هرچند در عرصه مربیگری هیچ گاه موفق نخواهی بود
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴:۱۵
پاسخ
15
41
آذربایجان
خداو عزیزی برای همه مردم ایران عزیز هستند و مشکلات مالی برای همه ی باشگاه ها ی ایران هست. ایشالله همه امروز شاهد بازی خوبی باشیم. خداداد دوست داریم. اما فکر کنم گسترش بازی راببرد اما اگر هم باخت اخلاق را نبازیم. خداداد دوست داریم.
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷:۲۳
پاسخ
7
42
Mohammad
این آدمیه که قرارداد سه ساله بسته و هفته پیش گفته بود تا آخرش می مونم
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱:۰۷
پاسخ
15
34
علی بارساا
رشتی ها و سپیدرودی ها رو چشم ما جا دارند و خیلی خوشحالیم که میزبانشون هستیم . ما دوسشون داریم . حیف است این تیم پرطرفدار اینقدر مشکل داشته باشه . فقط اسم زیبای سپیدرود یه دنیاست و برگرفته از طبیعت زیبای منطقه گیلانه. به نظر من چون کشور ما خیلی وسیعه برا همین نیازه از استان ها و شهرهای مستعد تیم در لیگ برتر داشته باشیم و با تمام احترام به آقای عزیزی فقط ۸تیم در لیگ برتر اصن نمیتونه جالب باشه . امیدوارم سرمایه داران استان گیلان و رشت به داد این تیم برسن تا سپیدرودی ها بتونن با خیال راحت لیگ را ادامه بدن . یاشاسین سپیدرود یاشاسین تراکتور سازی و ماشین سازی
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱:۰۵
پاسخ
4
80
کجوار تراختورچی
تبریزی ها همیشه بافرهنگ و مهمان نواز هستند.یاشاسین اذربایجان
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱:۳۵
پاسخ
44
182
علی
اقای عزیزی این همون چیزهایی که وقتی کیروش ازش حرف میزنه شما و دوستان بهش میتازید که زیاده خواه ،از بالا به ما نگاه میکنه.به ایرانی توهین کرد...وقتی میگه زمین میخوام میگید قبلا میرفتیم تپه های داوودیه .اقای عزیزی قبلا بازیکنا می ریختن پشت وانت یه نفر میرفتن سر تمرین و مسابقه و به گفته دوستان رختکنشون هم همون بود پس حالا شما وقتی با اتوبوس می رید تبریز پس شاهانه رفتید چرا ایراد می گیرید؟
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱:۵۷
پاسخ
24
149
هادی
باشگاههای فوتبال در ایران بر خلاف همه جای دنیا فقط هزینه برند آن هم از جیب مردن!
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶:۴۵
پاسخ
2
88
سردار ترکمن
آقای عزیزی چرا شما به هر تیمی میرید پر از حاشیه هست اون تیم کیفیت موقع بازیت با مربی گری زمین تا آسمان فرق داره
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳:۲۳
پاسخ
31
87
مهران(بجنورد)
البته از نظر ایشون ما باید اسپانیا و پرتغال رو میبردیم
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴:۳۲
26
55
۶.عدد خاطره
اگر بازی را بردی..میگی .بیخیال این چیزها.... این چیزها تو فوتبال زیاده..
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷:۱۷
پاسخ
54
34
محمد
خدایی فقط مقایسه کن با تیمای دیگه!!! هنوز خیلی مونده به ما برسین بدو تا برسی
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۴:۳۴
پاسخ
84
40