خراش زیر چشم؛ نگاهی به نزاع "شوکه کننده" استرلینگ-گومز

خراش زیر چشم؛ نگاهی به نزاع "شوکه کننده" استرلینگ-گومز

10538
20:26
21 آبان 1398
رحیم استرلینگ با تصمیم گرت ساوتگیت از اردوی انگلستان کنار رفت.

به گزارش وبسایت نود، بازیکنان تیم ملی انگلستان از تصمیم گرت ساوتگیت سرمربی سه شیرها برای کنار گذاشتن رحیم استرلینگ بعد از درگیری او  با جو گومزدر کمپ تمرینی شوکه شده اند.

این خبری است که دیلی میل آن را منتشر کرده و عنوان کرده بازیکنان احساس می‌کنند واکنش ساوتگیت به این درگیری بیش از حد و اغراق آمیز بوده است. درگیری روز دوشنبه رحیم استرلینگ و جو گومز در سنت جورج پارک تنها یک روز بعد از رد و بدل شدن کلماتی خصمانه میان این دو در جریان جدال بزرگ لیگ برتر به وقوع پیوست.

جو گومز که در دقیقه 87 دیدار لیورپول-منچسترسیتی و در شرایطی که لیورپول با نتیجه 3-1 از حریف پیش بود به جای محمد صلاح به میدان آمد، تنها لحظاتی بعد از ورود به زمین با خطایی استرلینگ را متوقف کرد و با یک شیطنت، آغاز جریان بازی توسط سیتیزن ها را به تاخیر انداخت. تاخیری که به مذاق استرلینگ خوش نیامد و موجب درگیری کلامی میان دو بازیکن شد. اما این درگیری در آنفیلد خاتمه نیافت و دو بازیکن تنها چند ساعت بعد و در حین ملاقات در کمپ تمرینی، از خجالت هم درآمدند.

در حین ورود استرلینگ به سالن غذاخوری، او با چهره گومز و چندتن دیگر از بازیکنان تیم ملی مواجه شده که در حال خندیدن به او هستند. در ادامه استرلینگ خطاب به گومز می‌گوید: "فکر می‌کنی اکنون مرد بزرگی هستی." در ادامه استرلینگ تلاش می‌کند به گردن گومز چنگ بزند و در صحنه ای که با بهت دیگر بازیکنان همراه بوده، خراشی هم زیر چشم راست گومز ایجاد می‌شود. این صحنه از آن جهت شوکه کننده بوده که دو بازیکن بعد از پایان مسابقه آنفیلد با یکدیگر دست داده و به نظر همه چیز را فراموش کرده بودند.

در نهایت در ساعات پایانی دوشنبه اتحادیه فوتبال انگلیس با صدور بیانیه ای، اعلام کرد رحیم استرلینگ در بازی روز پنجشنبه تیم ملی برابر مونته‌نگرو حضور نخواهد داشت. ساوتگیت در این خصوص می‌گوید:

"یکی از بزرگترین چالش های ما جدا کردن رقابت های باشگاهی از عرصه ملی است. متاسفانه احساسات پیرامون بازی شب گذشته همچنان تازه بود. حس می‌کنم بهترین تصمیم برای تیم همان تصمیمی است که اتخاذ شد. اکنون که این تصمیم مورد موافقت دیگر اعضا هم قرار گرفته باید بر روی بازی پنجشنبه متمرکز شد."

با این وجود، شنیده شده استرلینگ رسما بابت اتفاقات رخ داده عذرخواهی کرده و سایر بازیکنان نیز تمایل داشته اند این مسائل درون اردویی به بیرون درز نکند، هرچند این اتفاق عملا رخ نداده است. 

در این بین باید از نقش واسطه ای جوردن هندرسون نیز یاد کرد. کاپیتان لیورپول که به دلیل محرومیت در مقابل مونته‌نگرو حضور نخواهد داشت، داوطلبانه به سنت جورج پارک آمده تا با هر دو بازیکن صحبت کرده و آن ها را آشتی دهد.

رحیم استرلینگ در نخستین ساعات سه شنبه با انتشار متنی در اینستاگرام گفت:

"ما در ورزشی حضور داریم که احساسات در آن به بالاترین سطح می‌رسد و آن قدر مرد هستم که اذعان کنم بعضی وقت ها، احساسات بر من غلبه می‌کنند. جو و من مکالمه ای داشتیم، مسائل را حل کردیم و از روی آن عبور کردیم. اکنون بیایید بر روی بازی پنجشنبه متمرکز شویم."

تصمیم ساوتگیت واکنش های متفاوتی را به همراه داشته است. گری نویل از این تصمیم دفاع کرده و در سمت مقابل ریو فردیناند این تصمیم ساوتگیت را زیر سوال برده است.

7712

نظرات کاربران
مهران
مسخره کردن خیلی بده،اونم وقتی که از طرف یه هموطن و هم تیمی باشه،گومز در سطح استرلینگ نیست،
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹:۰۶
پاسخ
8
17
آرش آذر
به یک مدیر یا سرپرست ایرانی جهت ماستمالی اوضاع نیازمندیم . ارادتمند فدراسیون فوتبال بریتانیا
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۰:۵۱
پاسخ
1
36
Man United / A.C.Milan
خوب فردیناند حق داره و همیشه تجربیاتش باعث شده طرف درست بایسته ولی اینجا من با ساوتگیت و نویل موافقم چون این درگیری آرامش هردو بازیکن رو در تمرینات به هم می زد... دو اتفاق ممکن بود رخ بده: 1- از خجالت هم در بیان و بازهم درگیر بشن 2- زیادی ملایمت به خرج بدن و از هم دوری کنن که باعث خراب شدن تمرینات میشه. پس درست اینه که یکیشون بره کنار و چه بهتر اونی که شکست خورده و روحیه ش داغونه و الآن تحت فشار رسانه هاست بره کنار تا در موقعیت بهتری به تیم برگرده! امیدوارم دیگه از این مشکلات پیش نیاد ولی خوب فوتباله دیگه چیکار میشه کرد؟
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱:۳۰
پاسخ
5
30
TT فراتر از باشگاه ✔
رحیم جان جهت اطلاع مردها چنگ نمیندازن با مشت حرفاشونو میزنن://
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۴:۴۲
پاسخ
73
104
احمد
شاید هم با چک
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۵:۵۰
0
14
...
خواسته گلوش رو بگیره خفش کنه !
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰:۰۲
5
28
غریبه
مردها با تفکر و منطق مشکلاتشون رو حل میکنن.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۱:۰۵
8
72